KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Aslında benimki biraz karışık yumurtlamanın üstünden 17 gün geçti yani Aslı ben bugün test yapmam gerekiyor geçen hafta pazartesi günü hastalandığım için HCG baktılar değerim 0.100 çıktı yani negatif olduğu için ilaç yazdılar 2 gün boyunca antibiyotik kullandı ve buna benzer birkaç ilaç kullandım pazar günü regli günüm herhangi bir renkle belirtim de yok hamilelik belirtim de yok öyle sadece günümün birkaç gün daha geçmesini bekliyorum vergetures ona göre test yapacağım
Antibiyotik ne için kullandın doktor mu verdi umarım hayırlısı olur canım inşallah pozitif görürsün benimde yumurtam çatladı 18 de pazartesi test vercem ama çok korkuyorum yine negatif görcem diye 😢1 yıl artı kasımda 5.ayım olcak ilk defa çatladı umutluyum aslında ama bi yandan korkuyorum

Hsg cektirdim bu ay, demek benimde gecikebilir. Teşekkürler bilgi için.
benim 1 gün gecikti ama dün çok ciddi adet belirtisi olmasına rağmen olamadım bugün oldum amabu benim için anormal hiç gecikmem olmaz normalde o yüzden dikkat çekiciydi belki sizin hiç olmaz :)

Canım umutlandırmak istemem ama benimde böyle olmuştu tekrar hafif koyulaşma gördüm ve 3,4 gün öyle devam etti yumurtlama tarihinden 10 gün sonra pozitif gördüm
Ya bi şey sorucan benim ayın 18 de yumurtam çatladı pazartesi test yapıcam ama korkuyorum ben yine negatif görmekten 1 yıl +4 ay sonra ilk defa çatladı ve test günü yaklaşınca korkmaya başladım 😢sizce tutar mı ya

Ya bi şey sorucan benim ayın 18 de yumurtam çatladı pazartesi test yapıcam ama korkuyorum ben yine negatif görmekten 1 yıl +4 ay sonra ilk defa çatladı ve test günü yaklaşınca korkmaya başladım 😢sizce tutar mı ya
Gecikme yaşarsanız test yapın isterseniz. O zaman korkmanıza çok gerek kalmaz

😘🙏 Kadınların yumurtalıkların da dunyaya geldiğimiz andan itibaren belli sayida folikul vardır ve yeni folikul uretilmez folikul (olgunlaşmamış yumurtanın bulunduğu kapsül diyelim) ve biz buna rezerv yumurta depeosu diyebiliriz.her ay overlerden çok sayıda folikul olgunlaşmak üzere yola çıkar fakat bir tanesi öne atılarak olgunlasir biz buna dominant baskın folikul deriz bu esnada her bir folikul hizla e2 hormonu salgılar dominant folikul den sonra diğerleri artrofiye uğrayarak vücut tarafından absorbe edilir gidenler de rezervlerimizden gidiyo bu arada 😁rezervlerden giden her folikul bizi menapoza biraz daha yakınlaştırır rezervler bittigi gün bittigimiz gündür (üreme acisindan) hormonlar geriye çekilerek menapozu getirir .Bu arada gebelikte OKS (doğum kontrol hapı) lohusalık emzirme dönemlerimizde rezervlerimize dokunmayiz yani 45 yaşında 6 çocuk dogurmus bir kadin 35 yaşında hiç doğum yapmamış bir kadına oranla daha geç menapoza girer ve doğurganlığı da daha uzun süre devam eder ( bilgilerime dayanarak nacizane yorumumdur) Birde kadın anatomisi öyle mukjemmel bir kimyaya sahiptirki rahim profesyonel olarak üremeye hazır olduğu dönemde mutlak sağlıklı gebeliği yaşamalıdır sağlıklı gebelik yaşamamış bir uterus daha sıklıkla düşüğe meyillidir sağlıklı gebeliğe geçmekte zorlanır sağlıklı gebeligi bir kaç kez yaşamış bir utetusta basit bir anomalisi olan bir gebeliği bile atmaya meyillidir ben uterusun diğer organlardan bağımsız kendine ait küçük zeka küpü bir beyni olduğuna inanırım bizimle inatlaşmasini bile buna bağlarım çokta egoludur 😁 arkadaş bir yirtiniriz dövunuruz tüp bebek aşılama dünya ilaç kullanir ovulasyon takipleri yaparizbo keyfi istediği zaman bebeği kabul eder yada hiç etmez ne zaman aman ne halin varsa gör dediğimiz anda 😁 bir bakmisiz gebeyiz organik bir rahatsızlık yoksa mudaheleden hoşlanmayan bir sistemdir üreme sistemi .Affınıza sığınarak yazdım hakkınızı helal edin ve sayfalar dolusu yazarak anlatabilirim ve aşık olduğum bir konudur ama kendime faydam yoktur çünkü çok fazla mudahele ediyorum ben küstah uterusum küstah inatlaşip gidiyoruz iste🙏🙏🙏🙏

Çoook belli oluyor valla aşık olduğunuz böyle sorup sorup bilgi almak istiyorm 😁 çok mantıklı cümleler anlattınız malesef bazımızın vücudu gereğinden fazla akıllı ,dediginiz gibi her konuda. Bakalım inat birgün nerede son bulur 🙈 çok teşekkür ediyorum helal edin hakkınızı uzunca anlattınız satır satır 🤗

İnşallah canım inşallah hamile halimle dua edersem tutarmış inşallah rabbim beni güldürdüğü gibi seni de güldürsün.. Bende tam 1 yıl sonra pozitifi gördüm sağlıkla büyür inşallah bebelerimiz .. Tutadabilir tutmazsa da lütfen ümidini kesme ovulasyon takibine devam et folik asit kullan.. Ben 2 aydır her gün düzenli folik asit içtim canım ve beslenmeme son 1 ayda çok dikkat ettim. Kahve içiyorsan azalt, sigara kullanıyorsan bırakamazsanda azalt..Allahım hayırlı zamanda nasip etsin :KK200::nazar:

İnşallah canım inşallah hamile halimle dua edersem tutarmış inşallah rabbim beni güldürdüğü gibi seni de güldürsün.. Bende tam 1 yıl sonra pozitifi gördüm sağlıkla büyür inşallah bebelerimiz .. Tutadabilir tutmazsa da lütfen ümidini kesme ovulasyon takibine devam et folik asit kullan.. Ben 2 aydır her gün düzenli folik asit içtim canım ve beslenmeme son 1 ayda çok dikkat ettim. Kahve içiyorsan azalt, sigara kullanıyorsan bırakamazsanda azalt..Allahım hayırlı zamanda nasip etsin :KK200::nazar:
Sigara kullanmıyorum çatladığını öğrendim andan itibaren sağlıklı besleniyorum çalışıyorum o yüzden evde sandviç yapıyorum peynir salata domatesle kahveyi Türk kahvesi yerine Osmanlı kahvesi hafif hemde sütlü onu içiyorum arada her gün alışkanlığım yok bu ay tutmazsa hayıt macunu almayı düşünüyorum çok övüyorlar

Sigara kullanmıyorum çatladığını öğrendim andan itibaren sağlıklı besleniyorum çalışıyorum o yüzden evde sandviç yapıyorum peynir salata domatesle kahveyi Türk kahvesi yerine Osmanlı kahvesi hafif hemde sütlü onu içiyorum arada her gün alışkanlığım yok bu ay tutmazsa hayıt macunu almayı düşünüyorum çok övüyorlar
Onu bilmiyorum canım işe yarıyor diyorlarsa dene bakalım

Yumurtlamadan 12 gün sonra ovulasyon testim kızlar ovulasyon ile gebelik takibi yapmak isteyenler için gerçekten gittikçe koyulaşıyor..🥰
20211029_174812.jpg

Bir de eşime ne zaman söylemeliyim sizce 8 inde doktor randevusu aldım önceden hamile olduğumu söyleyip beraber mi gidelim doktora yoksa ben tek gidip sağlıklı olduğundan emin olup ultrason fotoğrafını göstererek mi söyleyeyim.. Ya adet olursam onu da sevindirip sonra hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum siz olsanız ne yapardınız ??
Canım sen zaten beta ile netleştirmedin mi şu anda keseyi göremezsiniz erken olarak eşine söyle ama ailelere istersen kalp atışlarını görünce söylersin ben öyle yapicam eğer gebelik olursa

Hanımlar bugun adetimin 7 inci günü ve yumurtladığımı hissediyorum akıntım var çünki yumurta akı gibi olan.
27 günde bir adet oluyorum. Sizede adetten hemen sonra hiç yumurtlama oldu mu

Canım gerçekten bebek sahibi olmak isteyip, tedaviye ihtiyaç duyan insanlar için bu rakamlar çok yüksek. Hele bir de iş aşılama ve tüp bebek olayına geçince daha da zor. Ben dün doktorumla konuştum, adet görünce 2 yada 3. gün gel, bundan sonraki tedavi sürecini konuşalım dedi. Fakat aşılama falan derse bütçemiz şuan için özelde yaptırmaya müsait değil. Zaten büyük ihtimalle spermiogram ve hsg isteyecek önce. Zaten girişi 150, spermiogram 250-300, hsg 1500 civarı direk buna bile 2 bin TL gidecek... Şehir hastanesi veya üniversite hastanesi de benimle ilgilenir mi bilmiyorum.
Tup için 3 yıl evlilik şartı arıyolar 2 aşılama arıyolar bildiğim kadarıyla amh düşük veya es kaynaklı sorun varsa hiçbirini aramiyolar bunlar tüp bebek icin ama aşılama icin ilgilenirler senin kaç yıl oldu canim yaşında genç zaten vakit kaybı olmaz kadın doğuma randevu al onlar infertilite kliniğine gonderiyo belli testleri yapip

Kızlar gerçekten beklemek sabır etmek zor ben hiç takilmazdim umursamazdim da ama tedaviye başladığımdan beri her ay acabalar alıp başını gidiyor büyüdümü etti mi yok tuttumu düşünmek istemesem bile de yine de kendimi düşünmeden alıkoyamiyorum gerçekten mucize gebe kalmak bu zamanda hemen hamile kalanlara şaşıyorum

Tup için 3 yıl evlilik şartı arıyolar 2 aşılama arıyolar bildiğim kadarıyla amh düşük veya es kaynaklı sorun varsa hiçbirini aramiyolar bunlar tüp bebek icin ama aşılama icin ilgilenirler senin kaç yıl oldu canim yaşında genç zaten vakit kaybı olmaz kadın doğuma randevu al onlar infertilite kliniğine gonderiyo belli testleri yapip
27 yaşındayım, 26 aylık evliyim. Bebişte 11 ay olucak, bakalım hayırlısı nasılsa öyle olsun

Çatlama iğnesinin 16.günüydü bugün, hala regl olmadım. Sizler iğneden sonra kaçıncı günde regl oldunuz?

X