Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Yaaa insülin direnci hangi durumlarda başa dönüyor?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hanımlar selamlar nasılsınız
Ben Gül ablaya haber verip maZeretim nedeniyle aranızdan ayrılmıştım, karataya devam ediyorum çokşükür bu ara iyi gidiyor şuanda hedefime 2 kilo kaldı, bir dönem direnç yaşamıştım omega 3 e başladım kahvaltıya bol roka havuç ve turp ekledim, sporu günlük düzenli yapmaya başladım.. Bir de psikolojik olumlama ve EFT yapmaya başladım tatlı isteğime Aburcubur isteğime çok güzel çare oldu, irademi artırdı..
Selam vermek istedim, sizlerden çok şey öğrendim mydenizz Kedicik ve Gül Ablama özel selamlar :))

Sabah7.00
kkk

öğle 12.00
bir but
salata

40 dakika yürüyüş

gelelim okuldan dönüşe çok açtım deli gibi

saat 16.00
bir elma bir kaşık yoğurt
saat 16.30
bir karnıyarık patlıcan (kızartılmadan)
salata
bir kase yoğurt

evettttttttttttt buraya kadar her şey normal:KK17:

şimdiden söylüyorum 18.30 dan 20.00 a kadar olan kısmı keşke silebilsem şuan bu kısmı utanarak yazıyorum:KK43:

canım acayip tatlı çekiyo dolapta baklava var ama inatlaştım başta hayır dedim bastırmak için önce 5 tane yeni dünya yedim olmadı iki ceviz bir çay kaşığı bal yedim olmadı ağzımın tadını değiştireyim peynir yedim üstüne çizi yedim olmadı sonrası çorap söküğü gibi geldi bir dilim baklava arkasından gofret arkasından çikolata arkasından çay keyfi fındıklı bisküvi :KK14: topiğin ilk sayfasında ne yenilirse atlanmadan yazılacak diye okumuştum o günde kendime söz vermiştim. Okurken bile mideniz bulanıyo de mi.. Bende bööle işte Bi başladım mı doyduğumu hissedemiyorum midem de bulanmıyo yerken. Ne zaman rahatsızlığını hissediyom bu saatlerde ve sabah. Bööle yapınca bendeki stresi geçirmiyorum farkındayım ama anlık mutluluk için kendime bile bile zarar veriyorum. Şimdi dersiniz siz insanın midesi bu kadarını almaz diye benimki alıyo işte arkadaşlar da şahit ama o tartıya cuma günü çıkıcam yine de sonuçtan korksam da:KK31:
şimdi tokat tava tencere toplu işkence yapabilirsiniz:KK50:

Kendimi gordum sende. Basladimmi sonu gelmezdi, bi ondan bi bundan evde ne varsa. Simdi regl doneminde oldugum icin sanirim
Aklim gidiyor, gecen gun dondurma yedim. Ama onceki hafta hic istememistim. Sanirim haftaya da istemem. Duzene gireriz. Vucudu alistiririz
Sonrasinda regl falan etkilemez bizi. Yeniyiz diye boyle galiba.

dünki menüm

sabah..:KK56:..09.00....KKK ve 2 kayısı bir erik ...(bağırsaklarda hala bişey yok:KK50:)

16.30....toplantıdaki cevizlerden 3 tane ...yemek saatim geçti 3 ten beri dışarda olduğum için yiyemedim ceviz iyi denk geldi:KK1:

17.30..:KK56:...toplantıdan çıktım restorandaki müdürü aradım benim yemeğim hazır olsun gelince hemen yemem lazım sonra işlerimi halledeceğim diye:KK52::KK52::KK52: gittim heyete seçtiğim menüde göksu çorba var onda prinç var daha önceki yemeklerden biliyorum, bana unsuz bir çorba getirin dedim borç çorbası getirdiler içinde un yok ama lahana ve havuç rendesinden yapılmış bişey lahana ve suyundan biraz içtim,,,salataya bol zeytinyağı döktürdüm,,içecek sadece su aldım,,,karışık kebap seçmiştim menüde o geldi ufak tabak lahmacun vardı onu yedim, tavuklara ellemedim,,adana ve şiş kebapları yedim,,,ara sıcak su böreği vardı istemedim karalahana dolması geldi minik minik ti içini açtım prinçlerini temizleyebildiğim kadar temizledim 2 tane de ondan yedim....tatlı istemem dedim adamlar hiç bişey istemiyorsunuz diyorlar,,,,,millet bedave diye silip süpürüyor adamlar ona alışıklar ya ben garip geldim onlara:KK52::KK52::KK52:

17.30 dan 22.30 a kadar restorandaydım ne sinir bozucu bişey 5 saatim orada geçti,,genel müdürler çay içiyorlardı bahçede ben faturayı falan hallettim şöförleri ayarladım kalkmak bilmiyorlar gel sende otur çay iç diyorlar hala onlar kalkmadan da gidemem,,,başuzman arkadaşta gideceğim diye tutturdu aynı arabayla gidecektik onu bahane ederek çıktım,,,eve gidene kadar 11 oldu 12 de yemek aklıma geldi yaptım pişti derken yatana kadar da 1,5 oldu yorgunluktan uyuyamadım sersem sersem geldim işe

:KK9::KK9: walla sana soyleyecek bisey bulamiyorum.

Evet istemeyerek yaptığım kahvaltım :KK53:soğanlı biberli yumurta

Afiyet olsun

$DSC_2890.jpg

Sabah menum,

Tabaktaki domates ve salataliklar kizimin.
Kuruyemisim bitti, en kisa zamanda alinacak.

Herkese kolay gelsin. :KK16:

bunlar geçici kg vermeler arkasından kaçamaklar artacak ve kg almalar başlayacak ,, kaçamak kaçamağı tetikleyecek...karatay daki amaç kg vermekten ziyade verilen kg yuda korumak sadece kg vrmek olarak kaçamak ta yapsak veriyoruz derseniz istediğiniz kg ya gelince karatayı bırakır normal düzene döner ve kg almaya başlarsınız...

Doğru diyosun abla :KK66:bende nezaman bozsam ,hemen tekrar karatay kahvaltısıyla dönüş yapıyorum ..kaçamak falan yokk :KK66:eşim hayret ediyor ,dondurmayı bile şeker olmasın diye meyve püresi ile yapıyorum ,haftada bir ole yiyorum az :KK66:kızartma kesinlikle yok ,akşam yemeklerini tek çeşite indirdim ,yanına salata yoğurt .....ve vücudumun küççüldüğünü yeni yeni farketmeye başladım :KK66:internetten bişiyler aldım baya :KK66:bazısı çok bol geldi :KK66:kafam hala 46bedende xxl. Larda :KK66:42,44giyiyorum :KK52:

Upss, tüm emekler bir hamle ile çöpe gidiyor yani :KK43:

Evet canım... o yüzden işte kafaya yediğimiz tavaar tencereler... kilo olarak yansımaz belki bi lokma ama sağlıklı olmak için yaptığımız tüm çabalar bosa gider.. insülin direncinin olması demek hertürlü hastalığa davet çıkarmak demek.. biz onu yok edelim ki hastalanma riskimiz azalsın... :KK34::KK34:

Evet canım... o yüzden işte kafaya yediğimiz tavaar tencereler... kilo olarak yansımaz belki bi lokma ama sağlıklı olmak için yaptığımız tüm çabalar bosa gider.. insülin direncinin olması demek hertürlü hastalığa davet çıkarmak demek.. biz onu yok edelim ki hastalanma riskimiz azalsın... :KK34::KK34:

Haklısın canım daha dikkatli olalım o zaman

demem zaten merak etme cokertme yiyelim derim hahahahaha... saka saka kahve iceriz sade:))

ben de soda söylerim yanına ^_^ Oh mis, şu an bana dışarıda duyduğum tüm yemek kokuları çok ağır geliyor. Ne kadar sağlıksız şeyler yiyor bu insanlar diyorum ^_^

kahvaltindan kisma yarim porsiyon yemene gerek yok bol bol yeki daha gec acikip daha cok leptin calistirabilesin. nekadar leptin okadar fazla yag yakimi demek.. birde uykusuz kalmissan su icmemissen yatmadan spor yapmissan fazlaliklar oluyor. moralbozmak yok adet onceside olabiliyor hepimizde + lar.. yavas yavas gider vucut adapte olmayada calisiyordur

Canımın içi benim su konusunda sıkıntım yok, günde en az 2,5 litre içiyorum 3 litreye geldiğimde kendimi zor tutuyorum içmeyeyim diye. bunların yanında bi de süt + kefir + ayran + soda + bitki çayı var en az 5 litre sıvı alımım vardır. annem bana ördek diyor bunun için :KK70: Çin dönüşü adet düzenim de değişti, olmadan 10 gün önce dehşet sancım oluyor ve şişiyorum. şimdi o süreçteyim, bugün yarın regl olmam lazım :KK43: moralimin bozukluğu regl+ayrılık üzerine +++ları görünce arttı açıkçası :KK43:

dünki menüm

sabah..:KK56:..09.00....KKK ve 2 kayısı bir erik ...(bağırsaklarda hala bişey yok:KK50:)

16.30....toplantıdaki cevizlerden 3 tane ...yemek saatim geçti 3 ten beri dışarda olduğum için yiyemedim ceviz iyi denk geldi:KK1:

17.30..:KK56:...toplantıdan çıktım restorandaki müdürü aradım benim yemeğim hazır olsun gelince hemen yemem lazım sonra işlerimi halledeceğim diye:KK52::KK52::KK52: gittim heyete seçtiğim menüde göksu çorba var onda prinç var daha önceki yemeklerden biliyorum, bana unsuz bir çorba getirin dedim borç çorbası getirdiler içinde un yok ama lahana ve havuç rendesinden yapılmış bişey lahana ve suyundan biraz içtim,,,salataya bol zeytinyağı döktürdüm,,içecek sadece su aldım,,,karışık kebap seçmiştim menüde o geldi ufak tabak lahmacun vardı onu yedim, tavuklara ellemedim,,adana ve şiş kebapları yedim,,,ara sıcak su böreği vardı istemedim karalahana dolması geldi minik minik ti içini açtım prinçlerini temizleyebildiğim kadar temizledim 2 tane de ondan yedim....tatlı istemem dedim adamlar hiç bişey istemiyorsunuz diyorlar,,,,,millet bedave diye silip süpürüyor adamlar ona alışıklar ya ben garip geldim onlara:KK52::KK52::KK52:

17.30 dan 22.30 a kadar restorandaydım ne sinir bozucu bişey 5 saatim orada geçti,,genel müdürler çay içiyorlardı bahçede ben faturayı falan hallettim şöförleri ayarladım kalkmak bilmiyorlar gel sende otur çay iç diyorlar hala onlar kalkmadan da gidemem,,,başuzman arkadaşta gideceğim diye tutturdu aynı arabayla gidecektik onu bahane ederek çıktım,,,eve gidene kadar 11 oldu 12 de yemek aklıma geldi yaptım pişti derken yatana kadar da 1,5 oldu yorgunluktan uyuyamadım sersem sersem geldim işe

spor a başlayıncada ödem tutuyor vucut bizde çok oldu haftalarca artı çıktık 1 kg ya yakın ...

Allah yardımcın olsun ablacım. 12 sene benzer tempoyla çalıştım, babymom'um bilir. Şimdi durum değişti ama. Neyse nerde hareket, orda bereket vardır ^_^

herke ş lere günaydın:KK52::KK52::KK52:

Tesekkur ederim canim arkadasim.. insallah.

Bozma moralini.. ikimay hic gitmedigini biliyorum kilodan.. yaptiginin dogru olduguna inan.. gerisi geliyor.

:

Karar verme sürecim epey uzun sürdü, ikna oldum başladım :KK56: Kesseler de bozmam diyetimi. ^_^

teşekkür ederim :KK70:

Öğlen menümde değişiklik oldu, şirkette tarhana çorbası vardı 1 kepçe ondan aldım, 1 kepçe cacık içtim ve yanımda getirdiğim et sotemi yedim. 13:40'da yedim öğünü. Şimdi soda içiyorum.

Mis gibi salatamı da eve varır varmaz yiyip sütlü kahve ile final yapmak istiyorum. ^_^

Bir şey sormak istiyorum, bugüne kadar hiç insülin direncime baktırmadım. Canımın tatlı istediği çok nadir görülmüştür, hiç sevmem. Hatta sabah yediğimiz 5 gün kurusu bile bana çok fazla geliyor. Bende de insülin direnci olma ihtimali var mıdır ki? :KK52:

isbitiren olmak basa bela iste.. kolay gelsin ablacim

borc corbasi ruslara ait bir corba lahanali hic sevmem .. calistigim donemde cikiodu ama yemiodum.. turk asci yaparsa guzel olabilir. :) afiyet olsun leptin olsunn yarina ksu gibi cikalim :))
bende sevmedim
nasılsın canım epeydir görüşemedik
Hosbulduk. Hergunun menusunu yaziyoruz onu biliyorum da bu bildirimi cok anlayamadim. Hangi gunler yapiliyor. En kisa zamanda yapip paylasicam.
Dunku menum
Sabah on bucukta kkk yer fistigiyla ceviz yoktu. Iki kuru kayisii
Bir bucuk saat sonra bir kase yogurda bir kuru kayisi yarim elma dogradim dort bes yer fistigi ve keten tohumu da kattim yedim. Regl zamani malum ne yiyecegimi sasirdim.
Ogle sulu kofte yemeginin koftelerinden yedi sekiz tane yedim yine bir kase yogurtla
Aksam bir tabak kuru fasulye bol yesillik bir kase yogurt ve yer fistigi.
20.00den sonra inanilmaz tatli krizine girdim evde kestane sekeri vardi gun boyu git gel yaptim amaaa yemediim gece bir su bardagi bir yemek kasik tarcinla sut ictim.
Gonlum cok rahat yattim. Sabah tartildim. 55.5. Cook mutluyum:))
:KK9: başlarda su gittiği için çabuk kg veriliyor sıra yağlara gelince daha zor oluyor.

sabah kkk den 1, 5 saat sonra neden yeme ihtiyacı duydun canım

Yarım saatcik bi yürüdüm geldim bende :21::21: yoğrdumu da yedim.. birazdan başlar mesai....
:KK9:
Hanımlar selamlar nasılsınız
Ben Gül ablaya haber verip maZeretim nedeniyle aranızdan ayrılmıştım, karataya devam ediyorum çokşükür bu ara iyi gidiyor şuanda hedefime 2 kilo kaldı, bir dönem direnç yaşamıştım omega 3 e başladım kahvaltıya bol roka havuç ve turp ekledim, sporu günlük düzenli yapmaya başladım.. Bir de psikolojik olumlama ve EFT yapmaya başladım tatlı isteğime Aburcubur isteğime çok güzel çare oldu, irademi artırdı..
Selam vermek istedim, sizlerden çok şey öğrendim mydenizz Kedicik ve Gül Ablama özel selamlar :))
oooooo hoşgeldin canım

nasılsın, oğluşun nasıl

hedefine 2 kg kalmış ne güzel bu kararlılıkla onuda verirsin sen canım

sen yokken prensciğimin bebeği oldu,,,mydenizzciğim 3. bebeğine hamile kaldı,,,,bir sürü tatlı dilli yeni arkadaşlarımız geldiler :21:

Doğru diyosun abla :KK66:bende nezaman bozsam ,hemen tekrar karatay kahvaltısıyla dönüş yapıyorum ..kaçamak falan yokk :KK66:eşim hayret ediyor ,dondurmayı bile şeker olmasın diye meyve püresi ile yapıyorum ,haftada bir ole yiyorum az :KK66:kızartma kesinlikle yok ,akşam yemeklerini tek çeşite indirdim ,yanına salata yoğurt .....ve vücudumun küççüldüğünü yeni yeni farketmeye başladım :KK66:internetten bişiyler aldım baya :KK66:bazısı çok bol geldi :KK66:kafam hala 46bedende xxl. Larda :KK66:42,44giyiyorum :KK52:
:KK9::KK9::KK9:

çok güzel anlarmışsın canım:KK9:

Son düzenleme:
Öğlen menümde değişiklik oldu, şirkette tarhana çorbası vardı 1 kepçe ondan aldım, 1 kepçe cacık içtim ve yanımda getirdiğim et sotemi yedim. 13:40'da yedim öğünü. Şimdi soda içiyorum.

Mis gibi salatamı da eve varır varmaz yiyip sütlü kahve ile final yapmak istiyorum. ^_^

Bir şey sormak istiyorum, bugüne kadar hiç insülin direncime baktırmadım. Canımın tatlı istediği çok nadir görülmüştür, hiç sevmem. Hatta sabah yediğimiz 5 gün kurusu bile bana çok fazla geliyor. Bende de insülin direnci olma ihtimali var mıdır ki? :KK52:

Şuan final yapıyorum canimcim💟💟💟

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Eklentiler

• $1399549539421.jpg
    $1399549539421.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 43
İnsülin direncin yoktur. Öyle olsada karatayla otomatik düzeliyor.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Tesekkur ederim canim arkadasim.. insallah.
:KK9:
nasıl oldun canım düzeldin mi biraz

afiyet olsun canım

5 gün kurusu fazla zaten,,,en fazla 3-4 olacak
insülin direnci çok zayıflarda bile olurmuş,,,,insülin direnci bacaklarda başlarmış onun için yürüyüşü öneriyorlar yürüyerek kırın diye,,,
tatlı sadece tatlılardan alınmıyorki vücüda canım,,, yediğin başka şeyler tatlı ihtiyacını karşılıyordur,,,ekmek, patates, prinç,meyveler ...v..b.. hepsinde şeker var ....tahlil yaptırmadan dısardan bilinmez o

slm kızlar
nöbetten çıktım statta 5 tur attım sağlık ocağına adımsayar kontrolüne gittim
ölçümlerde göbek aynı kalmış basen 3 cm incelmiş
bugün 90 çıktım +0.3 inşallah yrn -0.1 de olsa ekssi çıkarım
ben şimdi biraz yatcam kızlar kafamı tutamıyorum

Selamlaaarrr :KK3: :KK3: :KK3:

Bu hafta Karatayda ilk haftam arada kiloma bakıyorum seviniyorum.Geçenlerde yazılanları okuduğumdan beyaz caydan bahsediyordunuz.Bugun aldım Tadı da cok guzel :KK1: Portakal Çiçeği
Sonra bi araştırdım bunu gördüm :KK1:

Kilo Verme: “Uluslararası Obezite Dergisi” tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre beyaz çay içerdiği polifenoller ve kafein ile kilo vermeye yardımcı oluyor. Beyaz çayın kilo vermedeki etkisi üzerine yapılan bir başka araştırma sonuçları ise “Beslenme ve Metabolizma” adlı dergide yer alıyor. Bu araştırmaya göre beyaz çayda bulunan “epigallocatechin-3-gallat” adlı polifenol, yağ hücresi oluşumunu baskılıyor ve vücutta yağ birikimini önlüyor. Kafein ise metabolizmayı hızlandırarak gün içinde yakılan kalori miktarını arttırarak kilo vermeye yardımcı oluyor.

Katkısı olur inşallah.Siz günde kaç sefer içiyorsunuz.3 sefer içsek sıkıntı olur mu acaba :26:

slm kızlar
nöbetten çıktım statta 5 tur attım sağlık ocağına adımsayar kontrolüne gittim
ölçümlerde göbek aynı kalmış basen 3 cm incelmiş
bugün 90 çıktım +0.3 inşallah yrn -0.1 de olsa ekssi çıkarım
ben şimdi biraz yatcam kızlar kafamı tutamıyorum

slm canım
ne kadar sürede gitmiş
göbek zor gidiyor bende de aynı,
iyi uykular

X