Kayınvalide ile uyuşamamak

Kv eğer bizi beğenmiyor gibi düşünceleri varsa, aşağılık kompleksi var demektir. Siz ona yaranmaya çalıştıkça kendini birşey sanacak. Ve ileride sizi beğenmeyen o olacak.

Babanız böyle birşey dese bile bu babanızın ayıbı olur. Ama kayınvalidenizin orda size bunu sormasındaki amaç zaten sizi utandırmak. Hiç iyi niyetli bulmadım maalesef.
Bence zorunlu haller dışında arayıp da samimi olmaya çalışmayın. Böylece size bir daha böyle konuşamaz

Eşiniz tarafsız kalmakla iyi mi yapıyor? İlk zamanlar, hata değilde uyum sürecinde (Farklı kültür, köy hayatı vs.) Kv. İle garipsediğimiz durumlar oldu. (Normalde karışmaz, kayırır) İlk başlarda oluyor böyle şeyler.

Ben, bir şeyi garipsediysem veya şikayet minvalinde bir şey ise " Düzgün, üslubunca anlat" dedi dinledi. Benle konuşması gerekse benimle, kv ile konuşması gerekse kv. İle uslubunca konuştu ve talep kimden olursa olsun. Durumu o an da düzeltip, konuyu kapattırdı. Yani iki tarafada bunu yaptı. Uslubunca konuş, çözüm, final. Yani o konuyu 2. Kere açtırmaz, konuşamazsın karşısında. (Annesi içinde geçerli)

Benim karım, benim anam diye işler adalet sistemi. Adil ve mantıklı olduğundan biz de o şekilde oturdu. Yüz göz etmedi bizi ve yıllar geçince bunun kıymetini çok iyi anladık. Ne beni, ne anasını ezmeden aramızdaki saygı bağını oluşturdu. Şu an sorun minimum (bazen olmuyor bile) yaşıyorsak bunu eşim sağladı.

Sizin, eşiniz ne şiş yansın, ne kebap durumunda. Sorun öyle çözülmez. Siz yüz göz olmayacaksınız. Bebek bakımı anneye aittir. Saygı mesafesinde olmak her zaman iyidir.

Niye bu kadar kastın ki, kadın seninle görüşmek istemiyor neden bu kadar ısrarcısın, başına bela mı arıyorsun ille , millet kayinvalidesinden bucak bucak kaçarken bu kadar yapışkan olman aşırı irrite edici ...

Su vermeye ek gıda ile başlanır. Allahaşkına araştırmadan hava sıcaksa su verilir gibi çıkarımlarda bulunmayın ya. Bir bebek çölde bile yaşasa anne sütü alırken suya ihtiyaç duymaz! Bebeğin bezinden ölçülür susuz kalıp kalmadığı hava durumundan değil bi anlayamadılar şunu ya.

Kv eğer bizi beğenmiyor gibi düşünceleri varsa, aşağılık kompleksi var demektir. Siz ona yaranmaya çalıştıkça kendini birşey sanacak. Ve ileride sizi beğenmeyen o olacak.
Çok doğru, iki ucu karanlık bir değnek durumu maalesef

Sizin başka mesgaleniz yok mu neden kaynanaya sardınız bırakın işte ne güzel millet karışmasın gelmesin ister siz başınıza iş arıyorsunuz bence kendinize odaklanacak başka şey bulun bebeğiniz haricinde umursamayın.

Eksik anlatmışım, böyle yorum yapmak da çok haklısın ama ben yapışkan olmuyorum, mesafe koyup iki gün aramasam çat kapı ailesini toplayıp yemek yemeye habersiz geliyor, evde yemek varmı, bebekli kadın evde yanlız yemek yapabilmişmi demiyor, sanki teftişe geliyor gibi, eşimi görüntülü arayıp aramıyon sormuyon diye sitem ediyor, bizde büyüktür diye birşeyleri yutup geçmeye çalışıyoruz,gezmeye çıkıyoruz eşimle onu ve kızını çağırıyoruz yok gelmeyiz siz karı koca gezin diyor, çağırmasak siz niye çağırmıyorsunuz oluyor, çat kapı geldiğinde beni baştan aşağı süzüyor, hiç muhabbet etmiyor. Yani mesafe koymaya çalışıyorsam oğlumu ve torunumu benden uzaklaştırıyor diye düşünüp kendince beni kötü gelin ilan ediyor

Bakın sorun eşinizde kayinvalidenizde değil, eşiniz ailesinin manipülasyonlarına çok açık ve siz de eşinizin yanınızda durmayacağını bildiğiniz için kayinvalide ile zorla iyi geçinmeye çalışıyorsunuz, bence eşinizi bir sarsın kendine gelsin, kimseyi çekmek zorunda değilsiniz, mesafe koymanın vakti gelmiş de geçiyor bile , bırakın eşiniz halletsin bu konuda eşinizi uyarın, eşiniz öyle hemen annesinin lafıyla sizle kötü olacaksa öyle eş olmasın zaten , sorun eşinizde bence eşinizle halledin sorunu...

Maalesef öyle değil yaz aylarında susuzluktan perişan olan bebekler var ve hatta doktor önerisi ile çok az olmak kaydı ile suya başlatılan bebekler var , bebek mama alıyorsa zaten kesinlikle su verilmeli lakin yaz aylarında anne sütü alan bebeğe de çok az ( bir veya 2çay kaşığı) su verilmelidir, benim kızım pamukcuk oldu su vermedim diye , meğer çocuk susuzluk çekiyormuş su verince rahatlamıştı ve ağzındaki pamukcuklar geçti, bu su konusunda anneler yanlış yönlendiriliyor maalesef ...

Susuzluktan değil süt yetmediği için o. Anne sütü ile beslenen bebeğim Antalya’nın 45 derece sıcağında böyle bir sorun yaşamadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…