Kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim zaten en büyük hatam aman mevzu çıkmasın diye hiç birşeyi olay anında söylememek. O kadar pişmanımki bu konuda. KV nın emzir baskılarının eşimle ne alakası var mesela. Ama kv yerine ona patlıyorum.
Öbür gelin hep kıymetli idi. Ciddi anlamda ayrımcılık yapar kv. Şöyle söyliyim bana doğum günümde hediye almaz. onun doğumgününde hediye alıp beni kenara çekip ' sen bizim kızımız sayılırsın durumları biliyorsun ondan alamamıştır sana bişey' diyen kafada bir insan. Zaten iki kardeşi de kv düşman etti birbirine sebepsiz yere.

eşinizin o sinirini kediler yesın
kendını ne sanıyorsa
kayınvalıde zaten tam tipik hepımızın başinda olan ''kaynana'' allah bu kaynanaları bıldıgı gıbı yapsın yedıler omrumuzu .

aslında asıl sorun esınızde annesını boyle ipini koparmıs gıbı kaynanalık yapabılmesıde esınız yuzunden
ne dıye kayınvalıdenızın gelmesıne musade tanıdınız kı
ıyı büyük kotuyu ıyı yapar, kötü büyük de ıyıyı kotu yapar

esınızın büyükleri kötüler.

Bende bu yazacaktim ama o kadar konu içinde buna mi takıldınız vs. Diye belirtmemistim
Bence de biraz ayrı kalıp kafa dinlemeliydiniz eşinizin gidişata göre döner ve ya dönmezdiniz
Gidersem ne ben dönerdim, ne ailem bırakırdı. Benim böyle sivri huyların var malesef. Direnebildiğim kadar direnirim ama gidersem de arkama bile bakmam ne var ne yok yıkar giderim. Kendimden de evliliğimin bitmesinden de korktum sanırım bu sebepten.

Ben bebeğimiz anneanneli babaanneli bir ortamda olsun dedim. İlk banyosunu beraber yaptırırız falan. Kendi anneme ne yaptıysam ona da yapayım dedim ama o işler öyle değilmiş işte. Bir de ilk defa aynı evde kaldık. Yani bazı şeyleri ilk defa görme şansım oldu.

kaynananın oldugu hıc bır yer guzellesmez... yanlıs hayaller kurulmus
en guzel hayal esınızle bırlıkte bebegınızın ılk banyosunu yaptırmak olurdu :) anne baba cocuk seklınde bır aılesınız sız
kaynana az ötede dursun

kı daha once de sorunlar yasamıssınız kayınvalıdeyle... ıyı olmak ıstemıssınız ama bu tek sızın ıstemenızle degıl zaten sorun olan kotu olan o yanı karsı taraf. o ıyı olmak ıstemedıkce aranız duzelmez en ıyısı kendı halıne bırakın gorusmeyın onla

Ay şok oldum ya. 12 gunluk lohusanin evine 7 sulale dolusmus. Senin babanin, kayinpederinin ne isi var? Kaynana nasil senin memeni sıkabilir? Bu sartlar altinda sezeryanli kadin bebek emzirmeye calisiyor. Ne bicim bi ulkede yasiyoruz ya kocasi da ana babasi da yerin dibine batsin.
Git kardesim annenle. Bebek gibi bakar sana. Stres yapmaz bebegini emzirirsin.
Lohusalikta yasanan bu krizler unutulmuyor. Eşinin burnundan gelecek bunlar hep haberi yok

hala şansınız varsa lütfen ailenizle dönün
eşinize de en azından kırkı çıkana kadar annem bana yardım etsin, bebeğimiz için bu gerekli deyin
40 ı çıkınca düşünürsünüz
kayınvalideniz denen şerefsize de içimden küfrettim, burada ban yemeyeyim, terbiyesiz görgüsüz saygısız pislik kadın! yeni doğum yapmış kadına zulüm yapıyor, ne demek meme sıkmalar falan, yazdıkça sinirleniyorum
annenizin huzurlu evinde sadece bebeğinize odaklanın bu dönem, kolaylıklar diliyorum

Bundan sonra öyle yapacağım zaten. İyilikten maraz doğdu resmen. Ki bu zamana kadar yaptıklarımı saydam oturup ağlarsınız bana heralde :) işte kv nın kötü kalpliliği benim aileme de yansıyor malesef. O gidicek diye benim ailem de gidicek mesela. Tam bir misilleme. Belki de kimseyi davet etmeyip kendi kendimize halletmeliydik her şeyi. Doğum yaptığım güne kadar her şey mükemmeldi. KV geldi ve bütün düzen yıkıldı. Allah herkesin gönlüne göre versin işte

gercekten unutulmuyor
4 bucuk yasında cocugum hala ılk gunku gıbı aklımda yasadıgım bazı uzuntuler asla gecmıyor onun uzuntusu kırgınlıgı

Kayınbirader bile anlamış ailesini annesinin yaptıklarını ,kendi ailesinin huzurunu düşünerek uzak durmuş ,aslında kayınvalidenin önünde bir örnek var diğer çocuğum uzaklaştı bunda da ilişkimiz öyle olmasın diye insan çenesini tutar daha ılımlı yaklaşır ama yoook bazı insan anlamaz

suankı aklım olsa bırdaha doguracak olsam dogurtuktan 10 gun sonra ben dogurdum haberınız olsun derdım bılıyor musunuz... gercekten uzucu halbukı o da anne ınsan bır arada bırlık ıcınde olmak ıstıyor ama karsınızdakı terbıyesızse kotulukten beslenen bırıyse ne hayaller varken sonuc bunlar oluyor

kesıp attıgınız tırnagınıza kurban olsunlar hıc canınızı sıkmayın hıc olmamıs gıbı dusunun cunku dusundukce ınsan daha bır kırgınlıgını buyutuyor ve lohusayken yasanılan hıc bır sey unutulmuyor cok farklı bır psıkolojı cunku...

sızın canınız sagolsun onunda cahilligine verın hıc gorusmeyın sızı uzen kımseyı hayatınıza dahıl etmeyın . torununun annesıne saygı gostermeyen toruna da sevgı gostermez.

Ben doldurdum valla bu kadar insanı eve. Hatta kardeşim de vardı da gönderdim onu. Ama düşününce çok da kalabalık değil ya. Anne- baba- KV üçlüsü ben de kalıyor. Kv ile normalde aynı şehirde yaşıyorduk ama ciddi maddi sorunları oldu evini falan taşıdılar. Şu anki evini beğenmediği için 1.5 saatlik mesafede ablasında yaşıyor, ablası da rahatsızdı ona bakıyor hem.
Kaynananın mememi sıkmasının da lafını yaptım. Yalancı kadın ne yaptıklarını, ne dediklerini kabul ediyor. Ben emzir dedim sadece diye ağlamaya başladı. Dedim heralde ben uyduruyorum yaşadıklarımı, olmadı böyle bişey. Öyle bir kadın :)

Elti afedersiniz ağzına s.çtı bunların. Bütün şehre rezil etti. Haklı veya haksız. Yine de her zaman el üstünde tutuldu. Eltinin ailesinin maddi durumu baya iyi. KV tapıyor onlara

Kırılmakta kizmakta çok haklısınız. Derler ya bekara boşamak kolaydır diye burda yazılanların öyle olduğunu düşünüyorum. Anladığım kadarıyla normalde eşinizle şahsi bir probleminiz yok. Kv ortalığı dağıtmış. Tabi ki eşiniz de onun gazına gelip insanların yanında atar gider yapması hiç yerinde bir hareket olmamış. Ama şu sinir anıyla ani bir karar vermeniz uygun olmaz. Evi terketmek için çok çok önemli şeyler yok bence. Küsersim, trip atarsın tamam ama herkes evine dagilinca eşinin senin gönlünü alacağını düşünüyorum.

Mesajınız için çok teşekkür ederim. Gözlerim dolarak okudum. Ben sadece her şey güzel olsun istedim. İlk bebeğim. Benim ailemin ilk torunu. Kayınailenin ikincisi ama kp görmedi, görmeyecek bile diye aman dedim bunlar benim annem babamsa bunlar da eşimin anne babası ayırmayayım. Ama öyle olmuyormuş malesef bu işler. Mesafe koymak lazımmış bilemedim. Bunları lohusa halimle öğrenmek de hiç hoş olmadı benim için

Elti afedersiniz ağzına s.çtı bunların. Bütün şehre rezil etti. Haklı veya haksız. Yine de her zaman el üstünde tutuldu. Eltinin ailesinin maddi durumu baya iyi. KV tapıyor onlara
Öyleleri yaranır zaten, eltinin ailesi kızının yanına dönünce sizin kv de de bu tarafa dönmek zorunda kalmış aile tepkili sanırım kv de ortalıkta görünmemeye çalışıyor uzaktan uzaktan tapsın bakalım ,sizde kendinizden taviz vermeyin eşinizde sadece bu durumdan tartışma yaşıyorsanız ona sizin tarafınızda olması gerektiğini haklının kim olduğunu neler hissettiğinizi doğru bi ortamda yalnızca onunla konuşarak çözün derim, eşinizle normal bi sorununuz yoksa onlara inat daha da iyi olun birbirinize ,kayınbiraderiniz en doğrusunu yapmış

Canim kardeste olsa ayni olmuyolar iste malesef dogumlarda iki aile biraraya gelince boyle problemler oluyo sen sikintidasin zaten yeni dogum yapmissin etraftaki insanlarda cabasi yok sutu gelmedi bu cocuk doymuyo insan iyice strese giriyo malesef benim 1.cocugumda k.v eltimin yanindaydi kavga edince benim yanima geldi hergun soruyodu sancin varmi ne zaman dogacak bu falan demeye sanki ben cagirdim neyse dogum yaptim sut gelmedi falan kendisi oturuyo yemek is bebek herseyi annem yapiyo sinir olmustum annem dayamamdi ben gidiyorum dedi bi hafta sonra k.v 40 gun kaldi ama burnumdan geldi.2mdogumumda cok sukur gelmedi 3.sirada simdiden telas basti bide ayni sehirdeyiz gelip kalacak diye cok tirsiyorum cunku kavga etmek icin bahane ariyo en temizi esin becerebiliyosa hic kimse gelmemesi cok rahat oluyo simdi cocugunla guzel vakitler gecirmeye bak yasanmis arikl olaylar onunu bak 2. kimseler gelmesin yanina

Doğum yapmışsın ama eşin ortada bile yok anasının lafı ile iş görüyor gözdağı vermek istiyorsan gerçekten eşin şimdilik tamam yapacağım der yine bildiğini okur adamın se j kaybetme korkusu bile yok bu evlilik böyle gider.

Evet aslında eşimle bizim sorunumuz bile değil yaşanan hiç bir şey. Evet ikimizde sıkıntılı insanlarız ama başbaşayken çok kolay çözebiliyoruz her şeyi. Küs falan kalma gibi bir durumumuz yok. 1 saati geçmez aynı evin içindeysek küslük. Ama annesinin gazına çok geldi, çok şaşırdım. Çünkü ailesiyle arası iyidir ama pek düşkün değildir. Bu kadar manipüle olacağını tahmin etmedim. Gitmek çok kolay, sadece valiz hazırlamaya bakar ama gidersem geri dönmem. Çok sivriyim böyle konularda. Hareketlerim çok keskin.

Valla yanıma kimse gelmesin diye 2. Doğurmam bile o derece travma oldu bu olay :) aman dedik herkes bir arada olsun güzel olur, olmadı. Anlattıklarının çok iyi anlıyorum benim kv de sizinki gibi. Sadece kendi tabağını bardağını yıkıyor. İşlere karışmıyor, temizliğe karışmıyor vs. Annem hizmetçi gibi oldu. Allah'tan işten gocunan biri değil. Daha da ne kimsenin gönlünü etmeye çalışırım ne de kimseden yardım beklerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…