Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen...
Annesi ile yatan adamdan nasıl çocuk yapabildiniz yahu?
Yetişkin bir erkek annesi ile nasıl yatar? Nasıl sapkın bir zihniyete sahip bu aile?
Eşinizi uyurken mutlaka görmüşsünüzdür, uyku sırasında ereksiyon olurlar, sevişir gibi sesler çıkarır ve hatta sevişir gibi hareketlerde bulunurlar. Oha diyeceğim affınıza sığınarak. Oha yani, evli bi adam annesi ile nasıl yatar?
3 yıldır evliyim hiç böyle ses ve hareketlere denk gelmedim sadece dönerken gelir bana sarılır :KK70: benim koca bozuk heralde

Kimse poh pohlamadi beni hamile kalmam için kendi kararimdi ayrıca çocuk için pişman değilim eşimi de hâlâ çok seviyorum asıl sorun bu değil kayınvalidemi nasıl evimden eşimden az da olsa uzaklaştırabilirim
Uzaklaştıramazsınız. Ölüp ölüp dirilseniz o kaynana dibinizden gitmez artık, geçmiş olsun.

Maalesef saçma ama bu durumun içerisindeyim eşimi çok seviyorum annesine bağlı olduğunu maalesef ki yeni yeni anlıyorum kayınvalidemin bize sık sık gelip kalmasını istemiyorum bunu açıkça belirtsem eşim benim hakkımda yanlış mı düşünür diye korkuyorum
Siz eşinizin anne memesinden düşmemiş olduğunu görüp hakkında yanlış düşünmüyorsanız onun böyle bir hakkı hiç yok.

Hayır gidip babamla uyumam tabii ki ama sonuçta bütün çocuklar hatta erkekler annelerine daha bağlı oluyor bizim evliliğimiz çok aşırı zor oldu ailem inanılmaz karşı çıktı eşim bütün zorluğu benim için aştı sizce öyle bir şey olsa bu kadar zorluğa göğüs gerer mi
Allah aşkına ne türlü bir zorluk aşmış olabilir, aileniz kaçıp gitmeyin diye mecbur razı gelmişler belli ki.

şeyi düşünüyorum. nasıl bu kadar küçük yaşta evlenme cesareti gösterebiliyorsunuz?

24 yaş erkeği baba olacak. kardeşim de aynı yaşlarda tek derdi gezme tozma oyun oynama. hadi kocanı geçtim. 22 yaşımdaki halimi düşünüyordum cidden ben kendim bebeğim.

senin ve kocanın bir işi var mı?

ya ben nikahımı ağlaya ağlaya erteledim nişanlımın işiyle alakalı ek bir iş çıktı diye.

cesaret edemedim o da edemedi benim kafam doluyken seninle evimizle ilgilenemem dedi kabul ettim. ailelerimiz de bizimle aynı fikirdeydi.

şimdi düşünüyorum ben 28, nişanlım 29 yaşında. halen daha düşünüyorum 5 yıl olmadan çocuk yapmam. daha hayatı yaşayamadım ben de o da. daha ona doyamadım bile.

ben mi biz mi çok düşünüyoruz acaba? sizin gibi mi olmak gerekirdi?

Kimse poh pohlamadi beni hamile kalmam için kendi kararimdi ayrıca çocuk için pişman değilim eşimi de hâlâ çok seviyorum asıl sorun bu değil kayınvalidemi nasıl evimden eşimden az da olsa uzaklaştırabilirim
sen eşinden çok memnun olsan gelip buraya konu açmazsın konu sahibi annesi sütten kesmemiş daha eşini herkesin bir annesi babası var ama evlenince öncelik çekirdek ailedir senin kocan hamile karısını üzmüş yetmemiş birde annesinin kucağında yatmış sen konuyu kayınvalide diye açmışsın ama mesafeyi ayarlaması gereken kocan 3 ay evine annesini çağıran kocan ? sana danışma gereği duymayan yine kocan memnun musun gerçekten, çok özür dileyerek soruyorum mide bulantılarınızla çok mu nazlandınız da adam korkup anasını getirdi bunu merakımdan soruyorum çünkü bazıları hamile gibi değil de hasta gibi davranıyor ve çok fazla nazlanıyorlar yanlış anlaşılmasın tabi nazlanıcaksınız ilgi şefkat bekliceksiniz ama bunu hasta gibi davranarak değil bu ülkede 38 haftasına kadar çalışan hamile kadınlar var lütfen bu hamileliği hastalık gibi nitelendirmeyin.

Elbette yok ama ya düşünürse diye düşünmekten kendimi alamıyorum
O korkmuyor ama ya eşim hakkımda yanlış düşünürse diye, kafasına eseni yapıyor. Çünkü ailenizi dinlememiş koştur koştur evlenmişsiniz bu yaşta, bir de erkenden çocuk yapmışsınız. Şimdi olaylar büyür de kapının önünü boylarım diye korkuyorsunuz, o da ona göre rahat zaten. Sonuna kadar kullanacak bu rahatlığı.

sen eşinden çok memnun olsan gelip buraya konu açmazsın konu sahibi annesi sütten kesmemiş daha eşini herkesin bir annesi babası var ama evlenince öncelik çekirdek ailedir senin kocan hamile karısını üzmüş yetmemiş birde annesinin kucağında yatmış sen konuyu kayınvalide diye açmışsın ama mesafeyi ayarlaması gereken kocan 3 ay evine annesini çağıran kocan ? sana danışma gereği duymayan yine kocan memnun musun gerçekten, çok özür dileyerek soruyorum mide bulantılarınızla çok mu nazlandınız da adam korkup anasını getirdi bunu merakımdan soruyorum çünkü bazıları hamile gibi değil de hasta gibi davranıyor ve çok fazla nazlanıyorlar yanlış anlaşılmasın tabi nazlanıcaksınız ilgi şefkat bekliceksiniz ama bunu hasta gibi davranarak değil bu ülkede 38 haftasına kadar çalışan hamile kadınlar var lütfen bu hamileliği hastalık gibi nitelendirmeyin.
Hayır hayatımda naz yapacağım kimsem olmadığı için naz yapmak nedir bilmiyorum bile çoğu zaman kimsenin haberi bile olmaz bulantımdan hastalığımdan evet sorunları başı zaten eşim bu yüzden onunla konuşmak zorundayım ama nasıl bir dil kullanmalıyım

O korkmuyor ama ya eşim hakkımda yanlış düşünürse diye, kafasına eseni yapıyor. Çünkü ailenizi dinlememiş koştur koştur evlenmişsiniz bu yaşta, bir de erkenden çocuk yapmışsınız. Şimdi olaylar büyür de kapının önünü boylarım diye korkuyorsunuz, o da ona göre rahat zaten. Sonuna kadar kullanacak bu rahatlığı.
Belli olmaz herkesin bir noktası var

Ne diyeceksiniz mesela?
Nasıl konuşacağım hakkında fikir almak için buraya yazmıştım ama garip bir şekilde ben yargılandım sonuçta olan olmuş benim sorum ne yapmam gerektiğiydi nasıl konuşabilirim eşimle ben kendimce şöyle düşünüyorum güzel bir zamanda yumuşak bir dille bazı kararları bana sormadan aldığı için rahatsız olduğumu söyleyip başlamak

Eşine durumunu anlat o bulur bir şey . kafam iyi değil kendimi bile çekemiyorum kendi annem bile gelip kalsın istemem şu durum da ama anneni de kırmak istemiyorum sen uygun bir dille bir şeyler söylesen de. Erkekler de öküz olmasalar keşke ama eşinizin yaşı bunları idare etmek için çok küçük. İnşallah gelmez :KK51:

Hayır hayatımda naz yapacağım kimsem olmadığı için naz yapmak nedir bilmiyorum bile çoğu zaman kimsenin haberi bile olmaz bulantımdan hastalığımdan evet sorunları başı zaten eşim bu yüzden onunla konuşmak zorundayım ama nasıl bir dil kullanmalıyım
eşinden konuşmaya korkarsan hiçbir çözüme ulaşmazsın bazen bir cinnet herşeyi çözer bana göre evliliğin ilk aylarında önünü kesemezsen ilerde hiç kesemezsin seni cicim aylarında üzen adamı keşke bu kadar erken baba yapmasaydın :KK43: evliliğin en zor yılı 1. yılı çünkü sevgili olmakla aynı evde yaşamak çok farklı o yüzden genelde 1 sene beklenir çocuk için bazı üyeler seni düşündüğü için kızıyor sana iyi niyetlerinden ama olmuş sağlıcakla gelsin bebiş ama eşine konuşmaktan çekinme o nasıl senin kırılıp üzülmenden çekinmiyor sende çekinme susarsan kabul etmiş olursun

Konuştum bunun beni ne kadar üzdüğünü evlilikte eşlerin ayrı yatmasının ilişkiye ne kadar çok zarar verdiğini o da haklısın bir daha olmayacak dedi ve olmadı çok şükür
madem.çözüm bu kadar basitti niye buraya başlık açtınız?Önce bunu deneseydiniz sonra sonuç alamazsanız buraya yazsaydınız 🤷‍♀️

eşinden konuşmaya korkarsan hiçbir çözüme ulaşmazsın bazen bir cinnet herşeyi çözer bana göre evliliğin ilk aylarında önünü kesemezsen ilerde hiç kesemezsin seni cicim aylarında üzen adamı keşke bu kadar erken baba yapmasaydın :KK43: evliliğin en zor yılı 1. yılı çünkü sevgili olmakla aynı evde yaşamak çok farklı o yüzden genelde 1 sene beklenir çocuk için bazı üyeler seni düşündüğü için kızıyor sana iyi niyetlerinden ama olmuş sağlıcakla gelsin bebiş ama eşine konuşmaktan çekinme o nasıl senin kırılıp üzülmenden çekinmiyor sende çekinme susarsan kabul etmiş olursun
Haklısınız konuşacağım eşimle inşallah her şey dilediğim gibi olur

madem.çözüm bu kadar basitti niye buraya başlık açtınız?Önce bunu deneseydiniz sonra sonuç alamazsanız buraya yazsaydınız 🤷‍♀️
Bu konuyu rahatlıkla konuştum ama annesinin bizimle kalmasının bize zarar verdiğini söylersem annesini istemiyor gibi düşünüp kötü gelin olmaktan korkuyorum nasıl konuşmam gerek bilmiyorum bu konu hakkında

Nasıl konuşacağım hakkında fikir almak için buraya yazmıştım ama garip bir şekilde ben yargılandım sonuçta olan olmuş benim sorum ne yapmam gerektiğiydi nasıl konuşabilirim eşimle ben kendimce şöyle düşünüyorum güzel bir zamanda yumuşak bir dille bazı kararları bana sormadan aldığı için rahatsız olduğumu söyleyip başlamak
Yumuşak dille hiçbir şey anlatamazsınız, adamın rahatı yerinde, sizin rahatsızlığınıza da anlam veremiyor şu an. Çünkü daha o da çoluk çocuk, evliliği evde bir kadın var, yemek yapıyor don yıkıyor, gece koynuna giriyor çocuk yapıyor falan sanıyor, kadının da istekleri olabileceğini düşünmüyor, olsa da şu an umrunda değil. Ayrılmayı göze alıp rest çekmedikçe dişe dokunur kazanımlar elde edemeyeceksiniz bu evlilikte.

Yumuşak dille hiçbir şey anlatamazsınız, adamın rahatı yerinde, sizin rahatsızlığınıza da anlam veremiyor şu an. Çünkü daha o da çoluk çocuk, evliliği evde bir kadın var, yemek yapıyor don yıkıyor, gece koynuna giriyor çocuk yapıyor falan sanıyor, kadının da istekleri olabileceğini düşünmüyor, olsa da şu an umrunda değil. Ayrılmayı göze alıp rest çekmedikçe dişe dokunur kazanımlar elde edemeyeceksiniz bu evlilikte.
Sanırım bunda da haklısınız ama ilk konuşmaya yine de güzellikle başlamak istiyorum inşallah konuşmamız kötü bir hâl almadan anlayışla karşılar eşimde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X