Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen...
Kendi aileniz ile de eşinizle de sorunlar yaşıyorsunuz, ilk hedefiniz kendinizi sağlama almak olmalıydı. Yani kesinlikle okulunuzu bitirip bir işe girmeniz , kendi paranızı kazanmanız gerekiyordu. Allah yardımcınız olsun, hayatınız gerçekten zorken bu zorluğa bir üye daha eklenecek.
Artık olmuş olanı konuşmanın da bir anlamı yok aslında. Eşinizle konuşacaksanız , öyle olmasa dahi arkanızda aileniz olduğunu hissettirmeye çalışın , sizi kendisine muhtaç sanmasın. Elinizden geldiğince kayınvalidenizden yardım istemeyin kendiniz yapın , eşinize de annesinin kalmasına ihtiyacınız olmadığını , yeni bir aile kurduğunuzu daha buna adapte olamamışken çocukla birlikte yepyeni bir düzene geçeceğinizi , düzeninizi oturtmanız açısından yalnız kalmanız gerektiğini söyleyin. Hamileliğin zaten psikolojinizi etkilediğini , yalnız kalmak istediğinizi söyleyin. Kendinize yetebildiğinizi hissettirin. Eşinizin karakterini bilmiyorum bazı erkekler ile güzel bir dille konuşarak çözüme ulaşılıyor bazı erkekler ise sinir krizi geçirmeden bir şey anlamıyor. Nabza göre şerbet vereceksiniz.

Emin olun ben daha doğurmadığım çocuğu sizden daha iyi düşünüyorum ne güzel yargiladiniz beni hemen yardımınız fikriniz sizin olsun istemiyorum
Erkek olursa yandınız. Kaynana onu da koynuna alıştıracak.

Kusura bakmasın ben bile kendi koynuma alıştırmayacağım gerekirse kapının önüne koyarım
:))) aşkım, kadın yapım aşamasında bile nerdeyse burnunuzun dibindeymiş zaten, çocuğu kaynanaya yapıyorsunuz farkında değil misiniz hala? Ayrıca siz kimseyi kapının önüne falan koyamazsınız, bi 9 ay sonra görüşürüz, kaynana çocuğumu sahiplendi, nasıl yaparım da güzellikle alırım elinden diye konu açacaksınız.

Sanırım bunda da haklısınız ama ilk konuşmaya yine de güzellikle başlamak istiyorum inşallah konuşmamız kötü bir hâl almadan anlayışla karşılar eşimde
Bak konuşma ne kadar kötü olursa olsun asla geri adım atma. Kırmızı çizgiler ilan et. Seni kırmamak için bir şey demedim ama biz yeni evliyiz ve başbaşa kalmak istiyorum deyin. Yumuşak olmaz, o zaman eğer büker sizi. Bizlere kızdınız ettiniz ama kıvama geldiniz. Kimseden duyamadıklarınızı okudunuz, tavsiyeler aldınız burada. İçinizde bir şeyler uyandı. Geri adım atmayın.

:))) aşkım, kadın yapım aşamasında bile nerdeyse burnunuzun dibindeymiş zaten, çocuğu kaynanaya yapıyorsunuz farkında değil misiniz hala? Ayrıca siz kimseyi kapının önüne falan koyamazsınız, bi 9 ay sonra görüşürüz, kaynana çocuğumu sahiplendi, nasıl yaparım da güzellikle alırım elinden diye konu açacaksınız.
Kv çocuğu emzirir bile ha hiç şaşırmam
Damakları gelişsin ben kendi oğlumun da dişlerini öyle öyle çıkardım dese hiç de yadırgamam yani :d

şeyi düşünüyorum. nasıl bu kadar küçük yaşta evlenme cesareti gösterebiliyorsunuz?

24 yaş erkeği baba olacak. kardeşim de aynı yaşlarda tek derdi gezme tozma oyun oynama. hadi kocanı geçtim. 22 yaşımdaki halimi düşünüyordum cidden ben kendim bebeğim.

senin ve kocanın bir işi var mı?

ya ben nikahımı ağlaya ağlaya erteledim nişanlımın işiyle alakalı ek bir iş çıktı diye.

cesaret edemedim o da edemedi benim kafam doluyken seninle evimizle ilgilenemem dedi kabul ettim. ailelerimiz de bizimle aynı fikirdeydi.

şimdi düşünüyorum ben 28, nişanlım 29 yaşında. halen daha düşünüyorum 5 yıl olmadan çocuk yapmam. daha hayatı yaşayamadım ben de o da. daha ona doyamadım bile.

ben mi biz mi çok düşünüyoruz acaba? sizin gibi mi olmak gerekirdi?
Insanlarin olgunlaşma süresi farklılık gösteren bir durum yerine göre 15 yaşındaki çocuğun mantığı fikirleri 30 yaşını aşmış birinde olmuyor ama biri çocuk diğeri olgun yaşa bakınca konu sahibini zaten ailesi uyarmış o olgunlukta olmadığını öngörmüşler aileyi de dinlemek lazım ...Bu konuları konuşmamış bile tanıma döneminde yada o zmn annesine düşkün erkek olmasının iyi olduğunu düşündü belkide

Son düzenleme:
Çok sinir bozucusunuz gerçekten evliliğin ilk zamanları bir çok insanın yaşadığı sorunlar bunlar iyilikle kötülükle hallolacak

Bak konuşma ne kadar kötü olursa olsun asla geri adım atma. Kırmızı çizgiler ilan et. Seni kırmamak için bir şey demedim ama biz yeni evliyiz ve başbaşa kalmak istiyorum deyin. Yumuşak olmaz, o zaman eğer büker sizi. Bizlere kızdınız ettiniz ama kıvama geldiniz. Kimseden duyamadıklarınızı okudunuz, tavsiyeler aldınız burada. İçinizde bir şeyler uyandı. Geri adım atmayın.
Tamamdır en kısa zamanda bunun konusunu açacağım iyi veya kötü bi sonuca varmalıyım

O benim çocuğum onun hakkında söz sahibiyim biz yeni evliyiz boyle bir sorun yaşadık konuştuk hallettik onu inşallah bunu da hallederiz
Şu an mesaj atıp anneni istemiyorum gelmesin yazın nakalım nasıl halledeceksiz
Yanında yatma bir daha :KK20: demekle annen gelmesin demek ne kadar farklı şeyler görürsünüz 🥰

Çok sinir bozucusunuz gerçekten evliliğin ilk zamanları bir çok insanın yaşadığı sorunlar bunlar iyilikle kötülükle hallolacak
Hayır biz böyle sorunlar yaşamadık. Aksine evliliğin ilk yılları iki seven insan doyamaz birbirine. Evliliğin ilk yılı eşi ile tartışıp anasının koynuna yayılan ilk eşinizi görüyorum hatta, çok mide bulandırıcı. Bi de sevişip hamile kalıyorsunuz bunlardan, nasıl alıyor içiniz ya? Sizin gibi reşit olunca serbest diye okumadan çalışmadan, hayat nedir bilmeden evlenip bir de ilk geceden çocuk patlatanlar yaşıyor bu sorunları. Kendinizi kandırmayın küçük hanım. Bu sizi sonuca götürmeyecek. Düştüğünüz bataklığı sevme çabası olur bu anca.

Şu an mesaj atıp anneni istemiyorum gelmesin yazın nakalım nasıl halledeceksiz
Yanında yatma bir daha :KK20: demekle annen gelmesin demek ne kadar farklı şeyler görürsünüz 🥰
Peki o zaman böyle erkekler çok var ailesi ile yaşamak isteyen onlar nasıl ayrılıyorlar sizce ya iyilikle ya da kavga dövüşle değil mi sonsuza kadar birlikte yaşayan çok nadir var özellikle de günümüzde

Kendim tanışıp istediğim için yoksa sorup soruşturdular bir sorun çıkmadı sadece ben kendim istediğim için
Keşke aileniz bulsaymış gerçekten, her türlü ezilecekmişsiniz, bari arkanızda yalandan da olsa aileniz olurdu, adları yeterdi.

Hayır biz böyle sorunlar yaşamadık. Aksine evliliğin ilk yılları iki seven insan doyamaz birbirine. Evliliğin ilk yılı eşi ile tartışıp anasının koynuna yayılan ilk eşinizi görüyorum hatta, çok mide bulandırıcı. Bi de sevişip hamile kalıyorsunuz bunlardan, nasıl alıyor içiniz ya? Sizin gibi reşit olunca serbest diye okumadan çalışmadan, hayat nedir bilmeden evlenip bir de ilk geceden çocuk patlatanlar yaşıyor bu sorunları. Kendinizi kandırmayın küçük hanım. Bu sizi sonuca götürmeyecek. Düştüğünüz bataklığı sevme çabası olur bu anca.
Herkes demedim bir çok insan dedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X