Kadının Düşmanı Yine Kadın, Problemli Kadınlar

Ama bu o kadar çok ki.. Konulara baksanıza. Kayınvalidem oğlunu seviyor diye dert yanıyor, öteki ben olsam tsaş koyarım diyor. Kadın gidip geçen gün böyle laf soktum kocam da bana saldırdı diyor.. Bu başka hiçbir şey değil.
annesınden aldıgı gazla karısını doven erkekler demek ısterken parmakların sürçtü heralde...hala sadece kadınların hatalarından bahsedıyorsunuz da
hanı oz elestırı- bakıs acısı- boylelerıde var dıyorsunuz ya
bende sıze aynı seyı soyluyorum
sız bıze kadınlarında erkeklerınde yaptıgı bu hataları sıralayıp keske ınsanlar bunları yapmasa 10 dusunup 1 konussa desenız burda alkıslardım
bı erkegın fütürsuz konusmasını yazıp boyle kadınlar gercekden var demenız ...
bende ne erkekler var .... deerım
bunun sonu yok
öz elestırı lutfen :KK66:

Öyle tabi de biraz sert olmamış mı? Azcık da nasip kısmet değil mi? Burda da bir sürü öküz olduğu sevgililik döneminden belli olup da evlenen kadın yok mu? Sonra da dert yanan. Ama tabi onlara da diyoruz bile bile lades demişsin diye :)

Canin fistigi, eksisozlukte yazan erkeklerden bahsettim ben. Kadinlardan bahsetmedim:))
Erkeklerin evlenirken kriterleri gercekten cok daha basit, eksisozluge bir goz gezdirdim hayatim degisti yeminle.

Kadinlarla ilgili yuzlerce konu var, git oku kadinlara bakis acilarini gor. Okuzogluokuz bile daha insandir yeminle. Her konuda "g.t meme" ikilisi yuzlerce kisi tarafindan yaziliyor. Insanligimdan tiksiniyorum kadinlara bakis acisini gorunce.

Kadinlara meta olarak bakan adamin evliligi de boyle olur iste d3emeye getirdim. Mal eskiyip "piyasa degeri"ni yitirince bikbik yapmaya basliyorlar, daha genc kadinlar bulup aldatiyorlar. Boyle erkeklerden cidden tiksiniyorum.

Arkadaş mutlu isen evli kalırsın mutsuzsan boşanırsın,tutupta karını yerden yere vurup bekaretine kadar anlatmazsın,o noktada kadının kadınlığı değil erkeğin adamlığı tartışma konusu
Ben sizlere bu adam mükemmel, bu adam haklı demedim. Burda olan yüzlerce kocam isteksiz, kocam benimle sevişmiyor, kocamın orası burası böyle yazılmasından bir farkı yok. Kocam sevişmiyor benle yazan bizden yorum alıyor. Hem de kadını destekleyici. Elbette ki kadın haklı olabilir ama hiç görmediğimiz diğer tarafı düşünmüyoruz bile. Kezban yakıştırması doğru değil ama öyle tabir etmiş tıpkı burada yılan kaynana, öküz koca, hayvan herif, sinsi görümce yazılması gibi.

bu arada o sozlukte bı grup meme- popo muhabbetı yapan abaza grup zaten
konustukları kelıme kapasıtesı 10 u gecmez
cıddıye alıp nıye yorum yazıyorsam...

annesınden aldıgı gazla karısını doven erkekler demek ısterken parmakların sürçtü heralde...hala sadece kadınların hatalarından bahsedıyorsunuz da
hanı oz elestırı- bakıs acısı- boylelerıde var dıyorsunuz ya
bende sıze aynı seyı soyluyorum
sız bıze kadınlarında erkeklerınde yaptıgı bu hataları sıralayıp keske ınsanlar bunları yapmasa 10 dusunup 1 konussa desenız burda alkıslardım
bı erkegın fütürsuz konusmasını yazıp boyle kadınlar gercekden var demenız ...
bende ne erkekler var .... deerım
bunun sonu yok
öz elestırı lutfen :KK66:
Ben erkeklerin yaptıklarını zaten kabul ediyorum. Burada %100 ağırlıkta otomatik bir şekilde kadını haklı görüyoruz. Bu işin bir de diğer boyutu var diyorum. Baksanıza bana bile erkek misin, fake misin, utanıyorum kadın olmaktan, sen şöylesin böylesin yazıldı bir iki saatte. Niye bu kadar saldırgan ve sabit fikirliyiz, niye haklı olma ihtiyacıyla yanıyoruz, kavgaya eğilimliyiz.. Bana erkek misin demek aklına geliyor birinin ama kimse bir kadın da bazen haksız olabilir demiyor. :)

Haklı olduğu yerler var ama adam da sütten çıkma ak kaşık değil.
Ayrıca başlıkla konu hiç uymamış.

Ben erkek üye değilim. Adam problemini anlatmış bu bir örnek sadece. Her kadın böyle dememiş. Mensup olduğun grupta böyle biri var diye grubundan utanıyorsan bu da bir sorundur. O zaman memlekette katil var bundan utanıyorum, dinimde hırsız var dinimden utanıyorum diye genellemen lazım. Ben bu adam haklı kadınlar böyle yazmadım. Buna denk geldim üzerine düşündüm siz ne diyorsunuz dedim. Bu kadar gocunmaya gerek yok. ama dilerseniz buyrun utanın, ben kadın olmaktan memnunum. :)
Utanmak konusunu tamamen carpitip, verdigin sacma sapan orneklere gic deginmeyecegim. Simdi diyorsunki, "ben bu yaziyi gordum, uzerinde dusundum ve siz ne diyorsunuz diye paylastim." Ama ilk mesajinda ne yazmissin? "Belkide cevremizdeki kadinlar bunlar, abimizin karisi, bilmem kimin nesi bu turden kadinlar. Lutfen biraz empati ve ozelestiri yapalim" yazmissin ilk mesajinda. Simdi tekrar dusun bakalaim. Bizim fikrimizi sormak icin acsaydin bu konuyu, kizlar boyle bir yaziya denk geldim internette, siz ne dusunuyorsunuz derdin. Empati yapin ozlelestiri yapin demezdin.
Ayrica sonraki yorumlarinda da, bu olayi savunmadigini, burdaki kadinlarin birbirlerini gazladigini, asil sorunun bu oldugunu yazmissin. Yani surekli çark edip duruyorsun. Bence bi dogru dur once. Sorunun ne olduguna iyice karar ver, ondan sonra konu ac.

İncisözlük'le karıştırmış olabilirsiniz. Dikkat, orası ekşisözlük..
tam da dogru noktaya degınmısım;karıstırmadıgımı bı kez daha anladım :KK66:
ve sız de o sozluktensınız ve ben bı erkek oldugunuzdan emın oldum.
K Kazen Mune Mune
zaman zaman buraya gelıp kendılerını bıze hatırlatmayı sevıyorlar;
ispat çabası işte...

ekşiciler kendini entel sananlar...bu arada ibnsan çocuğuna bakmaktan şikayet edermi o kadın yorulmuş birde o desin ben bakayım çocuğa diye o kadın en son nezaman kuaföre gidebildi acaba işten güçten..en son nezaman rahat rahat banyo yaptı en son nezaman film izledi...o hale nasıl geldi birde bunları sorgulamak lazım...

Utanmak konusunu tamamen carpitip, verdigin sacma sapan orneklere gic deginmeyecegim. Simdi diyorsunki, "ben bu yaziyi gordum, uzerinde dusundum ve siz ne diyorsunuz diye paylastim." Ama ilk mesajinda ne yazmissin? "Belkide cevremizdeki kadinlar bunlar, abimizin karisi, bilmem kimin nesi bu turden kadinlar. Lutfen biraz empati ve ozelestiri yapalim" yazmissin ilk mesajinda. Simdi tekrar dusun bakalaim. Bizim fikrimizi sormak icin acsaydin bu konuyu, kizlar boyle bir yaziya denk geldim internette, siz ne dusunuyorsunuz derdin. Empati yapin ozlelestiri yapin demezdin.
Ayrica sonraki yorumlarinda da, bu olayi savunmadigini, burdaki kadinlarin birbirlerini gazladigini, asil sorunun bu oldugunu yazmissin. Yani surekli çark edip duruyorsun. Bence bi dogru dur once. Sorunun ne olduguna iyice karar ver, ondan sonra konu ac.
Siz önce bi saldırmayı bırakın, sakince konuşun konuşalım. Belki de böyledir demişim, kendinize özeleştiri yapsanız ne ya da burdaki konulara ne görürsünüz? Sonra gelen karşı cevapları yanıtlamışım görüşümü savunarak bunda bir anormallik yok. Kadın haklı, sadece kadın haklı, erkeğin Allah belasını versin yazmadım diye çark ediyor sanmışsınız.
Sadece sizin gibi saldırgan bir tutumda değilim hepsi bu. 'doğru dur' aynen öyle yapın.

Bunu yazan 4x4 lükmü acaba!!

Bunlarin bir kismi hepimizin basina zaman zaman gelmiyor mu??

Agdaya gidemedigim yikanamadigim zamanlarim oldu( bebegim ufakken)
İs yerini kimi zaman dinlence yeri olarak gördüm dogru ama neden?nedenini sorgulayan var mi?
Neden?ben anneyim,is kadiniyim,ev kadiniyim,esim,doktorum,ogretmenim,kadinim ..hangi kimlige bürünmem gerekirse bürünürüm tereddütsüz.. isten ciktiktan sonra bir cok kimlige bürünebilirim hele hele esimden yardim da gelmiyorsa yüküm daha da artar yardim etse bile benim yapacagim isler farkli olabiliyor ..ee ne ara kendime zaman ayirip ihtiyaclarimi gidericem..

Ha bu saydiklarim her zaman olmuyor ama yinede zaman zaman oluyor hep bakimli mukemmel olamiyorum

Adamlar mukemmel bir kadin mukemmel hayat istiyorlarsa hayatin bir ucundan da tutacak yok oyle

Neden hep kadinin üstünde yük ??

tam da dogru noktaya degınmısım;karıstırmadıgımı bı kez daha anladım :KK66:
ve sız de o sozluktensınız ve ben bı erkek oldugunuzdan emın oldum.
K Kazen Mune Mune
zaman zaman buraya gelıp kendılerını bıze hatırlatmayı sevıyorlar;
ispat çabası işte...
Ben erkek üye değilim. Ekşi sözlük okumam beni erkek üye yapmaz. Herkes okuyor. :)
Siz de biliyorsunuz o zaman siz de erkeksiniz?
Nasıl emin oldunuz anlamıyorum? Gerçekten banlanacağımı bilsem yazacağım; kimliğimi mi gördün pipimi mi anlamadım ki tutturdun erkek de erkek diye. Ne ileri görüşlüymüşsün, 2 satır yazıdan cinsiyet tespiti yapıyorsun.

Ben erkeklerin yaptıklarını zaten kabul ediyorum. Burada %100 ağırlıkta otomatik bir şekilde kadını haklı görüyoruz. Bu işin bir de diğer boyutu var diyorum. Baksanıza bana bile erkek misin, fake misin, utanıyorum kadın olmaktan, sen şöylesin böylesin yazıldı bir iki saatte. Niye bu kadar saldırgan ve sabit fikirliyiz, niye haklı olma ihtiyacıyla yanıyoruz, kavgaya eğilimliyiz.. Bana erkek misin demek aklına geliyor birinin ama kimse bir kadın da bazen haksız olabilir demiyor. :)
Ben şiddet konuları dışında kadınlara %100 hak verildiğini görmedim bu sitede.
Hatta yorumları beğenmeyen kızıp giden çok üye oldu.
Mesela kv ile oturuyorum çok bunaldım yazan üyeye neden kabul ettin diyoruz.
Eşimden şiddet görüyorum 3 çocuğum var yazan üyeye ne ... yemeye 3 çocuk yaptın diyoruz.

Siz önce bi saldırmayı bırakın, sakince konuşun konuşalım. Belki de böyledir demişim, kendinize özeleştiri yapsanız ne ya da burdaki konulara ne görürsünüz? Sonra gelen karşı cevapları yanıtlamışım görüşümü savunarak bunda bir anormallik yok. Kadın haklı, sadece kadın haklı, erkeğin Allah belasını versin yazmadım diye çark ediyor sanmışsınız.
Sadece sizin gibi saldırgan bir tutumda değilim hepsi bu. 'doğru dur' aynen öyle yapın.
Gordugun gibi ben ilk mesajimda da ayni seyi savunuyorum, diger tum mesajlarimda da. Bence o tirnak icinde yazdigin eylemi yapmasi gereken sensin. Kivrila kivrila yilana döndün.

Canin fistigi, eksisozlukte yazan erkeklerden bahsettim ben. Kadinlardan bahsetmedim:))
Erkeklerin evlenirken kriterleri gercekten cok daha basit, eksisozluge bir goz gezdirdim hayatim degisti yeminle.

Kadinlarla ilgili yuzlerce konu var, git oku kadinlara bakis acilarini gor. Okuzogluokuz bile daha insandir yeminle. Her konuda "g.t meme" ikilisi yuzlerce kisi tarafindan yaziliyor. Insanligimdan tiksiniyorum kadinlara bakis acisini gorunce.

Kadinlara meta olarak bakan adamin evliligi de boyle olur iste d3emeye getirdim. Mal eskiyip "piyasa degeri"ni yitirince bikbik yapmaya basliyorlar, daha genc kadinlar bulup aldatiyorlar. Boyle erkeklerden cidden tiksiniyorum.

Aynen eksi sozlukte kadinla ilgili yorumlarin 10'undan 9'u kadin organlari, hangileri oldugunu yazmama gerek yok sanirim. Daha gecen gun bir kadinda aradiginiz ozellikler basliginin yarisi buydu. Sonra kadin cinsel obje olarak goruluyor diyince vay sen feministsin! Ulan arkadasim ulkenin erkek potansiyeli bu, ulkenin erkek seviyesi bu. Ustelik bunlar da ulkenin okumus yazmis kesimi haa. Istedigi kadar klasik eser okusun, istedigi kadar ben marjinalim ben oyleyim ben boyleyim edasinda takilsin bu erkek milletinin yuzde 90'inin zihniyeti bu ve bulundugu ortami köyün kahvesine ceviriyor. Hatta köy kahvesi daha iyidir bu kadar aciktan yapmazlar. Bir de kadin kelimesi gordukleri yere meme kelimesi yapistiran davarlar tutmus Kk kadinlarina kezban diyor. Ben kezbansam sen davarin onde gidenisin. Ayrica kezban yaftalamasina da karsiyim, illa yaftalayacaklarsa birilerini kendi aralarindaki erkek musvettelerini yaftalasinlar. Dunyanin hicbir yerinde kadinin bu kadar sifati yoktur galiba; kezban,kasar..

Bir yerde sadece kadinlardan olusan bir komun kurulmus. Bazen ciddi anlamda cekip gitmek istiyorum. Bir de unlu bir kadin yazar demisti; uzun yasamak mi istiyorsun erkek milletinden uzak dur diye. Ne kadar dogru. Ozellikle Türkiye icin.

Kendimi hic suclayamayacagim erkek milleti icin. Tecavuzde bile kadinin suclu goruldugu ulkede ben bari kendimi,hemcinslerimi suclamayim. Yeterince suclayan var nasilsa.

Var öyle erkek de var, ama kadınlar kulübünde de çok değişik kadın grupları var ve açıkçası sayıları az falan da değil. Öyleki ben kadınlar kulübüne takılmaya başladığımdan beri farkettim bunu. Göt meme diyen bir tabaka erkek varsa o tabakanın kadın karşılığı da var. Kastettiğim erkekleri metalaştıran değil ama aynı sığlıkta kadınlar. Bu tamamen eğitim kültür sosyo ekonomik çevre ile ilgili bir şey. Ben erkeklerin pek çok düşüncesinden yıllarca tiksinip feminist oldum da inan kadınların da burda öyle yorumlarını okudum ki en az erkeklerin sığlıklarından tiksindiğim kadar tiksindim.

X