Kayınbabamın para istemesi

Konu sahibi ben size hak veriyorum.adam demekki potansiyel yiyici. Beklentileri olan biri. Size güvenip arabasını attıysa yarın öbürgün birlikte yaşayalım der. Eşiniz vermemek için sizi öne sürmüş ben takdir ettim akıllı adam.
Yok büyütmüş bu yaşa getirmiş olaylarını geçin arkadaşlar. Benimde yavrum var bile isteye kucağıma aldım. Geleceğimi sigortaya almak için doğurmadım ben onu.
Buradaki kadınlarda şu var, düğün yaptım ailem destek olmuyor borcum var yardım etmiyor deyince koca insanlarsınız meslek sahibi yapmış deniliyor, aile alakalı konu açılınca aynı cvb veriliyor.
Adamı kanser edersiniz valla 😀
İlaç gibi geldi yazdığınız. Ki kpederi ben severim bu arada. Bi insanın bi huyu rahatsız edici diye silip atacak halim yok, aramız da iyidir.
Eşimin de bu konudan bunalmışlığı var çünkü zaten yıllarca ailesine yardım etmiş birisi. Okutmuş falan diyorlar ya üniyi kendi şehrinde okumuş üstüne burs parasını da annesine b makinesi almak için biriktirmiş birisi. Hiçbir şey bilmeden direkt böyle damga vurmaları üzücü.

Önemli olan Kaynıza veya kayınpederinize söylemiş olması değil. Siz kaynınıza söyleneni babası duymayacak mı zannediyorsunuz.
Bakın yarın öbürgün herhangi bir konuda eşinizin ailesi size cephe alacak daima kötü olan kişi siz olacaksınız.
Para verip vermemeniz mevzusu değil. anlatmak istediğim çok farklı.
Eşiniz topu size atmamalı.

Önemli olan Kaynıza veya kayınpederinize söylemiş olması değil. Siz kaynınıza söyleneni babası duymayacak mı zannediyorsunuz.
Bakın yarın öbürgün herhangi bir konuda eşinizin ailesi size cephe alacak daima kötü olan kişi siz olacaksınız.
Para verip vermemeniz mevzusu değil. anlatmak istediğim çok farklı.
Eşiniz topu size atmamalı.
Size verdiğim diğer yanıtı da okudunuz mu? Fikrinizi merak ediyorum

İlaç gibi geldi yazdığınız. Ki kpederi ben severim bu arada. Bi insanın bi huyu rahatsız edici diye silip atacak halim yok, aramız da iyidir.
Eşimin de bu konudan bunalmışlığı var çünkü zaten yıllarca ailesine yardım etmiş birisi. Okutmuş falan diyorlar ya üniyi kendi şehrinde okumuş üstüne burs parasını da annesine b makinesi almak için biriktirmiş birisi. Hiçbir şey bilmeden direkt böyle damga vurmaları üzücü.
Yukarıda bir arkadaş öneride bulunmuş. Borç ödüyoruz veremeyiz diyin. İyidir kp lafım yok ama bugün size sormadan araba satıp para istiyorsa yarın başka beklentileri de olur. Size güvenerek iş yapmasın

Ben olsam vermezdim o durumdayken elinizde olsa 100 milyar bı para kullanmicak olsanz kenarda duran bir para olsa tamam 20 bin babamzdr der verilir. Ama yaza kdr ancak 20 bin biriktirip bı tatil yapıp eşinizin işini görecekmssiniz yani sizin bir yılda borç içinde biriktirdgniz bir para vermenize gerek yok zaten suçluluk da hissetmeyn konu sağlık değil önemli bişey değil satmasayms arabasını. Ben büyüklerin gençleri bu konuda sıkıştrmasna da çok karşıyım ya evlendikten sonra herkes yuva oluyor herkesin kendine göre işleri oluyor kimse kimse için calsmyorki nekdr yalnis büyüğün bu şekilde küçükten beklenti içinde olması 20 bin çok bı para değil ama ne zmn geri ödeyecek sonuçta belli dgl sizin tatil işiniz saç ektirme muhabbetinzi ertelmenize değmez bence. Bı sağlık sorunu olsa arabamida satarm elimde avcmda ne varsa verrm gözüme gelmez ama bu Baska
çok teşekkür ederim yorumunuz için. Destek oldunuz halden anladınız💞

Yukarıda bir arkadaş öneride bulunmuş. Borç ödüyoruz veremeyiz diyin. İyidir kp lafım yok ama bugün size sormadan araba satıp para istiyorsa yarın başka beklentileri de olur. Size güvenerek iş yapmasın
Eşim de zaten öyle söylemiş. Benim kuşkum acaba bu ektirme mevzusu falan olduğunda onu yaptırma bana ver tarzı bi düşüncesi olur mu. Yoksa borçlarımızı biliyor

Eşim de zaten öyle söylemiş. Benim kuşkum acaba bu ektirme mevzusu falan olduğunda onu yaptırma bana ver tarzı bi düşüncesi olur mu. Yoksa borçlarımızı biliyor
Olursa öyle düşüncesi eşiniz heves ettim ayarladım randevu tahliller ön ödeme herşey yapıldı param yanar desin vermesin. Yaşlı adam arabasının modelini yükselince ne olacak. Halen daha doğan Şahin görüyorum caddelerde ayağının kessin yeter.

İki arkadaş yeni randevu aldı.Bir saç ekimi 25 bin lira.Yorumum bu kadar.
Ps:İstanbul’da daha pahalıdır.
Ekim fiyatı saç seyrekliğine bağlı değişen bir şey. Biz görüştük 18k dendi eşim için ekilecek greft sayısına.
Yaza kadar o parayı zaten çıkarıyoruz sonra da gezme planı var. İkimizin de maaşı var

sahsen ben verirdim esime de verirdim oldugu kadariyla yardim ederdim . ilk zamanlarda boyle bir olay icin kalp kirmak istemem .size borc vermiyoruz ama tatile gidiyoruz bana hos gelmiyor
Gerçekçi olmak gerekirse 20 bin liraya araba modeli yenilenmez,iyi bir tatile zor gidilir,saçta ektirilemez bu ekonomide.

sahsen ben verirdim esime de verirdim oldugu kadariyla yardim ederdim . ilk zamanlarda boyle bir olay icin kalp kirmak istemem .size borc vermiyoruz ama tatile gidiyoruz bana hos gelmiyor
Tatile gitme olayı sadece arabayla birkaç şehir gezme olacak. Ahım şahım bi tatil değil ki. Eşimin saç ekim mevzusu var direkt nakit gerektiren o sıkıntı.
Bir de bize güvenerek arabasını satmış olması bana iyi gelmiyor. Canım sıkılıyor bu olaya.

Ekim fiyatı saç seyrekliğine bağlı değişen bir şey. Biz görüştük 18k dendi eşim için ekilecek greft sayısına.
Yaza kadar o parayı zaten çıkarıyoruz sonra da gezme planı var. İkimizin de maaşı var
Yaza doğru artar fiyatlar.Yurtdışından gelenler olduğu için hem dolu oluyorlar,hemde fiyatları artırıyorlar.

Gerçekçi olmak gerekirse 20 bin liraya araba modeli yenilenmez,iyi bir tatile zor gidilir,saçta ektirilemez bu ekonomide.
Bir tek bizden borç almıyor sadece bizden almak istediği 20k. Totalde 100 bine ihtiyacı var.
Tatil planı arabayla birkaç şehir gezme şeklinde.
Ekim için görüştük 16k dediler eşime ekilecek greft sayısı için. Bi önceki mesajda 18 yazmışım yanlış olmuş

Tatile gitme olayı sadece arabayla birkaç şehir gezme olacak. Ahım şahım bi tatil değil ki. Eşimin saç ekim mevzusu var direkt nakit gerektiren o sıkıntı.
Bir de bize güvenerek arabasını satmış olması bana iyi gelmiyor. Canım sıkılıyor bu olaya.
yani babasina borc vermeyip sac ektirmesi karsidan hos durmuyor . ertelenebilir bir sey yani

yani babasina borc vermeyip sac ektirmesi karsidan hos durmuyor . ertelenebilir bir sey yani
Bize güvenip arabasını satması hoş duruyor mu? Ayrıca eşim ekim yaptırmasa da ben elimizin altında paramız olsun isterdim araba yükselttirmek için mi borç içindeyken birikim yaptık? Empati.

Şöyle düş

Şöyle düşünün.
Zaten düğün şu bu hepsini kendiniz yapmışsınız tüm eşyaları kendiniz almışsınız, nişanlılıktan itibaren borç içinde yüzüyosunuz, bi yandan da üç beş ne olur ne olmaz birikimimiz olsun kenarda diyerek birikim yapıp plan yapıyorsunuz. Sonra kpeder daha bize sormadan bile "20k onlardan alırım" diye plan yaparak arabasını satıyor. Ne düşünürsünüz
Bende olsam vermezdim. :) Paranız var veya yok eşinizin ailesini iilgilendirmez.Eşiniz cevabını vermiş zaten. sizi anlayabiliyorum hak veriyorum da. Onlara açıklama yapmak zorunda da değilsiniz.Borç Vermek gibi zorunluluğunuzda yok zaten mecbur da değilsiniz.
Yalnız parayı siz verdirmek istemiyormuşsunuz gibi algı yaratmış eşiniz anlatmak istediğim bu. 😍

X