KASIM 2021 itibariyle gebelik planlayanlar

Eklentiler

• Screenshot_20211029-081838_Instagram.jpg
    Screenshot_20211029-081838_Instagram.jpg
    91,4 KB · Görüntüleme: 52
A R Y A A R Y A Canım sıkı dur ne dicek simdi dün burda bi bayan doktoru aradim muayene 350 hormon 250 rahîm filmi 2bin dedi 🤣🤣🤣 ay ben şok başka yerleri aradim onlarda dediğin gibi fiyat vermiyo ama bu kadar yüksek olmaz diye düşünüyorum 😏 çalışan yada calismayan beli geliri olan insanlar için yüksek meblağ değil mi ay ben hala regl olmadım kafay i yicem masaj da korkudan yapmıyorum tatil ya yarın başlarım masaja 😭😭 olmazsa haftaiçi özel bi doktora gidicem

e2 östrojen hormonu adetin ilk gününde büyüyen folikullerden salgılanıp dominant folikul ile hızla artan bir hormondur en yuksek pikinde Lh hormununu uyararak Lh pikini sağlar ve Lh piki tetiği çekerek dominant folikulun catlayip oositin atılmasını sağlar olgun yumurta. Lh kanda devamlı bulunan fakat adetin ilk günlerinde düşük seyredip dalganmalar yaparak son pikini yapıp folikulun çatlamasıni olgun yumurtanın serbest kalmasını sağlar adetin ilk günlerinde normalden yüksek olursa Lh degeri pko belirtisidir aslında hormonlarımizin ayın her gününde belli bir olması gereken seviyeleri vardır ve değerlerin mutlak bir tanımı vardır mesela progesteron hormonu döngünün ilk yarısında 0 a yakın değerlerdedr folikul catlayinca yukselen gebelik oluşunca da yükselmeye devam eden gebelik oluşmadığı takdirde bata yakın günlerde tekrar sıfırlanarak Rahim duvarının soyulmasına sebep olan bir hormondur . Bilgiler Google dan değildir Aile planlaması vl ve Ria uygulama sertifikasina . Üreme sağlığı ve Eğitimi sertifikasina sahibim guvenenilirsiniz .Ama kendimde bir işe yaramiyor 😄

Hep öyle olur terzi söküğünü dikemez meselesi. Ama bilgileriniz harika sayfa sayfa yazsanız okurum 😊 google de her sayfada aynı şeyler kopyala yapıştır gibi 🙈
Birşey sormak istiyorum dominant folikül ne demek ? Bunu doktorum dedi bana ama anlamadım? Daha doğrusu ne olduğunu da sormadim kağıda yazmıştı.

Benim bat 2 Aralık bende gelebilir mıyım gerçi daha bu ay adet olmadım da test pazartesi günü test yaptırdım HCG 0.100 çekti çok hastalandım için antibiyotik içtim 2 gün boyunca belki bir umut diyorum ama bir yandan da buraya katılmak istiyorum
Gel buyur kaç gün geçti adetin belirti falan var mı

Bir de eşime ne zaman söylemeliyim sizce 8 inde doktor randevusu aldım önceden hamile olduğumu söyleyip beraber mi gidelim doktora yoksa ben tek gidip sağlıklı olduğundan emin olup ultrason fotoğrafını göstererek mi söyleyeyim.. Ya adet olursam onu da sevindirip sonra hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum siz olsanız ne yapardınız ??

QUOTE="A R Y A, post: 69763888, member: 1023068"]
Kızlar ben şimdi gittiğim hastaneyi aradım, hsg ve spermiogram testlerinin ücretini öğrenmek için telefonda bilgi veremiyoruz, doktorunuz sisteme giriyor sonra biz fiyat görüyoruz dediler. Çok saçma değil mi, belki benim bütçemi aşacak, belki orada değil başka hastanede yaptırcam. 🤦🏻‍♀️ Sabah sabah gerildim
Bana da aynı dediler ya hormon testi bile fiyat vermiyolar özele gidip hsg düşünüyorum kısmetse
[/QUOTE]
Yok artık ben özeli aradım spermiyogram ücretini telefonda öğrenmiştim ama kendi doktorumla da sürekli irtibat haindeyiz o yüzden hsg fiyat öğrenmede de sorun yaşamadım

X