Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Öyle deme canim niye hayal olsunki bak bende 89 kiloyum ve bende 55 kilo olmak istiyorum o kadar kiloyla dogmadik ya hiiç azmini kırma. Bu arada hoşgeldin ben seni hatırliyorum belki. Kk okuduğum sayfalardan avatarını bile değiştirmemişsin onu bile hatırlıyorum ama hangi topicten çıkartamadım. Burda pek gercekten kilolu olan pek yok öyle kiloları olmadıgı halde bilevsağlıklı beslenmeye çalışıyorlar valla ben utandım doğrusu. Bu kilolar kabusumuz olmaya devam etmeyecek hersey bizim elimizde niye bir bogazın ömür boyu esiri olalım kaldıki Allah uzuvlarımızı bize hizmet etsinler diye yarattı ama biz onlara hizmet ediyoruz. Olsun arada dayanamayıp yesende düştügün yerden kalkmayı bil silkelen ve yoluna devam et. Umut et ,hayal et bizim verenlerden ne farkımız var. En Büyük KK

Bende 70 kgydum zarzor 65e sonra 62ye düştüm. Sonra bu topikte tanıştım ve 52 yim. Hayaldi gerçek oldu

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

geçmiş olsun canım, inşallah sonuçlar temiz çıkar, haberdar et. :KK16:

bu ay değil de 2 ay önce üzülmüştüm. geçen ay da hafiften benzeri olmuştu ama sonuca çabuk ermiştim. dün gece itibariyle tam anlamıyla rahatladım.
kurstaki arkadaşlarımın tamamı doktor, bir ben sağlıkçı değilim. oradaki kadın doğum doktoruna sordum. beslenme düzeni değişikliğinden ve ani aşırı kilo alımından kaynaklanıyor olabilir. aspirin iç dedi. ben de dün teoson'cuğumun tavsiyesiyle öğlende içmiştim. yarın yine iç dedi. gece baktım sorun çözülmüş, yine de sabah da içtim bir tane. bittikten 7 gün sonra da soğan kürünü yapacağım. dr onun için de olumlu sonuçlar oluyor kesinlikle yap dedi.
bu arada dün gece turk telekom kadıköy'deki kabloları yeniliyor diye wireless yoktu. Turkcell 3G'nin de çalışmayaacağı tuttu. ben de kurstan gelir gelmez yattım uyudum. mesajını gece gördüm canım bitanesin :KK16:

nazar duası okuyalım
:nazar:

canım dün kurstaki doktor arkadaşıma sordum, yukaıda yazdım dediklerini. o da soğan kürünü tavsiye etti. sağolasın :KK16:
körüklü otobüse çok güldüm :KK1:

ben ki el işi açma mantıya hazır demişim, hazıra dönüp bakmam bile. ama sen kesin yemişsindir :KK76:

afiyet olsun canım ^_^
canım kıymalı bulgur pilavını ben yapmadım hiç, kimin yazdığını hatırlamıyorum ama benim de dikkatimi çekmişti.
ben bademli ya da iç pilav yaptığımda yanında kıymalı tarhana çorbası yapmıştım :KK1:

afiyet olsun ablacım ^_^

afiyet olsun sana ve bebişe kan olsun can olsun ^_^

mazeretim vardı ablacım ama gördüm ki ben yokken buralar çok sessiz oluyor. hahahah :KK51:

ooh afiyet olsun canım ^_^ canım omletinden çekti ama yumurta ile arama az bi süre mesafe koydum...

afiyet olsun ^_^

afiyet olsun ^_^ bluedaisy ile hemen hemen aynı omleti yapmışsınız, o peynir koymuş ilaveten ^_^

aynen canım, izinliyim ve hakkımı sonuna kadar kullanıyorum. bugün dehşet bir karın ağrım var, kıvranıyorum resmen ama buna da şükür, olamamak çok daha büyük bir stresmiş.

afiyet olsun canım iyi yolculuklar ^_^

günaydın ben de cumaları çok severim. müminin bayramı neticede ^_^ hayırlı cumalar, sevdicekle iyi vakit geçirmeler :KK16:

günaydın, hayırlı cumalar ablacım ^_^

hayırlı cumalar canım, amiiiiinnnn ^_^ duana beni de ekle :KK1:

canım ben de iyi bir baskül arıyordum memnunsan ben de alayım ^_^

Sağol canım.. sende çok şükür rahatlamışsın.. soğan kürü hemn etki etmesede taMamla sonucundan memnun kalacaksın.. benim annem çok yapar kendine hem kisti için hem idrar yolları enf. İçin.. çok şükür kisti filan kalmamıştı...

Sağol canım.. bugün indi şişlikler inşallah soruçlar iyi çıkar.. benimde iki senedir arada yükselir o dediğin ilaçlardan verirler enson geçen ay kullandım 15 gün filan oldu biteli dr. kontrolum vardı dün işte.. sürekli takip edemiyosun ki.. benimde çocuğum olmuyor 3senedir herhangi bi sebep yok bende buna bağlıyorum ne ara düşük ne ara yüksek belli değil streste her nekadar yok desem oluyo işte her ay hayal kırıklığı olunca:KK50:
Senden hatırlıyosan eğer o kullandığın bitkiler neydi yada bitki uzmanı kimdi bi de ben araştırayım belkim senin gibi bende kavuşurum hasretime:KK16::KK16:

Çok sevindim şişliklerin inmesine. Hayıt tohumu demedin mi. Hayıt tohumu çayı kadınlık hormonlarina birebir. Benimde prolaktinim yüksekti bizamanlar o ilaclardan içtim ama kendimi adaçayı ve hayitla tedavi ettim. Bence denemelisin. Yumurta takibi yaptirdinmi

Mydenizzz bence okadar almazsin. Bu şekilde iyi gidiyorsun.8 kg ideal

Merhaba arkadaşlar... herkese hayırlı cumalr... bi bakayım geçmişe...
Kuzum geçmiş olsun yazamadim musait degildim..korkma inşallah tertemiz cikar sonuçlar. .sicaklardan şişme fazlalasmis olabilir mi bir de sürekli ayaklarini yukari kaldirman cok fayda eder.bende aynı durumdayim gündüz baska aksam başka şiş ayaklarim.tum gün ayakkabı icinde ayaktasin aksamlari tuzlu suda fayda eder canım. Sonuçlardan haberdar et canim

slm çıtırlar :KK16::KK16::KK16::KK16:
nöbetten çıktım geldim yattım kalktım çok şükür dinlendim:KK1::KK1:
o kadar dinlendim ki iftara misafirim var :KK52::KK52::KK52:
şimdi eşimle alışverişe gitcem gelince temizlik hazırlık vs başlıcak:KK34::KK34:
nöbetim iyiydi çok şükür ama 2 tane ateşli çocuğum vardı sabaha kadar onlarla uğraştım
saat 5 gibi ateşleri çıkmış anneleri ben azıcık dinleneyim diye bana haber vermemişler kendileri yıkamışlar düşürmüşler:KK1:
neyse çok şükür düşmüş. dedim ama olmaz haber verin kayıt ediyorum ben onları
sabah teslim ederken biri yine 38.5tu fitil verdim giderayak inşallah bugün biraz daha düşük olur ateşleri:emir_bebek:

Canim kolay gelsin akşam için..menünde ne var merak ettim :KK1:

2 iftar 1 sahur yeşil mercimek yedim bugün siskinligim var wc cikmadim. Sassy yapicam bugun

Canim pzt haber ver bize de mutlaka.evet şeker yuklettim binlerce şükür ki şekerim 122 çıktı. .ilk gebeligimde bu yükleme sonucu 280 idi ve çok ciddi risklerim vardı. .su an icin bu beslenme şekliyle daha da yukselecegini sanmıyorum. .canim farkettimde ben toplam 8 kilo hedef koymuşum hangi akla hizmet bilemedim.ben onu bu hafta paşa paşa 10-12 arasina taşıyım.bu kadar utopik olup sonrasinda hüsrana ugramayayim dimi :KK66: şimdilik 3 kilo evet ama 4 ay var daha 7-8 kilo daha alirim.. çok hızlandı kilo artışım..dedigin gibi yarasin bebişe birde bunu takmayacagim kafama

Sen niye böyle uykusuz falansin??. Ağrın var mi hala?

Canım Estağfurullah ne idolü utandim şimdi, inşallah birbirimizden aldigimiz dogru tavsiyelerle atlatiriz bu sureci saglikla :KK16:
Iyi olmaniza çok sevindim canim.ben evet karatay yapiyorum.sadece meyve konusunda cok sıkmıyorum kendimi doktorumun onerisiyle..sadece akşam ve sonrasi meyve yememeye dikkat ediyorum.hatta artik meyvenin yaninda yogurt ayran sut falan tüketiyorum gi düşürmek için. . Çok canim cekerse arada kacamagim oluyor ama çok nadir mesela aylardir ilk defa manti yemişim.bizim ailede hamur isi çok meşhurdur ama uzak duruyorum. ..kavun, dut vs gibi gi yüksek meyveleri kaçamak olarak görüp dikkatli tüketiyorum. Sadece incirde yapmıyorum bunu doktorum üreme sistemi için bi mucize olduğunu her gün yemem gerektigini soyledi.sabahlari ceviz koyup içine 2-3 tane yiyorum..

Canım benim şeker öyküm olduğu için 2 doktorumda kabul etmedi.dogumumu yapacak olan doktorum esnemedi bile.diger doktorumda önemli muhakkak falan dedi..zaten hiç bir dr kabul etmiyor genelde diye okuyorum forumlarda.sen yinede şansını dene ama ya sekerin varsa ve ogrenemezsen bu büyük tehlike

Mrb canım.. çok şükür şekerin düşük çıkmış inşallah bundan sonrada yükselmez böyle dikkatli beslenmeyle içini rahat tut:nazar::nazar:

teşekkür ederim Gül abla sağolasın. Ankara'ya gidiyorum memleketime. özellikle Anneme ne yiyip ne yemediğimi söyledim :) yapacak birşey yok kilo alırsın dedi. kilo almaktansa aç kalırım daha iyi dedim :) o zaman ben kendi yemeğimi yaparım, siz takılın dedim. biz de herkes kilolu. en son babam devrim yaptı ve 3 ayda 10 kg verdi. şu an ailenin en zayıf üyesi benim düşünün artık. yarım kg vermiş görünüyorum inşallah p.tesiye kadar korurum. pazar günü de iftar ve sünnet düğünü var sen benim boğazıma hakim ol dinimiz amin :KK1::KK1:

perşembe görüşmek üzere.
Iyi yolculuklar hemserim bende ankara'da doğup büyüdüm:) umarım kolay atlatirsin ziyafet sofralarini

merhabalar neredeyse 24 saat ayrı kaldım sizden çok özledim ^_^

dünkü menüm:
08:30
2 cherry domates
1 çb ceviz
+10 adet zeytin
az peynir
yarım salatalık

maalesef yumurta yok :KK43:

15:30
3 kaşık haşlanmış buğday
4 kaşık et sote
1 salatalık

22:00 kefir

^_^

Rabbim oruçlarınızı kabul etsin hatunlar.

Canim bu bugday var ya soğuk corba olarak tuketebilirsin hatta bende yapayim.. az haşlanmış nohut ,bugday, yesil mercimek salatalik maydanoz dereotu hepsini koyu ayran icine karıştır ohh miss icine buzzz ve sarimsakta koyabilirsin.cok tok tutar daha bir çok çeşiti var ıspanak marul bile koyabilirsin cok yakışıyor

Çok sevindim şişliklerin inmesine. Hayıt tohumu demedin mi. Hayıt tohumu çayı kadınlık hormonlarina birebir. Benimde prolaktinim yüksekti bizamanlar o ilaclardan içtim ama kendimi adaçayı ve hayitla tedavi ettim. Bence denemelisin. Yumurta takibi yaptirdinmi

:KK16::KK16: hayııt tohumu hiç kullanmadım ama adaçayını uzun bi süre içtim. Ama bıraktım çünkü bi yerde bebek isteyn bayanların adaçayını içmemlerini söylüyordu.. yumurtlamayı azaltıyomuş bende bıraktım içime kurt düştü... yumurta takibi hatta aşılama bile yaptırdım.. yumurtlamada filan hiç sorun yoktu...

Mydenizzz bence okadar almazsin. Bu şekilde iyi gidiyorsun.8 kg ideal

Canim inşallah ama toplam 8 kilo az geldi gözüme.bundan sonrasi icin 8 kilo daha iyi gibi.onceden aldigim 3 kiloyla 11 kilo yapiyor..sekerim cikmadi bende çok alacagimi sanmıyorum
Mrb canım.. çok şükür şekerin düşük çıkmış inşallah bundan sonrada yükselmez böyle dikkatli beslenmeyle içini rahat tut:nazar::nazar:

Sağol canim karatay'a devam allahin izniyle

Kuzum geçmiş olsun yazamadim musait degildim..korkma inşallah tertemiz cikar sonuçlar. .sicaklardan şişme fazlalasmis olabilir mi bir de sürekli ayaklarini yukari kaldirman cok fayda eder.bende aynı durumdayim gündüz baska aksam başka şiş ayaklarim.tum gün ayakkabı icinde ayaktasin aksamlari tuzlu suda fayda eder canım. Sonuçlardan haberdar et canim

Canim kolay gelsin akşam için..menünde ne var merak ettim :KK1:
Sağoll canımmm... iyi bugün çok şükür.. tuzlu su gerçekten iyi geldi i de ayaklarımı yüksekte tuttum indiler.. haatımda hiç bu kadar şiş görmemiştim onları fil ayağı gibiydi :KK50::KK50:

Uykudan geberecem akşam olsada uyusak bu hafta c.teside mesai var hafta hiç bitmez artık uykularda hiç alınmaz :KK43::KK43::KK43:

ay ben de bir enerjiğim bir enerjiğim millet sıcaktan şikayet ediyor benim güneşin altında koşasım var. :KK33:

Teşekkür ederim canım akşam planını yaptık çok güzel bir yere iftara gidip arkasından teravıh kılıp çay bahçesine gitmeye karar verdık..fakirin herkülesinden memnunum canım..boy ve yaş oranını giriyorsun hatta 10 kişiden fazlasını hafızaya alıyor ve yağ su kas kemık ölçümü yapıyor..indırımdeyken almıştım 30 Tl civarıydı..tabı dıyetısyenlerın kullandıkları ölçüm cihazları gıbı olmaz ama duzenlı kontrol edınce cıdden oranların aylar içinde yer değiştirdiğini görebılıyorsun.. tavsıye eder mısın dıye sorarsan Allah pişman etmesin ederim..:KK52::KK52::KK52:

teoson bende cumartesıyı bekliyorum bol bol uyumak için.. oruçta en çok zorlayan şey ne deseler önce uyku sonra su derım..yemek yemek aklıma bıle gelmiyor bu ıkısı eksık olunca..Rabbim kolaylığını versın canımcım..

planınız çok güzel. çok güzel vakit geçirin sevdicekle :KK23: tamam canım hemen internetten vereceğim siparişi :KK1:

hayırlı cumalar :KK52:

slm çıtırlar :KK16::KK16::KK16::KK16:
nöbetten çıktım geldim yattım kalktım çok şükür dinlendim:KK1::KK1:
o kadar dinlendim ki iftara misafirim var :KK52::KK52::KK52:
şimdi eşimle alışverişe gitcem gelince temizlik hazırlık vs başlıcak:KK34::KK34:
nöbetim iyiydi çok şükür ama 2 tane ateşli çocuğum vardı sabaha kadar onlarla uğraştım
saat 5 gibi ateşleri çıkmış anneleri ben azıcık dinleneyim diye bana haber vermemişler kendileri yıkamışlar düşürmüşler:KK1:
neyse çok şükür düşmüş. dedim ama olmaz haber verin kayıt ediyorum ben onları
sabah teslim ederken biri yine 38.5tu fitil verdim giderayak inşallah bugün biraz daha düşük olur ateşleri:emir_bebek:

hoşgeldin, geçmiş olsun ^_^
kolay gelsin canım

Merhaba arkadaşlar... herkese hayırlı cumalr... bi bakayım geçmişe...
hayırlı cumalar :KK16:

Behlul kacar, yemek yapmak lazim. :KK6:
kaçma Allah'ın izniyle git :KK52:

Sağol canım.. sende çok şükür rahatlamışsın.. soğan kürü hemn etki etmesede taMamla sonucundan memnun kalacaksın.. benim annem çok yapar kendine hem kisti için hem idrar yolları enf. İçin.. çok şükür kisti filan kalmamıştı...
ay evet ya, sağolasın ^_^ soğan kürü aklımda inşallah şifa olur. ^_^

Iyi yolculuklar hemserim bende ankara'da doğup büyüdüm:) umarım kolay atlatirsin ziyafet sofralarini

Canim bu bugday var ya soğuk corba olarak tuketebilirsin hatta bende yapayim.. az haşlanmış nohut ,bugday, yesil mercimek salatalik maydanoz dereotu hepsini koyu ayran icine karıştır ohh miss icine buzzz ve sarimsakta koyabilirsin.cok tok tutar daha bir çok çeşiti var ıspanak marul bile koyabilirsin cok yakışıyor

oooh bak bu tarif de süper sağolasın. haftada 2 kez bulgur gibi yeme hakkımız varmış. bugün 2. hakkımı kullanacağım ve çorbayı da deneyeceğim canım.

sormak istediğim bi şey var, bulgur ve buğday 3-4 kaşık diyoruz ya, o pişmişten değil mi? yani çiğden o kadar atıp da yapmıyoruz ve olanı yemiyoruz? :KK55:

Canim pzt haber ver bize de mutlaka.evet şeker yuklettim binlerce şükür ki şekerim 122 çıktı. .ilk gebeligimde bu yükleme sonucu 280 idi ve çok ciddi risklerim vardı. .su an icin bu beslenme şekliyle daha da yukselecegini sanmıyorum. .canim farkettimde ben toplam 8 kilo hedef koymuşum hangi akla hizmet bilemedim.ben onu bu hafta paşa paşa 10-12 arasina taşıyım.bu kadar utopik olup sonrasinda hüsrana ugramayayim dimi :KK66: şimdilik 3 kilo evet ama 4 ay var daha 7-8 kilo daha alirim.. çok hızlandı kilo artışım..dedigin gibi yarasin bebişe birde bunu takmayacagim kafama

şekerin düşük çıkmasına sevindim canım ^_^ bence 11 kg almazsın sen ^_^

Sozde gecmisi okuyacaktim, kizim aradi hastaydi elim ayagim titriyor iyi degilim hastaneye gidelim diye,,, geldik, serum taktilar onlarda benim gibi ya besin zehirlenmesi ya mide usutmesi dediler...bende internetten okuyup ayni seyleri tahmmin etmistim.....2 sini ayirtetmek zormus dierk serumu taktilar....3 gibi aramisti iyi degilim diye bende eve yakin yerden geciyordum sofore eve bi ugrayalim dedim... ugrayip bakmistim kalbim kut kut atiyor hic halim yok demisti baktim atesi var basina havlu koydum yuzunu yikadim hafif saclarini isladim biraz rahatladi ise geri dondum.......
Ablam geçmiş olsun nasıl oldu kızın? Umarim daha iyidir

Belli belli yedin koca tepsiyi :KK1: yakin takibe aliyorum seni :nazar:
6

Tatlim asil sen kusura bakma, hamilesin bizde yemek konusup duruyoruz :KK17:hakkini helal et bize.
Kv nin ellerine saglik, bende gelem mi bidahakine :KK1:

Ayy yemem yemem, bakmayin siz ceneme vurdu bu ara :KK53: ama manti icin soz veremiycem :KK56:
Biri daha yerse kimse tutmasin beni :KK20:

Olur mu hic öyle tabi konusacaksiniz..diyet topigi burası. .bunlari göze alarak buradayim canimcim :KK16: sen içini ferah tut benim öyle her seyi canim çekmiyor..bi dut çekti canim burada okumuştum şükür yedimmm..mantiyi zaten eşimde oğlumda ne zamandir diyorlardı..bidahakine beklerim canım

ay ben de bir enerjiğim bir enerjiğim millet sıcaktan şikayet ediyor benim güneşin altında koşasım var. :KK33:

planınız çok güzel. çok güzel vakit geçirin sevdicekle :KK23: tamam canım hemen internetten vereceğim siparişi :KK1:

hayırlı cumalar :KK52:

hoşgeldin, geçmiş olsun ^_^
kolay gelsin canım

hayırlı cumalar :KK16:

kaçma Allah'ın izniyle git :KK52:

ay evet ya, sağolasın ^_^ soğan kürü aklımda inşallah şifa olur. ^_^

oooh bak bu tarif de süper sağolasın. haftada 2 kez bulgur gibi yeme hakkımız varmış. bugün 2. hakkımı kullanacağım ve çorbayı da deneyeceğim canım.

sormak istediğim bi şey var, bulgur ve buğday 3-4 kaşık diyoruz ya, o pişmişten değil mi? yani çiğden o kadar atıp da yapmıyoruz ve olanı yemiyoruz? :KK55:

Evet canim pişmiş haliyle 3-4 kaşık tüketiyoruz..bu tarifin bi çok cesiti bizim oralarda yazin surekli yapilir.bulgurlusunu detoks corbasi diye nette tüketenler var.ben de denedim 2-3 defa detoks amaçlı..

canim corbanin icinde 3-4 kaşık bulgur veya buğday diğer malzemelerle birlesince kocaman bi kazan oluyor..bunu 2 gün değil daha uzun tuketebilirsin..sonucta 1 günlük buğday hakkin 3-4 güne bölünmüş gibi olur...

Sen niye böyle uykusuz falansin??. Ağrın var mi hala?

Canım Estağfurullah ne idolü utandim şimdi, inşallah birbirimizden aldigimiz dogru tavsiyelerle atlatiriz bu sureci saglikla :KK16:
Iyi olmaniza çok sevindim canim.ben evet karatay yapiyorum.sadece meyve konusunda cok sıkmıyorum kendimi doktorumun onerisiyle..sadece akşam ve sonrasi meyve yememeye dikkat ediyorum.hatta artik meyvenin yaninda yogurt ayran sut falan tüketiyorum gi düşürmek için. . Çok canim cekerse arada kacamagim oluyor ama çok nadir mesela aylardir ilk defa manti yemişim.bizim ailede hamur isi çok meşhurdur ama uzak duruyorum. ..kavun, dut vs gibi gi yüksek meyveleri kaçamak olarak görüp dikkatli tüketiyorum. Sadece incirde yapmıyorum bunu doktorum üreme sistemi için bi mucize olduğunu her gün yemem gerektigini soyledi.sabahlari ceviz koyup içine 2-3 tane yiyorum..

Canım benim şeker öyküm olduğu için 2 doktorumda kabul etmedi.dogumumu yapacak olan doktorum esnemedi bile.diger doktorumda önemli muhakkak falan dedi..zaten hiç bir dr kabul etmiyor genelde diye okuyorum forumlarda.sen yinede şansını dene ama ya sekerin varsa ve ogrenemezsen bu büyük tehlike

Bencede 10-12 ye çekmen ii olmuş .8 kilo hedef koyup 12 alsan üzülürsün ama tersi olursa mutlu olursun sağlıklı olda nasıl olsa çoğu doğumda gider sonra kalanıda verirsin
ağrım varda mesele ondan değil her ramazan böyle ,uykum bölününce tekrar uyuyamıyorum önemli değil şurda yarıladık Allahım günler ne çabk geçiyor öyle

Aman iyi olmuş böyle gül abla yoksa okumaya yetişemezdim. Rahat rahat okuyup mesaj attım memgmeng izinli uyuyor zaten kediyide mantı uyutmuştur. Bende iftar ve sahur menümü yazıp yatayım zaten alışkınım her gece topiği kapatmaya. İftarda yediklerim o kadar susamıştımki su soda ayran içtim bir avuç kju yedim sadece o kadar canım hiç bir şey istemedi yemekleri yaparkende kokudan doydum resmen sahur menüm
Soğuk çorba yarmalı
Etli kuru fasulye
Bir avuç kaju
5 -6 zeytin.

Gül abla unutmadan yazayım seni zeytin kabız yapıyor olmasın çok yiyorsunda . Bide aklınizda bulunsan ishale en iyi peynir mayası geliyor anında kesiyor biz köyde küçükken ishal olduğumuzda dedem mendıracıydı benim anneannem hemen peynir mayası icirirdi. Aktarlarda var. Bende eve çocuklar için bir sişe almıştım ama benim çocuklar çok şükür daha hiç ishal olmadılar. Gerçi bademciklerinden fırsat kalmıyordur.
.
sağol canım güzel düşüncelerin için

zeytin kabız yapmazmış canım,,, ben 10 tane yiyordum karatay hoca 15 gün önceki konuşmasında kabız olanlar en az 20-30 tane yesinler, zeytin lifli olduğu için faydalıdır dedi o zaman kabız olmazlra dedi,,,bende her sahurda 25 yemeye çalışıyorum bide kaşıkla:KK52:zeytinin içine yağı dolduruyorum çay kaşığı ile zeytini alırken içine yağıda dolduruyorum ona rağmen hala kabız,,,hoca bana gelen hastalar gençliğimden beri kabızım deyince şaşıyorum onca sene nasıl kabız olurlar bu yöntemleri niye denemiyorlar şaşıyorum diye kızıyor....bende 35 senedir kabızım denediğim 3 gün fayda sağlıyor sonra yine yok
teşekkür ederim Gül abla sağolasın. Ankara'ya gidiyorum memleketime. özellikle Anneme ne yiyip ne yemediğimi söyledim :) yapacak birşey yok kilo alırsın dedi. kilo almaktansa aç kalırım daha iyi dedim :) o zaman ben kendi yemeğimi yaparım, siz takılın dedim. biz de herkes kilolu. en son babam devrim yaptı ve 3 ayda 10 kg verdi. şu an ailenin en zayıf üyesi benim düşünün artık. yarım kg vermiş görünüyorum inşallah p.tesiye kadar korurum. pazar günü de iftar ve sünnet düğünü var sen benim boğazıma hakim ol dinimiz amin :KK1::KK1:

perşembe görüşmek üzere.
sende benim memleketimdensin gel bakalım buraya,,,,annenler neresindeler Ankara nın

annen ne yaparsa yapsın sen bildiğinden şaşma canım,,,

ben geçen sene bayramda babamlardaydım hanım 2 tepsi baklava yapmış mutfakta yer yok diye salona masanın üstüne koymuş,,biz bayanlar orada yatıyorduk sabaha kadar dibindeydim ona rağmen elimi sürmedim,,,salona giren çıkan mutlaka atıyor ağzına banada nispet yapıyorlardı yesende öleceksin yemesende niye yemiyorun ki diyorlardı,,,,ilk sabah ben kendime göre kkk hazırladım gören istemeye başladı 12 kişiydik hepsine tek tek hazırladım,,yanımda kuruyemiş ve kayısımı fazla fazla götrümüştüm canı çeken olur diye,,,5 gün kaldık her sabah herkes kkk yapmaya başladı ben onlara uymadım onları kendime uydurdum.....
mazeretim vardı ablacım ama gördüm ki ben yokken buralar çok sessiz oluyor. hahahah :KK51:

günaydın, hayırlı cumalar ablacım
^_^
evet canım sen olmayınca gerçekten sessiz,,,,,iyiki varsın:KK16:
Uuu ablam nasil yedin 25 zeytini maşallah:nazar:

Abla kuru erik ve kuru kayisiyi az suyla kaynatsan sekersiz icsen inan cozulur bende cok ise yaramisti
kabızlık için yiyorum canım karatay hoca en az 20-30 yeyin dedi
Uykudan geberecem akşam olsada uyusak bu hafta c.teside mesai var hafta hiç bitmez artık uykularda hiç alınmaz :KK43::KK43::KK43:
kıyamam sana sen bizden de kötü durumdasın

X