Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

bugün canım epey sıkkın.
cuma günü asistanımın oğlu 2,5 yaşında hastaneye kaldırıldı diye apar topar çıktı.
böbreklerinde sorun varmış, protein kaçırıyormuş en az 10 gün hastanede kalacaklarmış.
çocuğa kayınvalidesi bakıyordu, o da fizik tedaviye başlamış, bakacak kimse yok diye eşi istifaya zorlamış.
bebeğe mi üzüleyim, tam yetişti artık iyi bir asistan oldu diye düşünürken yine yeni birini eğitecek olma zorunluluğuma mı bilemedim.
hoş, bebeğe üzülüyorum en çok orası ayrı...

bir de karabahtıma yanıyorum
malum benimkiyle barıştık, bu ara sorunları çok fazla diye üstüne gitmiyorum, günlük günaydın mesajlarını atıyorum o beni arıyor filan. geçen hafta gazete için köşe yazısı/makalesi vardı üzerinde epey uğraştım. yayınlandıktan sonra hiç konuşmadık. ama bunları dert etmeyeceğim dedim kendi kendime. günlük mesajlara devam ettim. cuma aradım yola çıkarken, meşgule attı sonra dönmedi. h.sonu yine mesajla günaydın dedim. dün akşam kandil için aradım açmadı. kardeşindeymiş, sonra görmüş aramayı...

bu sabah yine günaydın mesajımı attım, mesaj gitmeden aradı. sitem etti bana 1 haftadır aramıyormuşum onu hiç diye. 5 gündür o ne mesaj attı ne aradı oysa. tamam anlıyorum problemleri var, ki gerçekten ciddi problemler, sıkıntısı var... beni arayıp sormayana minnet eden biri değilim, herhangi bir zorunluluğum da yok ona karşı, sırf benden azıcık zaman ve sabır istedi diye her gün mesajlarıma devam ediyorum.
ne kadar zor bir insan. bırak diyorum hayır diyor, bırakayım diyorum hayır diyor. arıza yapınca 3 gün ilgileniyor sonra yine karabatak oluyor sevdiğine inanmasam çekilecek kahır değil. sırf sevgi de yetmiyor, tek taraflı ilgi de nereye kadar gidecek bilemiyorum. Hiç mi yüzüm gülmeyecek benim

Bende sabah kalkınca 51.5 oluyorum en fazla 1.bucuk kg vermek istiyorum sporumu egzersizi mi yapıyorum yememe de dikkat ediyorum biraz selülit sorunum var ...

Bende sabah kalkınca 51.5 oluyorum en fazla 1.bucuk kg vermek istiyorum sporumu egzersizi mi yapıyorum yememe de dikkat ediyorum biraz selülit sorunum var ...

Hoşgeldin, karataydan önce şekerli yiyecekleri tükettiğim için galiba, bacağı sıkınca selülitlerim görünüyordu. Spora başlamıştım karataydan önce ama hala vardı, karatay'a başlayınca gitti selülitler. Bacağımı sıkınca selülit görünmüyor artık. Sporla sağlıklı beslenme birleşince selülitte kalmıyor.

Son düzenleme:

Allah sabır versin.

Merhaba :)

Dün Miraç kandili dolayisiyla şahane bi kandil programina katildim.gece 12'de evdeydim. Ilk kez tesbih namazi kildim çok şükür tamamlayabildim..manevi olarak yaşadığım huzurun tarifi yok..eve geldim eşim cocuklari uyutmus

Tum gün e temizlemis ve yemek falan yapmistim sagolsun eşimde cocuklarla ilgilenince programa katilabildim..

Geleyim yediklerime..çok şükür midem daha iyi menülerim daha mantikli. .su an leblebi görmek istemiyorum. Aylardir leblebi ve çubuk krakerden gina gelmisti

Sabah 1 yumurta ve 1 muzla kkk

Ara yoğurt şeftali antep fıstığı ( tuzsuzdu, azcik abarttim bunu)

Aksam : mercimek çorbası, koccaman bi tabak ispanak yemeği ve yoğurt

Yatmadan öncede çilek yedim

Su bolca icebiliyorum çok şükür
Spor tüm gün temizlik

Herkes çok iyidir umarım, sevgiler

İyi olmaya çalışıyorum canım...Sen nasılsın.?
Tüm düzenim alt üst oldu,yürüyüşte yapamıyorum..
Az kaldı yoluna girecek herşey...

Canan hanım yok mu hala.??
çok şükür bende iyiyim...

CANANSU60 hala yok,,,,iyice meraklandım bizi habersiz bırakmazdı

2 kere yazılmış, ben birde bunu paylaşmayacaktım nasıl olmuş bu. İlk yazıyı paylaşacaktım aslında.

selam canım

Çok geçmiş olsun, uzun sürdü hastalığın
Allah şifalar versin
mengmeng çook teşekkür ederim..görünen o ki en az 3-4 gün daha sürecek..Tek duam Allah beterinden korusun..

bazı hastalıklar ilaç içmeyince geçmiyor ,,,öksürüğün uzun sürenide ciğerlere kadar iniyor,,,,doktora görün istersen
doktora gittim abla ama yenıden gideceğim..aldığım ilaçlar sadece anlık etki yapıyor.. Sonra yine takır takır öksürüyorum..

alfabetikbulvar geçmiş olsun canım...
çok teşekkür ederim Yenacım.. Rabbim herkese şifa versin sağlık olmayınca ne ağzımın tadı var ne canda huzur..

Son düzenleme:
geç kalkınca 2 öğün yeterli oluıyor ama erken kalkınca olmuyor,,,,bende hafta sonları daha az çıkıyorum iş stresi olmadığından mıdır nedir, pazartesi artmaya başlıyorum hep 2 öğün yapıyorum ama kg farkediyor

mercimek fazla olduğu için 10 tane de 3-4 kaşık bile olmaz

kedi nin yazdığı gibi spor ve sağlıklı beslenme selülit gidermede büyük etken ama önemli bişey daha var kullanılan tuzlar,,,biz kristal kaya tuzu kullanıyoruz o selütleri yok ediyor rafine tuzlar selülite neden oluyor...

asistanının bebeğine geçmiş olsun allah şifa versin,,,,,asistanın istifa etmez belki kadın bulur yada fizik tedavi süresince bakacak birini

ssenin işin zor canım,,,,hep alttan almak zorunda kalacaksın hiç işi bitmeyecek çünki iş yaptıkça daha fazla çıkıyor yada ilerledikçe ilerlemek istiyor insan oda hep iş demek...allah yardımcın olsun biraz daha sabret bakalım ....

allah kabul etsin canım
ben hiç kılmadım daha tesbih namazı
afiyet olsun canım

Biz taam 4 senedir bekliyoruz sevdiceğimle birbirimizi..4 senenin sonunda ancak nişan yapabildik..bu zaman zarfında en buyuk sıkıntıyı o askerdeyken yaşadık..Sankı başka bır ınsana dönüşmüştü..Tunceliye çıkmıştı ve uzun dönem..Giderken pamuk şekeri gibi insan askerde o kadar değişmişti ki tek taraflı fedakarlık tek taraflı sevgı tek taraflı ilgi ne demek o zaman anlamıştım.. Çook zor bir süreç mengmeng..Tek tesellim giderken ki insanı tanıyordum ve sabrettim..Kişiden eminsen sadece sorunlarından dolayı böyle davrandığını düşünüyorsan lütfen sabırlı ol..Ama bu onun karekteri ,sorunlarıda olsada olmasa da böyle davranır diyorsan bir kez daha düşün..Çünkü iyi bile olsa geçinemeyeceğini düşündüğün insanlardan kız yada erkek uzak durmak lazım..İnsanın ''iç enerjisini'' sünger gibi çekiyorlar..sevgiler canım..

Mengmeng durumu cok bilmiyorum ama alfabetikbulvara katiliyorum
Eger i kisiden eminsen sorumlulugun ailenin yada dus etkinin getirdigi olumsuzluklara sabretmelisin ki sende sabrediyirsun
Ama hepte verici olmak istemiyorsun seninde ruhun oksanmali sende insansin seninde dabrinin siniri var
Ama söyle düşün elini kalbine koyduğunda onsuzluk nefesini daraltiyorsa bu iliski sabretmeyi ve savasmayi hak ediyor demektir o nedenle bazen kenara koymak gerekir katı yönlermizi

Nacizane fikrimi belirttim affola

Ben şekerli neredeyse yemiyorum akşamları belki bir halley Tuz kullanıyorum tuzsuz tadı olmuyor pek bir şeyin ama proteyinle besleniyorum tavuk makarna pirinç ( 1 kaşık yağ ile hepsi) tavuk ızgara tavada kızartıyorum kuş konmaz sürekli tüketiyorum. haftada 6 gün egzersiz yapıyorum gecen yaz hiç yoktu .

Ama haziran sonu ilk bikinimi giyeceğim o vakte kadar kesin gidereceğim selülitleri ya . bugün rest günüm bu hafta 3.gündür yapmıyorum egzersizleri ağır ev işleri yapıyorum çünkü , yarın devam 8+15+15+ = 38 dakika egzersizlerim var haftanın 5 günü popo bacak çalışıyorum 1 günü sırf karın göbeğim yok az daha sıkılaşsın diye yapıyorum ..

İnşallah bende selülitsiz girerim yaza

Daha ne olsun, hem de akşam, biz paketli ürünleri, unu, şekeri hiç tüketmiyoruz, arada nadir kaçamaklar sadece.Makarna ve pirinç glisemik indeksi (karbonhidrat, şeker) oranı yüksek besinler. Biz tüketmiyoruz, onun yerine abartılı olmamak şartıyla bulgur pilavı, çiğ köfte yiyebilirsin.

amin gül ablacım. inşallah, bakalım artık.

mengmeng çook teşekkür ederim..görünen o ki en az 3-4 gün daha sürecek..Tek duam Allah beterinden korusun..

..

Amin canım, Allah beterinden korusun. 3-4 gün deyince zor oluyor da, kg bildirimi yapana kadar dersek göz açıp kapayana kadar geçer :)))

haklısın, h.içi stres kesinlikle şişiriyor. bakalım bugün 4. gün 2 öğünde ^_^ akşama yürüyüşe çıkacağım bu defa 2 saat yürüyemem ama yine de hiç yoktan iyidir. h.sonu tek sporum yeğenlerin peşine koşturmak :)))

teşekkür ederim eriğim, bir sefer tecrübe ettim dediğini, nefessiz kaldım onun için sabredeceğim dedim. ona karşı bir şey yansıtmıyorum da içim hep savaş halinde kendimle. iki cephe de benim, kendimi yaralayıp duruyorum. Allah hayırlısını nasip eylesin hepimiz için... ne zormuş şu gönül işleri

sıkıntısı bir değil ki abla, aile ile sorunlu, işle sorunlu, bu aralar bakıştığı kediyle bile tartışan bir adam olup çıktı.
dediğin gibi biraz daha sabır. zaten zamanla rengini belli eder diye düşünüyorum.

canım benim yarama parmak bastın resmen. bizim asıl sorun da askerlik. ben artık gitmesini istiyorum 33 yaşında, kaçmak da bir yere kadar. o da sırf gitmemek için kaydını brezilya ya da kıbrıs'a alarak y.dışı eğitim bahanesiyle askerden kaçmak istiyor. halbuki şu anki tüm stresini bıçak gibi kesecek 5 aylık ara. ve tabir-i caizse "adam" olup dönecek. sevgisinden eminim, şüphem yok. fakat beklediğim ilgiyi görmemek beni hem üzüyor, hem yoruyor.
onun hayatı ne kadar mobilse, benimki o kadar düzenli ve planlı. sırf daha az kafam takılsın diye kursa gideceğim, yarın başlıyorum. en azından 3 ay koşturma içinde olurum. ^_^ teşekkür ederim canım ayrıca ^_^

Ben pilav 2 haftada bir yiyorum ama makarna tavuk çok işime yarıyor zayıflarken hat yapıyorum. :)

Bizde ara da kaçamak yapıyoruz ama en kötü özelliğim çok fazla abur cubur alışkanlığım var akşma tatlı tuzlu ne yicez diye düşünürüz bile ne alsak felan alıyorum ama yemiyorum artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…