kayınvalidem kızıma asla bakamıyor...

Ya bakıcı tutun yada çalışmayın ,pek bakmak istiyor gibi gelmedi bana,sonuçta günün sonunda minik bebeğin canı aciyor

Üşengecligimden beslemeyle alaksı yokta birtek o varken topluca aynı masaya oturuyoruz.o varken alıp ekmegimi olmuyor işte kahvaltıyı birlikte hazırlarız toplu yapıp kaldırırz sonra herkes dagılır kahvaltı hazırlama sekli degişik ben masada siyah zeytin ve süt ürünleri varken asla oturup kahvaltı yapamam tiksiniyorum bu iki urunden he bide yumurta kokusu oda hep oyle seyler koyar seviyor bende o seyler var diye zoraki otururm ama eşim işi geregi cok evde olmuyor aksam yemekleri hep yalnızdır bende. Genellikle kahvaltılarda aynı evde oluyoruz onda da toplu olmaya calısıyoruz işte yoksa ilk zamanlar ben süt ürünlü zeytinli masaya oturmuyorum diye tribe giriyordu niye benle birlkte oturmuyosun diye o yokken rahat rahat yapıyorum işte ekmegime domates salatalık biber tuz pulbiber of

Nilsin bence sen ya
Oynadığı rolde ayrı adı varsa da bilmiyorum sorry o nokta için:)
Nil kimdi ya?
Yok, o da değilim. Yıllar önce bir kere biri tanıdı beni. O da o kadar alakasız ki, sadece yarım gün partime işte beraber çalıştığım,faceden ekleştiğim bir kız. Ki face'de asla paylaşım yapmam. Doğumgünü bildirimlerinden adımı görüp yengeç burcuyla bagdastirip yazdıklarımı o gün calisirken anlattığım şeylere benzetip yazmış:))

Tanımıyorum seni tabii
Nil dediğim Nil Karaibrahimgil ben özgürüm sadece özgürüm diyerek bir şarkı söyleyerek dağ,tepe geziyordu bir reklamda on yıl önce.
Ordaki Nilsin bence dedim:)
Yalnız o kızın tanıma azmine şapka çıkarmak lazım.
O gün baya etkilemişsiniz sevmiş sanırım seni.

K.validenizin kızınıza bakmak gibi bir zorunluluğu yok. Zaten siz de memnun değilsiniz o zaman dert yanacağınıza bırakmayın.

Herkesin anlaması zor. Bu modeller böyle, hem para gitmesin hem eşi çalışsın ister. Kimseye sormana gerek yok, önce iş bul sonra da kreş. Kimseye minnet etme

Çocuğunuza dört dörtlük bakılmasını istiyorsanız paraya kıyıp bakıcı tutacaksınız ya da kreşe vereceksiniz.

Eşim bakıcı , kreş istemiyor kısımlarını geçin, bahane bile olamaz.

C Cokmulazmm annem bakmıyor yanlış anlaşılma oldu sanırım.. evet aslında değindiğiniz nokta çok güzel, insanlar bakmak zorunda değil diyor da ben de zorla gelip baksın demiyorum defalarca bakıcı tutmak istedim. bakıcı gelsin bi bakalım diyorum hakaret sayıyor kadın ben dururken bakıcı ne gelecek diyor. ama bu kadar kendini yırttığı halde çocuğun altını bile almıyor yemeğini yedirmiyor. evet torununu seviyor konuşuyor ediyor ama dikkat etmiyor ki en başta böyle değildi. e gelme desem olmuyor, bakıcı desem darılıyor. konuşuyorum dinlemiyor. ama bu sefer bakıcı kararım kesin çocuğumdan önemli değil

İçine şeker katıyordur, çocuk huysuzlanınca da sussun diye veriyordur. yoksa çocuk çayı ne yapsın. sorsan anneyi eleştirirler

Ben konu sahibini anlıyorum benim kv dem de ben bakıcam işine devam et diye diretiyor ama yaş ilerledi konuşmak kadar kolay değil ben bakabileceğini sanmıyorum en fazla bir yıl bakacak sonra kreşe götürücem yanıma ama bence bir yıl bile idare edemicek kanguru al bana yanımdan ayırmam bakarım diye 6 7 kilo bebeği nasıl taşıyacak orası düşünülmüyor

Tutun bakıcı imkanınız varsa hiç uğraşmayın bende olmazsa deneyip işi bırakıcam

yalnız olmadığımı bilmek beni ne kadar mutlu etti anlatamam... umarım üstesinden gelebilirsiniz

Erken alan kresler var aslında bezli bebek alan oralar daha iyi olur sizin için bakıcıda olur ama bakıcıda duracagı ne malum. kres en azından ilgisini ceken bir ortam ve ufaktan sosyallesirde

Şimdi bakmak zorunda değil kısmına katılıyorum, tamam. Yani evet mecbur değil hatta bakmamalı, çünkü tam rahat edecekleri zaman ve belli bir yaştan sonrası bebek/çocuk bakmak zor. Bunu da kesin ve net savunurum her daim ama her ne olursa olsun kendisine bırakılmış bir çocuğu bu kadar perişan etmek de bana garip geldi ya. Hani burada okuyoruz bahane buluyor kaynanalar işte işim var, gezmeye gideceğim vs. Veya baştan bakmak istemiyorum diyorlar. Onlar haklılar sonuna kadar ama bu kadın getir bakarım deyip çocuğu perişan ediyor. Annesi haklı da olsa haksız da olsa çocuğun suçu ne sonuçta.

Burada hepimiz kadınız, herhangi bir vesileyle elimize bir bebek bırakılsa böyle mi yaparız ? Ben sevmedim kaynanayı yalan yok. Şımartmak başka, kavanoz maması vermek, altını pişik ettirecek kadar bırakmak falan başka şeyler yani. Yoksa benim kaynanam, annem de çocuğun huyunu bir değiştiriyor yani. O herkeste var.

Sevgili konu sahibi, çocuğunuzu ya kreşe verin ya da bakıcı bulun ve bu konuda gayet sert ve net olun. Öyle bir dünya yok yani, babası izin vermiyor falan, otursun evde kendisi baksın çok istemiyorsa. Böyleleri de ayrı bir sıkıntılı, hem kadın çalışsın hem de bakıcı, kreş istemem. İyi bakılmıyor çocuğa işte, neyin diretmesi bu yani...

anlatmak istediğim tam da buydu... ben hem gelip baksın hem de dediklerimi harfiyen uygulasın diye diretmiyorum asla. ama diretsem bile sırf o çocuğa bu şekilde bakılmaz yani.. tamam ben çocuğu bıraktım diye sorumsuzluk etmiş olayım.. ama 40 derece ateşi olan çocuk bir sağlık ocağına bile götürülmez mi? veya eve getirilir en kötü.. hadi getirmedin bırakırken dersin ki kızım böyle böyle oldu bırakma bir daha vs.. ki ateşi geçtim bildiğin açık yara var çocukta şu an, nasıl oldu neden oldu bilen yok bez yüzünden olmuş denildi. mesela çocuk üç saat de dursa pişik olur mu? benimleyken asla olmaz zor değil ki arada çocuğun altını koklamak.. zorunda değilse de gelmesin, kendi isteğiyle geliyor. yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum o açıdan. sonuç olarak dediğiniz gibi bakıcı tutacağım şu anda da evdeyim kızımla bir süre.

Çocuk altı pis sizi bekliyor
Çocuk aç sizi bekliyor
Sürekli pişik oluyor
Mama diye üstünüze atlıyor açlıktan
20 aylık süt bebesine çay çikolata veriliyor
Eeee siz ana baba olarak ne işe yarıyorsunuz
Bu kadar küçük bir bebeği korumak adına beslemek temiz ve sağlıklı bakmak adına ne yapıyorsunuz iki koca insan
Ben anlamam kv babaanne filan sorumluluk ana babanındır
Heder etmişsiniz yavrucağızı ya
Öyle dedim yapmıyor böyle dedim etmiyor kocam bık bık ediyor, bırakın kardeşim onu bunu koyun taşın altına elinizi, ne kıymetsiz evlatlarınız ya yazık vallahi yazık

Kayınvaliden olsaydım asla bakmazdim çocuğunuza.Kayinvalidenden kendi performansini beklemen nedir? Çay için hesap sormak nedir ya.Sanki zehir vermiş.20 aylık olmuş.çocuk iki yaş sendromu yaşıyor.Kayinvalideye yüklemek nedir.Benim annem veya kv çocuğa baktığında elli kere teşekkür ediyorum zahmetde bulundunuz diye.Ne yedirdiniz ne icirdiniz sormam hiç.cocuk zamanla anlıyor herkesin karakterini ve ona göre sınırlarını öğrenip herkesin nabzina göre davranıyor.Kasmayin bu kadar ama ya.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…