Kadınlar Köyü

Ben de petibörle karnımı doyuruyorum burada....

Aç,sefil,fakir ve hastayım...Düşünen yok..Mantı,kek,menemen diye bana hava atıyorsunuz......:KK14: :KK14:

Aç,sefil,fakir ve hastayım...Düşünen yok..Mantı,kek,menemen diye bana hava atıyorsunuz......:KK14: :KK14:

Canım yanlız değilsin . Bende pötibörle karnımı doyurdum şimdi :KK50::KK43:

menemen yapıyorum. konserve yapmıştım. onu açtım. mantıyla uğraşmayım şimdi. iyi fikir verdiniz bana..

menemen yapıyorum. konserve yapmıştım. onu açtım. mantıyla uğraşmayım şimdi. iyi fikir verdiniz bana..

Ayy valla yapıp gönderseydin iyi olurdu şekerim . Canım istedi birdennn :KK34:

ben menemeni sulu yapmıyorum artık..
başka bi stil öğrendim öyle yapıyorum anlatıyım bakın sizlere :KK1:

soğanı ve biberi bi kavuruyorum orta ateşte, sonra kapağını kapatıp altını kısıyorum yumuşayana kadar.
onlar yumuşadıktan sonra küçük küçük doğradığım domatesleri ekliyorum üzerlerine, yine biraz karıştırıp kapatıyorum ağzını. suyunu çekene kadar ağzı kapalı duruyo, ama ateşi biraz yükseltiyorum.
domatesler de suyun çekince yumurtayı çırpıp üstüne ekliyorum. çok dağıtmadan, yumurta üstte duracak şekilde pişmesini sağlıyorum. tuzu, baharatı istediğiniz gibi atabilirsiniz.

sulu menemen bana çok ekmek yediriyo, şişiyorum sonra.
gerçi bunda da banıp banıp yiyosun ama, suluda yendiği kadar çok yenmiyo bu.

normalde sulu menemende yumurtayı hiç sevmem, ama bunda yiyorum.
bunun tadı yumurta olmadan çıkmıyo hatta.

soğanı ve biberi bi kavuruyorum orta ateşte, sonra kapağını kapatıp altını kısıyorum yumuşayana kadar.
onlar yumuşadıktan sonra küçük küçük doğradığım domatesleri ekliyorum üzerlerine, yine biraz karıştırıp kapatıyorum ağzını. suyunu çekene kadar ağzı kapalı duruyo, ama ateşi biraz yükseltiyorum.
domatesler de suyun çekince yumurtayı çırpıp üstüne ekliyorum. çok dağıtmadan, yumurta üstte duracak şekilde pişmesini sağlıyorum. tuzu, baharatı istediğiniz gibi atabilirsiniz.

bende şimdi yiyorum..soğan koymuyorum ama bu tarifide deneyeceğim. çok teşekkürler...

Son düzenleme:
ay kızlar bi tava menemen yedim yaa şu an çok şişim :KK1:
:KK56::KK56::KK56: Ayyy canım istediiii :KK56:

hayyal mantıyı yedinmi. valla sen yazınca gittim mantı aldım. canım çekti. birde portakallı kek yapacağım. ohhhh.:KK52:
Yedim böceğim oki tokim :KK23:
1 adet mantı parçasını 2 parçaya ayırarak yemek zorunda kaldım ama yedim :KK56:
Portakallı keke de bayılırım. :KK56:
Yapınca resimle lütfen :KK1:

Seda Sayan güzel konuşur öğrense...Maşallah "R" leri bol.....:KK1:
Kesinnnn :KK53::KK53::KK53:

Aaaa canın çekecek diye hiç düşünmedim :26:
Regl ağrısına muz iyi geliyormuş. :KK31::KK34:

hahaahahah bence de :KK52: :KK52: :KK52:

ben dün de yedim aynı şeyi ama, niyeyse bugün bi daha istedi canım
hamilelikten herhalde :KK1:
:KK56::KK56::KK56:

Babam da ustaya sormuş.
Domatesi sulandırmadan hemen koyun pişmeye demiş.
Menemende öyle daha lezzetli oluyor.
Geçen hafta babam yaptı bize. :KK56:
Enfesti... :nazar:

bende şimdi yiyorum..soğan koymuyorum ama bu tarifide deneyeceğim. çok teşekkürler...
ben böylesini daha çok sevdim, tavsiye ederim..

Ben hamileyken yumurtanın kokusundan çok rahatsız oluyordum...........

ben yumurtayı oldum olası sevmem narmikcğğğğm
hele o beyazı var ya, yiyemem ağzımda büyür öğğk midem bulandı hatta :KK70:

fakat şöyle ki; biz eruhtayken eşimin bölüğünün kümesi vardı, tavuk yetiştirdi eşim :KK70: orjinal, hür tavuk yumurtası yedim. muhteşem bişey ya, o tadı anlatamam. günde 4 tane bile yediğim olurdu, hem rafadan hem haşlama..kaldı ki beyazını sevmeyen ben.. eruhta iyi beslendik yumurta açısından. ne güzel tavuklarımız vardı, civcivlerini severdik hep :KK16:

tabi şimdi nerdeeee o yumurtalar.. olsa da yesem..şeker gibi tadı var hür tavuk yumurtasının :KK70: sarısı bile nasıl değişik renkli. bunlarınki turuncu gibi.

şimdi hamileliğimde yemem lazım, anca bu şekilde yiyebiliyorum, ama iştahlı değilim tabi.
bahçeli bir evim olursa ilk yapacağım şey tavuk beslemek olcak :KK1:

evet hayalcim öyle daha güzel oluyo cidden :KK56:
bi de menemen beyaz ekmekten başka ekmekle güzel olmuyo yaaa
evde tahıl ekmeği vardı da, tadı çıkmıyo beyaz ekmek olmadan:KK31:

ben böylesini daha çok sevdim, tavsiye ederim..

ben yumurtayı oldum olası sevmem narmikcğğğğm
hele o beyazı var ya, yiyemem ağzımda büyür öğğk midem bulandı hatta :KK70:

fakat şöyle ki; biz eruhtayken eşimin bölüğünün kümesi vardı, tavuk yetiştirdi eşim :KK70: orjinal, hür tavuk yumurtası yedim. muhteşem bişey ya, o tadı anlatamam. günde 4 tane bile yediğim olurdu, hem rafadan hem haşlama..kaldı ki beyazını sevmeyen ben.. eruhta iyi beslendik yumurta açısından. ne güzel tavuklarımız vardı, civcivlerini severdik hep :KK16:

tabi şimdi nerdeeee o yumurtalar.. olsa da yesem..şeker gibi tadı var hür tavuk yumurtasının :KK70: sarısı bile nasıl değişik renkli. bunlarınki turuncu gibi.

şimdi hamileliğimde yemem lazım, anca bu şekilde yiyebiliyorum, ama iştahlı değilim tabi.
bahçeli bir evim olursa ilk yapacağım şey tavuk beslemek olcak :KK1:
Oy oy oyyyy acıktımmmm :KK56::KK56::KK56:

evet hayalcim öyle daha güzel oluyo cidden :KK56:
bi de menemen beyaz ekmekten başka ekmekle güzel olmuyo yaaa
evde tahıl ekmeği vardı da, tadı çıkmıyo beyaz ekmek olmadan:KK31:
Kendi kendin yapmaya bak maximam...
Çok fazla katkı maddesi var onlarda... :KK50:

X