Kayınvalidem bebeğime bakmaya gelecek

Bebekten bebeğe değişiyor işte, ben 15 aydır bebeğimin müdahalem olmadan aralıksız 1.5 saat uyuduğunu görmedim. Bazı bebek de beşiğinde uyuyor birkaç saat. Yani benim için hayat çok zor o yüzden anlamam çok mümkün değil gibi
O zaman sıkıntı evet. Gece uykusuna geçince de mi öyle?

Evet bakıcı bulmak çok zor ama biriyle uzun süre aynı evde yaşamak daha zor bence. Sizin yerinizde olsam izni bir tık daha uzatır bebeği ek gıdaya geçirir sonra bakıcı bulurdum.

Bu konuyu okuyunca aklıma çocuk bakma bahanesiyle evime gelip ( üstelik ben ücretsiz izin almıştım) evliliğimi bitiren eş kaynanam geldi. Eşiniz annesinin ağzına bakan biriyse kesinlikle kabul etmeyin. Kv çocuğunuza bir sene baksa hep ona borçlu olacaksınız, maddi manevi hep sizden bir şey beklenecek, yerinizde olsam kabul etmem.

Selamlar. Ben 7 aylık hamileyim. Eşimin ailesi de benim ailem de uzakta yaşıyor. Ben çalışıyorum hala ve bebek doğunca 4 aylık yasal iznim var. Daha sonra işe geri döneceğim. Mühendisim masa başı çalışıyorum ve haftada sadece 2 gün ofise gidiyorum 3 gün evden çalışıyorum.

Beni aşırı strese sokan bir konu var. Kayınvalidem bebeğe bakmak için gelmek istiyor. Bakıcı tutmayın ben bakarım diyor. Kayınvalidemle bir sorunumuz yok, kararlarıma saygı duyar beni sever. Evdeyken yemeği temizliği o yapar (biraz da ben yapı olarak tembelim iş sevmiyorum). Yani kadın gayet iyi aslında.

Ama beni asıl sıkıntıya sokan evimde sürekli bulunacak bir misafir. Evde rahat edemiyorum kendi annem bile olsa uzun süreli rahat edemem. Bir iki yıldan bahsediyor kreşe gidene kadar filan. Bir kaç kez bakıcı da tutarım yanına yardımcı olur filan dedim ama yok ne gerek var ben hallederim her şeyi diyor.
Çok strese girdim. Gelme istemiyorum desem çok bozulur çünkü çok hevesli. Bir de kalbini kırmamı gerektirecek bir kötülük yapmadı bana hep iyi davrandı.
Kendi annem de kayınvaliden bakmak istiyorsa gelsin baksın engel olma diyor. Ama düşündükçe fenalık geçiriyorum 1 sene misafir mi olur evimde rahatça kocamla sevişemem bile. Ne diyorsunuz? Zamanla alışır mıyım yoksa daha en baştan gelme mi demeliyim? Bebek doğunca fikrim değişir mi?
Maddi imkanın varsa ve evden çalışacaksan bakıcı çok mantıklı. KV ya da anne gelecekse artık yeni bir düzen olacak, ayrıca KV ile de ayrı ilgilenmek gerek çünkü sürekli evde bunalır, gezdireceksiniz vs

Bebekten bebeğe değişiyor işte, ben 15 aydır bebeğimin müdahalem olmadan aralıksız 1.5 saat uyuduğunu görmedim. Bazı bebek de beşiğinde uyuyor birkaç saat. Yani benim için hayat çok zor o yüzden anlamam çok mümkün değil gibi
Bebeğim ilk doğduğunda hep salonda olma isteğim vardı. Bir şeyler izleyim o uyurken falan. Sonra karanlık odalara bir geçtim pir geçtim uyusun diye, şimdi aklımın ucundan geçmiyor gidip televizyon izlemek, dizi izlemek. 🥲

Kayınpederim hayatta, emekli. Ben de bilmiyorum özlemeyecekler mi birbirlerini. Çünkü severler yani birbirlerini sürekli dile getirirler.
Siz kayınpederinizin tek kalacağına inanıyor musunuz? Bir gün canlarına tak edecek ve ya kaynana sizi yarı yolda bırakacak ya da kocasını da duygu sömürüsü ile getirecek. Emekli adam evde tek başına ne yapacak? Bence önce bi ortamı yoklamak adına, anne, babam uzun süre yalnız kalamaz. Sizi de sıkıntıya sokmayalım. Ben bir bakıcı bulsam daha iyi olur. Hem babama da yazık diyin.

Başlarda hep öyle derler biz bakarız. Sonra sonra bunalıp bazı seylere yetemeyince surat asmalar vs vs başlar işler çığrından cıkar. Evınızde bişey yer degıstırır o bile gözunuze batar. Oturması batar yatması batar kasıgı tutması bile batar bir müddet sonra. Evet 6 aylık falan olana kadar yardım edebilir cocukta hem bıraz büyümüş olur ama sonrası bence iyi bir bakıcı ile anlaşmak. Hem bakıcı olursa sizin kurallarınız gecerli olur daha rahat edersiniz. Ben ikizlerimde boyle tecrübe ettim. Şimdi ki bebeğimde lohusalıgım bittiği an yine bakıcımızla devam edicem kimseyi yatılı istemiyorum.

Bebeğim ilk doğduğunda hep salonda olma isteğim vardı. Bir şeyler izleyim o uyurken falan. Sonra karanlık odalara bir geçtim pir geçtim uyusun diye, şimdi aklımın ucundan geçmiyor gidip televizyon izlemek, dizi izlemek. 🥲
Zindan gibi odamız kuzu, kapkaranlık😅 ama ille de o meme ağzında olacak. Ama çok şükür senden cesaret alıp yatarken uyumaya alıştırdım. Kucakta gezmemiz bitti 🧿

Kayinpederiniz hayattaymis kesinlikle kabul etmeyin bakici bulun ya da ucretsiz izne ayrilin. Bu isin sonunda iki ev ust uste olma ihtimaliniz yuksek. Kendi evinizde yabanci olmak istemiyorsaniz kabul etmeyin

İşten ayrılmayı düşünmüyorum.
Bakıcı demek asgari ücret artı sigorta demek.. bu da aylık 25 bin gibi bir rakam ediyor ki bununla kalmıyor ara sıra hediye almak gerekiyor vb.. eve kamera taktırmak şart o ayrı masraf.. bakıcının ara ara izin isteyip gelmemesi vb konuları da çok olacak .. maddi olarak durumunuz iyiyse tabi ki bakıcı ama 2,5 yıllık tacrübeyle benim için mesela her ay maaşımın yarısını bakıcıya vermek hayat standartımı çok düşürdü .. Keşke kvalidem baksa , odasını baştan aşağı yapardım 🙃

X