Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Günaydın kızlar yine doldurmuşsunuz sayfaları :KK9: :nazar:

Sabah saatim çalmamış bi kalktım saat 9, kahvaltımı yumurta peynir ve domatesi ağzıma tıkıştırarak yaptım ve şirkete geldim yokluğumu odadakiler hariç kimse farketmemiş amirlere çaktırmadım ben de :KK52:

Dün ki menüm:

Sabah:kkk
Öğle : biftek salata ayran
Akşam : yayla çorbası, 1küçük karnıyarık, 1 küçük biber dolma, yoğurt, çoban salata

Akşam arkadaşım geldi 00:30 kadar oturdu valla kalktıktan sonra yatsam mı napsam derken kendimi pilates yaparken buldum :KK1::KK1: içim rahat uyudum :KK16:

Kizlar bugun kizim elini yakti, 3 parmaginin ustu. cok zor bi gun gecirdim.
Benim ocagim elektrikli, ne ara atti elini anlamadim. Cok temkinli cocuktur halbuki.
Uzak durur hep firindan, ocaktan, caydanliktan falan.
Soguk suda durdu uzun sure, sonra aklimda yumurta aki kalmis, onu surdum.
Agladi hep, hep konustum, muhabbete dalinca susuyodu.
En son yoruldum konusmaktan, esimi aradim ilac al gel diye.
Esim gelince sustu sipa, gulmeye oynamaya basladi.
size baktim bi ara kafam dagilsin diye, sonra yemek de yapamadim.
Allah im beterinden saklasin. Iyi simdi, babasi gelince asagi indiler,
Baloncuk ufledi, oynadi falan. Simdide suluboya yapiyo.

çok geçmiş olsun canım allah beterşnden saklasın, bu arada sütlü tarçınlı türk kahvesini nasıl yapıyosun merak ettim :44::44:

Dur abla zahmet etme ben kapatirim dukkani bugunde bana nasip oldu :KK1:
Sahura kalkmiyorum ama ezan sesine doyum olmuyor rabbim kabul etsin bebek isteyen ve umudunu yititmeyen herkese dua ettim
Hamilelerin duasi kabul olur derler
Kimin dussi kime vesile olur bilinmez rabbim kabul etsin dualarimizi
:KK52:

:KK52::KK52:
kapatmak sana nasip olmuş senden sonra geln olmamış

inşallah topiğimizdeki isteyen herkesin hayırlısı ile bir an önce olur
geçmiş olsun bluedaisy..Rabbim beterinden korusun. benim de en korktuğum şeylerden birtanesi. okadar çok uyarmışım ki kızımı; ocağın yanına yaklaşınca kendi kendini uyarıyor :)))) yaklaşma yağmurcum sıcak orası elleme yanarsın diye :))))))) gülüyorum ama yine de gözetimim altında. çok şükür ki iyileşmiş. ben de bir krem var yanık böcek sinek sokması kaşıntı larda kullanıyorum. içinde aloe vera barındırıyor anında iyileşiyor çok memnunum. sende evde bulundur böyle bir şeyler. ya da doktorunuza danışıp tavsiye alabilirsiniz.

afiyet olsun bu arada..

bende çaydanlıktan çok korkardım hep arkaya koyardım, atarlı çocuklar sinirlenince nereye saldıracakları belli olmazdı :KK9: yada ocağa çarpar çaydanlık sallanıp üstlerine dökülür diye,,,o alışkanlık 28 senedir devam ediyor hala arkaya koyarım,

Günaydınnn..b. hayırlı cumalar canlar...:KK16::KK16:

Günaydın. :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Günaydın hayırlı cumalar

Günaydın kkizlar hayırlı cumalar:KK16:

Günaydın Hayırlı Cumalar,

öyle böyle derken 1 haftayı geride bıraktık. sayılı zaman çabuk geçiyor.

iftar menüm; etli taze fasulye, 1 kase yoğurt, bol zeytinyağlı marul salata

22.00 şekersiz türk kahvesi. ve yatışş

sahur menüm; tereyağlı 2 yumurta, domates salatalık (zeytinyağlı) , 1 tabak dolusu semizotu, 1 çy bardağı kavrulmamış badem-fındık, 15 zeytin( bol zeytinyağında) peynir ve açık çay. 1,5 lt su içebildim ancak. ve yürüyüş sıfır..çok sıcak ve yürümek içimden gelmiyor. artık sonrasında toparlıcam inş kendimi.

günaydın, hayırlı cumalar :KK16::KK16::KK16:

oh süper çete hazır ^_^ gül ablayı da çete lideri ilan ederiz
.

bütün çıtırlarıma günaydın ve hayırlı cumalar:KK16:

Aminnn canım Allah razı olsun... hiç unutma bizlari dualarnda... bugün bende oinledim ezanı bende ettim dua... niyeyse artık hep burdaki arkadaşlar aklıma geliyor hemen.. birbirimisi göremesekte çok güzel arkaadaşlıklar edindik:nazar::nazar:
bende genelde dualarımda sizleri düşünüp bazen ismen bazen çocuk isteyenlere çocuk, evlenmek isteyenlere hayırlısı ile evlenmeyi, topikteki diğer arkadaşlarında ne istekleri varsa diye,,,babymom içinde türkiye ye kesin dönmesini diliyorum,,,,geçen babymom benim için dua edin demişti eve gittim ikindiyi kılarken dua etmeye başladım adı bir türlü aklıma gelmiyor serpil, sen, kedi, teoson, güllü falan herkes in ismi aklıma geliyor, babymom un bi türlü gelmedi bnede topikteki babymom un diye dua ettim,,,:KK9::KK9:sonraki dualarımda hatırladım tabiii,,:KK9: ,,,insan bazen en iyi bildiği şeyi bile bi an hatırlamayamıyor takılıp kalıyor işte

Günaydın Hayırlı Cumalar,

öyle böyle derken 1 haftayı geride bıraktık. sayılı zaman çabuk geçiyor.

iftar menüm; etli taze fasulye, 1 kase yoğurt, bol zeytinyağlı marul salata

22.00 şekersiz türk kahvesi. ve yatışş

sahur menüm; tereyağlı 2 yumurta, domates salatalık (zeytinyağlı) , 1 tabak dolusu semizotu, 1 çy bardağı kavrulmamış badem-fındık, 15 zeytin( bol zeytinyağında) peynir ve açık çay. 1,5 lt su içebildim ancak. ve yürüyüş sıfır..çok sıcak ve yürümek içimden gelmiyor. artık sonrasında toparlıcam inş kendimi.
evet ya 1 hafta geçti dün bende kızıma söyledim kaldı 4 te 3 , haftaya yarı olacak kafaya takmayınca nasıl geçtiği anlaşılmıyor,,,kimisi açım susuzum diye kendine işkence çektiiryor zaman geçmek bilmiyor onlara
oh süper çete hazır ^_^ gül ablayı da çete lideri ilan ederiz :KK33:
.

hep birlikte mydenizi üzenlere baskın yaparız:KK52::KK52::KK52:

bende genelde dualarımda sizleri düşünüp bazen ismen bazen çocuk isteyenlere çocuk, evlenmek isteyenlere hayırlısı ile evlenmeyi, topikteki diğer arkadaşlarında ne istekleri varsa diye,,,babymom içinde türkiye ye kesin dönmesini diliyorum,,,,geçen babymom benim için dua edin demişti eve gittim ikindiyi kılarken dua etmeye başladım adı bir türlü aklıma gelmiyor serpil, sen, kedi, teoson, güllü falan herkes in ismi aklıma geliyor, babymom un bi türlü gelmedi bnede topikteki babymom un diye dua ettim,,,:KK9::KK9:sonraki dualarımda hatırladım tabiii,,:KK9: ,,,insan bazen en iyi bildiği şeyi bile bi an hatırlamayamıyor takılıp kalıyor işte

evet ya 1 hafta geçti dün bende kızıma söyledim kaldı 4 te 3 , haftaya yarı olacak kafaya takmayınca nasıl geçtiği anlaşılmıyor,,,kimisi açım susuzum diye kendine işkence çektiiryor zaman geçmek bilmiyor onlara

:KK1::KK1::KK1::KK1: topicteki babymom :KK1::KK1::KK1:

aynen ablacım, ben günlerce sahursuz tuttum. hatta salı ve perşembe iftarımı 22:00 sonrası yapabildim kurstan dolayı. insan niyetine girince allah yardım ediyor hep diyorum. kaldı ki oruç bu zaten susayacaksın da acıkacaksın da. ama mükafatı sitemsiz tutmakta ya zaten...

ooo sonra da olaylar olaylar :KK52::KK52::KK52:

allah razı olsun ablam dualarının içinde olabilmek negüzel:KK16::KK16::KK16:

:KK1::KK1::KK1::KK1: Topicteki babymom :KK1::KK1::KK1:

Aynen ablacım, ben günlerce sahursuz tuttum. Hatta salı ve perşembe iftarımı 22:00 sonrası yapabildim kurstan dolayı. Insan niyetine girince allah yardım ediyor hep diyorum. Kaldı ki oruç bu zaten susayacaksın da acıkacaksın da. Ama mükafatı sitemsiz tutmakta ya zaten...

Ooo sonra da olaylar olaylar :KK52::KK52::KK52:

ben ilk güden beri iftarda sadece çorba salata-çorba yoğurt şeklinde gidiyor dün akşamda yarım kase domates çorbası yarıö kasede yoğurt zorla yedim mydenizcimde farketmiş dediği gibi böyle giderse kilo almak kaçınılmaz olacak.ama benim mideyle alakalı sanırım perişanm hiç birşey yapamıyorum canım istemiyor.göğsümde kocaman bir taş var sanki bastırıyorlar ne yatarken ne ayakta ne aç ne tok farketmiyor her daim var maalesef su içerken bile kocaman bir düğüm var gibi gitmiyor.işe bile zor gidip gelir oldum akşam acile gidecektim nerdeyse sonra vazgeçtim acilde bişi yapmıyorlar diye.haftaya inşallah uzmana gidecem endoskopi olacam kesin ıyyyykkk

ben ilk güden beri iftarda sadece çorba salata-çorba yoğurt şeklinde gidiyor dün akşamda yarım kase domates çorbası yarıö kasede yoğurt zorla yedim mydenizcimde farketmiş dediği gibi böyle giderse kilo almak kaçınılmaz olacak.ama benim mideyle alakalı sanırım perişanm hiç birşey yapamıyorum canım istemiyor.göğsümde kocaman bir taş var sanki bastırıyorlar ne yatarken ne ayakta ne aç ne tok farketmiyor her daim var maalesef su içerken bile kocaman bir düğüm var gibi gitmiyor.işe bile zor gidip gelir oldum akşam acile gidecektim nerdeyse sonra vazgeçtim acilde bişi yapmıyorlar diye.haftaya inşallah uzmana gidecem endoskopi olacam kesin ıyyyykkk

oy yavrum kıyamam ya :KK43: ihmal etme ama al randevunu şimdiden canım. Allah şifalar versin. İş sende bitiyor ama. Üzülme artık nolur :KK43:

Günaydın kızlar yine doldurmuşsunuz sayfaları :KK9: :nazar:

Sabah saatim çalmamış bi kalktım saat 9, kahvaltımı yumurta peynir ve domatesi ağzıma tıkıştırarak yaptım ve şirkete geldim yokluğumu odadakiler hariç kimse farketmemiş amirlere çaktırmadım ben de :KK52:

Dün ki menüm:

Sabah:kkk
Öğle : biftek salata ayran
Akşam : yayla çorbası, 1küçük karnıyarık, 1 küçük biber dolma, yoğurt, çoban salata

Akşam arkadaşım geldi 00:30 kadar oturdu valla kalktıktan sonra yatsam mı napsam derken kendimi pilates yaparken buldum :KK1::KK1: içim rahat uyudum :KK16:
sporda iyi gidiyorsun

kendini ihmal etme canım,,,eziyet çekiyorsun resmen

[h=1]Aşırı Spor (Overtraining) ve Sürantrene[/h] Aşırı spor (overtraining) ve sürantrene yaşayan birçok sporcu bulunmaktadır ve işin kötü yanı da bunun farkında olmamalarıdır. Aşırı spor, vücudun aşırı antrenman yaparak gerektiği kadar dinlenmemesinin bir sonucudur. Şunu unutmamalıyız ki vücut salonda ağırlık kaldırırken değil dinlenirken ve beslenirken gelişir.
[h=2]Aşırı Spor (Overtraining) Belirtileri Nelerdir?[/h] Genellikle aşırı spor yapılmasının sebebi hızlı bir değişim istemekten kaynaklanmaktadır. Medyada sürekli gördüğümüz reklamlar bizi kısa sürede kas yapabileceğimiz ya da yağlarımızdan kısa sürede kurtulabileceğimiz düşüncesine iter. Hiçbir spor dalında olmadığı gibi fitness ta da çok kısa sürelerde bir gelişim beklememeliyiz. Haftanın hergünü ağırlık çalışarak kasların çok hızlı gelişemeyeceği gibi, hergün saatlerce kardiyo egzersizleri yaparak da yağ yakımına ulaşmak mümkün değildir. Vücudumuzun yaptığımız aktiviteye tepki göstermesi için gerekli olan zaman dilimi bulunmaktadır. Buna müsade etmediğimiz takdirde güçlenmek ve gelişmek yerine güçten düşer ve gelişimden uzak kalırız. Peki aşırı spor yaptığımızı nasıl anlarız? Aşağıda belirtilen durumları yaşıyorsanız kendinize spor dışında da zaman ayırmanız gerekiyor demektir.

• Geçmeyen kas ağrıları
  • Sabah yataktan kalktığınızda ölçtüğünüz nabzın yani dinlenik nabzınızın yükselmesi
  • Bağışıklık sisteminin işlevini tam yapamaması ve sonucunda çok kolay hasta olma
  • Sürekli sakatlanıldığı hissi ve eklemlerde ağrı
  • Asabiyet
  • Sporda isteksizlik
  • Geceleri uyku sorunları ve neticesinde gündüz sürekli dikkatsizlik ve uyuklama hali
  • İştahta kapanma
  • İstem dışı kilo kaybı
  • Sporda ağırlıkların arttırılaması ve performans düşüklüğü
  • Cinsel istekte zayıflama
  • Gelişimin durması
  • Özgüven kaybı
Yukarıda saydığım belirtileri gösteriyorsanız bugün ve yarın spor yapmayın derim. Hatta birkaç gün ilgilendiğiniz spor dalı dışında başka keyif duyduğunuz uğraşlar edinin. Yapılan araştırmalarda overtraining belirtisi gösteren bireylerin spordan 5-6 gün uzaklaştığında tekrar spora dönmek konusunda genellikle daha hevesli oldukları ve daha iyi gelişim gösterdikleri tespit edilmiştir. Çünkü aşırı antrenman bedeni olduğu kadar zihni de yorar ve beyin vücudu koruma altına almak için sizi spordan soğutur. Örneğin sürekli sakatlandığınız hissetmeye başlayabilirsiniz.
Çalışma şeklinizi değiştirebilirsiniz. Sürekli olarak yoğun kardiyo ağırlıklı çalışmalar yerine set aralarını uzatmayı deneyin. (Kahve molasını kastetmiyorum) Ya da yaptığınız set sayılarını düşürün. Bunu da yapmak istemiyorsanız kullandığınız ağırlıkları düşürün ve hareketleri daha yavaş bir şekilde kası iyice hissederek yapın. Sürekli ağırlıklar ile çalışıyorsanız makineleri deneyin. (Tam tersi de geçerlidir) Sürekli olarak interval tarzı koşular yapıyorsanız arada hafif tempoda 20-30 dakikalık koşular yapıp peşinden güzel bir gerdirme yapın.
Zayıflamaya çalışıyorsanız, büyük ihtimalle karbonhidrat ve yağ alımını kesmişsinizdir. Yapılan genel hatalardan birisi de budur. Bunlar sonucunda vücut dinlenemez ve toparlanamaz. Şunu unutmayalım ki karbonhidrat beynin enerji kaynağıdır ve sürantrene olmamızın en büyük sebebi beynimizin ihtiyaçlarının karşılanmıyor olmasıdır. Omega-3 tarzı kaliteli yağlar ve balık yağı stresi atmamıza yardımcı olur (balık yağı kullanımı için tıklayınız) ve yağsız proteinler de vücudumuzun yeniden yapılanmasını sağlar. Dengeli bir beslenme ile sıkıntılarımızın çoğundan kurtulmamız mümkündür. Bunun yanında ağırlık çalışmasıyla uğraşan bir kişinin vitamin ihtiyacı normal bireylere göre 3-4 kat artmaktadır. Eğer gıdalar ile alamıyorsak bir uzmana danışarak vitamin takviyesi almayı düşünebiliriz.
[h=2]Haftada Kaç Gün Spor Yapmalı[/h] Hatfa kaç gün spor yapmalıyım sorusu sıklıkla karşılaştığım bir sorudur. Herşeyden önce şunu söylemek istiyorum ki bir kasın kendini toparlayabilmesi için minimum 36 saate ihtiyaç vardır. Bu durum kondisyon seviyemizle değişmekte ve 48 saate kadar uzayabilmektedir. Belirtilen süreler genele hitap edenlerdir ve kasın şekli ve boyuna göre değişmektedir. Örneğin biceps (pazu) için bu süre 36-48 saatken bacak kası için 5-6 güne kadar uzayabilmektedir. Bu sebeple spor programımızı yaparken bir personal trainer yani “kişisel antrenöre” danışmakta fayda vardır.

Haftalık yapacağımız spor süresini belirlerken spor geçmişimiz ve kondisyon seviyemiz çok önemlidir. Bunun yanında hedefimizi iyi belirlemeliyiz. Öncelikle spor yeni başlıyorsak haftada 3-4 günü geçmemek uygun olacaktır. Bu şekilde 1-2 ay antrenman yapmayı sürdürmeli sonra kas gruplarını ayrı günlere planlamalı ve spor günlerimizin sayısını arttırmalıyız. Amacımız sadece yağ yakımı ise yine aynı kurallar geçerli olmaktadır. İlerleyen zamanlarda haftada 6 güne kadar çıkabiliriz ancak kas gruplarının dinlenme sürelerini iyi değerlendirmeli ve buna göre çalıştıracağımız kası yeteri kadar dinlendirdikten sonra tekrar o kasa yüklenmeliyiz.
[h=2]Günde Ne Kadar Spor Yapmalı[/h] Günlük yapacağımız spor zamanı bir kerede 1 saati geçmemelidir. Bu durum yapacağımız ağırlık çalışması, kardiyo egzersizi, ısınma ve soğumayı kapsayan süredir. Bunun sebebi sporda 45-60 dakika içerisinde vücudumuzdaki karbonhidrat depoları ve kreatin depoları tükenir ve vücut artık kendisi için gerekli olan maddeleri kullanmaya başlar. Bu durum da bize gelişmekten ziyade gerileme getirir. Gün içerisinde çalışmamızı ikiye bölerek bu süreyi arttırmamız mümkündür. Örneğin sabah yapılacak 30 dakikalık bir egzersizin üzerine akşam 45 dakikalık bir egzersiz yapılabilir. Ancak bu durumda bile beslenmenin ve dinlenmenin önemi çok büyüktür. Herşeyden önemlisi günlük 8 saatten daha az uyumamalıyız. Unutmayalım ki bu işin yarını da var. Aşırı yüklenmeler yaptığımız günleri takip eden günlerde bitkinlik ve isteksizlik oluşacaktır. Kişinin kendi vücudunun sesini dinleyebilmeyi öğrenmesi gereklidir. Eğer aşırı bir yorgunluk hissediyorsak o günü boş geçmeliyiz. Bu durumu bir kaçamak haline getirmek de uygun değildir. Gün içerisinde isteksizlik oluştuğu zamanlarda motivasyon videoları vebenzeri ile kendimizi motive etmeye çalışmalıyız. Başarılı olamıyorsak dinlenmeye ihtiyacımız var demektir.
Aşırı spor (overtraining) ve sürantrene konusunda açıklamalarda bulunmaya çalıştım. Sorularınız olursa aşağıdaki yorum bölümünden ya da iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Dünün sporu
Barfiks
Mekik tekeri
Brazil Butt lift upper cuts
Brazil Butt lift tummy tuck

aaa merhaba canım hatırlamazmıyım hoş geldin

epeydir görüşemedik bi seni bide mavibisikleti merak ediyordum

nasılsın canım

sağol ablam,

sorma ablacım yoğunluktan giremedim. tabi verdiğim kg ları da geri aldım sizden uzak kalınca. şimdi de Allah nasip ederse hamileyim.
inşallah doğumdan sonra yine geleceğim aranıza.
bu arada hamilelikte de dengeli beslenmek için sizi takibe devam vakit buldukça

sen nasılsın, kızların nasıl?

Canım geçmiş olsun kuzuna allah acil şifalar versin. .benim minikte gecen yil kupaya yeni doldurduğum çayı kafasindan aşağı dokmustu.o an esimle telde konusuyordum teli firlatmisim bi kenara ben çığlık çığlığa duşa attim çocuğu. Eşim ne oldugunu anlayamadı iş yerinden atlamış arabaya eve doğru falan ne gündü .çok şükür bizde ucuz atlattik.
Bu arada sarı kantaron yağıni öğrendiğim iyi oldu
oyyy mydenizz senyazdın benim tüylerim diken diken oldu inan ki..hemen gözlerim dolar benim çocukların acı çektığini duyunca, görünce hissedince..babamın kolu nasıl yanmıştı nasıl yanmıştı bu sarı kantoron yağı yepyeni deri çıkardı..bıkmadan usanmadan sürdü babamda..çocuğum olursa eve ilk alınacaklardan viks, sarı kantoron, buz torbası...:KK52::KK52::KK52::KK52:

:KK52::KK52::KK52:
ablacımm şu mesajına derman yetmez vallahı..çook teşekkür ederim ablacımm..ismımıde zıkretmışsın ya :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

sağol ablacım unutmadığın için dualarında :KK16::KK16:

geçmiş olsun bluedaisy..Rabbim beterinden korusun. benim de en korktuğum şeylerden birtanesi. okadar çok uyarmışım ki kızımı; ocağın yanına yaklaşınca kendi kendini uyarıyor :)))) yaklaşma yağmurcum sıcak orası elleme yanarsın diye :))))))) gülüyorum ama yine de gözetimim altında. çok şükür ki iyileşmiş. ben de bir krem var yanık böcek sinek sokması kaşıntı larda kullanıyorum. içinde aloe vera barındırıyor anında iyileşiyor çok memnunum. sende evde bulundur böyle bir şeyler. ya da doktorunuza danışıp tavsiye alabilirsiniz.

afiyet olsun bu arada..

Bende oyleyim, benim kiz da cok temkinli zaten. Bu ara yemek karistirma huyu var, ben pisiricem diyor.
Bende 2- 3 sefer karistirmasina izin veriyorum. Beraber tabi. Onu bile temkinli yapiyor, himm sicamis bu bu vazgectim, sen pisir diyor bazen.
Evde sinek sokmalarina, kasintiya, 1. Derece yaniga bi kremim vardi ama yumurta aki daha iyi geldi sanki.
Sari kantaron yagi bakicam bide. Sagol canim Allah beterinden korusun kuzulari :KK54:

Canımm çok geçmiş olsun.. Allah beterinden saklasın canı nasıl yanmıştır minnoşun:KK50:

Sagol canim benim, :KK54:

Ayyy iyi haberler ver bize, ihmal etme lutfen. :KK54:

X