Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

canımcım sende akşam tok tutacak bişey yememişsin ki tabiiki acıkırsın,,,,hedef kg na geldin bu kadar eziyet etme kendine
Ben de yağmur demedim yollara düştüm..Eve geldiğim de sırılsıklam ama çok mutluydum...Serotoninimin dibine vurdum )

bende haftaya yeni bi diyete baslamak istiyorum. karatayı dusunuyorum neler yıyemiyoruz bu dıyette ? yardımcı olur musunuz?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
merhaba

ilk sayfamızda karatay kuralları var öncelikle onları okumanızı, haftaya kadar da internetten ücretsiz karatay kitabı indirip okumanızı tavsiye ederim,,,diyete başlayıncada menülrinizi bizimle paylaşırsanız hataları düzeltiriz birlikte yaparız karatayı
günaydın canlar
gül ablanın çıtırları

günaydın çıtırım

Canan hanım,

çok özledik samimi,yalın ve içimizi ısıtan mesajlarınızı...
10 günü geçti ses yok canan dan:44:

inşallah kötü bişeyler yoktur,,,hiç bu kadar ayrı kalmamıştı bizden

Ben kaçtım canlar..hepinizi öpüyorum

günaydın kızlar

bu da kahvaltım: domatesli biberli maydnozlu kaşarlı omlet, roka, zeytin, fındık

Eki Görüntüle 1092467

afiyet olsun şekerim

senin de günün güzel olsun canım

bu hafta rahatsın okulla fazla alakan yok yanlış hatırlamadıysam

cok sagol haftaya aranızdayım:)

Bunları okuduktan sonra salatalığa çok daha farklı gözle bakacaksınız!!!

Olağanüstü Salatalık

Bir süre önce bu bilgiler "The New York Times" gazetesinde yayımlandı.

1. Salatalık, günlük ihtiyacınız olan birçok vitamini içerir. Tek bir tanesinde Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B3, Vitamin B5, Vitamin B6, Folik Asit, Vitamin C, Kalsiyum, Demir, Mağnezyum, Fosfor, Potasyum ve Çinko ihtiva eder.

2. Öğleden sonra yurgunluk mu hissettiniz? Kahveyi, çayı, soğuk içecekleri bir taraf bırakın ve bir salatalık yiyin. Salatalık iyi bir B vitaminler ve Karbohidratlar kaynağıdır ve yediğinizde saatler sürecek yorgunluğunuzu kısa bir sürede ortadan kaldırır.

3. Banyo veya duştan sonra aynanızın buğulanmasından şikayetçi misiniz? Bir salatalık dilimini alıp aynayı ovun. Hem buğulanma yok olacak hem de pırıldayan bir aynaya ve nefis bir kokuya sahip olacaksınız.

4. Haşereler bahçenizi veya saksı bitkilerinizi mahvediyor mu? Bahçeniz için bir aluminyum tabağa (ya da aluminyum folyoya) salatalık dilimlerini koyup, ortada bir yere yerleştirin. Saksılarınıza ise birkaç dilimi toprağın üzerine yine aluminyum tabak veya folyo ile yerleştirin. Bütün mevsim haşerelerden kurtulacaksınız. Salatalıkdaki kimyasallar aluminyum ile etkileşerek insanların algılayamadığı ama haşereleri deli eden bir koku yayar ve onların ortadan kaybolmalarına neden olur.

5. Bayanlar, sokağa çıkmadan önce veya denize-havuza girmeden önce bir süreliğine selülitlerinizden kurtulmak ister misiniz? Sorunlu bölgelerinizi birkaç dakika süreyle salatalık dilimleriyle ovun. Salatalıkdaki fitokimyasallar derinizdeki kollajenlerin gerilmesini sağlar, dış tabakayı sıkılaştırarak selülitlerin görüntüsünü azaltır. Aynı şekilde kırışıklıklara da iyi gelir (özellikle de göz civarları için)

6.Baş ağrısından kurtulmak ister misiniz? Yatağa girmeden önce birkaç dilim salatalık yiyin ve ertesi sabah dipdiri, baş ağrısız kalkın. Salatalık, vücudun kaybetmiş olduğu gerekli besinleri takviye edici yeterli miktarda şeker, B vitaminleri ve elektrolitleri ihtiva ettiği için yediğiniz birkaç dilim sorunlarınızı hemen yok eder.

7. Özellikle diyet yapanlar, açlık dürtünüzü ortadan kaldırmak mı istiyorsunuz? Salatalık yiyin.

8. Evinizde ayakkabı boyanız mı kalmadı? Taze kesilmiş bir salatalık ile ayakkabınızı ovalayın. İçerdiği kimyasallar ayakkabınıza hem harika görünen bir parlaklık verir hem de deriyi su geçirmez hale getirir.

9. Evinizde bir kapı, pencere ya da benzer bir şey gıcırtı mı yapıyor? Bir dilim salatalık alıp gıcırtı yapan yerlere sürtün (tabii sürtünme yapan yerlere, menteşenin dışına değil!!) gıcırtı gidecektir.

10. Kendinizi gergin, bitkin mi hissediyorsunuz (özellikle ders çalışan öğrenciler, yeni bebek sahibi olmuş anneler ve diğer herkes) ? Bir tas kaynar suyun içine bir bütün salatalığı ince dilimler halinde keserek koyun. Tası da bulunduğunuz odada uygun bir yere koyun. Salatalıkdaki kimyasallar ve diğer besinler kaynar suyun içine girince tepki gösterirler ve suyun buharı ile birlikte bulunduğunuz odaya yayılarak nefis bir aroma yayarlar. Bu aroma sizlerin tüm gerginliğini alarak sakin kişiliğinize dönmenizi sağlayacaktır. Özellikle öğrenciler bunu denemelidir.

11. Yemek yediniz (örneğin kebap) ve ağzınızdan kötü koku yayıyorsunuz. Bir salatlık dilimini alıp dilinizle damağınıza yerleştirin ve en az 30 saniye öyle tutun. Ağzınızda kötü kokulara neden olan bakterilerin fitokimyasallar sayesinde ölmesi nedeniyle bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. (Soğan-sarmısak kokusu konusunda bir bilgi yok. Bunu da siz deneyin ve sonucu görün.)

12. Evyelerinizi, lavabolarınızı çevreye zarar vermeyecek bir şekilde temizlemek ister misiniz? Bir dilim salatalığı alıp temizlemek istediğiniz yeri ovun. Sadece yılların birikimi lekeleri kirleri temizlemekle kalmaz, ayrıca güzel bir parlaklık verir temizlediğiniz yere. Bunun yanında elleriniz de o temizlik malzemelerin verdiği zararlardan kurtulmuş olur.

13. Kalemle yazarken bir hata yaptınız ve hatayı silmek istiyorsunuz. Salatalık kabuğunu alıp yavaş ve nazikçe silmek istediğiniz yazıya sürtün. Boya kalemlerinde ve keçe kalem yazılarında da oldukça yararlı. (Bilirsiniz bazen çocuklarımız duvarlara yazılar yazar, resimler yaparlar. Onlarda da deneyebilirsiniz.)

Biraz öyle sadece yarın okulum var :) aslında bir yerlere giderdim ama evrim den tırsıyorum:)

Bir daha kendimi aç bırakmıycam abla söz dün başım döndü vallahi :)
evrim duymaz sen git gezmene bak,,,,biz söylemeyiz
cok sagol haftaya aranızdayım:)

bekliyoruz canım,,,o zamana kadar aklına takılanlarıda sorabilirsin

Selam canlar, sınavlarından dolayı çok sık giremiyorum, umarım iyisinizdir

Bu da kahvaltım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

selam canım

sınavlarında başarılar dilerim

KKK iyi ama muz fazla olmuş büyük muz du galiba

selam canım

sınavlarında başarılar dilerim

KKK iyi ama muz fazla olmuş büyük muz du galiba

Sağol ablam.
Muzu kardeşimle yedim ablacım, tek başıma yemedim, o yüzden çok tabakta.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

en mantıklısını yapıyosun teoson..spor tekdüze olunca sıkılıyor insan.. yine çook kötü yağmur var şehrimde sanırım evde leslie ile devam edicem bende..
beyaz çayı sormuşsun birde..ben kullanıyorum çok hoş bır aroması var..yeşil çaydan daha hoş içimi..

bu sabah kı kahvaltım ;
1 bardak ceviz
1 kivi
az keçi peyniri
1 bardak süt.. başka bir şey yemedim..acıkmadımda..limonlu su içiyorum özellıkle doygunluk oluştursun bağırsaklarımda dıye..

ve bugünde yürüyüş yok yağmur yağıyor maalesef

bende pazara çıkacaktım giderken yolları uzatıp yürüyüş yapacaktım ama hava yağmurlu eşim işe giderken akşam beraber yaparız dedi pazarı bende ev işleriyle uğraşıyorum
şimdi form çayı demledim onu içerken size bakayım dedim sonra biraz ütü yapcam annem dolma doldurdu onları ateşe koyup çorba pişircem
yemeğimde hazır olduktan sonra biraz bantta koşarım yani inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…