Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Koccaman bi maşallah güzel kızına:nazar: sanada çok geçmiş olsun iki kez dusmussun okurken bile çok kötü oldum.allah korumuş .sevindim artik evde devam etmene yolculuk zor.onumuzdeki ay tatil düşünüyorum simdiden yol gözümde büyüyor sen hamilelik boyu yollardaydin iyi dayandiniz ikinizde.izne ne zaman ayrılacaksin..dogum parasını unutma sgk liysan eğer..

Canim inanmazsin ama benim bu da erkek:)) 3 erkek birde esim 4 erkekle kaldim mi:))

ikimizde iyiyiz cok sukur su an.cok agir geçti aserme birde oglanlarin sunnet dugunu telasiyla kilo verdim bu ay almaya başladım.su an ıstahim çok açık. Tek sorunum meyveyle.acayip canim istiyor.sonucta o da tatli..ve kilo almaktan ziyade sekerimin cikmasindan korkuyorum. Doktorumda gecmisimde var diye tespit etmek istiyor.sekerin cok yüksek olursa diyet yetmeyebilir insülinle desteklememiz gerekebilir bunu da şeker yuklemesi yapmadan netlestiremeyiz diyor.. cok sevindim senin sonuçlar düşük çıkmış ne güzel yüksek olmasinda düşük olmasinin zarari olmaz heralde...
Senin de iyi olmana sevindim. Bakarsın bunca zaman KAratay diyeti uyguladığın için bu sefer gebelik diyabeti çıkmaz. 4 erkekle sana Allah sabır versin diyorum :KK1: Ayy sen bizim oralarda bir gelin olsaydın bu gelin hep erkek doğuruyor diye bir kıymetli olurdun bir kıymetli olurdun sorma. Babannem benim kızım olacağını duyunca vay emeklerim diye dövünmüş :KK1::KK1: Üstüne 3 kız daha doğurasım geldi öyle olunca :KK52:
Benim kendi şirketim var o şirket üzerinden İtalyan bir firmanın danışmanlığını yapıyorum. Yani kendi şirketim üzerinden başka bir firma için çalışıyorum gibi birşey. Bağkurluyum o nedenle. Doğum parası nedir. Bağkurlulara da veriyorlar mı? Evden çalıştığım için de belirli bir izin sürem yok. İşimi takip edeceğim yine mümkün olduğunca. Beni sıkıntıya sokan araba kullanmak seyahat etmekti onun haricinde evden çalışmanın bir zorluğu yok.

Senin de iyi olmana sevindim. Bakarsın bunca zaman KAratay diyeti uyguladığın için bu sefer gebelik diyabeti çıkmaz. 4 erkekle sana Allah sabır versin diyorum :KK1: Ayy sen bizim oralarda bir gelin olsaydın bu gelin hep erkek doğuruyor diye bir kıymetli olurdun bir kıymetli olurdun sorma. Babannem benim kızım olacağını duyunca vay emeklerim diye dövünmüş :KK1::KK1: Üstüne 3 kız daha doğurasım geldi öyle olunca :KK52:
Benim kendi şirketim var o şirket üzerinden İtalyan bir firmanın danışmanlığını yapıyorum. Yani kendi şirketim üzerinden başka bir firma için çalışıyorum gibi birşey. Bağkurluyum o nedenle. Doğum parası nedir. Bağkurlulara da veriyorlar mı? Evden çalıştığım için de belirli bir izin sürem yok. İşimi takip edeceğim yine mümkün olduğunca. Beni sıkıntıya sokan araba kullanmak seyahat etmekti onun haricinde evden çalışmanın bir zorluğu yok.

Canim zatii sizin oralardayim :)) ve çevremde duyan her akraba oh oh çok iyi falan diye yorum yapıp sinirimi ziplatiyor..elbette allahin taktirine diyecegim yok ama şu erkek ayrimina da sinir oluyorum..tek tesellim 3 gelinim olacak olmasi (zugurt tesellisi !) Birde 3 kizi olan eltimden dolayi bazi şahısların erkek olmasına uzulmesine de ayri bozuluyorum .neyse ne di mi allah vermiş sorgulamak kime düşer demiyorlar herkes konusuyor.ilk başlarda bu yorumlara çok takiliyordum şimdi umrumda bile değil. .

senin babaanne de benim rahmetli babannem gibiymis:KK1: eskilerin hepsi ayni ..

canim elbette bagkurlularda dogum parası alabiliyorlar. 8 hafta dogum öncesi 8 hafta doğum sonrası olmak üzere toplam 16 haftalık yatirdigin pirim uzerinden devlet maaşını veriyor. Sağlam bi mali müşavire sorabilirsin tüm yeni prosedürü anlatır. Ben yıllardır mevzuattan ayri kaldığım için Bağkurun detayini bilmiyorum. Ben sgk liyim kendimiz yatiriyoruz o yüzden bende alacağım sgk ya başvurarak. sen bagkura basvuracaksin..

Canim cok teşekkür ederim hepimizin yavrusuna olsun:)

Yulaf kepeği çok tok tutuyor cidden ama karatay'a uygun olmayinca ben biraktim kullanmayi..corbalarima eklerdim.salatalarima serperdim.
mide bulantina iyice kötü etki etmistir yulaf kepeği boşver kedicim eziyet etme kendine

Çok teşekkür ederim canim amin cumlenin evladina uzun ömürler olsun inşallah:)

Evet nohut bulgur buğday vs üst üste tuketmek iyi gelmiyor..bolll salata yoğurt benim ana yemegim olmuştu hamile kalmadan önce diğer çeşitleri daha az yiyordum yemek esnadinda..vücut aliskin olmasa diyete bu kadar kasmamiza gerek kalmayacakti:KK43:
Benim telde de yüklü o adimsayar program ama gün içinde kafasına göre attığıni farkedip bıraktım. .kosu bandim ayri hesapliyor ,adimsayar ayri ,nette ayri derken biraktim ben bu hesap işini. Sporumu yaptim o kadar. Insan neye inanacagini sasiyor gerçekten:KK1:

Teşekkür ederim sevgili yengec:KK1: oğluşumla bi gün var aranizda.. ne güzel bi burcsunuz ikinizde:KK16:
Iyi dileklerin icin koccaman bi amin diyorum

Senin yazdığını okuduğumda ilk benimde aklıma geldi minik yengeç dedim kendi kendime...:KK16::KK16::KK16: çok şanslısın kendim yengecim diye demiyorum pek bi düüşkün olur anneye evine ailesine:KK16: ama i de duygusal ağlak olur ki çekilmez :KK52::KK52:

gecmis olsun ablam umarim onemli birsey yoktur
sağol canım
herkese selam..

bugun cok sacma sapan beslendim. Sabah erken kizimi dra goturduk antibiyotigi ishal ve pisik yapti dr surubu kesti yerine 3 gun daha igne Verdi. o yuzden yine Sabah aksam klinik yollari gorundu / acil gittigimizden bisey yiyememistim gelincede 12 oldu saat anca 2 yumurta kirdim yedim.

lazere gittim cok acidi geldim arkadasa meyve yedim corba ictim eve geldik aburcubur fndik vs Allah ne verdiyse ..ama 7den sonRa yemedim onceydi ..

yani sabaj siki kkk yapmayinca aksama kadar sersefil oluo insan
kıyamam ben ona küçücük bedenine iğne yemekten bıktı artık...:KK50:

memnun kaldınmı lazerden
çok teşekkür ederim cevabın için...sanırım bende de yavaş gidecek kilolar. 2006 senesinden bu yana diyet - kilo alımı- diyet- hamilelik- kilo verdim- aldım hep bu süreç böyle oldu...ve başka bir diyeti uygularken karatay'a geçtim. sanırım direniyor. bir de iki gün üst üste nohut yedim ama ayda yılda bir yenmesi gerekmiş nişasta olduğu için :KK43:( gerçekten de çok farkediyor kaloriler. mesela bende accupedo programı var adımsayar.. 1 saat yürüyünce yaktığım kaloriyle sitedeki kalori miktarı farklı. bu seferde hangisi doğru demeye başladım? ben tavsiyenize uyup o siteye yazmıcam bir daha. Karatay'ın dediği gibi kalori hesabı yok :)))
karatayda kalori yok tıka basa ye ye kilo ver :KK52::KK52::KK52:....ne hazırlayacağım,, hep aynı şeyimi yiyeceğim derdi de yok,,,
Günaydın Herkese;

dün kü menüm

06.00-07.20 yürüyüş + parkta alet çalıştım

08.45-9.30 kahvaltı 2 kayısı kıvamı yumurta, domates, salatalık, zeytin,peynir, badem ve fındık, 2 gün kurusu ve 1 yk kaymak

15:00 şekersiz türk kahvesi

18:00 yeşil mercimek salatası ( 2 porsiyon) ve cacık

21:00 yattım. çok yorgunum. sabah kalkıp yürü, işe git eve gel yemek bitiyorum. bacaklarımı hissetmiyorum.
aynen bende öyle dizlerim tutmayınca yorulduğum aklıma geliyor saate bakıyorum yine 12 ye yaklaşmış offf ben ne zaman dinleneceğim diyorum,,,dinlenemeden yat sabah yorgun kalk yine aynı koşturmacaya devam,,,4 gözle haftasonu olmasını bekliyorum o zamanda başka işler çıkıyor gelen oluyor yine dinlenme yok :KK50::KK50::KK50:
Günaydınnnnn.....

Geçmiş.olsun ablacım...
sağol canım
Bu arada dün akşama kadar gayet güzel herzamanki gibi yedim içtim karatayıma sadık kaldım..ama akşamm doğum günüm için ,yemem diye dışaradan pasta.filan almamışlar,evde daha sağlıklı olur diye kızlar( eşimin kuzenleri) bişiler hazırlamışlar.. haşhaşlı kek bide lorlu pasta (buzlukta dinlendiriyolar dondurma gibi bişi) ayıp olur diye ikişer çatal yemek zorunda kaldım..8 aydır ikinci pasta tadışım oldu ilki yeğenimin ilk doğum günüdeydi...tadını unutmuşum resmen nasıl şekerli geldi anlatamam... yerken hiç keyif almadım bide kendimi suç işliyo gibi hissettim:KK9::KK9::KK9:
tekrar doğum günün kutlu olsun canım buda senin pastan

$2-45[1].gif

teşekkür ederim çok güzel oluyormuş sabah yürümek.hele de dağın başında olunca :)) hep öğlen yemek arasında yürürdüm eziyetten başka bişi değil. sıcak terliyorsun kokuyorsun ve tekrar işe geliyorsun. ama şimdi eve gidiyorum duşumu alıp, kahvaltılıklarımı hazırlayıp öyle geliyorum. ev-iş arası 12 dk sürüyor yürüyerek :)))

ben de işe yürüyerek giidp geliyorum gelirken hafif meyilli 25 dkk,,giderken yokuş aşağı 20 dkk sürüyor, öğlende 1,5 saat yürüyorum senin dediğin gibi terleniyor ister istemez kokuyor insan, hergün atletime kadar değiştiirp yürüyüp gelip tekrar iş kıyafetlerini giyiyorum yinede koktuğunu sanıyor insan,,,
1 ay önce saraçoğlu Tv de ter kokmamak için yasemini kaynatıp her sabah koltaltlarınızı yıkadıktan sonra sürün akşama kadar hiç ter kokmazsınız demişti, hemen alıp kaynattım fısfıslı bir şişeye koydum her sabah yapıyorum gerçekten ter kokutmuyor

sağol canım

memnun kaldınmı lazerden

karatayda kalori yok tıka basa ye ye kilo ver :KK52::KK52::KK52:....ne hazırlayacağım,, hep aynı şeyimi yiyeceğim derdi de yok,,,

aynen bende öyle dizlerim tutmayınca yorulduğum aklıma geliyor saate bakıyorum yine 12 ye yaklaşmış offf ben ne zaman dinleneceğim diyorum,,,dinlenemeden yat sabah yorgun kalk yine aynı koşturmacaya devam,,,4 gözle haftasonu olmasını bekliyorum o zamanda başka işler çıkıyor gelen oluyor yine dinlenme yok :KK50::KK50::KK50:

sağol canım

Eki Görüntüle 1169602

ben de işe yürüyerek giidp geliyorum gelirken hafif meyilli 25 dkk,,giderken yokuş aşağı 20 dkk sürüyor, öğlende 1,5 saat yürüyorum senin dediğin gibi terleniyor ister istemez kokuyor insan, hergün atletime kadar değiştiirp yürüyüp gelip tekrar iş kıyafetlerini giyiyorum yinede koktuğunu sanıyor insan,,,
1 ay önce saraçoğlu Tv de ter kokmamak için yasemini kaynatıp her sabah koltaltlarınızı yıkadıktan sonra sürün akşama kadar hiç ter kokmazsınız demişti, hemen alıp kaynattım fısfıslı bir şişeye koydum her sabah yapıyorum gerçekten ter kokutmuyor

Sağol ablacım:KK16::KK16::KK16: dr gitmende iyi olmuş, ilaçlar etkisini gösterir inşallah bişicik kalmaz

Senin yazdığını okuduğumda ilk benimde aklıma geldi minik yengeç dedim kendi kendime...:KK16::KK16::KK16: çok şanslısın kendim yengecim diye demiyorum pek bi düüşkün olur anneye evine ailesine:KK16: ama i de duygusal ağlak olur ki çekilmez :KK52::KK52:

Canim Tüm saydiklarin su an az çok yaşadığım şeyler. .şakaciktan kiziyorum bazen abimiz hep onu tutuyorsun demesin diye bir görsen dakikalarca teselli olmuyor..öpüyorum kokluyorum yokk bana bi tane yapıştırıp öyle susuyor:))) yengeç tanidigim herkes maşallah çok iyi ve yumusak huylular.sevgi dolular, merhametliler ne güzel

Canim zatii sizin oralardayim :)) ve çevremde duyan her akraba oh oh çok iyi falan diye yorum yapıp sinirimi ziplatiyor..elbette allahin taktirine diyecegim yok ama şu erkek ayrimina da sinir oluyorum..tek tesellim 3 gelinim olacak olmasi (zugurt tesellisi !) Birde 3 kizi olan eltimden dolayi bazi şahısların erkek olmasına uzulmesine de ayri bozuluyorum .neyse ne di mi allah vermiş sorgulamak kime düşer demiyorlar herkes konusuyor.ilk başlarda bu yorumlara çok takiliyordum şimdi umrumda bile değil. .

senin babaanne de benim rahmetli babannem gibiymis:KK1: eskilerin hepsi ayni ..

canim elbette bagkurlularda dogum parası alabiliyorlar. 8 hafta dogum öncesi 8 hafta doğum sonrası olmak üzere toplam 16 haftalık yatirdigin pirim uzerinden devlet maaşını veriyor. Sağlam bi mali müşavire sorabilirsin tüm yeni prosedürü anlatır. Ben yıllardır mevzuattan ayri kaldığım için Bağkurun detayini bilmiyorum. Ben sgk liyim kendimiz yatiriyoruz o yüzden bende alacağım sgk ya başvurarak. sen bagkura basvuracaksin..

Eskiden takılıyordum ama şimdi hiç takılmıyorum bu cinsiyet yorumlarına. Ben mutluyum çünkü. Hoş eskileri anlamaya çalışıyorum bazen de öyle ezilirmiş ki kadınlar, tarlada sen çalış, evde sen çalış, söz hakkın olmasın, sırtına bütün yük binsin elbet erkek olsun isterler diyorum. Şimdi bile zorken kadın olmak eskiden çook daha zormuş. Bende böyle anlamaya çalışıyorum onları. Ben mali müşavirime bir sorayım neymiş prosedür. Sağol bilgilendirmen için.:KK16:

Selam kızlar :KK16:
Tekrardan herkese merhabalar. Uzun zamandır uğramadım bir merhaba diyeyim dedim. Burdan ayrılınca benim kilolar tavan yaptı. 7. ayımı bitirdim toplamda 10-11 kilo civarı aldım. Daha 2 ayım var :18: Bakalım final kaç olacak.
Sıcaklar zor geliyor. İzmir yanıyor ben yanıyorum. Bir yandan tam gaz bebek hazırlıkları devam ediyor heyecanla. :emir_bebek::nazar::nazar::nazar:
hoşgeldin canımmmmm:KK16:

özlettin kendini,,,kaç kere faceden yazmayı düşündüm aklıma geliyordun merak ediyordum ama işe dalınca unutuyordum,,,iyi haberlerini aldık,,,çok şükür bebişte iyiymiş ,,,,bizleri habersiz bırakma ara sıra uğra canım

Ekincimm hoşgeldin merak etmiştim seni .bebeginin de senin de iyi olmanıza çok sevindim. :nazar: :nazar:
kiloyu takma kafana hiç veriliyor en önemlisi sağlık. .Şeker yüklemesi yaptirdin mi? Bu konudaki görüşünü merak ediyorum.malum canan hoca asla diyor.benim drum kesinlikle yaptiralim diyor.eski gebelik şekeri öyküm olduğu içinde bu konuda çok kararsizim. Ayrintili usg nasıl geçti? Ay çok sordum sanırım. .keşke daha sık gelsen. Calisiyor musun hala? O yoğun tempon yoktur umarım..baş ağrıların ne durumda? Tamammm bitti sorular:))
Kendine ve bebise iyi bak canim :KK16:
bize soru bırakmamışsın:KK52::KK52::KK52::KK52:
Hoşbulduk canımcım. İyiyiz biz çok şükür. Sen nasılsın?
Şeker yüklemesi yaptordım hem de 75 gr ve değerlerim çok çok düşük çıktı. Sınırın altındaydı bile. Açlık şekerim 67 çıktı. 1. saat 90 2. saat 93 çıktı. Doktor yaptıralım dediği için itiraz etmedim. Evet Karatay karşı çıkıyor. Şu ki sürekli diyet yaparsan ki şayet gebelik diyabeti olursa diyet yapıyorsun o nedenle yüklemeye gerek yok. Ama çok yüksek değerlerin varsa ve tedavi gerektirirse tespit için gerekli bence. Benim canım acayip tatlı çekiyor, kendimi dizginlemeye çalışıyorum belki de kan şekerim düşük olduğu için bu kadar canım istiyor. Yoksa ben tatlı şeker düşkünü bir insan değildim. Bu arada HDL 63 LDL 137 çıktı. Trigliseritim de yüksek 155 çıktı o da. Ayrıntılı USG çok iyiydi. Kızım çoook hareketli ne pozlar verdi show yaptı resmen. Herşeyimiz temiz çıktı SAT'a göre gelişimi iyiydi. Yüz fotoğrafları o kadar net çıktı ki görenler bu aynı sen dediler :KK9: Geçen haftaya kadar iş tempom hala yoğundu. Uçakta zorluk çıkartmaya başlamışlardı artık. Ama 2-3 haftadır evde çalışıyorum yine yoğun ama neyseki seyahatler bitti. Yoksa yolda doğuracağım diye çok korktum. Hatta 2 ay önce Istanbul- Adapazarı arası otobanda tuvalet molası vermiştim zemin kayganmış pat diye düştüm popo üstü ömrümden ömür gitti sayahati yarım bırakıp döndüm o akşam ertesi gün doktora gittim hemen gelene kadar progestan aldım ağrı kesici aldım ama şükür birşey olmamış. Ertesi hafta aksi gibi arabaya binerken yine düştüm diz üstü ama o haififti neyseki! Bir sonraki randevumuz haftaya cuma 30 haftada.
Senin bebişin cinsiyeti ne? Ben onu kaçırdım :KK34: Nasıl gidiyor hamilelik? Herşey yolundadır umarım.
okurken ben korktum bebeğe bişey olacak diye,,,nazaramı geliyorsun ne bu böyle üst üste,,,,benim 7 aylıkken buzlu mermerde ayağım kayıp bacaklarım ayrılmıştı trabzana zor tutunmuştum, o ayrılmadan doğum sancıları hafif hafif başlamıştı 2 ay yattım tuvalete bile az gideceksin dedi doktor, kas gevşetici kullandım,, aman dikkat et kendine canım
..dogum parasını unutma sgk liysan eğer..
ben 3 ündede doğum parası alamadım,,,,öyle bişey olduğunu bilmiyordum,,, 3. çocuk 10 aylıkken duydum :KK50: ücretsiz izindeydim bakanlığa gelmiştim bi alacağım varmış saymanlığa uğradım siz doğum paranızıda almadınız dediler, ben bilmiyordum diğerlerinde de almadım bunu bari alayım dedim,,,sene sonuna kadar almadınız maliye ye aktarıldı alamazsınız dediler....

Canim Tüm saydiklarin su an az çok yaşadığım şeyler. .şakaciktan kiziyorum bazen abimiz hep onu tutuyorsun demesin diye bir görsen dakikalarca teselli olmuyor..öpüyorum kokluyorum yokk bana bi tane yapıştırıp öyle susuyor:))) yengeç tanidigim herkes maşallah çok iyi ve yumusak huylular.sevgi dolular, merhametliler ne güzel

Daha o ne annesi bi de ergenlikte gör sen onu:KK9: anneme babama ne çektirdim.. kapıyı kapat deseler ağlardım:KK52::KK52:

Aynı ben. :KK9::KK9::KK9:

hoşgeldin canımmmmm:KK16:

özlettin kendini,,,kaç kere faceden yazmayı düşündüm aklıma geliyordun merak ediyordum ama işe dalınca unutuyordum,,,iyi haberlerini aldık,,,çok şükür bebişte iyiymiş ,,,,bizleri habersiz bırakma ara sıra uğra canım

bize soru bırakmamışsın:KK52::KK52::KK52::KK52:

okurken ben korktum bebeğe bişey olacak diye,,,nazaramı geliyorsun ne bu böyle üst üste,,,,benim 7 aylıkken buzlu mermerde ayağım kayıp bacaklarım ayrılmıştı trabzana zor tutunmuştum, o ayrılmadan doğum sancıları hafif hafif başlamıştı 2 ay yattım tuvalete bile az gideceksin dedi doktor, kas gevşetici kullandım,, aman dikkat et kendine canım
ben 3 ündede doğum parası alamadım,,,,öyle bişey olduğunu bilmiyordum,,, 3. çocuk 10 aylıkken duydum :KK50: ücretsiz izindeydim bakanlığa gelmiştim bi alacağım varmış saymanlığa uğradım siz doğum paranızıda almadınız dediler, ben bilmiyordum diğerlerinde de almadım bunu bari alayım dedim,,,sene sonuna kadar almadınız maliye ye aktarıldı alamazsınız dediler....

Bende bunda alirsam ilk olacak abla.ilkinde sgl li değildim. Ikincide özel hastanede yaptığım için doğumu, olmaz diye biliyordum. Şimdi ozelde de yapsam yolu varmış sanırım o yüzden alayım diyorum..

Kendim gibi bi hamile bulunca siraladim sorulari : 1 :

Son düzenleme:
Daha o ne annesi bi de ergenlikte gör sen onu:KK9: anneme babama ne çektirdim.. kapıyı kapat deseler ağlardım:KK52::KK52:
Hadi yaa ,abimiz oğlak ama o da duygusal yandik desene. Gerci icine atip kendini kapatmasindansa ağlamak daha iyi gibi
Sen yengeç degildin ya , yoksa yengec miydin? Narin kedicim:))

sağol canım

memnun kaldınmı lazerden

sağol canım

Eki Görüntüle 1169602

evet bu ter olayından dolayı ben de yürüyüşümü sabaha aldım ve duş alıp öyle işe gidiyorum... bu tarz takıntılarım vardır. koktuğumu hissettiğim anda olay bitmiştir benim için :KK1::KK1: aktardan bulurum değil mi yasemin bitkisi mi dicem ne diye geçiyor adı ? ramazan içinde program yaptım yine sabahları dinçken ve tok iken :KK56::KK56: yürüyüşümü yapıp öyle işe geçme niyetim var... ben hep yorgunum yani dinlenemiyorum. h.sonu da öyle yani temizlik falan yormuyor zaten ama bir sürü iş çıkıyor ben de iş yerinde dinleniyorum biraz.

Eskiden takılıyordum ama şimdi hiç takılmıyorum bu cinsiyet yorumlarına. Ben mutluyum çünkü. Hoş eskileri anlamaya çalışıyorum bazen de öyle ezilirmiş ki kadınlar, tarlada sen çalış, evde sen çalış, söz hakkın olmasın, sırtına bütün yük binsin elbet erkek olsun isterler diyorum. Şimdi bile zorken kadın olmak eskiden çook daha zormuş. Bende böyle anlamaya çalışıyorum onları. Ben mali müşavirime bir sorayım neymiş prosedür. Sağol bilgilendirmen için.:KK16:

Boşver canim şimdiden takilma zaten bu yorumlara kizinda yoktu oglunda.. sen asıl ikinci veya üçüncü cocukta gör yorumlari insanlar o kadar can yakici konusuyor ki:KK43:

cocuk yapmasan hani cocuk diye burnundan getirirler yaparsin yok cinsiyeti yok ikinci ne zaman...oooo uzar gider sayılar ve cinsiyet muhabbeti.
Ben ikinci çocuğu bile istemezken su an üçüncüyü bekliyorum. .biz plan yapsakta bazi şeylere gücümüz yetmiyor cinsiyette onlardan biri:)) ana insanlar bunu anlamak istemiyor..

şükür eski dönemlerde yasamiyoruz..cok zormuş hayat o zaman!
Rica ederim canim.umarim kolaylikla hallolur parayi almanız.sizin ilk bebek masraflariniz çok olur..bu parada bi masrafa gider :)

X