Kayınvalide

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne hakla başka biri memenize dokunabilir. sınırlarınızı belirleyememişsiniz. Kırılmasın diye alttan aldıkça tepenize çıkmış.

Eşinizde iş yok ki annesine dur desin. Daha 12 günlük bebesiyle evden kovan kocayla kusura bakma da aynı evde bir dakika durmam.

Siz ailenizle gitmemekte hem onları ezdirdiniz hem de kendinizi ezik duruma soktunuz.

Yazdıklarım ağır gelebilir ama gerçekler bu malesef.

Öyleleri yaranır zaten, eltinin ailesi kızının yanına dönünce sizin kv de de bu tarafa dönmek zorunda kalmış aile tepkili sanırım kv de ortalıkta görünmemeye çalışıyor:KK48: uzaktan uzaktan tapsın bakalım ,sizde kendinizden taviz vermeyin eşinizde sadece bu durumdan tartışma yaşıyorsanız ona sizin tarafınızda olması gerektiğini haklının kim olduğunu neler hissettiğinizi doğru bi ortamda yalnızca onunla konuşarak çözün derim, eşinizle normal bi sorununuz yoksa onlara inat daha da iyi olun birbirinize ,kayınbiraderiniz en doğrusunu yapmış
Eltimin ailesi ağır düşman benim kayınaileye. Maddi manevi zarar gördüler. Borçlar falan var ödenmeyen pis pis mevzular. O yüzden silmişlerdi. Şimdi bebek olunca eltim biraz yumuşadı sanırım 1 aydır falan görünüyorlardı. KV de fırsat bulunca bebek görmeye gitti hemen bizim doğum için gelmiş gibi yapıp :) eşim bu konuda kayınbiraderi in tırnağı olamaz valla

Son düzenleme:
Ne hakla başka biri memenize dokunabilir. sınırlarınızı belirleyememişsiniz. Kırılmasın diye alttan aldıkça tepenize çıkmış.

Eşinizde iş yok ki annesine dur desin. Daha 12 günlük bebesiyle evden kovan kocayla kusura bakma da aynı evde bir dakika durmam.

Siz ailenizle gitmemekte hem onları ezdirdiniz hem de kendinizi ezik duruma soktunuz.

Yazdıklarım ağır gelebilir ama gerçekler bu malesef.
Dışardan insanların yorumlarını almak için yazdım zaten buraya. Siz de bu şekilde görüyorsunuz olayı. Haklısınız da. Zaten farkındayım özellikle ailemle ilgili olan kısmın. Sağolsun annem babam siz mutlu olun da gerisi önemsiz modunda yaklaştılar. İlk defa bir kavgamıza şahit oldukları için de benden yapıcı davranmayı bir şans daha vermemi rica ettiler. Belki işe yarar belki yaramaz ama en azından denemiştim diyebilmek istiyorum sanırım. Şu an bırakıp gitmek de hiç kolay gelmiyor malesef. Gidersem her şey net bir şekilde bitecek. Geri dönüşü olmayacak ve şu an fikren buna hazır değilim malesef.

Lohusalıkta zaten eş ailesiyle illa bir soğukluk giriyor araya.
Benim de sorunlarım oldu. Sonra gönderdi eşim bir haftada. Ama arada gerginlik aramıza da yansımıştı. Hemen karar vermeyin ondan. Çocuk ilk yaşını bitirdikten sonra biz aramızı tekrar düzelttik.

Lohusalıkta zaten eş ailesiyle illa bir soğukluk giriyor araya.
Benim de sorunlarım oldu. Sonra gönderdi eşim bir haftada. Ama arada gerginlik aramıza da yansımıştı. Hemen karar vermeyin ondan. Çocuk ilk yaşını bitirdikten sonra biz aramızı tekrar düzelttik.
Bizim ne olacağımız bugün belli olacak aslında. İki ailede gidicek ve başbaşa kalıp detaylıca konuşma şansımız olacak. Eşim aslında annesinin huyunu biliyor. Bunu cümle içinde de söylüyor. Bana sitem ettiği şey 2 gün idare edemedin diyor. Tüm kavga böyle başladı zaten. Haz edemedim bu cümleyi çünkü lohusa olan benim. Burdan burdan uzadı tartışma büyüdü işte. Eş aileleri neden böyle anlamıyorum gerçekten.

Hala şansım var. Henüz dönmediler. Ama her şey daha mı kötü olur acaba dedim. Biraz da ailem bir şans daha verebilmeme yönelik konuştu. Gitmek istesem yine gidebilirim yani ama hata yapmak istemiyorum, sonra nasıl gelişecekti olaylar sanırım ondan korkuyorum

Sorun sadece kv'den oldugunu düsünüyorsan, yaniliyorsun. Kadin seni resmen taciz etmis. Gögsüne sikmis. Bir sor o esine, nasil bulurdu eger baban onun orasini siksaydi. :işsiz: Adam annesinin yaptiklarini kabul etmiyor. Seni savunmuyor. Bebege bile bakmiyor.

Esinin "sinirli yapisi" yok. Adam hödük. Kusura bakma ama öyle. Daha yeni 2 yillik evlilikte çabuk bebek olmus. Bence kesinlikle ailene gitmelisin. Kafani dinleyip, sakin kafa ile karar almalisin. Bu senin ve bebegin içinde iyi olur. Bu sekilde yoksa sütün kesilir ve agir lohusa depresyonu yasarsin.

Göğsünüzü sıkmasına nasıl izin veriyorsunuz 😭 baştan mesafeler koyulmalıydıııı
Valla izin verme gibi bir durum olmadı. Ben emzirirken tepemden ayrılmıyor zaten. Bebek mememi tutamıyor bazen, ağzında oynuyor falan. Bir anda bi eliyle bebeğin kafasını mememe doğru bastırdı diğer eliyle mememi sıktı neye uğradığını şaşırdım. Bebek baskı olunca hemen ağladı zaten ben de bakakaldım. Tepki bile veremedim. Yine olsa yine o an ne tepki verebilirim bilmiyorum gerçekten. Ben ne böyle bir baskı, ne de böyle bi sınır ihlali hiç görmedim. Tepki de veremedim

Bizim ne olacağımız bugün belli olacak aslında. İki ailede gidicek ve başbaşa kalıp detaylıca konuşma şansımız olacak. Eşim aslında annesinin huyunu biliyor. Bunu cümle içinde de söylüyor. Bana sitem ettiği şey 2 gün idare edemedin diyor. Tüm kavga böyle başladı zaten. Haz edemedim bu cümleyi çünkü lohusa olan benim. Burdan burdan uzadı tartışma büyüdü işte. Eş aileleri neden böyle anlamıyorum gerçekten.
Bizler de çok hassas oluyoruz o zamanlarda.
Şimdi geriye dönüp baktığımda yeni doğurmuş bir kedi gibiymişim ben. Kimse ellemesin kucağına almasın hep bende dursun isterdim. Kediler de çok kıskanır ya yavrularını. Demek ki içgüdüsel bir şey. Anlayış gösterebilirlerdi bana.
Ben ama alttan almamıştım. Eşim de annesini göndermişti. Gönderince de bana senin yüzündrn kovdum diye bilenmişti. Ben de biraz daha anlayış gösterebilirmişim diyorum mesela.
Sizin durumunuz böyle değil elbette ondan alttan almayın, eşinizle konuştuğunuzda içinizi sinmezse o zaman dönersiniz ailenize. Çocuk ama deprem gibi sarsıyor ilişkiyi. Biz çok zor topladık.

Bizler de çok hassas oluyoruz o zamanlarda.
Şimdi geriye dönüp baktığımda yeni doğurmuş bir kedi gibiymişim ben. Kimse ellemesin kucağına almasın hep bende dursun isterdim. Kediler de çok kıskanır ya yavrularını. Demek ki içgüdüsel bir şey. Anlayış gösterebilirlerdi bana.
Ben ama alttan almamıştım. Eşim de annesini göndermişti. Gönderince de bana senin yüzündrn kovdum diye bilenmişti. Ben de biraz daha anlayış gösterebilirmişim diyorum mesela.
Sizin durumunuz böyle değil elbette ondan alttan almayın, eşinizle konuştuğunuzda içinizi sinmezse o zaman dönersiniz ailenize. Çocuk ama deprem gibi sarsıyor ilişkiyi. Biz çok zor topladık.
Lahusalık psikolojisi bambaşka bişey der susarım hem bizim icin hem eş icin bana göre. Tabi konu sahibinin olayi daha farkli ..

Hal bilmez, ahval bilmez, gönül bilmez insanlardan tiksindiğim kadar kimseden tiksinmiyorum. Orada herkese benim karım bir süreç yaşıyor lütfen üstüne gitmeyin karışmayın demek varken, elinden tutup saçlarını okşamak varken, bebeğiyle birlikte aile olmanın mutluluğunu yaşamak varken artistlik etmeler nedir ya. Bazen gerçekten bazı erkeklerde beyin olmadığını düşünüyorum. Yahu her şeyden önce karşında bir kadın var ! Senin karın ! Üstelik yeni doğum yapmış. İnsanlar neden böyle ya. Çok üzücü gerçekten. Erkek olmak bu mu şimdi hayır tam tersi karını sahiplenmektir. Bir kadına nasıl davranması gerektiğini bilmeyen kaba erkeklerden hayır gelmiyor. Konu sahibi, bazı erkekler böyle yetiştirildikleri için böyle oluyor. Konuştuk dediniz umarım güzellikle konuşup çözmüşsünüzdür fakat eşinizi biraz yola getirmeniz gerek. Bilinçli bir insan değil belli. Böyle oldukça daha çok kavgalarınız olur. Bir şeyleri idrak etmesi gerek umarım eder. İş eşinizde biter, kv miş kp miş s*kt*r edin. Sağlıkla büyütün bebeğinizi.

Lohusa kadının bu kadar üstüne gitmek, evden kovmak falan ayıptır, günahtır ya :sinirli:

Sizde de suç var. Konunuzun adı “kayınvalide” değil, “eşim” olmalıydı..

En büyük hatayı eşiniz sizi ilk kovduğunda gitmeyerek yapmışsınız. Şok oldum gerçekten nasıl adamın sizi kovmuşluğu çok siz artık o kadar normalleştirmişsiniz ki ciddiye almıyorsunuz. İlk kovulduğunuzda gitseydiniz ya bir daha asla cesaret edemez ayağını denk alırdı ya bu iş o an biter buralara kadar gelmez, bunca şey yaşanmazdı.

Bu karmaşada olan bebeğinize olmuş, kalmakla doğru mu yanlış mı yaptınız bilmiyorum. Sonradan pişman olmamak adına bir şans verebilirsiniz ama burda önemli olan eşinizin tavrı. Onun bir şeyleri düzeltmek gibi bir isteği, çabası yoksa uğraşmayın. Tek tarafın çabasıyla olmaz çünkü

Ben anlamiyorum bu kocaları, siz aileleri hem torun görsünler hem de size destek olsunlar diye çağırmışsınız. Misafir çağırmamışsınız ki onlarin gönlünü eyleyesiniz. Idare etmesi gereken siz hariç herkes. Neyse sizin evlilik kurtarmaktan da öte şu an en önemli önceliğiniz kendinize ve bebeğinize en iyi şekilde bakabilmek. Kendiniz nerde kimle rahat edecekseniz onu düşünün, kv gitsin ama esiniz size destek olmayan biriyse anneniz kalsın. Gerginlik varsa gerekirse esiniz de gitsin evden bir süre. Sizi düşünmüyorsa bebeginizi düşünsün. Biraz sakinleşin ayrilik ya da devam etme konularini sonra da konusabilirsiniz.

Sinir anında kovmuşluğu çoktur demişsiniz. Bir de yeni doğum yapmış karısına git annenlerle diyebiliyor. Bence ailenizle gidin. Eşiniz bu tip davranışlarının bir sonucu olacağını görsün.
Lohusa bir kadının huzura ihtiyacı var. Süt konusu ise daha hassas. Sütü gelmiyor, bu çocuk aç lafı her kadın için sinir bozucu.
Herkese net olun. Şu şunu dedi böyle yaptıdan çok lohusa olduğunuzu, bebek ve sütünüz konusunda baskı istemediğinizi, kimsenin bebeğinin açlıktan ölmediğini, gerekirse doktora gidip ek gıda almayı düşüneceğinizi söyleyin.
Ya da kv dalga geçin. Bu çocuk aç dediğinde anne yap bi bulgur pilavı yedirelim deyin.
Ama eşinizin bir derse ihtiyacı var.

kaynananın oldugu hıc bır yer guzellesmez... yanlıs hayaller kurulmus
en guzel hayal esınızle bırlıkte bebegınızın ılk banyosunu yaptırmak olurdu :) anne baba cocuk seklınde bır aılesınız sız
kaynana az ötede dursun

kı daha once de sorunlar yasamıssınız kayınvalıdeyle... ıyı olmak ıstemıssınız ama bu tek sızın ıstemenızle degıl zaten sorun olan kotu olan o yanı karsı taraf. o ıyı olmak ıstemedıkce aranız duzelmez en ıyısı kendı halıne bırakın gorusmeyın onla
ben kayınvalıdemle sorunlar yasadım cok sevemıyorum ornegın kımıne gore kucuk bana gore buyuk oluyor ınsan psıkolojısı bu.Yarın senınde oglun olur lafını hep tıkar.Cocuk bana baksın dıye dogrulmaz ısterse hıc evıne gıtmem ararım oglumu hatrını sorarımlaf sokmam en azından suankı dusuncem..yazdıklarınızı cok begendım bebegı karı koca banyo yaptırıp anne baba olmanın hazzını yasacaklardı..

konu sahıbı bu arada anne olmayı artık bende ıstıyorum cok guzel bırsey tebrık ederım ama kımse emzırırken yanımda ıstemezdım gogsumu sıkacak su bu ayıp cıdden..esınız pasıf kalıyor konusun bence..ben esıme kalmaz kendım bagırırım..evınızı bosaltsınlar da hayatı yasayın bakın cocugunuza..ıse gıdıyorsunuz belkı onada bır care bulunur

sınır anında kovmuslugu coktur bunu kacırdım sanırım gıdın annenıze bır baksın gorsun dunyayı sızde dınlenın lohusa yorgun psıkolojık olarak hassas olur dıye bılıyorum

Dışardan insanların yorumlarını almak için yazdım zaten buraya. Siz de bu şekilde görüyorsunuz olayı. Haklısınız da. Zaten farkındayım özellikle ailemle ilgili olan kısmın. Sağolsun annem babam siz mutlu olun da gerisi önemsiz modunda yaklaştılar. İlk defa bir kavgamıza şahit oldukları için de benden yapıcı davranmayı bir şans daha vermemi rica ettiler. Belki işe yarar belki yaramaz ama en azından denemiştim diyebilmek istiyorum sanırım. Şu an bırakıp gitmek de hiç kolay gelmiyor malesef. Gidersem her şey net bir şekilde bitecek. Geri dönüşü olmayacak ve şu an fikren buna hazır değilim malesef.
Bir şans diyip diyip duruyorsunuz ama eşiniz sizden o şansı istedi mi? Lohusalığınızı bile anlayamıyorlar. Sizin için çok üzüldüm :KK43:

Kızlar bu hem iç dökme hem de akıl alma olacak. O yüzden uzun olabilir. Okuyanlara teşekkür ederim.

Eşimle 6 senedir tanışıyoruz, 2 senelik evliyiz.12 günlük bir bebeğim var. KV ile başlangıçta harika bir ilişkimiz vardı. Ne zaman nişanlandık, çeyizler vs almaya başladık kv ile sorunlar da başladı. Ona bir şey demesemde zaman içerisinde doldukça eşime patlamalar vs oldu. Ama dün büyük bir kaos yaşadık.
Doğum için aileler geldi, bizde kalıyorlar.Normal doğum yapacaktım, acil sezaryene döndü. Psikolojik olarak bitik bir şekilde doğuma girdim. Sonra KV geldi ve sorunlar başladı. Biz eltimle görüşmüyoruz. Daha doğrusu eltim ve kayınbiraderim kimse ile görüşmüyor. Eltimin ailesi falan da düşman bu tarafa karşı. Biz de eşimle arada kaynadık bize de küstüler falan. Eltim de benden kısa zaman önce doğum yaptı. KV hamilelik sürecinden tutun, doğum yaptığım gün hastaneye kadar sürekli olarak onun yaptıklarından bahsetti. O bu marka beze iyi diyo sende al, o emzirme danışmanı tuttu sende tut, o bu babynesti aldı sende bu renk al, o bu doktora iyi diyo sende git vs vs bütün hamileliğim böyle geçti. Doğum yaptığım gün de yedi sülalesini ve konuşmadığım eltiyi arayıp sütü gelmiyo diye duyurunca ki yeni doğum yapmışım hiç de gelmeyebilirdi ben delirmeye başladım. Haliyle suratım asıldı. Eşim o ara yoktu. Mesajda bu konu yüzünden başlayıp ağır bir tartışma yaşadık. Annesi ben surat astım diye küstü eltime gitti 1 hafta kadar orda kaldı 3 gün önce eltimin ailesi gelecek diye mecburen bana geldi
Geldiğinden beri annemi de beni de her lafı her hareketiyle aşağılamaya çalışıyor. Biz duymazdan geliyoruz. Emzirme ile ilgili aşırı bir baskı var 15-20 dj da bir emzireyim diye baskı yapıyor, bebeği alıyor memeye dayıyor mememi sıkıyor falan. Sürekli aç bu çocuk, doymuyor, memeyi tutamıyor vs diye konuşuyor. Ben de darlandım haliyle.En son ben bebeğinde belli bir kapasitesi var obez mi olsun diye cevap verince eşime şikayet etmiş beni. Zaten tahmin etmiştim. Bu süreçte eşimle aramız da berbat durumda. Her an ayrılabilecek vaziyetteyiz. Aileler haberdar. Benim ailem beni götürmek için bekliyor falan. Şikayetini eşim bana söyledi, ben durumu açıkladım, konu bizim aramızda sertleşti. İstediğin zaman git annenlerle falan dedi. Sinir anıyla kovmuşluğu da çoktur. Ciddiye almıyorum. Bu sefer ağladım, annem gördü. Dayanamadım herkesin yanına gittim. Biz bebekle gidiyoruz minvalinde bir konuşma başlattım. Başta konu uzamasın diye kv falan karıştırmadım. Eşim resmen ısrar etti esas konu bunlar değil diye. Başladım kv ye anlatmaya elti mevzusu dan ne kadar rahatsız olduğumu. Sonra bi an herkes bağırıyordu. Kp bana sen zaten devam etmek istemiyorsun diyordu. Eşim net bir şekilde bitti falan diyordu. Benim babam şoklar içinde. Beni zaten dinleyen yok falan. İnanılmaz bir kaos vardı. Akşamın sonunda bir şekilde bebek için şuanlık benim dönmememe, ayrılmaya karar verdik belirli koşullarla. Bugün tüm aileler dönecek evlerine. Daha bebeğimi yıkamadık bile.
Benim yardım istediğim konular şunlar. Kendi aileme çok ayıp oldu. Çünkü konulara dahil de değiller, alakaları da yok ama eşim tam bir misilleme insanı. Ailem maddi manevi her zaman her türlü desteği old. Kayınailem manevi olarak sürekli yıprattı. Maddi olarak da evlerine gidince yediğim içtiğim dışında ne düğünde ne doğumda 1 liraları geçmedi. Hatta onlara verilen altınları falan saklıyorlar benden. Ben gönüllerini nasıl alıcam anne babamın? Evet bana kırılmadılar, kızmadılar. Ama üzüldüler biliyorum.
Eşime şans vererek hata mı ettim? 12 günlük bebeğinize verdim aslında ben bu şansı. Ama sanki annemlerle gitsem daha mı iyi olacaktı? Eşim çabuk gaza gelen biri. Sinirli de bir yapısı var. O yüzden kavgalarının şiddetli oluyor genelde. Bu sefer ailelere de yansıyınca iş iyice büyüdü.
Ayrıca özellikler kv yı hayatımdan uzak tutmam lazım. Ne yapmalıyım?
Kayınvalideler herşeye karışmasından nefret ediyorum insanların huzurlarını kaçırmalarından nefret ediyorum Allah’a havale et ben hakı vardan görsün

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X