Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Iyi geceler dilerim herkese

Çok acı ve zor bir haftadan sonra kendime gelmem uzun sürdü. Hem düğün kosturmacasi hem soma da yaşanan korkunç olay beni epey sarstı. Hormonlarda devreye girince her günüm aglayarak geçti. . :KK43: her gün dua ediyorum, ordaki insanların allah yardımcısı olsun. .vefat edenlere rahmet diliyorum:KK43:(

Sünnet düğünümüz çok yorucu kalabalık ve bir o kadar da güzeldi ama uzuldugum noktalarda oldu.. beni üzen akrabalar oldu malesef.. o günüme gölge dusurmelerine izin vermedim ama sonrasinda çok kafama taktım. . Sürekli aklımda insanlarin yaptiklari...

neyse çok şükür rabbime zor şer atlattim.. göbeğimde çıktı bu hafta. .annelere söyledik hamile oldugumu tabii şokkkk oldular:)

Yarın bebegimi görmeye gideceğim. .umarim güzel haberlerle gelirim araniza..çok ama cok yoruldum. Dinlensem de gecmiyor yorgunlugum inşallah iyidir bebek

Hepinizi özledim sevgiler koccaman

telaşe geçti gitti şükür hayırlı olsun:)kötü insanlar hep etrafımızda var maalesef onları alaşağı etmekte zor ama sen onları takma kafana güzel olan anlar aklında kalsın

Ben bugün ne yediğimi yazmayacağım. Yazarsam bırakın dayağı, taşlansam hakkımdır yani.

Ama en azından 16.30'dan sonra hiçbir şey tüketmedim yeşil çaydan başka.

Sadece sporumu yazıp kaçayım, ve yarından itibaren sıfırdan başlayayım.
19-21.30 arası;

Önce karın bölgeme biberiye yağı sürüp termal kemerimi bağladım. Sonra,
+15 dk eliptik (5km)
+15 dk yürüme bandı (1km)
+50 dk plates
+20-25 dk yüksek tempolu dans; içinde squat, bacak hareketleri, zıplama, mekik, tarzı bir sürü hareket vardı. skinny jeans'miş adı yanlış anlamadıysam.
+iç-dış bacak hareketi, kalça hareketi (ağırlıklı aletlerle)
+merdiven aleti vardı kardio; 100 adım merdiven çıktım.

bu kadar...

Bunların hepsini spor salonundamı yaptırdılar. Çok fazla olmamış mı spor saatin 1 saat 15 dk en fazla denilir. Fazlası iyi değil, 1 haftanın sporunu 1 günde yapmışsın. :KK1: Bir süre sonra sıkılırsın da bu kadar uzun sporda.

Son düzenleme:
kızlar canınız dondurma çektiğinde napıyorsunuz?:26:

Kakaolu ,kayısılı (kuru gün kurusu hatta )dondurma tarifi
Malzemeler
1kilo süt
Yarım çay kaşığı karbonat
3kaşık,yada2kaşık kakao
10,15tane kayısı(ağıztadına göre)
Süt kaymağı 1kase

Tarif;sütü tencereye koy ,karbonatı içine at,süt koyulaşıp yarıya ininceye kadar kaynasın ,(bu süreçte süt krema gibi ,hatta reçelimsi oluyor ,yani süt reçeli yapıyoruz (netten bakılabilir)
Kayısıları süt kaynarken sıcak süte koyup iyice şişiriyoruz ,yumuşacık olunca rondoda çekip ,koyulaşan sütün içine atıyoruz ,kakaoyuda tencereye ilave edip ,el blendırmı rondomu o aletle iyice çekiyoruz pürüzsüz hale geliyor ,süt kaymağını ekleyip biraz karıştırıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz ,oğuduktan sonra bir kaba koyup buzluğa kaldırıyoruz

(Kayısılaz yumuşaksa bıçakla içinede doğranabilir ,el rondosuaaynı işi görüyor nasılsa :KK66:

(Aynı metotla muzluda yaptım oda guzel oldu )

Eklentiler

• $image.jpg
    $image.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 35
Vücudundaki yağları düşün, aynaya bak, hemen kendine gelirsin. :KK9::KK9:
:KK1:
Merhaba gül abla:)tilki öisali dönüp dolaşıp geldim yine ...herkese selam kızlarr..nefsime dur diyemiyorum çok iradesizöişim ben yav ,kendime kızıyorum :KK47:
İnş herkesler iyidir ,somadan sonra ,kendime gelemedim birtürlü ,bugünden itibaren başladım tekrar karataya ...
ah ah ne diyeyim sizlere
merhabalar,

10:00
1 yumurtalı + 1 muzlu KKK

15:00
4 adet bulgur+kıymalı biber dolması + yoğurt sosu
salata

19:20
1 kase yoğurt + 1 dilim pastırma
1 kupa sütlü tarçınlı Türk kahvesi

gün boyu

Beyaz çay
Limonlu su

4 gündür uzun süreli yürüyüş yapamıyorum. İşe gidiş - geliş en fazla :KK43: Makale üzerinde çalışıyorum. İnşallah yarın akşam yürüyeceğim.
Yine de mutluyum :KK16: :KK16:

Canım şu ana kadar hiç bir şey çekmedi. Ekmek - poğaça ile aram yok da, kıymalı+patatesli böreği çok severdim. Canım çeker diye düşünüyordum, onu bile istemedim. Maşallah diyeyim kendime :nazar:
kolay gelsin canım
kızlar canınız dondurma çektiğinde napıyorsunuz?:26:

sevdiğin meyveyi süte karıştıırp blendar dan geçirip buzluğa atıyorsun ..yalancı dondurma oluyor:KK34:..içine istediğin kuruyemişi koy bademli yap cevizli fındıklı nasıl istersen

:KK1:

ah ah ne diyeyim sizlere

kolay gelsin canım

sevdiğin meyveyi süte karıştıırp blendar dan geçirip buzluğa atıyorsun ..yalancı dondurma oluyor:KK34:..içine istediğin kuruyemişi koy bademli yap cevizli fındıklı nasıl istersen

Abla valla hakettim nediyim ..ama cidden salınca tam salıyomuşum onud öğrenmiş oldum :KK66:rejimin dibini gördüm resmen ..ama vazgeçmiyorum :KK66:

çıtırlarım sizi bırakmaya gelmiyor hemen salıyorsunuz kendinizi:KK20:

geçen haftayı acımıza veriyorum kaçamak yapanları affediyorum sopa yok:KK52:

hemen toparlanıp karatayı kaçamaksız yapacaksınız,,,

bundan sonra kaçamak yapan bunu yer :KK57:

yaz geldi kg lar hala duruyor, ramazana kadar verebildiğimiz kadar verelim ramazanda gece yendiği için fazla verilmiyor

kaçamakta yapsanız sizleri seviyorum:KK16:

Son düzenleme:
2ltsuya bie salatalik 1 limon 12 yaprak taze nane vede basparmagin buyuklugunde 2 parca taze zencefil ekleyip geceden buzdolabina koyup ertesi gun onu iciyorsun. bele ve Karin yaglarina iyi geliyormus. bakalim ne olacak canimcim

cok sukur atlattin canim akrabalarini hernekadar takma desekte elden birsey gelmiyor biraz daha mesafeli olursun olur biter.

ins guzel haberlerle gel bebisinden bizede muhakkak bildir

telaşe geçti gitti şükür hayırlı olsun:)kötü insanlar hep etrafımızda var maalesef onları alaşağı etmekte zor ama sen onları takma kafana güzel olan anlar aklında kalsın

çok sağolun arkadaşlarım Allah razı olsun..Rabbim Herkese yaşatsın evladının güzel günlerini..:KK16::KK16::KK16::KK54::KK54:

kötü anları düğünde kafama takıp sevindirmedim kimseyi ama şu an bayaa bi takıyorum..zamanla azalacaktır etkisi.. önemli olan evimin huzuru ve sağlığımız..gerisi vız gelir...

doktorumla görüştüm akşam 5'te gideceğim kontrole..ikili test sonucumu da göstereceğim.telaştan bebeğe anca sıra geldi..

sizler de umarım iyiyisindir kızlar...gitmeyen gramlara takılıp moral bozmayın sakın..ben karatayın ilk başlarında verememiştim..çok şükür sizler epey verdiniz başta..normal bu duraksama..

bende hala kaçamak yok gibi belki nefsimi körleyecek kadar o da çok canım isterse..bulantılarım hafifledi ama yemek yiyince çok fazlalaşıyor..bakalım inşallah zamanla rayına oturur

Iyi geceler dilerim herkese

Çok acı ve zor bir haftadan sonra kendime gelmem uzun sürdü. Hem düğün kosturmacasi hem soma da yaşanan korkunç olay beni epey sarstı. Hormonlarda devreye girince her günüm aglayarak geçti. . :KK43: her gün dua ediyorum, ordaki insanların allah yardımcısı olsun. .vefat edenlere rahmet diliyorum:KK43:(

Sünnet düğünümüz çok yorucu kalabalık ve bir o kadar da güzeldi ama uzuldugum noktalarda oldu.. beni üzen akrabalar oldu malesef.. o günüme gölge dusurmelerine izin vermedim ama sonrasinda çok kafama taktım. . Sürekli aklımda insanlarin yaptiklari...

neyse çok şükür rabbime zor şer atlattim.. göbeğimde çıktı bu hafta. .annelere söyledik hamile oldugumu tabii şokkkk oldular:)

Yarın bebegimi görmeye gideceğim. .umarim güzel haberlerle gelirim araniza..çok ama cok yoruldum. Dinlensem de gecmiyor yorgunlugum inşallah iyidir bebek

Hepinizi özledim sevgiler koccaman

merhaba canım

çok şükür işlerde düğünde bitti bundan sonra rahatsın evdede iş kalmadı badana boyada tamam....

ALLAH damatlıklarını göstersin inşallah

her düğünde tatsızlıklar olur her kafadan farklı bir ses çıkar, kimi kıskançlıktan kimi kendi daha iyisini yapacakmış gibi ahkam keser,,,seninki bide soma acısıyla karıştı ...neyseki güzel geçmiş muradınıda aldın...resimlerini görmek isteriz nasıl bir çıtır oldun bakalım hamile çıtırımız

anneler şok u atlatınca sevinmişlerdir, ...esas şok düğüne gelenlere olacak hamile olduğunu duyunca şaşıracaklar ya nasıl olur incecikti 3 aylık hamilemiymiş aaa aaa demeye başlayacaklar:KK52::KK52:

Günaydın herkese ...kahvaltımı yaptım geldim
günaydın canım
Kakaolu ,kayısılı (kuru gün kurusu hatta )dondurma tarifi
Malzemeler
1kilo süt
Yarım çay kaşığı karbonat
3kaşık,yada2kaşık kakao
10,15tane kayısı(ağıztadına göre)
Süt kaymağı 1kase

Tarif;sütü tencereye koy ,karbonatı içine at,süt koyulaşıp yarıya ininceye kadar kaynasın ,(bu süreçte süt krema gibi ,hatta reçelimsi oluyor ,yani süt reçeli yapıyoruz (netten bakılabilir)
Kayısıları süt kaynarken sıcak süte koyup iyice şişiriyoruz ,yumuşacık olunca rondoda çekip ,koyulaşan sütün içine atıyoruz ,kakaoyuda tencereye ilave edip ,el blendırmı rondomu o aletle iyice çekiyoruz pürüzsüz hale geliyor ,süt kaymağını ekleyip biraz karıştırıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz ,oğuduktan sonra bir kaba koyup buzluğa kaldırıyoruz

(Kayısılaz yumuşaksa bıçakla içinede doğranabilir ,el rondosuaaynı işi görüyor nasılsa :KK66:

(Aynı metotla muzluda yaptım oda guzel oldu )
görünüşü çok güzel duruyor
Günaydın fıstıklar

Sabah 07:50 1 yumurtalı kk+1 elma

günaydın sarı şekerim

çok sağolun arkadaşlarım Allah razı olsun..Rabbim Herkese yaşatsın evladının güzel günlerini..:KK16::KK16::KK16::KK54::KK54:

kötü anları düğünde kafama takıp sevindirmedim kimseyi ama şu an bayaa bi takıyorum..zamanla azalacaktır etkisi.. önemli olan evimin huzuru ve sağlığımız..gerisi vız gelir...

doktorumla görüştüm akşam 5'te gideceğim kontrole..ikili test sonucumu da göstereceğim.telaştan bebeğe anca sıra geldi..

sizler de umarım iyiyisindir kızlar...gitmeyen gramlara takılıp moral bozmayın sakın..ben karatayın ilk başlarında verememiştim..çok şükür sizler epey verdiniz başta..normal bu duraksama..

bende hala kaçamak yok gibi belki nefsimi körleyecek kadar o da çok canım isterse..bulantılarım hafifledi ama yemek yiyince çok fazlalaşıyor..bakalım inşallah zamanla rayına oturur

AMİN

kafaya takmalar bitmez düşündükçe insanın morali bozulur keşke şöyle deseydim şunu yapsaydım diye sürer gider boşver bundan snra evdekiler ve karnındaki için kendini toparla huzurlu olmaya bak,,,

bugğn belkide cinsiyetide tam belli olur kızımızın:KK34:...iyi haberlerini bekliyoruz

merhaba canım

çok şükür işlerde düğünde bitti bundan sonra rahatsın evdede iş kalmadı badana boyada tamam....

ALLAH damatlıklarını göstersin inşallah

her düğünde tatsızlıklar olur her kafadan farklı bir ses çıkar, kimi kıskançlıktan kimi kendi daha iyisini yapacakmış gibi ahkam keser,,,seninki bide soma acısıyla karıştı ...neyseki güzel geçmiş muradınıda aldın...resimlerini görmek isteriz nasıl bir çıtır oldun bakalım hamile çıtırımız

anneler şok u atlatınca sevinmişlerdir, ...esas şok düğüne gelenlere olacak hamile olduğunu duyunca şaşıracaklar ya nasıl olur incecikti 3 aylık hamilemiymiş aaa aaa demeye başlayacaklar:KK52::KK52:

AMİN

kafaya takmalar bitmez düşündükçe insanın morali bozulur keşke şöyle deseydim şunu yapsaydım diye sürer gider boşver bundan snra evdekiler ve karnındaki için kendini toparla huzurlu olmaya bak,,,

bugğn belkide cinsiyetide tam belli olur kızımızın:KK34:...iyi haberlerini bekliyoruz

Allah razı olsun ablacım amin diyorum o güzel dileklerine:KK16::KK16:darısı senin evlatlarının ve torunlarının başına inşallah..

çok şükür şu an her iş bitti artık bebeğime ve evdekilere rahat rahat odaklanabilirim..bir ara stresten artık herkese sarmıştım..şu an kafama taktıklarım dışında çok şükür iyiyim.. abla bu kıskançlık niye var ki zaten olayların çoğunun çıkış noktası kıskançlık + elti durumları.. her şeyi eşimle ben yaptık kimseden 1 kuruş maddi manevi yardım almadık ve normal düğün gibi büyük bi organizasyon ayarladık aşırı kalabalıktı en son gelenlere masa açıldı 750 kişilik salon doldu taştı doğal olarak birileri hasetinden çatladı..hayırlamadı bile düğünümüzü çekti gitti..o öyle yapınca kayınvaldemler de geri planda kaldılar hiç bir şeye katılmadılar eşimde bende çok üzüldük.. :KK43: hepsini söyleyeceğim içimde kalırsa hasta olurum..
dediğin gibi bir de soma nın acısıyla karıştı düğünümüz..kuran_ı kerim okundu..orada ölenlerin ruhlarına dualar okundu..inşallah bu vesileyle şehitlerimizin de ruhlarına varmıştır

valla millet şaşıracak cidden 3 bitti abla 4'e girdik ..göbek dışında bende hiç bir değişim yok çok şükür..şiddetli aşermeler işe yaradı..göbekte düğünden 2 gün önce çıktı..
resimleri eşim götürmüş..ilk fırsatta gönderirim abla..bu gün inşallah netleşir cinsiyetimiz..çok heyecanlıyım:KK54:

çıtırlarım sizi bırakmaya gelmiyor hemen salıyorsunuz kendinizi:KK20:

geçen haftayı acımıza veriyorum kaçamak yapanları affediyorum sopa yok:KK52:

hemen toparlanıp karatayı kaçamaksız yapacaksınız,,,

bundan sonra kaçamak yapan bunu yer :KK57:

yaz geldi kg lar hala duruyor, ramazana kadar verebildiğimiz kadar verelim ramazanda gece yendiği için fazla verilmiyor

kaçamakta yapsanız sizleri seviyorum:KK16:
Ramazanda da acıkmazsak leptinimiz çalışacak bol bol, kilo veririz. Ben annem yokken kilo vermiştim. :KK52:

Bizim patron zayıf bir adam ama ondada hipotiroid var kan tahlil yaptırmış d vitamini düşük çıkmış 13 lerde.ben değerimi bilmiyorum tahlil yaptıramadım ama ayda bir yaptırıyorum dedim.sizde devit 3 iğnesi ayda bir kullanın zararı yok sonuçta yediğimiz içtiğimiz ve güneşle karşılayamıyoruz bunu dedim beni hiç ciddiye almadı bence sende yaptırma fazlasıda zarar diyor .dr unu aradı hemen bir tane iğne başla dedi hayret yaaa bıyıkta yok sakalda yok tabi bizde allahım :KK1:

Tünaydınnn canlarr

Allah razı olsun ablacım amin diyorum o güzel dileklerine:KK16::KK16:darısı senin evlatlarının ve torunlarının başına inşallah..

çok şükür şu an her iş bitti artık bebeğime ve evdekilere rahat rahat odaklanabilirim..bir ara stresten artık herkese sarmıştım..şu an kafama taktıklarım dışında çok şükür iyiyim.. abla bu kıskançlık niye var ki zaten olayların çoğunun çıkış noktası kıskançlık + elti durumları.. her şeyi eşimle ben yaptık kimseden 1 kuruş maddi manevi yardım almadık ve normal düğün gibi büyük bi organizasyon ayarladık aşırı kalabalıktı en son gelenlere masa açıldı 750 kişilik salon doldu taştı doğal olarak birileri hasetinden çatladı..hayırlamadı bile düğünümüzü çekti gitti..o öyle yapınca kayınvaldemler de geri planda kaldılar hiç bir şeye katılmadılar eşimde bende çok üzüldük.. :KK43: hepsini söyleyeceğim içimde kalırsa hasta olurum..
dediğin gibi bir de soma nın acısıyla karıştı düğünümüz..kuran_ı kerim okundu..orada ölenlerin ruhlarına dualar okundu..inşallah bu vesileyle şehitlerimizin de ruhlarına varmıştır

valla millet şaşıracak cidden 3 bitti abla 4'e girdik ..göbek dışında bende hiç bir değişim yok çok şükür..şiddetli aşermeler işe yaradı..göbekte düğünden 2 gün önce çıktı..
resimleri eşim götürmüş..ilk fırsatta gönderirim abla..bu gün inşallah netleşir cinsiyetimiz..çok heyecanlıyım:KK54:

Canım hoşgeldin...Geçmiş olsun nihayet bitmiş...düğünlerini e görürsünüz inşallah... :KK16::KK16: bebişinin cinsiyeti de inşallah hayırlısı olsun ama gönlündeki de olsun :KK16:

X