Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Canim karşılıklı birbirimizin geliniyiz ne hoş

tarifi aldım canım, soğan kürü yapacağım 4 ay boyunca. bu kür için hep olumlu yorumlar var. inşallah bana da şifa olur ^_^ Allah'tan yeğenimize bi şey olmadı.

geçmiş olsun ablacım şimdi nasıl oldu? evde misiniz?

Hemen degisik tarifler verip sevdirebiliriz istersen?

canım ya verirsen iyi olur beni de yaptıklarım baydı...
bir de şey diyeceğim ben bugün senin dünkü uydurmasyonu yapacaktım. daha önce hiç buğday pişirmemiştim hooop hemen olur sanıyordum 1 gece ya da en az 8 saat suda bekletmek gerekliymiş gözümde tütüyor yeminle. nadiren canım bir şey çeker. yarına kadar nasıl dayanacağım

Canim ben islamamistim geceden, normal tencerede direk kaynattim 1 saat falan. Hafif dise gelince seviyoruz biz.
Oyy kuzum benim. Hadi yap, begenmezsen salatalara ilave etmek icin saklarsin.

Gecmiş olsun ablacım... şimdi nasıl iyi mi biraz

Canim ben islamamistim geceden, normal tencerede direk kaynattim 1 saat falan. Hafif dise gelince seviyoruz biz.
Oyy kuzum benim. Hadi yap, begenmezsen salatalara ilave etmek icin saklarsin.

oo süper oldu bu keşke eve gelir gelmez sorsaydım. hoş bugün nihayet regl oldum. teyze olamıyorsunuz ama henüz bir şey yiyemedim, şimdi yaparım piştiğinde yerim artık, biraz atıştıracağım iftarda ablamla. bugün nasılsa leptin gözetecek durumda değilim.

Ben sana saracoglunun resmi sitesini yazmistim gordun demi?
müteşekkir olurum

Tarif 1 zeytinyagli semizotu yemegi

1 sogan zeytinyaginda hafif sotelenip, 4 buyuk rende domates eklenir. Domatesin rengi degisince semizler eklenir.
Semizler cok pisirilmez, 3-4 dk falan. Yemek hazir.
( istge bagli, tavuk ve kiymali da guzel olur, siralama sogandan sonra minik dogranan tavuk sotelenip yukaridaki tarifin aynisi )

Tarif 2 peynirli semizotu salatasi

Beyaz yada dilenen baska bir peynir
Marul, kirmizi lahana, roka, taze sogan vee semiz
Nar eksisi, limon, zeytinyagi

Tarif 3 semizli cacik

Yogurt, salatalik, semiz, sarimsak
Uzerine nane, sumak,,pul biber serpilir, zeytinyagi gezdirilir.

Tarif 4 kabak cekirdekli semiz salatasi

Ceri domates, kabak cekirdegi, salatalik, taze sogan semiz
Nar eksisi, limon, zeytinyag
(Cevizli, yada bademli de olur )

Salatalara haslanmis bugday koyabilirsiniz

aldım canım sağolasın başka siteler net değildi, senin yolladığın sitedekini anladım, topikin ortak kararı soğan kürü oldu ^_^

tarifler için de sağolasın.
buğday da bulgur gibi sınırlı mı?
^_^

Oyleymis, haftada iki galiba. Yine sorariz gul ablaya.

Iftar

3 zeytin
Mercimek corbasi
3 tane bulgurlu, kiymali biber dolmasi
Semizli cacik

2 saat sonra
Yesil cay iki fincan

İftar;
Domates çorbası, birazda yoğurt çorbası.
Karnıyarık, taze fasülye
Salata
Tatlı olarakta hurma. Hurma bitti, evdekiler doğru dürüst yemiyor, kardeşimle birlikte yiyip bitirdik, bundan sonra almıyorum dedim. Babamda hurma yerine kadayıf al diyor.

iftar

1 zeytin
maş fasulye
yeşillik salata (semizotu, nane, dereotu, maydanoz)
yoğurt
1 küçük haşlanmış patates
çeyrek dilimden az şeftali
sassy su

Mantı diye diye benim de canım çekti, zaten çekmese şaşardım. Mengmeng senin buğdaylı tarifi hatırlatınca, benimde canım çekti. Mantı yerine yenilebilir.

iftar

1 zeytin
maş fasulye
yeşillik salata (semizotu, nane, dereotu, maydanoz)
yoğurt
1 küçük haşlanmış patates
çeyrek dilimden az şeftali
sassy su

Maş fasülyesi çıkacak içinden, bir ara benimde yeşil mercimek çıkıyordu. Bende evrimin önerisiyle maş fasülyesini not etmiştim alırım diye, hala almadım, hayret.

Son düzenleme:

Enee kadayif geliyor, kaciiinn

Mantı diye diye benim de canım çekti, zaten çekmese şaşardım. Mengmeng senin buğdaylı tarifi hatırlatınca, benimde canım çekti. Mantı yerine yenilebilir.

Yok annem o mantinin yerini tutmaz, hic yerine alternatif arama, o manti kafaya girdi bikere.
Esimin bi lafi var, ' essegin aklina karpuz kabugunu soktun bikere '

Enee kadayif geliyor, kaciiinn

Yok annem o mantinin yerini tutmaz, hic yerine alternatif arama, o manti kafaya girdi bikere.
Esimin bi lafi var, ' essegin aklina karpuz kabugunu soktun bikere '

Kadayıf madayıf almam ben. :)
Sanki mantıdan daha lezzetli olur gibi geldi ama. Tabi ben yemedin, sen yediğin için daha iyi bilirsin.

Son düzenleme:
Sen bilmiyorsun tabi, topik açıldığından itibaren benim canım hep birşey isterdi ama sağlıklılardan isterdi. Hemen gidip alırdım.
o bilmez biz biliriz,,,onun için sana yaramaz kedi diyorum ya
komşunuzun başı sağolsun canım

Gul abla yine selam canım
kosturmacada
aynen canım,,,akşamda bitmedi hastaneye koşturdum
Birde sanki yiyecekmiş gibi anlattı anlattı, sona gelince kiraz demez mi. Herkesi kandırdı.
sokaktayken güllaç mı yapsam , dondurma mı diye düşündüm eve gelince canım istemedi

Hoşgeldinnn... sen okuyana kadar biraz daha arttıralım sayfaları
siz artırana kadar bana bide hastane işi çıktı bu saat oldu okumam

Maş fasülyesi çıkacak içinden, bir ara benimde yeşil mercimek çıkıyordu. Bende evrimin önerisiyle maş fasülyesini not etmiştim alırım diye, hala almadım, hayret.

bugün 3. gün, dün kız canım istemiyor diye yemedi bana kaldı bugüne iyiki de kalmış yemeğim yoktu hastaneden geldikten sonra yapamazdım

evet hayret sen akşama alırdın genelde

Son düzenleme:
Cok gecmis olsun ablacigim besin zehirlenmesi degildir umarim gerci vermisker serumu rahatlamistir kuzum

geçmiş olsun ablam şuan nasıl iyimi

Geçmiş olsun. İşe de geri dönmüşsün. Allah kolaylık versin.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ah ablacim cok gecmis olsun, durumunu soyle arada.

teşekkür ederim canlarım,,,

serumdan sonra çıkardılar,,,ya besin zehirlenmesi ya mide üşütmesi diye onlarda teşhis koyamadılar
geldiğinden beri yatıyor,,,,,,patates haşlama yedir,,şeftali suyu içir bolda su içsin dedi....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…