KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Bir kaç gün daha bekle bakalım
ah canım nasıl bekleyeceğim çok ciddi gaz sancılarım var karnım aşırı aşırı şiş resmen adet olmakta nimetmiş değilsem olsam bari dün gece hiç uyuyamadan geldim işe ama dünkü karın ağrım geçti sanki adet olmuşumda sökülmüşüm gibi bugün ikinci pedi taktım gelmiyor kesinlikle :KK43:

ah canım nasıl bekleyeceğim çok ciddi gaz sancılarım var karnım aşırı aşırı şiş resmen adet olmakta nimetmiş değilsem olsam bari dün gece hiç uyuyamadan geldim işe ama dünkü karın ağrım geçti sanki adet olmuşumda sökülmüşüm gibi bugün ikinci pedi taktım gelmiyor kesinlikle :KK43:
Bir kaç gün daha bekle birşey içme kan ver sonra

Hep öyle olur terzi söküğünü dikemez meselesi. Ama bilgileriniz harika sayfa sayfa yazsanız okurum 😊 google de her sayfada aynı şeyler kopyala yapıştır gibi 🙈
Birşey sormak istiyorum dominant folikül ne demek ? Bunu doktorum dedi bana ama anlamadım? Daha doğrusu ne olduğunu da sormadim kağıda yazmıştı.
😘🙏 Kadınların yumurtalıkların da dunyaya geldiğimiz andan itibaren belli sayida folikul vardır ve yeni folikul uretilmez folikul (olgunlaşmamış yumurtanın bulunduğu kapsül diyelim) ve biz buna rezerv yumurta depeosu diyebiliriz.her ay overlerden çok sayıda folikul olgunlaşmak üzere yola çıkar fakat bir tanesi öne atılarak olgunlasir biz buna dominant baskın folikul deriz bu esnada her bir folikul hizla e2 hormonu salgılar dominant folikul den sonra diğerleri artrofiye uğrayarak vücut tarafından absorbe edilir gidenler de rezervlerimizden gidiyo bu arada 😁rezervlerden giden her folikul bizi menapoza biraz daha yakınlaştırır rezervler bittigi gün bittigimiz gündür (üreme acisindan) hormonlar geriye çekilerek menapozu getirir .Bu arada gebelikte OKS (doğum kontrol hapı) lohusalık emzirme dönemlerimizde rezervlerimize dokunmayiz yani 45 yaşında 6 çocuk dogurmus bir kadin 35 yaşında hiç doğum yapmamış bir kadına oranla daha geç menapoza girer ve doğurganlığı da daha uzun süre devam eder ( bilgilerime dayanarak nacizane yorumumdur) Birde kadın anatomisi öyle mukjemmel bir kimyaya sahiptirki rahim profesyonel olarak üremeye hazır olduğu dönemde mutlak sağlıklı gebeliği yaşamalıdır sağlıklı gebelik yaşamamış bir uterus daha sıklıkla düşüğe meyillidir sağlıklı gebeliğe geçmekte zorlanır sağlıklı gebeligi bir kaç kez yaşamış bir utetusta basit bir anomalisi olan bir gebeliği bile atmaya meyillidir ben uterusun diğer organlardan bağımsız kendine ait küçük zeka küpü bir beyni olduğuna inanırım bizimle inatlaşmasini bile buna bağlarım çokta egoludur 😁 arkadaş bir yirtiniriz dövunuruz tüp bebek aşılama dünya ilaç kullanir ovulasyon takipleri yaparizbo keyfi istediği zaman bebeği kabul eder yada hiç etmez ne zaman aman ne halin varsa gör dediğimiz anda 😁 bir bakmisiz gebeyiz organik bir rahatsızlık yoksa mudaheleden hoşlanmayan bir sistemdir üreme sistemi .Affınıza sığınarak yazdım hakkınızı helal edin ve sayfalar dolusu yazarak anlatabilirim ve aşık olduğum bir konudur ama kendime faydam yoktur çünkü çok fazla mudahele ediyorum ben küstah uterusum küstah inatlaşip gidiyoruz iste🙏🙏🙏🙏

bingooooo az önce tuvalete gittim veeee şükür gelmiş :) olmadığını biliyordum zaten de gelmesine sevindim bir an önce bitse de yeni aya hazırlık yapsam diyorum alışıyorum negatife galiba :)
Ajsjdkdk sabah bende böyle oldum ya 🤣🤣🤣

Lh yeniden yükselişe geçmiş sanırım.

Eklentiler

• IMG_20211029_125319.jpg
    IMG_20211029_125319.jpg
    103,3 KB · Görüntüleme: 61
Ben bundan sonra adetimin uzerinden 4 5 gün geçmeden test felan yapmam bu ay bana güzel bi tecrübe oldu 😁

bingooooo az önce tuvalete gittim veeee şükür gelmiş :) olmadığını biliyordum zaten de gelmesine sevindim bir an önce bitse de yeni aya hazırlık yapsam diyorum alışıyorum negatife galiba :)
Benim halen gelmedi peceteye bulaşan akıntım var sadece onun dışında sökülmedi halen 😑
Esim de arı sütü propolis alalım falan dedi bu ay da onları kullanalım diyor

Benim halen gelmedi peceteye bulaşan akıntım var sadece onun dışında sökülmedi halen 😑
Esim de arı sütü propolis alalım falan dedi bu ay da onları kullanalım diyor
evet o güzel bir takviye biz kullanıyoruz değerleri güzel düzenliyor ama yine zamanını bekliyor işte adet olmakta nimet ya gerçekten oldum rahatladım elbet bir gün ana da olacağım :) sende pazartesiye kadar bekle bakalım benim bir anda geldi hiiiç öyle lekelenmem falan olmaz

Bir de eşime ne zaman söylemeliyim sizce 8 inde doktor randevusu aldım önceden hamile olduğumu söyleyip beraber mi gidelim doktora yoksa ben tek gidip sağlıklı olduğundan emin olup ultrason fotoğrafını göstererek mi söyleyeyim.. Ya adet olursam onu da sevindirip sonra hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum siz olsanız ne yapardınız ??
Ayın 8 ine kadar 2 günde bir iki katına çıksa kese görünebilir. Ben olsam eşime söylerdim çünkü söylemezsem bana alınıp küsecek birisi ve sevinci de hüznü de birlikte yaşayacaksınız. Mesela gebelik ilerlemedi illa üzüleceksin bu sefer niye üzülüyorsun veya niye bana söylemedin gibi tepki oluşabilir. Ben söyleme taraftarıyım

Canım gerçekten bebek sahibi olmak isteyip, tedaviye ihtiyaç duyan insanlar için bu rakamlar çok yüksek. Hele bir de iş aşılama ve tüp bebek olayına geçince daha da zor. Ben dün doktorumla konuştum, adet görünce 2 yada 3. gün gel, bundan sonraki tedavi sürecini konuşalım dedi. Fakat aşılama falan derse bütçemiz şuan için özelde yaptırmaya müsait değil. Zaten büyük ihtimalle spermiogram ve hsg isteyecek önce. Zaten girişi 150, spermiogram 250-300, hsg 1500 civarı direk buna bile 2 bin TL gidecek... Şehir hastanesi veya üniversite hastanesi de benimle ilgilenir mi bilmiyorum.
Orada çektirip kendi doktorunuza gösterebilirsiniz. Tüp bebek merkezi olan devlet hastaneleri spermiyogtam yapıyor. Ben şahsen hsg ve spermiyogramı şehir hastanesinde yaptırdım . Sadece anestezili çekmiyorşar

Doğru söylüyosun canım benim psikolojik olarak korkularım sorunlarım var sanırım başkası sorsa senin dediğini derdim mutlaka.. Teşekkür ederim:KK200:
Ve hani bende de bir kalp durması bir kimyasalım var. Sadece eşimiz değil bizde psikolojik olarak üzülüyoruz.

😘🙏 Kadınların yumurtalıkların da dunyaya geldiğimiz andan itibaren belli sayida folikul vardır ve yeni folikul uretilmez folikul (olgunlaşmamış yumurtanın bulunduğu kapsül diyelim) ve biz buna rezerv yumurta depeosu diyebiliriz.her ay overlerden çok sayıda folikul olgunlaşmak üzere yola çıkar fakat bir tanesi öne atılarak olgunlasir biz buna dominant baskın folikul deriz bu esnada her bir folikul hizla e2 hormonu salgılar dominant folikul den sonra diğerleri artrofiye uğrayarak vücut tarafından absorbe edilir gidenler de rezervlerimizden gidiyo bu arada 😁rezervlerden giden her folikul bizi menapoza biraz daha yakınlaştırır rezervler bittigi gün bittigimiz gündür (üreme acisindan) hormonlar geriye çekilerek menapozu getirir .Bu arada gebelikte OKS (doğum kontrol hapı) lohusalık emzirme dönemlerimizde rezervlerimize dokunmayiz yani 45 yaşında 6 çocuk dogurmus bir kadin 35 yaşında hiç doğum yapmamış bir kadına oranla daha geç menapoza girer ve doğurganlığı da daha uzun süre devam eder ( bilgilerime dayanarak nacizane yorumumdur) Birde kadın anatomisi öyle mukjemmel bir kimyaya sahiptirki rahim profesyonel olarak üremeye hazır olduğu dönemde mutlak sağlıklı gebeliği yaşamalıdır sağlıklı gebelik yaşamamış bir uterus daha sıklıkla düşüğe meyillidir sağlıklı gebeliğe geçmekte zorlanır sağlıklı gebeligi bir kaç kez yaşamış bir utetusta basit bir anomalisi olan bir gebeliği bile atmaya meyillidir ben uterusun diğer organlardan bağımsız kendine ait küçük zeka küpü bir beyni olduğuna inanırım bizimle inatlaşmasini bile buna bağlarım çokta egoludur 😁 arkadaş bir yirtiniriz dövunuruz tüp bebek aşılama dünya ilaç kullanir ovulasyon takipleri yaparizbo keyfi istediği zaman bebeği kabul eder yada hiç etmez ne zaman aman ne halin varsa gör dediğimiz anda 😁 bir bakmisiz gebeyiz organik bir rahatsızlık yoksa mudaheleden hoşlanmayan bir sistemdir üreme sistemi .Affınıza sığınarak yazdım hakkınızı helal edin ve sayfalar dolusu yazarak anlatabilirim ve aşık olduğum bir konudur ama kendime faydam yoktur çünkü çok fazla mudahele ediyorum ben küstah uterusum küstah inatlaşip gidiyoruz iste🙏🙏🙏🙏
Ne güzel anlatmışsınız teşekkür ederim. :)

evet o güzel bir takviye biz kullanıyoruz değerleri güzel düzenliyor ama yine zamanını bekliyor işte adet olmakta nimet ya gerçekten oldum rahatladım elbet bir gün ana da olacağım :) sende pazartesiye kadar bekle bakalım benim bir anda geldi hiiiç öyle lekelenmem falan olmaz
Bakalım inşallah yarına kadar sökülür muhtemelen

Gel buyur kaç gün geçti adetin belirti falan var mı

Gel buyur kaç gün geçti adetin belirti falan var mı
Aslında benimki biraz karışık yumurtlamanın üstünden 17 gün geçti yani Aslı ben bugün test yapmam gerekiyor geçen hafta pazartesi günü hastalandığım için HCG baktılar değerim 0.100 çıktı yani negatif olduğu için ilaç yazdılar 2 gün boyunca antibiyotik kullandı ve buna benzer birkaç ilaç kullandım pazar günü regli günüm herhangi bir renkle belirtim de yok hamilelik belirtim de yok öyle sadece günümün birkaç gün daha geçmesini bekliyorum vergetures ona göre test yapacağım

X