Kadının Düşmanı Yine Kadın, Problemli Kadınlar

Tez hazırlayın otopsi masamı haha :)

Bak geçen gün bir kız konu açtı sevgilim dediğim adam evli çıktı yeni öğrendim ve hemen ayrıldım. Peki şimdi bu durumu adamın karısı bilmeli mi ne yapayım sizce, diye bir içerik.

Has be has kadın olan arkadaşlar canım kendi hirsini kadından mi çıkarıcan, kıskanıp kadının yuvasını mı yıkıcan, derdin ne senin ne istiyorsun kadından minvalinde yorumlar yaptılar.

Şimdi bu güzel kadınlar hem bir hemcinslerinin aldatilmasini normal bulup sus dediler hem konu sahibi kızı yerden yere vurdular.

Şimdi o konuda bu yorumları yapanlar kadınsa bence konu sahibi de en az onlar kadar kadın.

Aynen katiliyorum. O konuda soktan soka suruklenmistim. Hergun aldatilmaya dair tonla sey yazan kadinlarimiz kadina soyleme dedi ya o_O Vallahi hem soyleme dediler hem kizi gomduler; ben sok ben iptal kalibini cok kullaniyorum ama hic o konuya oturdugu kadar cuk oturmamisti. Kadin milleti olarak da degisik bir ilgincligimiz var kabul etmek lazim.

uzadıkça uzar bu liste.
extreme bir kezbanla evliyim a dostlar. diyeceksiniz ki belli değil miydi önceden. belliydi de.. geçer dedim, düzelir dedim.. ve merhamet en kötüsü de merhamet. acıdım.. hala da acıyorum. neden mi boşanmıyorum.. çocuk.. tek sebebi çocuk. çocuğun annesi babası ayrı olacak üzülecek kaygısı değil, çocuğumun o kadının yanında büyümesini istemiyorum ve sadece bunun için katlanıyorum. çocuğum için.. o dünyalar tatlısının hiçbir günahı yok.. ayrılmaya kalksam elinden gelen her türlü pisliği yapacağını ve bu pislikleri yaparken de çocuğu kullanmaktan zerre kadar çekinmeyeceğini iyi biliyorum.

şu cümleleri yazan adam,msjı boyunca kadını aşağılayıp,küçük görüp yerden yere vuruyor ve kezban diye niteliyor.peki acaba o çocuğu yaparken bu kezban melek miydi?

ne olmuş prezervatif mi yırtılmış da bu iğrenç kadından dünyalar tatlısı bir çocuk doğmuş.
Korunuyorum deyip korunmamıştır belki, çok okuyoruz. Haberi olmadan hamile kaldım, evlenmek ya da yürütmek zorunda diyen. Adam isteyerek de yapmış olabilir, bilinçle de. İhtimallerinizi erkekler veya kadınlarla sınırlamayın. İki taraftan da görün istedim.

ben kendı adıma kımseye telefon kurcalama konusunda akıl vermedım,bende okudum burda oyle acılmıs konuları
hatta ugrasıp onun ıcın strese gırmeye de degmez dıye dusundum
ona kendımce soyle yorum getırıyorum
kadın bırsey bılıyor suphelenıyor ıspat etmesı gerek
zıra bunu yapan erkek daha fazla
esının telını sevgılısının telını kurcalayan sosyal paylasım sıtelerındekı sıfrelerını takıp eden erkek sayısı kadından coook fazla
hatta cogu erkek dırek hesapları kapattırıyor kadına .

ben evlenmeden once sözluydum, bu adam telefonumu kurcalayan; mesgulken kımle konusuyorsun son arama kayıtları konustugun kısıler kalcak ertesı gun kontrol etcem deyıp benı yakın arkadasımla aldatan adam mesela...
anlatabılıyor muyum ?
ben duzelır... gecer... ortada kac senelık ılıskı var dıye dusunmedım.
onla evlenıp cocuk yapıp bıle bıle lades deyıp sonrada cocuk ıcın katlanıyorum demedım...
ben eşimin hiçbir şifresini bilmiyorum telefon, face vs vs.
ama bilmek istiyorum çünkü o benim özelim olduğunu kabullenmiyor ve her şifremi bilmek istiyor
ben istediğimde benim özel hayatım sevmiyorum karıştırmanı vs diyor ve aynı şeyleri ben söylediğimde karımsın tabii ki bileceğim diyor
dolayısıyla bu kadar telefonu benden kaçıran facebooka beni eklemeyen bi insan bende şüphe uyandırıyor ve kontrol etme dürtüsü oluşuyor
ki ben hep kontrol etsem ne olacak ki siler saklar başka tel kullanır yine aldatır yine yapar der hiç bu ihtiyacı hissetmem hissetmezdim
eee şimdi suçlu kim
ben miyim?
bi de bu açıdan baksak sevgili konu sahibi
yani erkeklerle empati yapmak yerine kadın o hale nasıl geldi onu sorgulasak??

Bu verdiğiniz örnek ekstrem,zaten yazan adamda alenen yazmış "ben bir Kezban ile evliyim"diye,sanmıyorum bu kadarına tahammül eden bir adam olsun.
Ben hiç görmedim,duymadım işten gelip,karısı evde oturduğu halde yemek yapan,çamaşır asan,bulaşık yıkayan bir erkek.
Birde karısından dinlemek lazım. Oda eşi için sayfalarca benzerlerini yazacaktır eminim.
Bu konunun size dert olan kısmı neresi anlamadım birde.

Bende inanmayan arkadaşlara şaşırıyorum. Var maalesef böyle kadınlar. Özellikle okumuş beyaz yakalı çalışan kesimde sayısı giderek artıyor olabilir. Ben en azından özelliklerin hepsini taşımasa bile bir çoğunu taşıyan birkaç kadın biliyorum.
Ve çocuklarını gerçekten annesinden daha çok düşünen erkeklerde var bu hayatta.

Benim bir veli arkadaşım var mesela. Bir senedir çalışıyor ondan önce evdeydi. Çalışıyor dediysemde kendi işi saatleri flexible. Kocası çok büyük bir firmada üst düzey yönetici. Babaları olmasa çocuklar ser sefil olurdu eminim. Bir insanın hiç mi evinde yemeği olmaz. Tek bildiği şey çocukların önüne makarna koymak mı olur sadece yada hazır şarküteri ürünleri. Kendi almaz çocukları okuldan baba toplantısının ortasında kalkar gider alır. Her akşam mutfağı baba toplar çocukları baba yedirir neymiş efendim anneye şımarıyorlarmış. Ben bunlarla baş edemiyorum ömrümü yediler. Bir tutturmuş sürekli bu laf var ağzında. Çocuklarıda gördük o onu yemez bunu yemez dediği çocuklar gayette her türlü sebzeyi yiyor anneleri olmadan babalarıyla aktiviteye gittiğimizde hiç sesleri yükselmiyor. Son derece söz dinleyen çocuklar oluyorlar. Zorda kaldımı işe veriyo kendini iş dediğide bütün gün dükkanda boş oturmak. Yanında çalışan adamda var.Daha bir kere göörmedim evde yemek yediklerini her akşam bir avm deler. KV siyle görümcesiyle sırf gidip gelme olmasın diye küs mesela kendisi. Açık açıkda söylüyor. Küçüğü doğduğundan beri hiç göstermedi eşinin ailesine. ama allah böylelerine iyi koca veriyor işte. Adam son derece ilgili çocuklarıyla ve istese tek başına bakar çocuklarına.

Başka bir arkadaşım daha var hiç bi zorunluluğu olmamasına rağmen daha bir yaşındayken çocuğu hafta içi üç gün kv de kalır 2 gün annesinde evler dip dibe git sende çocuğunla kal yada akşam getir evine sabah bırak yada senin evinde baksınlar. (bütün bunları yapabilme şansı vardı şart koşan bir kayınvalidesi falan yoktu bunu mecburiyetten yapanları tenzih ederek söylüyorum) Yok olur mu hafta sonu anneliği işine geliyor.
Eski patronum sırf kariyeri uğruna kocası çocuk istiyor diye boşadı adamı. Şimdi bin pişman ama iş işten geçti işte. Eski mahallemizde annem yaşında bir kadın vardı. Çocukluğumdan beri tanırım kocası son derece eve bağlı bir dediğini iki etmeyen vs ama kadın senelerce aldattı kocasını bütün mahallelide biliyordu. En yakın arkadaşımın annesi kocası çok yakışıklı diye takıntılıydı kocasını tekir bekir giydirir işe yollardı kadınlar bakmasın diye. Geçen sene bizim apartmana bir kız taşındı. Eşinden ayrıymış bir oğlu varmış. Çalışıyor maddi sıkıntısıda yok. Oğlunun velayet babadaymış. Dayanamadım sordum neden diye e doğduğundan beri kayınvalide baktı ona daha düşkün böylesi daha iyi bana ayda bir haftasonu geliyor işte demişti. azım açık kaldım öylece.
Bi arkadaşım sürekli söylenir kocası için herşeyin suçlusu o. Adamın haftada bir akşam boks maçı bir akşamda kendi tuttuğu takımın maçını seyretme keyfi var. Be kadın sen hafta içi 5 gece her türlü türk dizisini çekirdek eşliğinde seyredip adamı da mahkum ediyorsun iki gece adamın zevkine tahammül edilmez mi?

Bu örnekler çoğaltılabilir hayat yani siyah ve beyazdan ibaret değil. Dayakçı aldatan baskıcı öküz ruhlu türk erkekleri olduğu gibi gerçekten kezban ruhlu kadınlarda var bu hayatta.
Teşekkürler :KK68:

Ya arkadaşlar gerçek biri değil bu adam konu sahibi sadece örneklemiş olayı hemen niye üstümüze alınıyoruz ki ? Böyle kadınlar var bütün bu özellikler olmasa bile en az bir özelliğini taşıyan kadınlar var .Erkekler de kadınlar da genellenemez bence insanlar türlü türlü şimdi, hiç tanımadığımız hemcinselerimizi savunmayalım ayrıca konu sahibi erkekleri yüceltmiyor ama diyor ki çuvaldızı kendimize batıralım bu yani bu kadar sinirlenmeye gerek yok

Şimdi adamın birinin karısından memnun olmayışını ve internet ortamında içini dökmesini anlayabiliyorum da, bunu okuyan bir kadının " kadının düşmanı yine kadın...." Çıkarımında bulunup buraya taşımasını anlayamadım. Anlayan beri gelsin. Yani kocasını memnun etmeyen/edemeyen bir kadın diğer kadınlara nasıl bir düşmanlık ediyor olabilir? Yoksa konu sahibi açtığı başlıkta kendisini mi tarif ediyor? :KK51:

Şimdi adamın birinin karısından memnun olmayışını ve internet ortamında içini dökmesini anlayabiliyorum da, bunu okuyan bir kadının " kadının düşmanı yine kadın...." Çıkarımında bulunup buraya taşımasını anlayamadım. Anlayan beri gelsin. Yani kocasını memnun etmeyen/edemeyen bir kadın diğer kadınlara nasıl bir düşmanlık ediyor olabilir? Yoksa konu sahibi açtığı başlıkta kendisini mi tarif ediyor? :KK51:
Her konuya kışkırtıcı yorum yazan, kendi yapamayacağı şeyleri başkasına akıl olarak sunan, önünü ardını düşünmeden bekara karı boşamak kolay mantığıyla insanları kötü durumunda bunu yap kendini aşağlatma, rezillik çıkart, git bağır, boşan, terket, ben olsam süründürürdüm diyenlere ithaf ediyorum başlığımı. :) İyi günlerde kullanılsın..

Kadinin dusmani kocasi daha uygun olurdu belkim:)

Evet bu adamın yazdıkları abartı, hepsi bir kişide toplanmış olamaz (toplanmışsa da adama salak mısın niye böyle bir kadınla evlendin derim ben de) ama münferit olanlar çok...Şunları yapan tanıdığımız bildiğimiz duyduğumuz ya da burada okuduğumuz çok kadın var, bunu da kabul etmemiz gerekiyor...

6. aşk-ı memnu, fatmagül’ün suçu ne, yer gök aşk, lale devri, türk malı, vs. bilimum yapımları izleyip senin tercihlerine saygı göstermeyen bir kadınla her gününün ortak geçmesini istememek. kıvanç tatlıtuğ görünce dibi düşen, kuzey güney’in gelmiş geçmiş en iyi yapım olduğunu düşünen bir kadını her gün görmek istememek. (KK hatunlarının %50'si)

8. evlenmeden önce 50 kilo, evlendikten 4 yıl sonra 70 kilo olan bir kadınla aynı yatağı paylaşmak istememek. (bacaklarından kaynaklanan bir rahatsızlık nedeniyle doktora gitmek ister ancak ağdaya gitmeden doktora gidemeyeceğini söyler, halbuki kocasına kıllı bacaklarını her gün sergilemektedir.)

9. sana ağza alınmayacak küfürleri ettikten sonra hiç bir şey yokmuş gibi davranıp, akşam yatakta ona dokunmak istememeni, “hayatında başka kadın mı var senin” şeklinde yorumlayan bir kadına karşı sorumlulukların olmasını istememek.

13. boşanırsak çocuğu sana göstermem diyen bir kadınla yaşamak istememek.

15. tuvaletin kapısını kilitlediğinde seni içeride mastürbasyon yapmakla suçlayıp kapıyı zorlayan bir kadınla aynı evde yaşamak istememek.

18. etrafındaki (sadece benim etrafımdakiler değil kendi etrafındakiler de) dişileri çekemeyen (ailesi de dahil) bu yüzden sosyal ilişkilerini mahfeden, seni her alanda yalnızlığa mahkum eden bir kadınla daha da yalnızlaşmak istememek. (iş çıkışı bir arkadaşınla/akrabanla buluşursan –ki 2 ayda birdir en fazla- bunu haftalarca başına kakar ve sürekli gezdiğimi iddia eder)

19. telefon rehberindeki bütün kadın isimlerini düzenli olarak ayda bir sorgulayan bir kadınla aynı evi paylaşmak istemem.

20. bütün şifrelerimi vs. bildiği halde kendininkileri vermeyi özel yaşantısını ihlal sayan bir sapıkla hayatı paylaşmak istememek.

21. telefonda konuşurken dışarıdan gelen bir kadın sesine odaklanıp, şüphelenen, kıllanan, kim var orda diye soran ve ısrarla üsteleyen bir kadınla sürekli iletişim halinde olmak istememek.

Ay bu normal bi kadın tarifi değilki.Çok üzüldüm adama ya.Oo baya baya üzüldüm yani.Yazık valla.Kadın deli çıkmış resmen.Hayat işte.

Evet bu adamın yazdıkları abartı, hepsi bir kişide toplanmış olamaz (toplanmışsa da adama salak mısın niye böyle bir kadınla evlendin derim ben de) ama münferit olanlar çok...Şunları yapan tanıdığımız bildiğimiz duyduğumuz ya da burada okuduğumuz çok kadın var, bunu da kabul etmemiz gerekiyor...

6. aşk-ı memnu, fatmagül’ün suçu ne, yer gök aşk, lale devri, türk malı, vs. bilimum yapımları izleyip senin tercihlerine saygı göstermeyen bir kadınla her gününün ortak geçmesini istememek. kıvanç tatlıtuğ görünce dibi düşen, kuzey güney’in gelmiş geçmiş en iyi yapım olduğunu düşünen bir kadını her gün görmek istememek. (KK hatunlarının %50'si)

8. evlenmeden önce 50 kilo, evlendikten 4 yıl sonra 70 kilo olan bir kadınla aynı yatağı paylaşmak istememek. (bacaklarından kaynaklanan bir rahatsızlık nedeniyle doktora gitmek ister ancak ağdaya gitmeden doktora gidemeyeceğini söyler, halbuki kocasına kıllı bacaklarını her gün sergilemektedir.)

9. sana ağza alınmayacak küfürleri ettikten sonra hiç bir şey yokmuş gibi davranıp, akşam yatakta ona dokunmak istememeni, “hayatında başka kadın mı var senin” şeklinde yorumlayan bir kadına karşı sorumlulukların olmasını istememek.

13. boşanırsak çocuğu sana göstermem diyen bir kadınla yaşamak istememek.

15. tuvaletin kapısını kilitlediğinde seni içeride mastürbasyon yapmakla suçlayıp kapıyı zorlayan bir kadınla aynı evde yaşamak istememek.

18. etrafındaki (sadece benim etrafımdakiler değil kendi etrafındakiler de) dişileri çekemeyen (ailesi de dahil) bu yüzden sosyal ilişkilerini mahfeden, seni her alanda yalnızlığa mahkum eden bir kadınla daha da yalnızlaşmak istememek. (iş çıkışı bir arkadaşınla/akrabanla buluşursan –ki 2 ayda birdir en fazla- bunu haftalarca başına kakar ve sürekli gezdiğimi iddia eder)

19. telefon rehberindeki bütün kadın isimlerini düzenli olarak ayda bir sorgulayan bir kadınla aynı evi paylaşmak istemem.

20. bütün şifrelerimi vs. bildiği halde kendininkileri vermeyi özel yaşantısını ihlal sayan bir sapıkla hayatı paylaşmak istememek.

21. telefonda konuşurken dışarıdan gelen bir kadın sesine odaklanıp, şüphelenen, kıllanan, kim var orda diye soran ve ısrarla üsteleyen bir kadınla sürekli iletişim halinde olmak istememek.
Ya bir kere bu yaziyi yazan adam(?) o kadar itici ki, yazdiklarinin dogrulugunun ciddiye alinacagi bile yok. Adam her turlu hakareti giydirmis kadina. Igrenc bir adam canlaniyor gozumun onunde. Bak 20. maddede karisina sapik demis. Yuh. Boylesi bir adama soyleyecek soz bulamiyorum. Bu arkadasda kalkmis bunu paylasmis sanki cok guzelmis gibi. Bunu yazan adamin igrencligini bir tek ben mi goruyorum yani o_O:KK17:

Bence ilk maddeleri abartı, çocuğuna bakma ve evine alışveriş yapma işini bile adam üzerine atılmış yük olarak görmüş ama diğerleri doğruysa korkunç biriyle evli. Ama ve ama kendisi de hiç masum değil....

Niye abartı olsun ki ?
Çok kötü erkekler var da çok kötü kadınlar yok mu sanki ? Bırakalım gereksiz savunmaları kadınların da evlilikte ve öncesinde çok yanlışları oluyor gayet açık.

X