Kayınvalide sorunu yeni evliyim uygulamada da yeniyim lütfen bir fikir verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fridakahrolduu

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
218
-73
24
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi

En iyi cevap
Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen...
Çok sinir bozucusunuz gerçekten evliliğin ilk zamanları bir çok insanın yaşadığı sorunlar bunlar iyilikle kötülükle hallolacak
Ahahaha kız kim dedi sana evliliğin ilk zamanları kv ler eve yerleşir, kocalar da anneleriyle yatar diye....Ayol ben hayatımda ilk kez duydum böyle bişey , ki burdaki kadınların bile duymadığı açiklayamadigi şeyi üniversiteler incelese kesin Nobel alir öyle söyleyim...

Keşke aileniz bulsaymış gerçekten, her türlü ezilecekmişsiniz, bari arkanızda yalandan da olsa aileniz olurdu, adları yeterdi.
Belkide daha kötü bir insanla birlikte olacaktım en azından eşimle birbirimizi seviyoruz ve ben ne olursa olsun bu sorunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum

Kendim tanışıp istediğim için yoksa sorup soruşturdular bir sorun çıkmadı sadece ben kendim istediğim için
Bence aileniz zaten onlardan bir yol olmayacağını anlamış sizi bu çukura atmak istememişler.
Yoksa hangi anne baba kızı iyi bir yere gelin olsun istemezki?
Kendi çocuğunuz olunca daha iyi anlarsınız anne baba sözü ne kadar önemliymiş diye.

Herkes demedim bir çok insan dedim
22 yaşındasınız, hayat sizin o garip çevrenizden ibaret değil. 22 yaşında kocaya koşmasaydınız, o eforu ne olursa olsun okumaya, kendinizi geliştirmeye harcasaydınız, farklı hayatlar görürdünüz. Şimdi 30 a yaklaştığınızda, elinizde 3 çocuk, gözünüzün sönmüş feri ile uzaktan göreceksiniz o hayatları ve içiniz yanacak.

Belkide daha kötü bir insanla birlikte olacaktım en azından eşimle birbirimizi seviyoruz ve ben ne olursa olsun bu sorunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum
En kötüsü o koynunuzdaki. Zamanla anlayacaksınız.

22 yaşındasınız, hayat sizin o garip çevrenizden ibaret değil. 22 yaşında kocaya koşmasaydınız, o eforu ne olursa olsun okumaya, kendinizi geliştirmeye harcasaydınız, farklı hayatlar görürdünüz. Şimdi 30 a yaklaştığınızda, elinizde 3 çocuk, gözünüzün sönmüş feri ile uzaktan göreceksiniz o hayatları ve içiniz yanacak.

En kötüsü o koynunuzdaki. Zamanla anlayacaksınız.
Teşekkür ederim gerçekten az Bir psikolojim vardı o da gitti

Kendim tanışıp istediğim için yoksa sorup soruşturdular bir sorun çıkmadı sadece ben kendim istediğim için
Güzellikle konuşup ikna edemedin mi öz babanı abilerini.... güzellikle konuşup öz babanı bile ikna edememişken elin adamı niye ikna olsun ? şu anda neyine guveniyorsun tam olarak biraz açıklar mısın?

Son düzenleme:
Peki o zaman böyle erkekler çok var ailesi ile yaşamak isteyen onlar nasıl ayrılıyorlar sizce ya iyilikle ya da kavga dövüşle değil mi sonsuza kadar birlikte yaşayan çok nadir var özellikle de günümüzde
Karısından ayrılıyorlar 😀
Normalde öyle erkekler bile sorun iken
Sizin eşiniz annesiyle uyumayı yadırgamayan bi tip
Düşünün yani daha zor
Hani annen mi ben mi deseniz sen kimsin ki der şok olursunuz

Düşünün yani daha zor
Hayır ben buraya her şeyi sığdıramadım ama bir çok konuda ailesini değil beni tercih etti tuttu hatta onlarla konuşmadığı zamanlar oldu

Düşünün yani daha zor
Bakın bu olay bir daha tekrarlanmadı gidip yine yapmadı aynı hatayı konuştuk ve bitti sadece benim zoruma gittiği için onu da yazdım buraya yoksa yine oldu tartışmamız o zaman odadan dışarı bile çıkmadı

Arkadaşlar ben nerdeyse 4 aylık evliyim yeniyim evliliğimizin ilk 1 ay i mecburen kayınvalidemlerin evinde kaldım henüz evimiz hazır değildi eşimin işi vardı farklı şehirde idi sadece 1 hafta birlikte kaldık o da baş başa bile değil o gitti ben kaldım 1 ay sonra evimizi tuttuk kayınvalidem de bize geldi 1 ay da bizim evde kaldık sonra kayınvalidemi evine götürdük evimize geldik 1 ay da biz baş başa kaldık her şey o kadar güzeldi ki çok mutluydum eşimle vakit geçirmek çok güzeldi birlikte televizyon izlemek bile bana dünyalara bedeldi ama eşim çok konuşkan birisi olmasına rağmen evde tek ikimiz varken fazla konuşmuyor hep misafir istiyor eve şimdi de izni varken ailelerimizi ziyaret etmeye memlekete geldik ben hamileyim bazen bulantılarım oluyor diye eşim ve kayınvalidem bunu bahane ederek yine kayınvalidemin gelmesine karar vermişler üstelik 3 ay duracakmış çok canım sıkıldı kayınvalidem olduğu zaman her şeye çok fazla karışıyor eşimle vakit geçiremiyoruz ve sorunlarımız oluyor ne olduğunu anlamıyorum bile birbirimize giriyoruz birden aslında iyi bir kadın ama eşimle birbirlerine çok bağlılar bu beni önceleri rahatsız etmiyordu ama tartıştıktan sonra gidip annesi ile yatması annesinden de soğumama sebep oldu çok düşüncesiz insanlar ileride birlikte yaşarız diye korkmaya başladım şimdiden bunları yaşayan bir çözüm bulan tecrübesi olan arkadaşlarım ablalarim yazabilir mi lütfen kötü hissediyorum kendimi
Evlenmişsiniz daha eviniz yok ortada, adam başka şehirde. Madem ille de evlenicem dedin kıy nikanını otur kendi ailenle bari. Hadi eve geçtiniz niye bir hop dur demedin? Hadi anası utanmadı takıldı peşinize siz niye ağzınızı açmadınız? Daha ortada doğru dürüst bir yaşamınız yokken koştura koştura neden hamile kaldınız? Daha kocanız anasının memesinden ayrılamamış kazık kadar adam anasıyla yatıyo. Bir noktada ağzınızı açıp bağırıp çağırmayı bir çeki düzen vermeyi düşünüyor musunuz?

Evlenmişsiniz daha eviniz yok ortada, adam başka şehirde. Madem ille de evlenicem dedin kıy nikanını otur kendi ailenle bari. Hadi eve geçtiniz niye bir hop dur demedin? Hadi anası utanmadı takıldı peşinize siz niye ağzınızı açmadınız? Daha ortada doğru dürüst bir yaşamınız yokken koştura koştura neden hamile kaldınız? Daha kocanız anasının memesinden ayrılamamış kazık kadar adam anasıyla yatıyo. Bir noktada ağzınızı açıp bağırıp çağırmayı bir çeki düzen vermeyi düşünüyor musunuz?
Düşünüyorum inşallah en kısa zamanda

Bakın bu olay bir daha tekrarlanmadı gidip yine yapmadı aynı hatayı konuştuk ve bitti sadece benim zoruma gittiği için onu da yazdım buraya yoksa yine oldu tartışmamız o zaman odadan dışarı bile çıkmadı
E tamam onlarla bu aynı değil diyorum
Neyse siz konuşun eşinizle sonra burayı güncellersiniz

Erken gebelik olmuş, eşinizle konuşun kararlatı yalnız başına almayı bıraksın artık evli size sormalı birşeyleri yaparken

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X