Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen...
Ama alay eder gibi yorumlar var
Hayatım ;

"kocam annesiyle yattığı için kv den soğudum"
"oyalanmak için gebe kaldım"
"Arkamda ailem yok, işim yok, mesleğim yok, üstüne hamileyim ama yine de güzellikle konuşup ikna edeceğim"
diyen sensin...

Bu cümleleri okuyup , gerçek olamaz diyip, fake olduğunu düşunen , yazan bile oldu..

Asıl sen bizimle feci eğleniyorsun gibi geliyor hepimize...Durumun bu kadar vahim işte ,anlamıyor musun?

Son düzenleme:
konuyu okurken gözüm "hamileyim" yazısını aramıştı zaten, çok şükür ki ortalarda bir yerde buldum :halay:
yani ne diyeyim, zaten evliliğinizde yalnız kaldığınız sadece 1 ay var, kvyle yaşamışsınız basbaya. evliliğin ne olduğunu dahi anlamamışsınız, birlikte vakit geçirmemişsiniz şimdi de hamilesiniz, hamilelikte zorlanırsınız kv gelir, eşiniz bakar bebekte zorlanırsınız kvyi çağırır yine kv gelir.. siz kendiniz ocağınıza incir ağacı dikmişsiniz. sonrasında ilk 1 2 sene bebekten dolayı yine vakit geçiremeyeceksiniz.. bu baştan belli. bu sorunlar da halının altına süpürülüverir. sadece siz yıprandığınızla kalırsınız. buradaki kadınların maalesef ki bir bildiği var

Çok sinir bozucusunuz gerçekten evliliğin ilk zamanları bir çok insanın yaşadığı sorunlar bunlar iyilikle kötülükle hallolacak
bu evliliğin tamamı kötü. iki çocuk evcilik oynuyor bir de bebek yapmışlar oyun oynarken. şimdi biz sana ne aklı verelim. sordum sana işin var mı diye. daha hayattan haberin yok. bu evlilikte tabi ki kaynana egemen olacak başka türlüsü zor zaten.

Kendim tanışıp istediğim için yoksa sorup soruşturdular bir sorun çıkmadı sadece ben kendim istediğim için
Yapmayın Allah aşkına.sorup soruşturacaklar, iyi biri çıkacak ama siz tanıştığınız için istemeyecekler.madem öyle baştan hiç sorup soruşturmazlardı.demekki sizi evlendirme niyetleri vardı.artik işi mi yoktu,parası mi yoktu,alkol ,uyuşturucu mu vardı.. vardır birşey?

Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi
Tek soru
Hamile klmak için niye bu kadar acele ediyor veya acemice davraniyorsunuz

Yapmayın Allah aşkına.sorup soruşturacaklar, iyi biri çıkacak ama siz tanıştığınız için istemeyecekler.madem öyle baştan hiç sorup soruşturmazlardı.demekki sizi evlendirme niyetleri vardı.artik işi mi yoktu,parası mi yoktu,alkol ,uyuşturucu mu vardı.. vardır birşey?
Lütfen bütün yorumları iyice okuyun eşime ve ailesine bir Allah'ın kulu kötü demedi eşimin çok güzel bir işi ve maaşı var hiçbir kötü alışkanlığı yok sigarası bile yokkk

Hımmm bi düşünelim, neden acaba
Neden acaba kısmını ben de anladım, konu sahibi cevabını verirken gerçekle yüzleşsin istedim. Babasına abilerine kayınvalidesine herkese suç hata buluyor kocasına laf kondurmuyor. Başka birinin konusuna yaptığı yorumu gördüm eşinde de öfke nöbeti varmış.

Anası varmış daha ne olsun aslskdkdkckc.

Eşim çok istiyordu ben de bir bebeğimiz olursa eşim bize daha çok bağlanır daha güzel bir aile oluruz diye düşündüm
İşte bu düşünce 15 lik liseli kafası
Hadi tecrübesizsin dört duvar içinde yaşadın insanlar hakkında fikrin yok hayat hakkında fikrin yok

E sadece su siteye bile üye olan bilir bunun böyle olmadığını da hemen koştur Allah koştur çocuk yapmaz

Lütfen bütün yorumları iyice okuyun eşime ve ailesine bir Allah'ın kulu kötü demedi eşimin çok güzel bir işi ve maaşı var hiçbir kötü alışkanlığı yok sigarası bile yokkk
Anasıyla uyumuşya daha ne olsun evladım..

Eşim çok istiyordu ben de bir bebeğimiz olursa eşim bize daha çok bağlanır daha güzel bir aile oluruz diye düşündüm
Eşin senin elini kolunu bağlamak için istiyordu. Çocuk erkeği yuvaya bağlamaz. Öyle olsa çocuklu boşanan erkek olmazdı.

Kötü alışkanlığı yok mu 🤣 Anasıyla yatıyor nasıl kötü alışkanlığı yok, memeden ayrılamamak bence kötü bir alışkanlık, siz eşinizi görmeyip anca kv ye sallayın durun..

Çocuk için acele etmişsin be canım. Evliliğin hiç oturmamış yaşında küçük... Ama neyse senin bileceğin iş tabi... Eşinle konuş yalnız idare edebilirim biraz kendi halimize kalalım falan de bence.. 3 ay baya uzun arza çıkması da muhtemel. Eşini ikna et tek şansın bu. İnada bindirmeden küçük küçük sok kafasına. Öyle ince doku ki neredeyse kendi fikri zannetsin😊 ilerde zaten kayın validene ihtiyacın olacak. O zamam gelir faydası da dokunur en azından.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X