Kayınvalidem bebeğime bakmaya gelecek

Mühendisim masa başı çalışıyorum ve haftada sadece 2 gün ofise gidiyorum 3 gün evden çalışıyorum.
Haftada 2 gün çalışma için babaannenin tası tarağı toplayıp size taşınması çok saçma değil mi? Haftanın geri kalan 5 günü bebeğinize kendiniz bakacaksanız 2 gün için pekala bakıcı bulabilirsiniz. Ama evden çalıştığınız 3 gün kendinizi soyutlayıp sadece işe odaklanmanız gerekiyorsa o başka.

Bizim bir tanıdık öyle bakıyordu. Sizin gibi çalışıyordu kadın. Anneanneye ayrı bir oda yapmışlar tv falan. Kadın işini bitirince anneannenin de işi bitiyordu. Veriyormuş bebeği Çekirdek aile takılsınlar diye yanlarında oturmuyorum geçiyorum odama dinleniyorum diyordu

Selamlar. Ben 7 aylık hamileyim. Eşimin ailesi de benim ailem de uzakta yaşıyor. Ben çalışıyorum hala ve bebek doğunca 4 aylık yasal iznim var. Daha sonra işe geri döneceğim. Mühendisim masa başı çalışıyorum ve haftada sadece 2 gün ofise gidiyorum 3 gün evden çalışıyorum.

Beni aşırı strese sokan bir konu var. Kayınvalidem bebeğe bakmak için gelmek istiyor. Bakıcı tutmayın ben bakarım diyor. Kayınvalidemle bir sorunumuz yok, kararlarıma saygı duyar beni sever. Evdeyken yemeği temizliği o yapar (biraz da ben yapı olarak tembelim iş sevmiyorum). Yani kadın gayet iyi aslında.

Ama beni asıl sıkıntıya sokan evimde sürekli bulunacak bir misafir. Evde rahat edemiyorum kendi annem bile olsa uzun süreli rahat edemem. Bir iki yıldan bahsediyor kreşe gidene kadar filan. Bir kaç kez bakıcı da tutarım yanına yardımcı olur filan dedim ama yok ne gerek var ben hallederim her şeyi diyor.
Çok strese girdim. Gelme istemiyorum desem çok bozulur çünkü çok hevesli. Bir de kalbini kırmamı gerektirecek bir kötülük yapmadı bana hep iyi davrandı.
Kendi annem de kayınvaliden bakmak istiyorsa gelsin baksın engel olma diyor. Ama düşündükçe fenalık geçiriyorum 1 sene misafir mi olur evimde rahatça kocamla sevişemem bile. Ne diyorsunuz? Zamanla alışır mıyım yoksa daha en baştan gelme mi demeliyim? Bebek doğunca fikrim değişir mi?
Aynı şehirde iseniz iki gün gelir sonra evine gider. Merak etme o da sıkılır kocası evi düzeni .. Başta meraklı oluyorlar sonra ortada kv kalmıyor

Eşin ne diyor pekı?
Kadın normalde tek mi yaşıyordu yani kayınpeder yok anladığım kadarıyla 1 yıl çok uzun bir süre ki siz 5 gün evde olacaksınız. Evde olduğunuzda çocuk ile ilgilenebilcek mısınız peki 2 gün için bakıcı alsanız
Eşime şu an annen gelmesin filan demedim. Çünkü bunun imâsını bile yapsam geri dönüşü olmaz eşim gidip “anne biz bakıcı tutucaz sen gelme” filan der. Ama şu an daha kendim karar vermedim belki isterim diye eşime söylemiyorum.

2 gün bakıcı almam çünkü evdeyken de yine bilgisayar başında çalışıyor olurum ikisini birlikte idare edemem birinin gelmesi şart.

Haftada 2 gün çalışma için babaannenin tası tarağı toplayıp size taşınması çok saçma değil mi? Haftanın geri kalan 5 günü bebeğinize kendiniz bakacaksanız 2 gün için pekala bakıcı bulabilirsiniz. Ama evden çalıştığınız 3 gün kendinizi soyutlayıp sadece işe odaklanmanız gerekiyorsa o başka.
3 gün evde olsam bile birinin çocuğa bakması şart çünkü bilgisayar başında olmam gerekir en azından toplantı vs olduğunda birine teslim edip odaya kapanmam lazım.
Aynı şehirde iseniz iki gün gelir sonra evine gider. Merak etme o da sıkılır kocası evi düzeni .. Başta meraklı oluyorlar sonra ortada kv kalmıyor
Farklı şehirlerdeyiz, 8 saat uzakta.

3 gün evde olsam bile birinin çocuğa bakması şart çünkü bilgisayar başında olmam gerekir en azından toplantı vs olduğunda birine teslim edip odaya kapanmam lazım.

Farklı şehirlerdeyiz, 8 saat uzakta.
Ben olsam imkan varsa ücretsiz izne çıkardım sonrasında bakıcı tutardım.

Selamlar. Ben 7 aylık hamileyim. Eşimin ailesi de benim ailem de uzakta yaşıyor. Ben çalışıyorum hala ve bebek doğunca 4 aylık yasal iznim var. Daha sonra işe geri döneceğim. Mühendisim masa başı çalışıyorum ve haftada sadece 2 gün ofise gidiyorum 3 gün evden çalışıyorum.

Beni aşırı strese sokan bir konu var. Kayınvalidem bebeğe bakmak için gelmek istiyor. Bakıcı tutmayın ben bakarım diyor. Kayınvalidemle bir sorunumuz yok, kararlarıma saygı duyar beni sever. Evdeyken yemeği temizliği o yapar (biraz da ben yapı olarak tembelim iş sevmiyorum). Yani kadın gayet iyi aslında.

Ama beni asıl sıkıntıya sokan evimde sürekli bulunacak bir misafir. Evde rahat edemiyorum kendi annem bile olsa uzun süreli rahat edemem. Bir iki yıldan bahsediyor kreşe gidene kadar filan. Bir kaç kez bakıcı da tutarım yanına yardımcı olur filan dedim ama yok ne gerek var ben hallederim her şeyi diyor.
Çok strese girdim. Gelme istemiyorum desem çok bozulur çünkü çok hevesli. Bir de kalbini kırmamı gerektirecek bir kötülük yapmadı bana hep iyi davrandı.
Kendi annem de kayınvaliden bakmak istiyorsa gelsin baksın engel olma diyor. Ama düşündükçe fenalık geçiriyorum 1 sene misafir mi olur evimde rahatça kocamla sevişemem bile. Ne diyorsunuz? Zamanla alışır mıyım yoksa daha en baştan gelme mi demeliyim? Bebek doğunca fikrim değişir mi?
Ay bebek doğunca sevişme olayları filan baya bi süre rafa kalkıyor zaten.Kadın anlattığınız gibi biriyse gelsin yardımcı olsun rahat edersiniz gözünüz de arkada kalmaz hem derim
Niye rafa kalkıyor kız, bu forumda hamile kalınca ve cocuk dogunca cinselliği unutanlarla dolu,, iki cocukta da 40 cıkar cıkmaz tepemdeydi eş kişisi, hayır kolik olsun illa ki 2,3 saat uyudugu vakit oluyor hiç mi yanaşmıyorsunuz yahu 🤣🤣🤣🫢🫢 içi geçmiş bu forumdakilerin

Konı sahibi 2 gün için kaynanaya gerek yok senelerce 2 günlük tanıdık birini bulun aynı şehirde eş dost vardır illa ki parayla 2 gün baksın

Kar zarar hesabı yapmanız lazım. Sizle çok benzer durumda eltim var, kayınvalidem kendisiyle 2.5 senedir yaşıyor. Evini memleketini bırakıp gitti yani o da fedakârlık yaptı, yeri geldiğinde o da bunalıyor çünkü size misafirse o da misafirlikte kimse misafirlikte o kadar zaman geçirmekten keyif almıyor. Ama başka şansları yoktu bakıcı konusunda da şansları yaver gitmedi, bu şekilde devam ediyorlar.

Ha birine bakarken diğerine de hamile kaldı, sevişen sevişiyor yani 😅 Eğer size saygılıysa, çocuğa sizin kurallarınıza göre bakacaksa, güzel de çocuk bakıyorsa benim için kayınvalide > bakıcı.

Başka bi konuda evden çalışan için bakıcı tutanlara şaşırınca bana hededöhödöö yapmışlardı, burada da herkes ne gerek var diyor. A aaaaa kişiye göre muamele yetişin gomşula

Maddi manevi imkan varsa öncelikle ücretsiz izin alın bence. Zaten bebeğiniz olunca anlayacaksınız Ne demek istediğimi. Şu an aynı şehirde yaşadığım bebeğimi neredeyse benim kadar seven anneme bile bırakamıyorum ben, öyle bir bağlanıyorsunuz ki. Tabii ki hemen çalışmak zorunda olanlara Allah yardım etsin. Onun dışında ben evde üçüncü bir kişiyle devamlı yaşamak istemezdim sanırım ama bir yandan da bakınca sonuçta güvenilir. İyice ölçüp tartmanız gerek

Niye rafa kalkıyor kız, bu forumda hamile kalınca ve cocuk dogunca cinselliği unutanlarla dolu,, iki cocukta da 40 cıkar cıkmaz tepemdeydi eş kişisi, hayır kolik olsun illa ki 2,3 saat uyudugu vakit oluyor hiç mi yanaşmıyorsunuz yahu 🤣🤣🤣🫢🫢 içi geçmiş bu forumdakilerin
Rafa kalkıyordan kastım eskisi gibi olmuyor belli bir süre bu kaçınılmaz bir gerçek.Kocalar tabiki istiyor

Sadece 2 gün olduğu için bakıcı diyorum

Hafta içi siz full 8 17 çalışıyor olsaydınız o zaman belki kv diyebilirdim

O zaman ya net olup bakıcı tutacaksınız ya da işi birakacaksiniz ?

Ben kabul etmem. Tam olarak sizinle aynı sebeplerden. Ben de benzer bir durumdayım sizinle. Doğumdan önce dahi gelmek istiyorlar ama ben istemiyorum. Doğum sonrasında da maks 3 hafta olsa yeter kafasındayım. Hayatta bir yıl falan olmaz yani. Ki ben de kayınvalidemle gayet iyiyimdir ama eşim ve oğlumla çekirdek aile şeklinde yaşamak istiyorum.

Bu kv ile sizin ilişki dinamiklerinize bağlı aslında. Kv si ile doğumdan sonra araları bozulan nice gelin gördü bu gözler. Örnek veriyorum kv de sizinle aynı kafadandır gelsin kalsın ama fikirleriniz, hayata bakış açılarınız farklıdır belki de eski kafalıdır o zaman kalmasını tavsiye etmem. Bir de şu gerçek var çoğu zaman kv ye nazınız da geçmez. Ayrıca ülkemizdeki şu refakatçi işlerinden de nefret ediyorum bu işi bence psikoloji eğitimi almış uzman kişiler üstlenmeli. Bende psikoloji falan bırakmamışlardı.

Ben kabul etmem. Tam olarak sizinle aynı sebeplerden. Ben de benzer bir durumdayım sizinle. Doğumdan önce dahi gelmek istiyorlar ama ben istemiyorum. Doğum sonrasında da maks 3 hafta olsa yeter kafasındayım. Hayatta bir yıl falan olmaz yani. Ki ben de kayınvalidemle gayet iyiyimdir ama eşim ve oğlumla çekirdek aile şeklinde yaşamak istiyorum.
Ya bunun bir ortası yok sanırım, bizimkiler de 10 dakikalık yoldan kalkıp gelmiyorlar :)

4 aylık dönmeniz çok erken olmuş biraz daha uzatamaz misiniz?ben olsam 2 gün için evde yatılı birini istemezdim.o istediği kadar hevesli olsun bı şekilde vazgecirirdim.haftanin 5 günü olsa neyse ama iki gün için bütün bir yıl beraber yasamak mantıklı değil

X