Popüler Konu KARATAY DİYETİ ile yiyerek aç kalmadan zayıflıyoruz ve hastalıklardan kurtuluyoruz...

Ben gecen hafta dondurma yedim :26:

Atlatmissiniz sag salim, damatlik gormeyi de nasip etsin Allah. Kiskananlar catlasin, hic takma.

Ayyy canim ablam :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Sen zaten başladğın anda hep kaçamaklar yaptın. :KK1: Ben bu kadar kaçamak yapmamıştım.

Kahvaltim

Kuru kayisi yemedim yerine 1 tepeleme avuc dut,
Kuruyemisten sadece 1 avuc ceviz
Ardindan tarcinli, sutlu turk kahvesi.

Aksam

1 tabak dolusu etli kurufasulyr
1 kocaman kase yogurt
Dut'un da glisemik indeksi yüksekmiş, Gül abla ilk başladığım zamanlarda beni uyarırdı hep, çünkü o sıralar dut yiyordum bolca. :KK52::KK52:

Günaydın canım arkadaşlarım...
Maşallah 2000 . sayfayıda gördük daha nice 2000 lere eksilmeen inşallah...
:nazar::nazar::KK9::KK9:Günaydın. :KK16:

günaydın ^_^

09:30
1 yumurtalı KKK
yanıma muz almayı unutmuşum :KK43:

Bir de ben bugüne kadar 2 - 3 kayısı ve bir o kadar erik yiyordum :26: dünkü yazıları okudum da ya kayısı ya meyve yenebileceğini öğrendim :KK43:
bundan sonra meyve yok. ya da gün aşırı değişirim kayısı ile... :KK25:

öğlen
bulgur pilavı
taze fasulye
salata

yiyeceğim inşallah. ^_^

kolay gelsin herkese.

günaydın kızlar:KK16::KK16::KK16:
bugün sanki cuma da bildirim yapacakmışız gibi geldi sabah tartılırken
bugün bende yeni bir başlangıç yapıyorum 90.6 kiloyla
bu sefer daha kalıcı olacak inşallah
hastalıklar moral bozuklukları derken 2 haftadır ipin ucunu kaçırmıştım
eğer kendimi toparlamazsam kızımın doğum gününe 80 olmak hayal olacak
dizginleri tekrar ele alma zamanı geldi

sabah 1/2 muz, 4 çilek, 1 yumurta, domates, salatalık, peynir, 10 zeytin, 6 ceviz (taze taze kırarak yedim :KK1:)

“Alkali beslenmeyi kabul etmiyorum” demiş, Prof Dr. Canan Karatay.

Gazetecilerin sorusu üzerine asitli gıdaların zararlarına vurgu yaparak “Alkali beslenme” konusuna değinen Karatay, şöyle konuştu:
“Ben alkali beslenmeyi kabul etmiyorum. Doğal olan insan vücudu, böbrekler sağlıklı çalışıyorsa, doğal herşeyi yediğiniz sürece, sizin böbrekleriniz, vücudunuzun asidini de alkalisini de ayarlar. ‘Alkali diyet’ diye bir şey olamaz. Vücuttaki asididesini ve alkaliliğini ancak böbrekler sağlar. Böbrekler sağlıklı çalışırsa, bu olur. Böbrekler, sağlıklı yağ yediğinizde, sağlıklı protein yediğinizde ve bol su içtiğinizde, sağlıklı çalışır. Bunu yapmadıktan sonra, ister alkali ister asit yiyin. İnsan vücudunda herşey asittir bunu da unutmayın.”
Karatay’ın yeni kitabında, “Proteinin en önemli gıda olduğunu unutma”, “Yağ kötüdür diyenlere inanma”, “Yağların hepsini aynı kefeye koyma”, “Yüksek oranda karbonhidrat tüketme”, “Kolesterolünü sev”, “İnsülin direncini önemse”, “Bebeğini bebe bisküvisi ile besleme” gibi başlıklarda, beslenme hakkında formüller veriliyor

Son düzenleme:
$10402452_716117255121603_275620772354276027_n.jpg

Yarabbi...!!! biz yedik içtik....düşünmeden bu hale geldik ....
Doğru yolu bulduk karbonhidrattan uzak durduk...
Yarabbi bizi sivribiber gibi dümdüz et Dolmalık biber halimizden çıkar...bizi şişkolukla sınama Yarabbi....Yiyip yiyip kilo almayan kullarından et ...bende ki kiloları al amannn bu nasılsa ne yapsa veremez diyen kullarına aktar yarabbi....haset insanların ağzını kapatacak kiloya indir yarabbi...şu amin diyen kullarını geri çevirme yarabbi...bize de boğazımızı tutma gayreti ver yarabbi...çikolata görünce dayanma gücü kudreti ver Yarabbi....
TARTI ÜZERİNDE BİZİ SINAMA YARABBİMM....:)

Eki Görüntüle 1124697

Yarabbi bizi sivribiber gibi dümdüz et Dolmalık biber halimizden çıkar...bizi şişkolukla sınama Yarabbi....Yiyip yiyip kilo almayan kullarından et ...bende ki kiloları al amannn bu nasılsa ne yapsa veremez diyen kullarına aktar yarabbi....haset insanların ağzını kapatacak kiloya indir yarabbi...şu amin diyen kullarını geri çevirme yarabbi...bize de boğazımızı tutma gayreti ver yarabbi...çikolata görünce dayanma gücü kudreti ver Yarabbi....

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

Amiiin

Eki Görüntüle 1124697

Amin...:KK9::97::97:

2 gundur asiri terliyorum vede wcden cikamiyorum cis manasinda yani :) bu sassy su beni cok terletio ve agir bir kokuda cikiyor . kendime inanamiyorum. sporda yaparken ter atinca akabinde dusa giriyorum. dustan sonRa terlemiyorum . ama sabahtan oglene kadar sassyi bitiriyorum dolayisiyla ogleden sonRa islevini yerine getiriyor. bakalim bu hafta bir iceyim degisim olacakmi. birde cok tok tutuyor. yani yemesem yemem. ama aksam 6yi gecirmemeye calisiyorum . bence herkes denemeli.

tarifi birkez daha yaziyorum bidaha merak eden olursa google amcadan sorsun:))'

2lt su
1 limonu dogra
1 salatalik dogra
12 yaprak nane
2 parca bas parmak buyuklugunde taze zencefil

aksamdan buzdolabina koy ertesi gun - gun icinde bitir
hemen tarifi alıyorum kg da farkederse bende haftasonları evdeyken yapayım

sonra google amca cevap vermez falan :KK52::KK52:
Sabah 9.00; 3/4 muz, bir avuç kuru yemiş, süt

14.45 gibi yarım bardak portakal suyu

Arada şekersiz Türk kahvesi

19.30 gibi tavuklu salata

1.5 lt falan su
portakal suyu 1 kahve fincanını geçmeyecek canım ama kırkta bir başkaları okuyup hergün içmesin diye yazıyorum:KK34:
Canim hosbuldum çok teşekkür ederim. .bitti şükürler olsun hala inanamiyorum:)
Canim hayirlisini diliyorum bebek için ama gönlündeki malum..göstermedi malesef cinsiyeti ,tam 2 saat muayenehanede kaldık yemek yedim falan ama yok nafile kapatti bacaklarını. Her yeri kıpır kıpır ama bacaklar kapalıydi..biraz daha sabır

Çok teşekkür ederim ben de hosgeldiniz diyorum :KK16:

Ahh ablam sorma çok uzattim ama çok dertliyiz sulalece kendilerinden. .düşün artik k.valdeler o kiskanmasin diye bi kenarda oturdular. O kadar problem yani. . Allah akıl fikir versin diyorum tat tuz bırakmıyor bizde..işimiz ve kazancimiz ayri olsa da kişiliği böyle. .o herkesi her an kiskanabilir..allaha havale ediyorum artik..

çok hoş zaten burada paylasabilmek..kimse kimseyi kiskanmiyor herkes tam destek birbirine.iyi ki varsiniz hepiniz

Bu arada kuzucuk çok iyi çok şükür. .ben bu yorgunlugumla allah biliyor ya nasıl bi tabloyla karsilasacagimi bilemedim. Cekinerek gittim doktora.. yukarda da yazdim cinsiyet netlesemedi.. ikili test sonucum yaş riski dışında çok iyi çıktı. Yaş riskini de 35 ten sonra otomatik olarak yüksek aliyormus. Doktorum sakin takilma buna dedi. Senin yasinda herkeste ayni çıkar. Onemli olan çok çok absürd bi sonuc olmamasi dedi..

Doktorcum sofra bile hazirladi mutfaginda..yemek yersen belki pozisyon değiştirir diye ama nafile. .

Canim geçmiş olsun. .bazen antibiyotik olmadan iyilesmiyor bebisler..hatta daha da ilerliyor hastalık, dozu bile önemli

:nazar: kuzucuğa

bebecik annesine naz yapıyor göstermiyor kendisini 1 ay daha sabredeceğiz:KK34:

ben 3. ye 35 yaşıma yakınken hamile kalmıştım doktorum hiç tarama yaptırmadı gerek yok diye...şimdi herkese tarama yapıyorlar

eltine de çok gıcık kaptım terbiyesiz bu ne kıskançlık böyle milleti indallah ettirmiş...:KK4:

Kizim bir haftadir keyifsiz, gecen hafta bi arkadasin kizindan kapti sanirim.
Burnu akti bir ikigun. Sonra gecti derken bugun yine basladi, hafif ateside var.
Ilik dus aldirip surup icirdim, simdi iyi ama insallah tekrarlamaz.
geçmiş olsun canım
günaydın ^_^

09:30
1 yumurtalı KKK
yanıma muz almayı unutmuşum :KK43:

Bir de ben bugüne kadar 2 - 3 kayısı ve bir o kadar erik yiyordum :26: dünkü yazıları okudum da ya kayısı ya meyve yenebileceğini öğrendim :KK43:
bundan sonra meyve yok. ya da gün aşırı değişirim kayısı ile... :KK25:

öğlen
bulgur pilavı
taze fasulye
salata

yiyeceğim inşallah. ^_^

kolay gelsin herkese.
ben ilk başladığın zamanlarda meyvelerle ilgili yazmıştım ama dikkat etmemişsin demek ki:KK20:
günaydın kızlar:KK16::KK16::KK16:
bugün sanki cuma da bildirim yapacakmışız gibi geldi sabah tartılırken
bugün bende yeni bir başlangıç yapıyorum 90.6 kiloyla
bu sefer daha kalıcı olacak inşallah
hastalıklar moral bozuklukları derken 2 haftadır ipin ucunu kaçırmıştım
eğer kendimi toparlamazsam kızımın doğum gününe 80 olmak hayal olacak
dizginleri tekrar ele alma zamanı geldi

sabah 1/2 muz, 4 çilek, 1 yumurta, domates, salatalık, peynir, 10 zeytin, 6 ceviz (taze taze kırarak yedim :KK1:)
:KK20::KK20:...hiç bir şey karatayı bozmaya neden değil...bende 1 senedir çok şeyler yaşadım ama kaçamak bile yapmadım beyninizi kaçamak yapmaya alıştırmayın....

“Alkali beslenmeyi kabul etmiyorum” demiş, Prof Dr. Canan Karatay.

Gazetecilerin sorusu üzerine asitli gıdaların zararlarına vurgu yaparak “Alkali beslenme” konusuna değinen Karatay, şöyle konuştu:
“Ben alkali beslenmeyi kabul etmiyorum. Doğal olan insan vücudu, böbrekler sağlıklı çalışıyorsa, doğal herşeyi yediğiniz sürece, sizin böbrekleriniz, vücudunuzun asidini de alkalisini de ayarlar. ‘Alkali diyet’ diye bir şey olamaz. Vücuttaki asididesini ve alkaliliğini ancak böbrekler sağlar. Böbrekler sağlıklı çalışırsa, bu olur. Böbrekler, sağlıklı yağ yediğinizde, sağlıklı protein yediğinizde ve bol su içtiğinizde, sağlıklı çalışır. Bunu yapmadıktan sonra, ister alkali ister asit yiyin. İnsan vücudunda herşey asittir bunu da unutmayın.”
Karatay’ın yeni kitabında, “Proteinin en önemli gıda olduğunu unutma”, “Yağ kötüdür diyenlere inanma”, “Yağların hepsini aynı kefeye koyma”, “Yüksek oranda karbonhidrat tüketme”, “Kolesterolünü sev”, “İnsülin direncini önemse”, “Bebeğini bebe bisküvisi ile besleme” gibi başlıklarda, beslenme hakkında formüller veriliyor

teşekkürler bilgiler için kedi cik

Eki Görüntüle 1124697

yarabbi...!!! Biz yedik içtik....düşünmeden bu hale geldik ....
Yarabbi bizi sivribiber gibi dümdüz et dolmalık biber halimizden çıkar...bizi şişkolukla sınama yarabbi....yiyip yiyip kilo almayan kullarından et ...bende ki kiloları al amannn bu nasılsa ne yapsa veremez diyen kullarına aktar yarabbi....haset insanların ağzını kapatacak kiloya indir yarabbi...şu amin diyen kullarını geri çevirme yarabbi...bize de boğazımızı tutma gayreti ver yarabbi...çikolata görünce dayanma gücü kudreti ver yarabbi....
Tartı üzerinde bizi sınama yarabbimm....:)

amin

$0035[1].gif $0035[1].gif $0035[1].gif $0035[1].gif

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım

ben ilk başladığın zamanlarda meyvelerle ilgili yazmıştım ama dikkat etmemişsin demek ki:KK20:
:KK20::KK20:...hiç bir şey karatayı bozmaya neden değil...bende 1 senedir çok şeyler yaşadım ama kaçamak bile yapmadım beyninizi kaçamak yapmaya alıştırmayın....

teşekkürler bilgiler için kedi cik

ablacım gençliğime ve başladığım zamanki psikolojimin bozukluğuna ver. :98:
Tövbe ettim bi daha yapmam aynı hatayı ^_^ :KK9:

Eki Görüntüle 1124697

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

gunaydin 200gr gitmis gorunuyor ama yarin ne olur bilmem eli kulaginda reglimin..bu haftada regl ile sis in..poff bi randiman alamadim 3 haftadir

Herkese tüünaydın :)

Babymom sağol cnm ,sassy yi hazırladım içmeye başladım :KK66:akşam nerende araştırdım ve içenler etkilerını görmüşler ..

kızlar slm. menüm geliyor:2:
sabah:bol domates salatalık bol zeytinyağı ile
öğlen:su:2:
akşamı akşam yazıyım karar vermedm çocuklar ne isticek bakalım.

Benim reglim bu defa iki hafta gecikti, bugün hastalandım. Fena karın ağrısı çekiyorum. Canım çikolata istiyordu, tarçınlı sıcak su içtim. Geçti isteğim. Şimdi spora gidicem. Biraz yürüyüp zumba yapıp gelicem. Sırf zumba için gidiyorum diyebilirim :)

Bu arada, 10.30'da
Bir muzlu, bir yumurtalı, malesef zeytinsiz KK yaptım.

sabahtan beri cam siliyorum
karnım acıktı ama yemek yok evde
bende 2 domates ve salatalığı ortadan ikiye böldüm biraz peynir 3 ceviz ve 5 can erik yedim
şimdi yemek yapıp perdeleri ütülücem
akşam kocişim gelince asar:KK1:
akşama ne yerim bilmiyorum çünkü hastaneye gitcem mesaim var uygun bir şeyler yerim:KK34:

GÜL ABLAAAA geçliğime ver bundan sonra sana söz veriyorum kaçamak bilem yapmıcam :KK30::KK30::KK30::KK30:

herkese iyi öğlenler..
inşallah GÖRÜŞMEDİĞİMİZ süre zarfında herkes iyidir sağdır selamettedir..
regl şişkinliği yaşayan herkes artı görmüş demekki bende olduğu gibi..
evden geldim şükür işimin aşımın diyetimin başına..
herkese güzel bir gün dilerim..Rabbim çabalarımızı ve sabrımızı boşa çıkarmasın inşallah..

X