kayınvalidem kızıma asla bakamıyor...

Benzer sorunları yaşamış biri olarak bakıcı tutmanız isabet olmuş. Benim kayınvalidem kasten yapmaz ama çok rahattır. Aklına gelmez ne zaman ne yapması gerektiği. Ben de dakika dakika yazardım ama zor gözümüz arkada kalıyor sonra işte verimli olamıyorsunuz.

Ben bu şekilde cocuk bakmayı bilmeyen birine çocuğumu emanet etmezdim ki çocuklarımı bakicilarla büyüttüm yoğun çalışan bir kadınım
Olmaz , bakamaz , cocuk büyüdükçe daha farklı sorunlar yaşarsınız, bakici bulun

Bahaneler bahaneler. Merhem tek sıkımda bitecek bir şey mi de bittiğini söylemiyor gelince alayım diyorsunuz. Görmüyor mu gözünüz siz kullanırken? Kavanoz mama ile beslenmesini istemiyorsanız mamasıyla beraber teslim edeceksiniz. Acil bıraktık diyorsanız da bir sefer kavanoz mama yese ölmez sonuçta. Ayrıca evi ilaçlatınca siz neden çocuğunuzdan ayrı kalıyorsunuz? Bir de evler de yakınmış

Zamanında sizinle kötü olmamak için , ee genelde de büyükler baktığı için bu kayinvalidemiz de ben bakarım demiştir. Ama iş başa gelince bakacak enerjiyi kendinde bulamıyordur. Bunu itiraf etmek de kolay değildir, gururuna yediremez insan...

Anlattığıniz şeyler hep kolaya kaçmaya aman yeter ki sussun, aman yeter ki doysun diye gecistirilen şeyler...

Çocuğuma bakamiyor demeyin de daha nazik şekilde yaş ilerledi kolay değil artık küçük çocuk peşinde koşmak. Seni yormayalim anne demek bu olumlu konuşma üzerinden yürümek daha doğru olacaktır.

Eşinize de böyle yansıtın. Bakamıyor çocuğu pişik etti diye söylenince ağır oluyor..
Ama yorulmasin, gözünden kaçıyor artık bazı şeyler onada yazık çocuğumuza da yazık demek daha naif . Daha kabul görür.

Yüz defa yazdık buraya beğenmiyorsan al çocuğunu yanına ? Napalım düzen değiştirmişsin ee geldin gördün bakamıyor o zaman verme çocuğu

Suçlamak için konuşmak istemiyorum. Zira evet babaannesi anneannesi torunun bakimina istekliyse destek olabilir bunda sakinca görmüyorum aksine destekliyorum. Ancak evi ilaclattiginizda bir kac gun sizde kvdenizde cocugunuzla beraber kalabilirdiniz. Çocuğu 2 3 gün verip gece gunduz bakımını yapmasini beklemek hem adil değil hem sağlıklı degil çocuk gelisimi için. Yani sizinde işinize geliyor ama bu kadar oluyor

Çocuk sizin mi kayinvalidenin mi evi ilaçlatinca iki yaşındaki çocuğu niye bırakıyorsun senin anne olarak bakman lazım bakmayacaksan keşke yapmasaydin. Her fırsatta çocuğu birine atmaya çalışıyor olabilir misin ? Yazık ya çocuğa pişik nasıl acıyan birşey ilaç yapıldıysa eve git çocuğunla yat. Bakımsızlıktan insallah başka birşey olmaz . Daha çalışacağım diyorsun çocuğuna düzgün imkanlar sunmadan nereye çalışacaksın ?

İki üc saat içinde çocuğu aç bırakıp, pişik yapan kişiye çocuğunu gece yatması için bırakan anne, ve para gitmesin diye çocuğu ateslendiginde, vücudunda yaralar ciktiginda haber vermeyen kişiye baktirmaya çalışan babaya ne desem bilemedim gerçekten.

Burada aile büyüklerinin her koşulda bakicidan iyi olacağını savunan üyeler vardı. Bakmaya niyeti yoksa böyle sonuçları oluyor işte.

Benim kaynanam neden bilmem beni hic sevmez çalışıyordum yeni evliyken bana direk dediki cocugunuza bakmam dedi bende zaten cocuk olursa çalışmam kimseye baktirmam dedim oylede yaptim cok sukur.ama hastane işi oluyor bebegi anneme hep birakirdim normalde ama bi gun annem evde yoktu kaynanama biraktim ve inanin bir saat surmedi bana dediki işin düşünce getiriyosun bana çocuğu birakma dedi o gün bir daha asla birakmayacagima dair yemin ettim ve birakmadimda.sehir dışına tayinimiz çıktı şimdi torunum diye ağlıyor ama nafile varken kiymetini bileceksin geçmiş olsun

Bunun tek çözümü çocuğu bir daha kayınvalideye bırakmamak. İş bulana kadar çanta gibi her yere götüreceksiniz. İşe başlama durumu kesinleşince de bakıcı veya kreş ayarlayacaksınız. Ayrıca ben sizi de pek sorumluluk sahibi bulmadım. Küçücük çocuk niye kayınvalidede yatılı kalıyor? Ev müsait değilse siz de onunla kayınvalidede kalmalıydınız. Her fırsatını bulduğunuzda bebeği bakmasını beğenmediğiniz kadına bırakmışsınız.

Evliyim cocugum yok ama birisi benim bebegime bunu yapsa ben bir daha yuzune bile bakmam. Zeka problemi falan yoksa kaynananizin (kusura bakmayin ama o kadina hala anne diyorsunuz. Bence o tam bir kaynana) art niyetli ve kotu birisi resmen. Cocuguma da buyuyunce anlatirdim babaannen seni 40 derece atesle bekletti, vucudunda yaralar cikartti, neredeyse oldurecekti seni diye. Kocam da annesinin bu davranisini savunuyorsa onu da bosardim. Onda da buyuk problem var.

Az yiyin az gezin de Uşak tutun kendinize. Hem çocuğu düşünüyorum yaaa diye millete at hem de beğenme. Ne çok huyu pis insanlar var bu aralar şu forumda.

Sormaz mı çocuk sen nasıl anasin ne diyecek ? Ee kızım evi ilaclatiyorduk seni babannenin başına attık biz babanla evde balayı yaptık iki gün seni sormak aklımıza gelmedi . Çocuk anneyle babanın sorumlulugunda olan birşey ikisinin fiziksel bir engeli de yok neden babanneye düşman olsun . Ben olsam anneme olurdum resmen beni başından savuyormus diye . Hemde baya keyfiye

Konuyla alakasız belki ama kayınvaledinize kizginken bile annem diye hitap etmen çok hoşuma gitti asla diyemiyorum ben

Bakmak zorunda mi ? Bu ne saçmalık,çocuk senin çocuğun manas destanı gibi buraya yazacağıma kendin bak çocuğuna. Başkasına güvenerek mi çocuğu dünyaya getirdiniz. Bakmak istemiyorsa bırakmayın çocuğu bu kadar basit

Ne demek, ne yapacağımı bilmiyorum?
Babaanne bakamıyor çocuğa, çocuğun altını değiştirmiyor pişik oluyor, siz gidiyor o kadına bırakıyorsunuz birkaç gün çocuğunuzu. Niye gece bırakıyorsunuz ayrıca? Çocuğun kırk derece ateşle, pişik olmuş, aç kalmış şekilde olması eşinizle sizin suçunun aslında.

Çalışma döneminiz kısa olmuş, onun haricinde çocuğu fırsat buldukça bırakma hevesindesiniz gibi geldi bana. Kim her işi olduğunda çocuğu büyüklere birakiyor bilmiyorum. Hemde doğru, düzgün bakilmadığını bile bile.
Hâlâ bu babaanneye çocuk baktırma konusu okuyorsa aranızda kendi anne babalığınızla ilgili bir sorun olduğundan bu.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…