Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Arkadaslar merhaba ,
Bende bu karatay diyetini internetten arastirdimda iyi kotu ogrendim biseyler . Saglikliyasiyoruzdan ornek kahvalti aksam yemeklerinide gordum. Hatta bugun kahvalti ve aksam yemegimi ona gore yaptim.
Kahvalti : 2 yumurta
Domates , salatalik biber
Peynir, zeytin
Tereyag
Ceviz kalmamis yiyemedim
Aksamda
Etli taze fasulye yogurt bide yesillik
Bide bol su ictim
Bu sekilde sanirim demi?
benim size sormak istedigim hepiniz kitabi okuyupta mi bu diyeti yapiyorsunuz. Okuduysaniz hangisini okudunuz. Yazmak reklam olursa ozelden yazar misiniz :) tesekkurler :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Arkadaslar merhaba ,
Bende bu karatay diyetini internetten arastirdimda iyi kotu ogrendim biseyler . Saglikliyasiyoruzdan ornek kahvalti aksam yemeklerinide gordum. Hatta bugun kahvalti ve aksam yemegimi ona gore yaptim.
Peynir, zeytin
Tereyag
Ceviz kalmamis yiyemedim
Aksamda
Bide bol su ictim
Bu sekilde sanirim demi?
benim size sormak istedigim hepiniz kitabi okuyupta mi bu diyeti yapiyorsunuz. Okuduysaniz hangisini okudunuz. Yazmak reklam olursa ozelden yazar misiniz :) tesekkurler :)

Hoşgeldin. :KK16: Herkes kitabı alamıyor, araştırıp yapıyor. Nette birinci kitap bedava indiriliyor, eğer bulamazsan özelden mail adresini at, mail atabilirim. Ben de karatay mutfağı ve beslenme tuzaklarından kurtuluş rehberi kitapları var.
Yediklerinde bir sorun yok. Yemeklerinin arasında en az 4,5-5 saat olmalı. Saatlerini yazmadığın için bilmiyorum ama zaten 2 öğün yapmışsın, onun için 5 saatten fazladır diye düşünüyorum. :KK1:

Sporum;
Callanetics 10 yaş, tamamı yapıldı. Pelvis hareketlerini yapmayı beceremedim. :KK1: Birde kalça germe hareketini çıkardım, çünkü kalçanın hacimlenmesini engelliyormuş.
Leslie 2 fast mil yapıldı.

Hoşgeldin. :KK16: Herkes kitabı alamıyor, araştırıp yapıyor. Nette birinci kitap bedava indiriliyor, eğer bulamazsan özelden mail adresini at, mail atabilirim. Ben de karatay mutfağı ve beslenme tuzaklarından kurtuluş rehberi kitapları var.
Yediklerinde bir sorun yok. Yemeklerinin arasında en az 4,5-5 saat olmalı. Saatlerini yazmadığın için bilmiyorum ama zaten 2 öğün yapmışsın, onun için 5 saatten fazladır diye düşünüyorum. :KK1:

Hosbuldum :) evet 5 saat vardi arasinda belki fazladir. Banada karatay mutfagini almak mantikli gibi geldi. Bu arada bi format yapiyorsunuz ya pazartesi gunleri. Bugun pazartesi diye yazsam mi acaba haftaya mi yazsam bilemedim. Bugun basladim cunku. Bu arada mail adresimi atiyorum hemen :)

Arkadaşlar kitapları okudum ama su insülin direnci hakkinda anlamadgm yerler var.
Mesela bi top dondurma yedik kaçamak. ..ertesi gunu nasil etkilio.ben bi kez kacamak yapiim sonra kaldgim yerden hic bisi olmamis gibi devam edebiliyorum.o kaçamakdan sebeb aclik Krizi tatlı krizi Hic bisi olmuyor. Peki direnci kirilmayan bi insülin tepkisi etkisi nedir.tesekkurler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Neden kimse beni aydinlatmiyor :)

Arkadaşlar kitapları okudum ama su insülin direnci hakkinda anlamadgm yerler var.
Mesela bi top dondurma yedik kaçamak. ..ertesi gunu nasil etkilio.ben bi kez kacamak yapiim sonra kaldgim yerden hic bisi olmamis gibi devam edebiliyorum.o kaçamakdan sebeb aclik Krizi tatlı krizi Hic bisi olmuyor. Peki direnci kirilmayan bi insülin tepkisi etkisi nedir.tesekkurler

Merhaba karatayda yasaklı ve yenilmemesi gereken meyvede diyebilirsiniz veya bir top dondurmada, yediginiz zaman hep en başa dönüyorsunuz gi index yani seker orani yuksek gidalardan uzak duruyoruz.insulin direnciniz varsa bunu kirmak aylar sürebiliyor.bugun kaçamak yapayim yarin dikkat ederim diye birşey yok.bunlardan gozunuzude korkutmayin şekersizlige alışmak zor degil.ustelik şeker isteginin olmasi omega 3 eksikliğinden kaynaklı olabiliyor .bence siz en başta kan tahlilleri yaptirin karatayin kitaplarinida okumussunuz halbuki. Çünkü demir eksiklikleri d vitamini ve b vitamini karatayda yuksek olmali yoksa kilo vermeniz zorlaşıyor
Eksiklerim varsa Gul abla düzeltir
GÜL ablaaaa varmi eksik gedik:))

Son düzenleme:
Hosbuldum :) evet 5 saat vardi arasinda belki fazladir. Banada karatay mutfagini almak mantikli gibi geldi. Bu arada bi format yapiyorsunuz ya pazartesi gunleri. Bugun pazartesi diye yazsam mi acaba haftaya mi yazsam bilemedim. Bugun basladim cunku. Bu arada mail adresimi atiyorum hemen :)

Bugün tartıl ki geçen haftaki kilonu bildirimine yazabilesin. Ne kadar verdiğini anlayabilmen için. Buraya yazmana gerek yok şu an, haftaya pazartesi yazarsın. Mail attım.

Son düzenleme:

Gül abla daha açıklamalı cevap vereceği için, yanlış bilgilendirmek istemedim. İnsülin direnci kırılmayan kişiler sürekli acıkır, doymak bilmez ve sürekli canı tatlı ister.

Canim maşallah ne güzel vermişsin sen ideal oldun artik gülüm:KK16:
Bu arada arkadaşin için üzülme.. bence sanırım çocukları yok.1 yildir duzelmiyorsa sonrasi da duzelmezdi o kadar çok gördüm ki böyle tablolar.malesef balik baştan kokar misali sonrasinda isteselerde çok muhteşem bi evlilik yasayamazlardi ee birde bebek olunca mecbur mutsuz mutsuz katlanirlardi birbirlerine. Inşallah bundan sonrası ikisi içinde daha hayırlı olur.

sağol canımm birazda sıkılaşsam hiç fena olmaz... herkeb yeter artık verme diyor:KK9:alışmışlar tombik görmeye garip geliyorum:KK9: ama az kaldı hedefe ulaşım dah çok spor yapacam o zaman... kedicim gibi sadece ona odaklanacam:KK1:
Arkadaşımın çocuğu yok çok şükür dediğin gii i de o olsa yavrucuk arada kalırdı...
Sende inşallah girersin denize de kemiklerin dinlenir.. hem sana hemde bebişimize iyi gelir:nazar:bende çok severim denizi tadını çıkar benim yerimede :KK34:

:KK9:
:KK9::KK9:
izmir deki kızkardeşimin görümcesinin oğlu evlenecek,,,anlatırken dıdığının dıdığı gibi geliyor ama samimiyiz,,her sene bi düğün yapıyor ( 2 sene önce torunlarına sünnet, geçen sene büyük oğluna düğün, bu sene küçük oğluna),,,,,geçen ay burada da diğer görümcesinin oğlunun düğünü vardı kızkardeşim gelmişti birlikte gitmiştik düğüne,,,,bu sefer konyada kına ve ve düğünü gibi, sonrasında da izmir de düğün olacak,,kızkardeşim konya ya gel orada buluşup oradan izmire gidelim diyor, konya dakilerde yani kız tarafı da davet ettiler sonraki günde konya yı gezdireceklermiş, küçük kızda istanbul da kaldı ankara ya oradan da konya ya gelmeyeyim direk izmir e geleyim dedi,,,bu planım işleyecek mi bakalım:44:

umudum askerlik,,,tanıdık olan bir şehre çıkarsa 3-5 ay evci de yapmayacağım burnu sürtsün

meftayı da iyi bilirdik ,,,allah rahmet eylesin

Eki Görüntüle 1208401

madem her sene bir düğün yapıyor, seneye de benimkini yapsa ya :KK1::KK1:
Allah mesut etsin ^_^

Ben iyiyim mydenizcim.hem yoğunluk vardi hemde olagan rahatsizligim bugün beni biraz üzdü .topiğe cokta yazmak istemiyorum durmadan rahatsizliklarimdan bahsedipte kimseyi sikmamak için.
Tatile cikiyormussunuz sevindim canım bizde izmir taraflarına gideceğiz kismet olursa .kayinbaba mesane kanserinden 2.ameliyatini olacak yarın, ilkinde gidememistik.budefada benim patron tatilde olduğu için haftasonu na gidecez Allah nasip ederse. Laparoskopik oluyor zaten,operasyon kolayda hastalığın adi kötü. Yazligi var k.babamin ,bizde hem hasta ziyareti hemde birkac gun deniz birhafta kalacaz inşallah

aaaa ama ben sana ne demiştim şekerim? hadi buradan yazmadın neden özelden konuşmuyoruz ki? yok öyle içe atmak derdi sıkıntıyı. kızıyorum bak :KK47:

Arkadaslar merhaba ,
Peynir, zeytin
Tereyag
Ceviz kalmamis yiyemedim
Aksamda
Bide bol su ictim
Bu sekilde sanirim demi?

hoşgeldiniz, afiyet olsun. ben tüm kitaplarını aldım ve okudum :KK9::KK9::KK9: kedicik zaten yardımcı olmuş size.

Senin verdiğin sirkeyi, içme suyuma ekliyorum, bu şekilde kullanıyorum. :KK1: Diğer sirkeleri içmekte zorlanırdım, bu iyi oldu, teşekkür ederim.

ay süper fikir bu ya, hiç aklıma gelmedi. sağolasın kız! :KK16:

merhaba, diğer arkadaşlara ilaveten şöyle bir şey sormak isterim.

Diyelim ki A ve AB otobüslerinin varış noktası yani son durak aynı.
A otobüsü express iken ve otobandan götürürken, AB otobüsü E5'den gidiyor olsun.
Hem A, Hem AB aynı anda bulunduğunuz duraktaysa hangisiyle giderdiniz?

Allah'tan garip örneklerimi havuz problemiyle sormadım :KK9::KK9::KK9:

Hoşgeldiniz bu arada. Sağlığınız için o dondurmayı kendiniz yapmadıysanız yemeyin zaten yoksa kilo bir şekilde verilir :KK16:

inşallah ablacım ben de ümitliyim. ramazan sonrası kaldığımız yerden devam. tek avunduğum nokta ramazanda 1,2kg vermiş olmam. hiç yoktan iyidir bence ^_^

haklısın sen de öyle bir durumda ben çok panik yapardım sanırım. askerlikten haber yok mu hala?

evet manzaram çok güzel. ben tarihi yarımada'yı çok severim. yürürkenki manzaram tüm ihtişamıyla tarihi yarımada oluyor ^_^ normal gezmeyi bile spora çevirmişsin :KK9::KK9::KK9:

çok sağol canım. evi genel manada topladım. ev dediğim zaten 1+1 - 80m2 bir şey. ustalar gelse hemen çıkar da, ilk kez ev boyatacağım acemiyim ^_^
ustalar zaten haber vermiş biz eşyayı öteye beriye yerleştirip aynı yere koyuyoruz uğraşmasın diye. şimdi benim de evde olacağım bir gün boyatacağım inşallah.

canım benim sonuçlar allah'a bin şükürki normal çıktı. B12 düşük gibiydi onu da 10 adet iğneyle takviye ettim. şimdi fırsatını bulabilsem D vitaminine baktıracağım ama henüz fırsat bulamadım. sanırım onu da doktora mülakatına gideceğim gün izinli olacağım için o güne alır aradan çıkarırım. bu ay içinde yani. ben daha ödememi atamadım çünkü 4-5 güne regl olacağım.

bende eskiden böyle olmazdı, son 2 aydır göğüs uçlarım felaket ağrıyor. dokunamıyorum. hoş sapık da değilim öyle illa da dokunayım diye bir isteğim yok da anladınız siz beni :KK1:

merhaba, afiyet olsun.
aramıza hoşgeldiniz :KK16:

hoşgeldin canım ^_^ maşallah gayet iyi gidiyorsun bence. hedefinde seni doğuma uğurlayacağız inşallah. oy yavrum benim 6 aylık oldu mu şimdi? ^_^ öyle diyorum da ben geleli 3 olmuş :KK1: Allah yardımcın olsun canım.

nasıl rahat hareket edeceksen öyle davran güzelim en iyisi. inşallah deniz de şifa olur sana ve yavrumuza ^_^

hoşgeldin. bugün itibariyle sıkı denetimi uygulayacağım herkesin sporuna laflar hazırlıyorum :KK51: sen de sürekli takipte kalırsan en azından kaçamaklarını engellemiş oluruz ^_^

Ayyy canım doğru her akşam gidiyodun iğne vurdurlaya ya iftardan sonra unutmuşum:KK17: kusuruma bakma...
Madem ustaar eşyaarı yerleştirecek yormasaydın kendini kız başına..
Bende hiç bilmem regl öncesi ne sancım ne göğüste sızlamam olur... sende de bişi yoktur mutlaka ama neden olur sonradan merakta etmedim desm yalan olur:44:

gece geldim epey konustum kafası önünde dinliyor haklısın haklısın diyor ama çevresi yüzünden bi daha içki içmem diyemiyor,,,,çevre değişmedikçe hele bir arkadaşı var o değişmedikçe adam olmaz,,,o çocuğun diğerlerinede zararı var geçenlerde o çocuk diğer samimi arkadaşıyla bir arabay çarpmış kaçmışlar adam polisi aramış pol,is peşlerine düşmüş yarım saat patlak tekerle kaçmışlar arabada teker kalmamış cantlar bile kırılmış,,,tv dede çıkmışlar,,,videosunu izletti bana,,,bak biraz önce dediğime geldi yine bu çocuk yanınızda oldukça hepinize olacağı bu

:KK52:

merhaba

ben iyiyiim çok şükür siz nasılsınız
siz yenisiniz KKK yı tek tek yazarsanız hatalı bişey yerseniz hemen uyarırız,,,
spor iyi olmuş ,,,,öğlen menüsüde iyi....o kadar spordan sonra yorgunluktan ağırlık olmuş olabilirmi,,,hamlık var mi ki

Arkadaş var ya ahhh o arkadaş... Allahım ıslah etsin esirgesin hepiciğinizin evlatlarını... keşke görüşmese ama mümkün mü laf dinlesinler inşallah i an önce farkeder yanlışlıklarını da kurtulur o arkadaşından:KK50: iyi ki senin oğlun yokmuş ablacım yanlarında.. onlarada akıl fikir versin Rabbim

Ayyy canım doğru her akşam gidiyodun iğne vurdurlaya ya iftardan sonra unutmuşum:KK17: kusuruma bakma...
Madem ustaar eşyaarı yerleştirecek yormasaydın kendini kız başına..
Bende hiç bilmem regl öncesi ne sancım ne göğüste sızlamam olur... sende de bişi yoktur mutlaka ama neden olur sonradan merakta etmedim desm yalan olur:44:

ustaların haberini alınca saldım canım ^_^ evin genel anlamda toparlanması gerekiyordu. kız evi neticede her şey açıkta saklayacak kişi olmayınca :KK9:
aşkolsun ya ne demek, gayet normal her şeyi aklımızda tutamayız ki. ^_^

bende de yeni adet bu oldu canım. anneme dediğimde evlenince geçer dedi. sevdiceğe desem mi acaba kendim için değil, şu ağrılar için sadece evliliği öne çekelim diye. ya da dur vazgeçtim, o direk ağrılara odaklanır anlık çözüm bulur. caydım :KK1:

öyle şiddetli bir şey değil canım, dokunduğunda filan ağrıyor ben de dokunmuyorum ^_^

HEDEFE ULAŞANLAR / SAĞLIKLI BESLENMEYE DEVAM EDENLER

Eki Görüntüle 1181025

:KK33::KK33::KK33:

Kedi 83 : BAŞLANGIÇ KG: 50 HEDEF: 47 ŞU ANKİ KİLO: 43.5

Selensu82 : BAŞLANGIÇ KG: 60 HEDEF: 55 ŞU ANKİ KİLO: 52.5

Gul_0663: BAŞLANGIÇ KG: 79.2 HEDEF: 65 ve 60 ŞU ANKİ KİLO: 63.100

Teoson: BAŞLANGIÇ KG: 87 HEDEF: 75 ve 60-65 ŞU ANKİ KİLO: 73.3

nnaze: BAŞLANGIÇ KG: 65 HEDEF: 60 ve 55 ŞU ANKİ KİLO: 59.1

KİLO VERENLER
Eki Görüntüle 1181026

Fmgenc %-3.7 Eki Görüntüle 918027 Eki Görüntüle 918025 Eki Görüntüle 918029 Eki Görüntüle 1181027 :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

mengmeng %-0,292 Eki Görüntüle 918025 Eki Görüntüle 918029 Eki Görüntüle 1181027 :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

SABİT KALANLAR

Eki Görüntüle 918049

KİLO ALANLAR
Eki Görüntüle 1181031
CiseNaz Eki Görüntüle 918016 Eki Görüntüle 918023 Eki Görüntüle 918014 Eki Görüntüle 918017 Eki Görüntüle 918019

seraym Eki Görüntüle 918016 Eki Görüntüle 918023 Eki Görüntüle 918014 Eki Görüntüle 918017 Eki Görüntüle 918019

Haydi herkes SPORA Eki Görüntüle 918030 Eki Görüntüle 918032 Eki Görüntüle 1181032

HAMİLELER

Eki Görüntüle 918022 Eki Görüntüle 1052954

Mydenizzz Başlangıç kilom: 64 Bu hafta: 69.6 Toplam fark :+5.6 kg.

erigim Başlangıç kilom: 63.2 Bu hafta: 64.4 Toplam Fark: +1.2 kg

Ekin06

Kayıplar Böyle Olsun, Löp Löp Et Olsun, Bıngıl Bıngıl Yağ Olsun :KK9:
Eki Görüntüle 1138114

Ellerine sağlık...:KK16::KK16::KK16:

sağol canımm birazda sıkılaşsam hiç fena olmaz... herkeb yeter artık verme diyor:KK9:alışmışlar tombik görmeye garip geliyorum:KK9: ama az kaldı hedefe ulaşım dah çok spor yapacam o zaman... kedicim gibi sadece ona odaklanacam:KK1:
Arkadaşımın çocuğu yok çok şükür dediğin gii i de o olsa yavrucuk arada kalırdı...
Sende inşallah girersin denize de kemiklerin dinlenir.. hem sana hemde bebişimize iyi gelir:nazar:bende çok severim denizi tadını çıkar benim yerimede :KK34:

:KK9::KK9::KK9: Benim gibi kafayı göbekle sıyırırsın o zaman.

Ben iyiyim mydenizcim.hem yoğunluk vardi hemde olagan rahatsizligim bugün beni biraz üzdü .topiğe cokta yazmak istemiyorum durmadan rahatsizliklarimdan bahsedipte kimseyi sikmamak için.
Tatile cikiyormussunuz sevindim canım bizde izmir taraflarına gideceğiz kismet olursa .kayinbaba mesane kanserinden 2.ameliyatini olacak yarın, ilkinde gidememistik.budefada benim patron tatilde olduğu için haftasonu na gidecez Allah nasip ederse. Laparoskopik oluyor zaten,operasyon kolayda hastalığın adi kötü. Yazligi var k.babamin ,bizde hem hasta ziyareti hemde birkac gun deniz birhafta kalacaz inşallah

Gecmiş olsun canm... inşallah iyilesir k.baban.. sanada değişiklik olur havan değişir biraz.. dinlen vbomba gibi dön inşalllah canım.. :KK16:

Sporum;
Callanetics 10 yaş, tamamı yapıldı. Pelvis hareketlerini yapmayı beceremedim. :KK1: Birde kalça germe hareketini çıkardım, çünkü kalçanın hacimlenmesini engelliyormuş.
Leslie 2 fast mil yapıldı.

Nasıl gidyo callanetic.. memnun musun.. çok etkiliymiş nette iraz karıştırdım da sayeniz de:KK9::KK9:

X