Kayınvalidem ve bitmek bilmeyen bahaneleri.

Bence aile bahane zaten . İstese anında getirirdi ..

Böyle düşünüyorlarsa problem değil ama bezdirelim gibi bi durumun içindelerse bilemeyeceğim
Iyi de oyle yapici dusunen kiz tarafini niye kirsin
Nisana gerek yok tarzinda niye onemsemesin ki?
Otelde nisan olmayacak ki alt tarafi tanisma isteme yuzuk takma olacak
Ben bu surede cayarsiniz diye bekliyorlar diye dusunmekteyim

Öncelikle kayınvalidem demişsiniz ama o kişi kayınvalideniz değil ve malesef olmak da istemiyor gibi. Evlenmeden önce keşke bu kadar yüz göz olmasaydınız. Cilt bakımı hediye etmek baya bi samimiyet gerektirir bana göre.
Bir de sevgilinizin ailesi size ve ailenize karşı isteksiz davranıyorsa bunu çözmek sevgilinizin görevi. Siz neden kendinizi paralıyorsunuz ki?
Şu anda duygularınızın etkisiyle mantıksız bakamıyorsunuz ama inanın kimse için kendinizi ezdirmeye değmez. Bugün sorunu çözdüm gibi gelir ama ömür boyu o ailenin küçümseyici tavırları ile uğraşırsınız. Böyle olmaması için sevgilinizin çok çok net bir şekilde çizgi çekip bu kişi benim eşim olacak, ona ve ailesine saygı gösterilecek tavrından olması gerekir. Durum pek böyleymiş givi görünmüyor şu anda.

Bezdirme politikası da uyguluyor olabilirler. Şayet durum buysa şimdi bunu yapan evlenince daha çok müdahil olacaktır. Önemli olan sevgilinizin omurgalı durması. Sevgiliniz ailesine sizden daha fazla bağımlı gibi duruyor.

Bu kadar uğraşmanız bana tuhaf geldi . Yani çok fazla istekli göründüğünüz için onların aklında da soru işareti var demek ki iyice oğullarının tanımasını bekliyorlar. Biri sürekli yemeğe cagrilmak istense diretse yüzük evlilik için bende uzattikca uzatirdim . Bir yıl olmuş niye bu kadar zorluyorsunuz üstüne düşüyorsunuz ki insanların ?

Kayinvalideniz yok sizin suan. Sevgilinizin annesi sadece kadın.
Siz kendinizi sevdirmek için çok şeyler yaptıkça, onlar icin doktor çocuğumuzu buldu bırakmak istemiyor gibi algı olusturmussunuzdur muhtemelen. Ne gerek var bunlara? Ailenizi bile aratıyorsun üstelik. Bu görmemişlik bana kalırsa.
Nişanlınizin ağlaması falan da çok saçma.
Siz sınavı bekleyin, halini tavrini görün sevgilinizin, ailesiyle de muhatap olmayın hiçbir şekilde.
Sonrasına bakarsınız.

Arkadaşlara katılıyorum sizin yaptıklarınızı 'bize yaranmak için ne yapacağını şaşırdı ' şeklinde düşünüyor bence kadın.
Aile ilişkilerine karışmak size düşmez ama bence sevgiliniz ile net konuşun o da bir şekilde hareket etsin ya da ettirsin ailesini.
Kaç yaşında adam bu 20 yaşında değil ki gönlü geçer diye bekliyorlar.

Konularınıza baktım mayıstan beri bekliyormuşsunuz. Erkek arkadaşınız kararlı olsa bir şekilde takılırdı o nişan bana fazla pasif geldi. Yakında ailesinin sözüne dönüp vazgeçer gibi geliyor maalesef .

Ayh kızlar valla uzun uzadıya sevgilimin annesi yazmak zor geldiği için öyle dedim. Haklısınız ama bu arada hepinizin fikrini dinliyorum merak etmeyin. Açıkçası haklısınız çünkü ben kendimi cidden onlara göre eksik gördüm bu yüzden böyle davrandım verici taraf oldum bu şekilde fark varsa kapatırım diye düşündüm. Şimdi düşününce saçmalık . En iyisi biraz mesafe koymak .

Bence sevgiliniz herşeyi en ince ayrıntısına kadar size anlatmamalı sizde görüşmek için uğraşmayın ailesiyle. Ailesini ikna etmek sevgilinizin yapacağı iş siz çabalayıp durdukça göze batarsınız

Evet hanfendi benim tek talibim bu doktorda ne saçma şey . Ondan 3x 4x fazla kazanan ve kariyer olarak daha iyi olan insanlar sevgilim olduğunu bilmesine rağmen bana mesaj attılar yazdılar konuşmak istediler. Hepsine tepkimi koydum. Sevgilime hepsini bildirdim güvenimiz zedelenmesin diye . Sizce tek derdim bu mu ? Bu olsa uğraşmaz daha mantıklı biriyle olurdum ama seviyorum.

Uzaktan bu gibi duruyor . Ailesi de böyle düşünüyordur. Ben kayinvalideme kayınvalide demeye evlendikten sonra başladım . Hediye sayısı üç dörttur en fazla. Kadının hayatının her detayina hakimsiniz sürekli size gelmemek için bahane üretmeye çalışıyor . Bu kadar sık bogaz etmenizin bir sebebi olmalı .

Sevgi böyle birşey değil çünkü siz ailenizden ne sebeple utanacaksiniz anlamadım . Benim annem öğretmen babam üst kademe yönetici eşimin ailesi köyde yaşıyorlar hiç aklıma gelmedi . Ailem mesela bunu bana söyleyemez . Ben bu insanla evlenmek istiyorum dedikten sonra herkes görevini yerine getirir. Sorun sevgilinizde gerçekten niyeti olsa o aile on kere gelirdi . Bende çok istenilen bir gelin değildim eş ailesine göre seküler kaldığım için telefonla bile aramadım bırakın bakım hediye etmeyi . Siz kadınsiniz yahu bırakın onlar pesinizden koşsun yaranacak neyiniz var ? Madem mesele para pul değil erkek adam gerçekten seviyorsa ailesini ikna edecek o ühüü diye ağlamayacak.

Iyi de oyle yapici dusunen kiz tarafini niye kirsin
Nisana gerek yok tarzinda niye onemsemesin ki?
Otelde nisan olmayacak ki alt tarafi tanisma isteme yuzuk takma olacak
Ben bu surede cayarsiniz diye bekliyorlar diye dusunmekteyim
Nişan olursa mecburen yemekler, davet etmeler, bayramda gidiş gelişler, hatta hediyeler işin içine girecek. Bunlara kafa yormak istemiyor olabilirler.

Benimle bu şekilde konuşursanız anlarım tabi ki size hakta veririm. Doktor olduğu için değil kendimi onlardan farklı olduğunu hissettiğim için böyle hissettim. Ben annanemle yaşıyorum bu sebeple yaşlı kafası en azından bi nişan olmalı diye düşünüyor. Çünkü hep dışarı çıkıyoruz geç saatlere kadar beraberiz.
Haklısınız fark edemedim yaparken iyi olalım istedim ama çok fazlasını yapmışım.

Nişan olursa mecburen yemekler, davet etmeler, bayramda gidiş gelişler, hatta hediyeler işin içine girecek. Bunlara kafa yormak istemiyor olabilirler.
Ama bayramlara daha cok var
O zamana kadar sinavlar da biter diye dusunuyorum
Ayrica oglunun evlenecegi kizin ailesini 1 kez yemege almak ya da bayramda telefonlasmak zor geliyorsa zaten cok net istemiyorlardir

Ben sizi tanımıyorum sonuçta siz buraya yazdığınızda ilk akla gelen bu oluyor. Karsida yurt dışına çıkmak için hazırlanan bir doktor var . Kız tarafı sürekli ne zaman gelecekler diye darliyor . Kayınvalide adayınız da aynı şeyi düşünüyor olabilir . Sizin gelenek göreneklerinize uygun değilse bunu belirtirseniz dışarda gec saatlere kadar durmazsiniz bunu da sevdiğiniz insanla konuşursunuz . Anladığım kadarıyla konuştunuz ailesi ve adam beklemekten yana niye sadece çocuğun annesi suçlu oluyor ki ? A

Kızlar ne yapmalıyım sizce şuan , mesafeli davranma kararı aldım ailesine. Sevgilime de mesafeliyim o da bi kaç defa ağladı hatta bize birşey olucak diye korkuyorum dedi. Ama ekstra birsey yapmadı konuyla alakalı.
Yapmaz. Çünkü sizi bir şeyleri göze alacak kadar sevdiğini düşünmüyorum. Böyle bir durumda da ailesi daha ağır basar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…