Kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ruya1992

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2016
918
1.770
Kızlar bu hem iç dökme hem de akıl alma olacak. O yüzden uzun olabilir. Okuyanlara teşekkür ederim.

Eşimle 6 senedir tanışıyoruz, 2 senelik evliyiz.12 günlük bir bebeğim var. KV ile başlangıçta harika bir ilişkimiz vardı. Ne zaman nişanlandık, çeyizler vs almaya başladık kv ile sorunlar da başladı. Ona bir şey demesemde zaman içerisinde doldukça eşime patlamalar vs oldu. Ama dün büyük bir kaos yaşadık.
Doğum için aileler geldi, bizde kalıyorlar.Normal doğum yapacaktım, acil sezaryene döndü. Psikolojik olarak bitik bir şekilde doğuma girdim. Sonra KV geldi ve sorunlar başladı. Biz eltimle görüşmüyoruz. Daha doğrusu eltim ve kayınbiraderim kimse ile görüşmüyor. Eltimin ailesi falan da düşman bu tarafa karşı. Biz de eşimle arada kaynadık bize de küstüler falan. Eltim de benden kısa zaman önce doğum yaptı. KV hamilelik sürecinden tutun, doğum yaptığım gün hastaneye kadar sürekli olarak onun yaptıklarından bahsetti. O bu marka beze iyi diyo sende al, o emzirme danışmanı tuttu sende tut, o bu babynesti aldı sende bu renk al, o bu doktora iyi diyo sende git vs vs bütün hamileliğim böyle geçti. Doğum yaptığım gün de yedi sülalesini ve konuşmadığım eltiyi arayıp sütü gelmiyo diye duyurunca ki yeni doğum yapmışım hiç de gelmeyebilirdi ben delirmeye başladım. Haliyle suratım asıldı. Eşim o ara yoktu. Mesajda bu konu yüzünden başlayıp ağır bir tartışma yaşadık. Annesi ben surat astım diye küstü eltime gitti 1 hafta kadar orda kaldı 3 gün önce eltimin ailesi gelecek diye mecburen bana geldi
Geldiğinden beri annemi de beni de her lafı her hareketiyle aşağılamaya çalışıyor. Biz duymazdan geliyoruz. Emzirme ile ilgili aşırı bir baskı var 15-20 dj da bir emzireyim diye baskı yapıyor, bebeği alıyor memeye dayıyor mememi sıkıyor falan. Sürekli aç bu çocuk, doymuyor, memeyi tutamıyor vs diye konuşuyor. Ben de darlandım haliyle.En son ben bebeğinde belli bir kapasitesi var obez mi olsun diye cevap verince eşime şikayet etmiş beni. Zaten tahmin etmiştim. Bu süreçte eşimle aramız da berbat durumda. Her an ayrılabilecek vaziyetteyiz. Aileler haberdar. Benim ailem beni götürmek için bekliyor falan. Şikayetini eşim bana söyledi, ben durumu açıkladım, konu bizim aramızda sertleşti. İstediğin zaman git annenlerle falan dedi. Sinir anıyla kovmuşluğu da çoktur. Ciddiye almıyorum. Bu sefer ağladım, annem gördü. Dayanamadım herkesin yanına gittim. Biz bebekle gidiyoruz minvalinde bir konuşma başlattım. Başta konu uzamasın diye kv falan karıştırmadım. Eşim resmen ısrar etti esas konu bunlar değil diye. Başladım kv ye anlatmaya elti mevzusu dan ne kadar rahatsız olduğumu. Sonra bi an herkes bağırıyordu. Kp bana sen zaten devam etmek istemiyorsun diyordu. Eşim net bir şekilde bitti falan diyordu. Benim babam şoklar içinde. Beni zaten dinleyen yok falan. İnanılmaz bir kaos vardı. Akşamın sonunda bir şekilde bebek için şuanlık benim dönmememe, ayrılmaya karar verdik belirli koşullarla. Bugün tüm aileler dönecek evlerine. Daha bebeğimi yıkamadık bile.
Benim yardım istediğim konular şunlar. Kendi aileme çok ayıp oldu. Çünkü konulara dahil de değiller, alakaları da yok ama eşim tam bir misilleme insanı. Ailem maddi manevi her zaman her türlü desteği old. Kayınailem manevi olarak sürekli yıprattı. Maddi olarak da evlerine gidince yediğim içtiğim dışında ne düğünde ne doğumda 1 liraları geçmedi. Hatta onlara verilen altınları falan saklıyorlar benden. Ben gönüllerini nasıl alıcam anne babamın? Evet bana kırılmadılar, kızmadılar. Ama üzüldüler biliyorum.
Eşime şans vererek hata mı ettim? 12 günlük bebeğinize verdim aslında ben bu şansı. Ama sanki annemlerle gitsem daha mı iyi olacaktı? Eşim çabuk gaza gelen biri. Sinirli de bir yapısı var. O yüzden kavgalarının şiddetli oluyor genelde. Bu sefer ailelere de yansıyınca iş iyice büyüdü.
Ayrıca özellikler kv yı hayatımdan uzak tutmam lazım. Ne yapmalıyım?

Bu evlilik kumar oynamak gibidir diyen kimse alnından öpmek istiyorum.

Gerçekten kv sorunlu bir insan eşiniz annesine düşkün mü onu anlayamadım sadece ani patlamaları olan biri gibi duruyor.

Normal zamanlarda aranız ve size davranışları nasıl eşinizin kv son bir farklılık oluyorsa önlem alman gerek öyle hemen boşada diyecek halimiz yok herkese minik bir yavrunuz var. Al karşına mantıklı biçimde konuş.

Hem diyosun ki diğer kardeş gelinde kv kp görüşmüyor sizde bir limonş oldunuz bu ailede problem var. Sizce durup dururken tavır alınır mı? Kv karşı çizgiyi eşin koruma hep derim hep dicem erkek anne ile eşin çizgisini ayırmalı.

Ayırmıyorsa eş ayırcak oda olmuyosa taşıncak odao olmuyorsa boşanacak.

Kesinlikle tam bir kumar. Ve ben şu an pek de kazanıyor olduğumu düşünmüyorum.
Eşim anneye herkes kadar düşkün ama KV inanılmaz manipülasyon yapıyor. Ağlayarak, tehditlerle falan istediğini yaptırıyor. Bu tip durumlarda eşimin gözüne sokunca kullanıldığını anlıyor. Ama o aşamaya gelene kadar da çok yıpranıyoruz. Bir de sanırım eşim kendini seçim yapmak zorunda gibi hissediyor yani. Bana haklı derse annesini silicekmil gibi geliyor ona. Halbuki banane yani gitsin görüşsün annesiyle.
Zaten kayınbiraderim ve eltim silmişti komple. Hem maddi hem manevi zarar gördüler. Düğünlerine bile çağırmadılar öyle söyliyim. Ama 2 ay önce falan bebekleri oldu. Sanırım yumuşadılar. Sadece kv ile görüşmeye başladılar. Kayınbiraderi o zaman demişti benim de bir yere kadar dayanıp, bir yerden sonra patlayacağımı. Onlar huzurlu huzurlu yaşıyorlar. Adam zarar gördüğü noktada anne babasını bile hayatından çıkardı kendi ailesi için.

Bebeğinizi sağlıkla büyütün.
12 günlük bebeğinizle yapılanları keşke yutmasaydınız. Ailenizle dönmeliydiniz....
Hala şansım var. Henüz dönmediler. Ama her şey daha mı kötü olur acaba dedim. Biraz da ailem bir şans daha verebilmeme yönelik konuştu. Gitmek istesem yine gidebilirim yani ama hata yapmak istemiyorum, sonra nasıl gelişecekti olaylar sanırım ondan korkuyorum

Klasik Doğum sonrası

Adamlar daha da sersem oluyor

Herkes neden bir arada

Hem sizin aileniz hem kvler

Sakinleşince eşinizle konuşun kv sizi şikayet etti diye neden bunu büyütüyor dediğinizde bir şey yok ki

Onu da geçtim her şeyi kalabalıkta söyleyin herkesle görülmeyen gelinin mi kıymetli oldu şimdi diye hastanede ilk kızdığın an diyeceksin

Kv ye en güzel söz kalabalıkta söylenir o zaman gelin haklı ki konuşuyor olur şikayet edilmenize imkan kalmasın zira şikayette bire bin katar

2 gün duymamazlıktan geldim ama patlama oldu bana da sanırım. Yani lohusa ben miyim o mu belli değil. Bir de üst üste gelince iyice bunalttı. Hatta terslemiyim diye babamla hava almaya çıktım 1-2 saat ona bile laf yapınca konu pisleşmeye başladı.

Yerinizde olsam ailemle dönerdim. Yeni doğum yapmışsınız en güzel anlarınızı bu şekilde yaşamaya hiç bir kadın haketmez. Biraz ayrı kalıp kafanızı dinlemelisiniz.
Peki gitseniz eşinizin tavrı ne olur ?

Sans vermeniz için karşınızda sizden özür dileyen yaptıklarından dolayı pişman olan bir adam olması lazım.

K.valide size yapacagını yapıp en ufak birşey söylediğinizde eşinize şikayet ediyor.eşiniz susturacagına gelip sizi kovuyor.iki gün sonra tekrar eder bu olaylar

Ama bu kaosun icinde suan en cok size ihtiyaci olan bebeginizi ihmal ediyorsunuz niye yikamadiniz bebeginizi boyle stres icinde sutunuz kesilir Allah korusun kayinvalideyi uzak tutun birsey olacaksa bile şuan olmamali bence şuan tek dusuncemeniz yavrunuz olmalı

Sizin kaynanadan daha büyük problemleriniz var 12 günlük bebek ve ailenin yaşadığı olaylar pes doğrusu o evde insan yetiştirilmez aileniz yanına dönün eşiniz şans haketmiyor sizide yazık bebeğe de.
Gerçekten haketmiyor mu ya? Ben içindeyken göremiyorum. Ailem de yapıcı olmaya çalışıyor bebek için şans verebileceğimi söylediler, yoksa götürmek istiyorlar tabi. Bir de eşime belli şartlar koştum daha doğrusu sorunlarımıza ilgili bir konuşma yaptım. O da yapıcı idi. Biraz da güvendim sanırım söylediklerini yapacağına

Eşinizle şu anda oturup konuşmanız zor, hatta herkes gitse bile bebekle ilgilenmektenyine yine istediğiniz ortamı oluşturmak zor olabilir. Aileniz bir şans vermenizden yana sanırım. Ki çoğu aile aynısını yapar. Küçücük bir bebek ve kv ile ilgili problemin yansımış hali var. Hallolmaz mı olabilir, belki de olmayabilir. Şu anda çok hassassınız. Normalde herkesin bunu göz önüne alıp ona göre davranması gerekirdi en başta eşinizin. Ailenizin arkanızda olduğunu biliyor. Bu olaylardan sonra ailenize karşı tavrı nasıl eşinizin. Babanız alıp karşısına konuşsun bence ben kızımı sokakta bulmadım sen de baba oldun gözünün içine baka baka büyütüp sonra eften püften sebeplerle gözünüz yaşını görmek istemediğini söyleyebilir. Eğer istemiyorsan hala şu dakika kızımı da torunumu da alıp gidebilirim diyebilir. Eşinizi siz tanıyorsunuz. Biraz lohusalığı kenara bırakıp ki kolay değil hormonlar alt üst şu anda, sakince bir düşünün. Güle güle büyütün bebeğinizi, bugünler de geçecek inşallah içinizi ferah tutun.

Yaşanılan her sıkıntı kavga da boşanma ayrılma olsaydı ülkede evli çift kalmazdı sizin durumunuz için daha yapıcı çözümler bulmak lazım biraz daha sakinlik dinginlik lazım size çünkü psiklojik olarak normal bi doğum olucakken sezeryan olması bebeğinize kavuşmuşken insanların size yetersizmiş gibi konuşması psikolojik olarak yıpratır böyle şeyler insanı ,eşinizle konuşun 'bebeğimiz sağlıkla doğmuş artık tam anlamıyla bir aile olmuş bunun mutluluğunu yaşıcağımıza uğraştığımız şeylere bak' diye bi silkeleyin, annesinin size söylediklerini ne kadar zorunuza gittiğinden bahsedin İçinde bulunan durum ailede genel olarak bi stres yaşatmış sanırım en çok da seninle eşin arasında zaten bu kv ler herşeye burunlarını sokmasa olmaaaaz sanane kardeşim insanların sütünden ,eltinin aldığı eşyadan benim ki de böyle ben ne alsam ona der sende al , o ne alsa bana der sende böyle yap 'x' ablan şunu aldı şöyle yaptı ama yinede sen bilirsin der, ben dinlemem eltimi işler işler sonrada ben kanına girdim galiba diye güler saçma hareketleri var yani, benim anlamadığım eltin aileyle küs kv doğum yapınca gitmiş konuşuyolar sonra tekrar gitmiş falan kv yle görüşüyolar o zaman

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…