Kayınvalidem ve görümcem emrivaki yapıyor

Eee gitmeyin. Kolunuzdan sürükleyecek halleri yok ya. Onlar istedikleri kadar karar alsınlar, hadi hazırlan filan desinler, hayır işim var, eşim tamam demiş olabilir, işlerimden haberi yoktu, isterse o gelebilir, ben evden çıkamıyorum deyin, kapayın telefonu, öyle apışıp kalsınlar. Ne işin var diye saçma sapan eşelemeye kalkarlarsa da canım istemiyor demeniz kafi, onlara yeterli gelmiyorsa da, onların sorunu. Kimseye bahane kabul ettirmek zorunda değilsiniz. Haa hiç olmadı ağda yapıyorum, kargo bekliyorum, ocakta yemek var der geçersiniz. Bu emrivakileri kafaya takmaktan daha zor olamaz bunları yapmak.

Ne var ki bundaa?
Istedigi kadar emrivaki yapsin esimi arasin anami arasin bacimi arasin?

Kusurabakmayin ben/biz gelemiyoruz.der kaparim telefonu

Bu kadar basit.

Net ol arkadasim netttt!!!
Cekinme!!!!
Gelmiyoruz hadi size iyi gunler..de bittiii!!!!!!

Kızlar merhaba. Hemen konuya gireyim.
Kv ve görümcem iyi insanlardır severim. Görümcem biraz laf sokan cinstendir ama eşimin hatrı için çok da umursamam. Ama şu huylarına deli oluyorum: mesela kahve içecekler (ikisi altlı üstlü aynı binada oturuyor benim evse beş on bina uzakta) bir akraba daha var onu da çağırıp en son beni arıyorlar hadi sende gel diye onlar kahvelerini içmeye başlamış oluyor yani benim işim var mı yok mu önce sorun dimi... yok anne ben gelemem şimdi diyince de çoluğun yok çocuğun yok evin yeni ne işin var gel çabuk bekliyoruz diyorlar gitmek zorunda kalıyorum laf anlatana kadar... her gün böyle olsun istiyorlar. Mesela bazen akşamları çağırıyorlar eşim gelcek diyorum ben arar onu söylerim diyo kv... bende sinir oluyorum sen arama anne ben ararım diyorum.... ben hayır diyeniyim eşim zaten karışmaz hayır gitme demez bilerek böyle yapıyor direkt eşimi aramak istiyor.
Az önce de eşimin halasına gidilecekmiş eşimi aramışlar bakarız mavi’yle bi konuşayım gideriz demiş. Görümcem aradı akşama halama gidiyoruz hazırlan ben “N” ile konuştum tamam dedi, dedi. Kv’m de arkadan gelir o gelir işi gücü yok hazırlansın diye sesleniyor. Bende sinir oldum eşimi aradım neden gideceğimizi arayıp sen söylemiyorsun da ablan söylüyor bende bana neden sormadın dedim. Eşim de ben sana sormadan tamam demem (gerçekten demez) dersteyim teneffüste arayacaktım Ablam hemen seni aramış dedi. İki kat sinir oldum.

Sizce ben mi taktım çok kafaya yoksa bunlar gerçekten emrivaki mi yapıyor bana, nasıl konuşayım eşimle ne diyeyim? Yanlış anlar diye korkuyorum

ne kadarlık evlisin? eşinden yana sıkıntı yok neyseki. eşinde annem ne dıyorsa o deseydı yanmıstın. tavsiyem ise işe başlaman yönünde

Yorgunum diyin, halsizim diyin. Uyuyacağım diyin. Ağda yapacağım akşama kocama hazırlanıyorum sevişeceğiz yine de arayacak mısınız diyin. Hep ayıp hep aman kırılmasınlardan oluyor bunlar.

sesli güldümm :KK70: gercekten öyle geri adım atmayın istemıyorum diyosanız. 1 hayır duyacak 2 duyacak 3 üde işin varmı diye soracak. pes etmeyin

"Gelmek istemiyorum" demek çok zor birşey değil. Bahane üretmene de gerek yok. Onlar toplanıp geldiğinde de kapıyı açma. Zorla açacak değiller ya.

bu emrivaki değil ki. emrivaki olsa habersiz evinize filan gelmeleri lazım. gitmeyiverin siz de. laf anlatamıyorum demişsiniz. çok da zor değil. anne tünele giriyorum hadi bay de kapat.

gelmiyorum diyeceksin ve gitmeyeceksin
kuklalarimisin sen onlarin

Banada böyle yaparlardı ..
Son zamanlarda da gelmez o temizlik yapıyordur asla gelmez diyorlardı.
Hergün inadımdan koltukları çeker kalıları çıkartır nevresimleri çıkartırdım ..
Emrivaki geldiklerinde de görürlerdi ..
İlk zamanlar kundakta bebeğinmi var derlerdi ..
Sende böyle yap alışırlar bir iki sonra.
Adım temize çıktı fenamı .

Yine eşin karakterliymis. Bir duruşu var. Benim başıma gelen birseyi anlatayım. Görümce uzak birs sehirde yaşıyor. Buraya gelecekti abisine mesaj atmış yarın size gelebilirmiyim diye. Esimde bana söyledi bende tamam gelsin dedim. O zaman dubleks evde oturuyordum.
Kalktım bütün evi temizledim.
Sanki görümcem de cok anlar ya cok bakar ya oyle seylere. Neyse esime dedim ne yemek yapayim vs
Hanimefendi geldi yoldan annesine. Uyumus bütün gün falan e ben gelmiyorum siz gelin demis abisine
Esimde bana istersen gelme dedi. Ben gidiyorum bende oluur hayatım dedim
Esim giyindi çıktı.. bu arada ogun yagmur yağmıştı .. Abi gel beni al dese esim gider alır onu yani..
Neyse ben evdeyim kaynana ariyor vay neden gelmedin dedim romatizmam tuttu.. agrim var..
Esim msj cekiyor buraya dikkat "Sen beni rezil etmeye devam et böyle " bende ne rezili? Yazdim. Gelmedin vs yazmis iyide sen istersen gelme dedin dedim..
Yani boyle karaktersiz ve arada kalan erkeklere mustehak bazi şeyler. Sende hayir demesini bil. Isim var de. Uydur birseyler. Ayrica kocanin halasinda napcaksiniz ya cok sıkıcı degil mi? Nefret ediyorum gelinleriyle gezme meraklisi kaynanalardan. Bu ne ya
Benim kaynana zannettiki beni koluna takacak,bilmemne teyzeye gidicez cay pasta borek faslı yapcaz. Sonra onlar bana gelecek. Biz gidicez onlar gelicek. Hatta evlendik gün yaptılar. Bana diyor ki seni sorarlar gelmicen mi:deli: yok gelmem ben dedim:deli: dedikodu ortaminda ne isim varsa:deli: hem gün ne yaaaa. Daha da yaklasmaz bana kaynana. Evime hicbir ahbabini almadım gitmedim de banane ya

Bazı yazıları okuyorum da, kaynana ile onu yapmam bunu yapmam...bazıları da beni almiyorlar yanlarına diye yakınırlar...
Kızlar istediğiniz hiç bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz ama birbirinize saygı duymak zorundasınız.
Gelelim konuya aslında seni sevmişler ve beraber olmak istiyorlar benim anladığım. Istemediğin zaman gitme ama sanırım sende gitmek istiyorsun gibi geldi bana, aile güzel bir şeydir kaybetmeyin.

Cagirmasalar kv görümce birleşip beni disliyorlar diye konu acardiniz. İnsanlar size sayfa duyup aralarına alıyorlar sukredin bence

Valla ne kadar he derseniz o kadar fazla çağıracaklar, size tavsiyem yavaş yavaş azaltmanız biranda bıçak gibi kestirip atınca ilişkiler zedelenir, bana da aynısını yapıyorlardı tam iş güç yapacağım zaman şuraya gel buraya gel diye çağırıyorlardı her seferinde de kırmamak için tamam dedim ama işim oluyordu az oturabilirim işim var diyordum ki o zamanlar kızım 2 yaşında falandı çocuğuda götürüyordum kv Allah aşkına ne işin var acaba hep işim var diyorsunda dedi ben çok sinirlendim dedim ki bemde bir evin hanımıyım siz nasıl ki çamaşır bulaşık, ütü, yemek yapıyorsanız bemde aynılarını yapıyorum birde çocuk var daha ne yapabilirim işim var derken yalan söyleyecek değilim ki sen arayınca bazen süpürgeyi bile ortada bırakıp geliyorum ama yinede ne işin var diyorsun anne dedim sonra sonra diye diye yavaş yavaş her yere gitmemeye, her çağırdıklarında gitmemeye başladım,herşey yerinde zamanında güzel istemediğiniz hiçbirşeye evet demeyin kimsenin umurunda olmaz üzülen siz olursunuz ben bir sürede olsa herşeye evet dediğim için çok kızıyorum kendime, çünkü kimsenin umurunda değildi, zaten yaranamazsınız şimdide soğuk gelin diyorlar ama ben soğuk olduğumu düşünmüyorum saygılı, ve mesafeli diye tanımlarsalar çok daha iyi olacak laçka ilişkileri sevmiyorum kendi özel alanıma saygısızlık gibi geliyor bana

Son düzenleme:
Kv ve görümcem iyi insanlardır severim. Görümcem biraz laf sokan cinstendir ama eşimin hatrı için çok da umursamam. Ama şu huylarına deli oluyorum: mesela kahve içecekler (ikisi altlı üstlü aynı binada oturuyor benim evse beş on bina uzakta) bir akraba daha var onu da çağırıp en son beni arıyorlar hadi sende gel diye onlar kahvelerini içmeye başlamış oluyor yani benim işim var mı yok mu önce sorun dimi... yok anne ben gelemem şimdi diyince de çoluğun yok çocuğun yok evin yeni ne işin var gel çabuk bekliyoruz diyorlar gitmek zorunda kalıyorum laf anlatana kadar... her gün böyle olsun istiyorlar. Mesela bazen akşamları çağırıyorlar eşim gelcek diyorum ben arar onu söylerim diyo kv... bende sinir oluyorum sen arama anne ben ararım diyorum.... ben hayır diyeniyim eşim zaten karışmaz hayır gitme demez bilerek böyle yapıyor direkt eşimi aramak istiyor.
Az önce de eşimin halasına gidilecekmiş eşimi aramışlar bakarız mavi’yle bi konuşayım gideriz demiş. Görümcem aradı akşama halama gidiyoruz hazırlan ben “N” ile konuştum tamam dedi, dedi. Kv’m de arkadan gelir o gelir işi gücü yok hazırlansın diye sesleniyor. Bende sinir oldum eşimi aradım neden gideceğimizi arayıp sen söylemiyorsun da ablan söylüyor bende bana neden sormadın dedim. Eşim de ben sana sormadan tamam demem (gerçekten demez) dersteyim teneffüste arayacaktım Ablam hemen seni aramış dedi. İki kat sinir oldum.

Sizce ben mi taktım çok kafaya yoksa bunlar gerçekten emrivaki mi yapıyor bana, nasıl konuşayım eşimle ne diyeyim? Yanlış anlar diye korkuyorum
Benim kocamla sen kimsin benim adıma program yapıyrsn acaba pardnda demek lazım.
Çocuk myum ben arar söylerim de bari,biz konuşuruz siz zahmet etmeyin de yada cnm.

Yine eşin karakterliymis. Bir duruşu var. Benim başıma gelen birseyi anlatayım. Görümce uzak birs sehirde yaşıyor. Buraya gelecekti abisine mesaj atmış yarın size gelebilirmiyim diye. Esimde bana söyledi bende tamam gelsin dedim. O zaman dubleks evde oturuyordum.
Kalktım bütün evi temizledim.
Sanki görümcem de cok anlar ya cok bakar ya oyle seylere. Neyse esime dedim ne yemek yapayim vs
Hanimefendi geldi yoldan annesine. Uyumus bütün gün falan e ben gelmiyorum siz gelin demis abisine
Esimde bana istersen gelme dedi. Ben gidiyorum bende oluur hayatım dedim
Esim giyindi çıktı.. bu arada ogun yagmur yağmıştı .. Abi gel beni al dese esim gider alır onu yani..
Neyse ben evdeyim kaynana ariyor vay neden gelmedin dedim romatizmam tuttu.. agrim var..
Esim msj cekiyor buraya dikkat "Sen beni rezil etmeye devam et böyle " bende ne rezili? Yazdim. Gelmedin vs yazmis iyide sen istersen gelme dedin dedim..
Yani boyle karaktersiz ve arada kalan erkeklere mustehak bazi şeyler. Sende hayir demesini bil. Isim var de. Uydur birseyler. Ayrica kocanin halasinda napcaksiniz ya cok sıkıcı degil mi? Nefret ediyorum gelinleriyle gezme meraklisi kaynanalardan. Bu ne ya
Benim kaynana zannettiki beni koluna takacak,bilmemne teyzeye gidicez cay pasta borek faslı yapcaz. Sonra onlar bana gelecek. Biz gidicez onlar gelicek. Hatta evlendik gün yaptılar. Bana diyor ki seni sorarlar gelmicen mi:deli: yok gelmem ben dedim:deli: dedikodu ortaminda ne isim varsa:deli: hem gün ne yaaaa. Daha da yaklasmaz bana kaynana. Evime hicbir ahbabini almadım gitmedim de banane ya

Çok şükür eşim beni kırmamak in uğraşıyor ama yine de hayır anne siz aramayın biz Karar vereyim ararız demesini bekliyorum. Aynısını yasıyorum sizinle çoğu zaman. Kv dem hep şey der “ben gelinimle gitmek istiyorum gelinimle yapmak istiyorum herkes geliniyle gidiyor...” çoğu zamanda hevesi var diye tamam diyorum ama nereye kadar... ben yaşlıların içinde oturup da ne yapayım ne konuşayım. Eşime bi kaç kez söylemişler mavi hiç gelmiyor bize gündüzleri napıyo koca evde tek başına diye eşimde bana söyledi evde sıkılma git istersen annemlere diye bende anlattım “ ben annenle ne konuşacağım ki bi süre sonra muhabbet bitiyor sizin çevreyi tanımam etmem ablanla da muhabbetim sarmıyor” dedim. Eşimde anladı tamam canım sen bilirsin dedi sağolsun dargınlık çıkartmadı. Sonuçta bende eşim istemediği halde babamla takılsın istemem kafası uyuşmadığı halde... kızdığım şey benimde evim ve düzenim olduğunu herşeyin onlara uymak zorunda olduğunu zannetmeleri. Bişey söyleyip yüz göz olmak istemiyorum. Yakın oturuyoruz. Benim huyumda pistir konuşmam konuşmam bi anda söyleyiveririm.... Allah bize sabrın versin :KK43:

Esinizin size sormadan evet demeyecegini biliyorsaniz, esinizin henuz aramadigini kendiniz plan yaptiginizi soyleyebilirsiniz. Bir iki kere ayni cevabi alinca biraz kendilerini çekerler belki

Bazı yazıları okuyorum da, kaynana ile onu yapmam bunu yapmam...bazıları da beni almiyorlar yanlarına diye yakınırlar...
Kızlar istediğiniz hiç bir şeyi yapmak zorunda değilsiniz ama birbirinize saygı duymak zorundasınız.
Gelelim konuya aslında seni sevmişler ve beraber olmak istiyorlar benim anladığım. Istemediğin zaman gitme ama sanırım sende gitmek istiyorsun gibi geldi bana, aile güzel bir şeydir kaybetmeyi
Gelelim konuya aslında seni sevmişler ve beraber olmak istiyorlar benim anladığım. Istemediğin zaman gitme ama sanırım sende gitmek istiyorsun gibi geldi bana, aile güzel bir şeydir kaybetmeyin.

Tabii arada bir gitmek istiyorum eşimi sevdiğim için onun ailesini kendi ailem yerine koyarak düşünüyorum. Burda anlatmak istediğim çok farklı... beni birey olarak görmüyorlar onlar gitmek istemiyorsa gitmeyiz gitmek istiyorlarsa da hayır dememeliyim...

Cagirmasalar kv görümce birleşip beni disliyorlar diye konu acardiniz. İnsanlar size sayfa duyup aralarına alıyorlar sukredin bence

Benim adıma konuşup da, bilmişlik yapmasanız rica etsem... sağolsunlar ben ona bişey demiyorum ki... ne demek istediğimi anlamadan yazmasaydınız keşke

Bu konuda en başta taviz verirseniz ardı arkası kesilmez. Taviz tavizi doğurur bu hiç şaşmaz.

İlla tartışmak zorunda değilsiniz. Birilerine "hayır" demeyi saygısızlık katagorisinden çıkartın önce. Gitmek istemiyorsanız "Sağolun düşündüğünüz için ama benim canım bugün dışarı çıkmak istemiyor, başka zaman görüşürüz, öpüyorum" gibi gayet normal sevecen bi tepki de verebilirsiniz. Olur da triplere girer, laf falan sokarlarsa hiç anlamamazlıktan gelin. Böyle böyle öğreniyorlar insanların hayatlarına saygı duymayı.

Bende böyle inadımdan normalde :) ama evlendiğimizden beri aynı laf anlatmaya yoruldum.
Laf anlamayan insanlarla zor gerçekten. Evleneceğim zaman tek duam vardı" Allahım iki tarafa da uzak oturalım" Dualarım kabul oldu çok şükür. Bulundugu ilde tek olmanın zorlukları da çok ama ben bu tür şeylerde tavır sahibiyim:) Her erkek anasının dibinde yaşamak ister, bu bir gerçek. Bizim tamamen zıt olduğumuzu bildigi icin ve adam huzuru sectigi icin memleketine tayin isteyelim mi dedigimde(arada nabız yoklarım)" " yok yok uzaklık iyidir diyor:))
Simdi niyeti bizim tarafa yakın olmak. Tayini sizinkilere yakın isteyelim diyor. Aslında bir tarafım istiyor, bir tarafım istemiyor. Haksızlik olmasın diye . Cevabım tek. Sen nereye dersen ben oraya gelirim aşkım.:)
Nabza göre şerbet en iyisi yapabilirsen.
Insan ilişkileri zor. Ben genel olarak anlaşamayan bir tipim. Kendi ailemle de cok çatışırım. Nasıl evlendim onu da bilmiyorum yaa! Ahh bu aşkın gözü kör olsun :))))

Galiba içinizde en serti ben konuştum hemde oğlunun yanında
Ama artık kabak tadı vermeye başlamıştı kaynana ile takilmak. 1 yapıyorsun arkasından 2 ,3 cagirmalar geliyor. Birgün bi konu hakkinda eşim anası ile beni karşı karşıya getirdi. Kadın sikayetlenmis
(Sonic ben haklı ciktim) konunun içinde benimle gezmiyorsunda vardı. Bu arada kaynana uzakta oturuyor ama yakinimdan ev aldı arada takilmalik. Dedimki benim annem 2 km uzakta oturuyor ben onunla takılmiyorum çok sık gidip gelmiyorum
Seninle mi takilcam dedim
Hadi seninle takilsam ne yapcam
Gittiğin insanlar yasitim değil ortak bi noktam yok dedim. Eee işte yemekten sudan burdan komusursun dedi yok dedim sıkılırım. Bir şey diyemedi. Kendi kızları bile ev.gezmelerinden hoşlanmıyor takilmiyor annesi ile ben mi gezcem. Uzun süre çağırmadi geçen bi teklif etti bulasik yikiyorum yanımda idi gelemem dedi isim var
Öf biktiriyorlar. Başta önlem almazsan gerisi çok çok geliyor. Açık ol. Esinlede aran kötü olsun geri vites yapma.

X