Kadının Düşmanı Yine Kadın, Problemli Kadınlar

Sonra da bana neden Turk erkekleriyle flort etmiyorsun diyorlar.
Etmiyorum kardesim. Hayatta en itici buldugum sey, kendi kanindan canindan kulturunden insanlara hakaret etmek. Turk kizlari kezban, kezbanlar vs seklinde soylemler yapan erkek gozumde biter.

Kendi g.tune bakmadan baskasina pislik atmak zaten bu isin baska bir boyutu ona deginmiyorum bile.

Yazik, cok yazik gercekten. Erkeklerimiz kendi annelerine, kardeslerine, arkadaslarina, sevgililerine futursuzca hakaret ediyorlar.

Aldatılıp affeden ama sonra herşeyden şüphe duyan kadın modeli canlandı benim gözümde,başka birşey değil

Aynı sitede güzel bir cevap da vardır. Hepsine katılmıyorum ailelerle görüşmek istemezsen görüşmezsin demek o kadar kolay değil bence ama gene de ana fikir yerinde.
Alıntı:
(bkz: olm siz nasıl kadınlarla evleniyorsunuz lan)

hakkaten dramaymış bazılarınızın yaşadığı. hakkaten sinir sahibi edenler var aranızda.

evlilik, nasıl biriyle evlendiğiniz ile ilgilidir. başlı başına bir kurum olduğunu söylemek baya zor. aileler ile görüşmek istemiyor musunuz? görüşmezsiniz.

size güvenen birini mi istiyorsunuz? güvendiğiniz ve size güvenen biriyle evlenirsiniz. evinizde kendinize ait oda mı istiyorsunuz? ona göre biriyle evlenirsiniz. çocuk konusunda bir isteğiniz mi var (n çocuk olsun; n>=0), aynı n'de buluştuğunuz biriyle evlenirsiniz.

evlendikten sonra hiçbir şey yapmak zorunda değilsiniz. hem de hiçbir şey. kaymakam gelip sizi zorla seviştirmeyeceğine göre, sevişmek zorunda bile değilsiniz, ki aile kurumunun temelidir.

beraber gezip tozacağınız, motorla dünya turuna çıkacağınız, (ne bileyim) beraber klasik müzik gurusu olacağınız, ya da evde takılacağınız, tek başınıza tiyatroya gideceğiniz, ya da mağara inişleri yapacağınız evlilikler yapmak elinizde.

ve inanın, bunları arayan kadınlar/erkekler var.

güzel bir evlilik için, önce güzel bir eş gerekir. güzel derken vücut ölçülerini değil, uyan kafaları, aradaki anlayışı ve sonsuz saygıyı kastediyorum.

yok hayvan gibi bir adamla/kadınla evlenirseniz, hayat size çekilmez olur.

Ay hic usenmedin, nerden vursam, nerden vursam diye dusundun, gittin eski konularima baktin tek tek, hemcinslerimle iletisim kuramiyorum diye actigim konuyu getirdin onume koydun. Zahmet etmissin, sorsaydin ben soylerdim. Evet normal hayatta bazen hemcinslerimle iletisim kuramiyorum. Ne var bunda? Belki bu benim sorunumdur. Benim boyle bir sorunum var diye, butun kadinlar tüü kaka diye mi dusunmeliyim yani? Kadinlari savunuyorum diye suclu mu oldum? Burda gercekten fikren carisma yasadigimiz bircok hemcinsimiz olabiliyor. Bu cok normal. Ama kadin erkek iliskisi, hele de evlilik bambaska birsey. Sapla samani karistirmamak lazim. Ben burdaki kadinlarla kavga bile etsem, eger onun esiyle ilgili bir sorunu varsa, bunu da burda dile getirmisse, kadini savunmaktan, yol yordam gostermekten gocunmam. Her zaman hemcinslerimden yanayimdir. Bununla da gurur duyuyorum.
Ne frekansta birinden bu yorumu aldığıma, nasıl cevap vermem gerektiğine baktım. Herkese aynı lafı söyleyemezsiniz ya da herkes her durumu anlamaz. Empati denemesi diyelim..

Valla yazılanların toplu olarak bir kadında bulunması düşüncesi korku verici, gerçekten. Fakat bu forumda bile bu maddelerde belirtilen kadın türevlerine denk gelmiyor muyuz? Ohooooo......Ufacık olayları büyütüp kocasına saldıranlar, sürekli eşinin özel alanına tecavüz edip facebook , telefon kurcalamalar, internetten görüşme kayıtlarına bakmanın yollarını arayanlar, hamileliğini naz yapılacak bir dönem olarak kabul edip gereksiz nazlar,tripler yapanlar, ayy ben lohusayım deyip herşeyi yapacağını, her türü nazının çekileceğini düşünenler, evlilik aşamasında bilezik, set, tek taş hesabı yapanlar. Kayınvalidesini sebepsiz yere görmek istemeyenler,gitmek istemeyenler.... Var da varrr

Mesleğim gereği , fazlaca tür kadın ve erkekle karşılaşıyorum. İnanın hiç birşey göründüğü gibi değil. Bazen öyle erkekler geliyor ki boşanmak için, eşini görünce, bir kaç kez muhattap olunca "siz bütün mal varlığınızı verin karınıza yeter ki kurtulun bundan " diyesim geliyor.

sadece ıhanetden bahsetmedım ,aynı evı paylasmaktan kacınan da dedım.
sız objektıf okumamıs oluyorsunuz bu durumda :KK66:
ayrıca paylasımınız aldatan erkeklerın tıpık bahanelerıyle dolu oldugundan yol oraya da cıkıyor zaten .
:KK66:
ve suan kadının dusmanı yıne kadındırın gercek ornegıyle karsı karsıyayız :)
bunu bı kadın desteklerse daha ne dıyım...
erkeklerın ıste bu yuzden evlenmıyorum dızelerını mesrulastırmak yerıne annelerının babanelerının de kendılerını babalarını boyle buyuttugunu hatırlatmakta ve bahanede sınır olmadıgını soylemekte kadınlar acısından olumlu bı girişim olur.
Ben bu adamı destekliyorum demedim. Ama burda çok haklıyım diye konu açan kadınlar diğer taraftan da belki böyle görünüyordur dedim. Sizden başka birkaç kişi dah aldatmasın yorumu yapmıştı. Aldattım yazmamış diye de ekledim.
Ben kendimden biliyorum ki burda bir ofis arkadaşım açtığı konuda kendini ne kadar haklı göstermişti, gerçek ne kadar fakrlıydı. Burdan aldığı haklısın, ben olsam şunu bunu yaparım yorumuyla daha da saldırdı.
Herkes, kocasının karşısında sus pus olan, kayınvalidesine yağ çeken herkes burda gerçek hayatında aslanmış gibi, kolayca boşanıyormuş, dayak yemiyormuş gibi yorum yapıyor..

biri bi kitap okumuş paylaşıyor erkeklerin gözünden kadınlar anlatılıyor yerlerden yere çalınıyor kadın ve buda kadın dayanışmasının olduğu bir yerde bir kadın arkadaşımız tarafından yapılıyor çok üzücü.
Öz eleştiri, hiç duydunuz mu? Burda her konu açan kadına ben olsam asarım, boşa git, devam et tribine diye akıl veriliyor. Gaza getiriliyor, normal hayatta kendi yapamayacağı şeyleri kolayca yapıyormuş gibi ateşliyor.
Sizden aldığı gazla davranışlarını abartıp belki de böyle bir tip oluyor. Bu açıdan bakalım, kendimizi de görelim istedim. Milleti eleştriye çok açık, kendimize bakmaya çok kapalıyız. Yazık..

Arkadaşlar kadın da insandır. Hata yapabilir. Hata yapan kadınlar da var. Psikopat kadınlar da var. Ben de feministim ama kimse de bana konudaki kadın tipini savunmasın. Tamam kadın dayanışması da bir yere kadar.

Ben bu adamı destekliyorum demedim. Ama burda çok haklıyım diye konu açan kadınlar diğer taraftan da belki böyle görünüyordur dedim. Sizden başka birkaç kişi dah aldatmasın yorumu yapmıştı. Aldattım yazmamış diye de ekledim.
Ben kendimden biliyorum ki burda bir ofis arkadaşım açtığı konuda kendini ne kadar haklı göstermişti, gerçek ne kadar fakrlıydı. Burdan aldığı haklısın, ben olsam şunu bunu yaparım yorumuyla daha da saldırdı.
Herkes, kocasının karşısında sus pus olan, kayınvalidesine yağ çeken herkes burda gerçek hayatında aslanmış gibi, kolayca boşanıyormuş, dayak yemiyormuş gibi yorum yapıyor..

Bence de bazı insanlar entel görünme çabası veriyor, tutunamayanları yarısına kadar okumuş herkes bir düşünür bir yazar bir havalı

erkekler de aziz zaten...
oyle becerıklı, oyle temız duzenlı, oyle dusuncelı, oyle bunlardan uzak ve oylesıne laık oldugu kadını bekleyen tıplerkı
ne haksızlık ama :KK70:
kadını calıstırıp parasını alıp alkole kumara yatıran mı dersın...
ust komsusuyla aldatan bahane olarak karım kendını saldı sadece kagıt ustunde evlıyız dıyen mı dersın;
her haltı yıyıp ama bız erkegız kadın dedıgın soyle olmalı dıyen mı dersın
zannedersın bunu yazan adamlar kralıyet aılesınde buyumus :KK70:
e o tarlada çapa yapan sırtında odun tasıyan şalvarlı topukları catlamıs ellerınden opulesı hayat mucadelesınde kaybolmus ama suram agrıyor bıle dıyemeyen teyzelerımızın kocası ogulları nerden :KK70:
ördekler getırdı zaaar
Lütfen ama onlar bizim erimiz yiğidimiz töbeee de :KK53:

erkekler de aziz zaten...
oyle becerıklı, oyle temız duzenlı, oyle dusuncelı, oyle bunlardan uzak ve oylesıne laık oldugu kadını bekleyen tıplerkı
ne haksızlık ama :KK70:
kadını calıstırıp parasını alıp alkole kumara yatıran mı dersın...
ust komsusuyla aldatan bahane olarak karım kendını saldı sadece kagıt ustunde evlıyız dıyen mı dersın;
her haltı yıyıp ama bız erkegız kadın dedıgın soyle olmalı dıyen mı dersın
zannedersın bunu yazan adamlar kralıyet aılesınde buyumus :KK70:
e o tarlada çapa yapan sırtında odun tasıyan şalvarlı topukları catlamıs ellerınden opulesı hayat mucadelesınde kaybolmus ama suram agrıyor bıle dıyemeyen teyzelerımızın kocası ogulları nerden :KK70:
ördekler getırdı zaaar

aaa daha bitmedi pc başında pes oynayıp karısı birazda bize vakit ayır dedi diye kadını dırdırcı yapan evde huzur bırakmamakla suçlayıp soluğu başka kollarda arayanmı dersin,(zaten aldatıyor bir bahaneye ihtitacı var)

kv desinden dayak yiyip sen nasıl adamsın beni niye savunamadın dedi diye bir hiç erine konulup o benim annem sen kimsin diyenmi dersin,(DAYAĞIDA SESİ ÇIKTI EZDİRMEDİ KENDİNİ DİYE YİYOR KADIN TERBİYESİZLİKTEN DEĞİL HAKKINI ARADI DİYE)

az şu çocuklarla ilgilende kendimi balkondan atma fikirlerimi gözden geçireyim çok bunaldım diyen kadını pisikopat olmakla suçlayan(elini tıutsa kadının zaten bu pisikoda olmayacak kadın)

bu yazıyı burada paylaşmanın amacını anlayamadım bunu okuyup ahhh vah tühh biz neler yapıyoruz ediyoruz da adamlar ne hale geliyor hemen kendimize çeki düzen verelim diye mi
peki biz ne hale geliyoruz
buradaki maddelerin hiçbiri benim için geçerli değil çoğuna eşim vermediği için çünkü dominant bi adam ben ne dersem o olur diyen bi adam çoğu da benim tarzım hareketler değil ama biliyor musun ki bazı maddeleri birebir eşim yapıyor
eee o zaman ben de aldatayım mı (Allah şaşırtmasın) ya da evimi terkedeyim ya da eşime kezban mı diyeyim (ya da erkek karşılığı neyse)
biz kadınlar bu k adar sabırlı ve hoşgörülüyken erkeklerin bu kadar çabuk pes edebilmesi beni sadece sinirlendiriyor empati yapamıyorum kusura bakmasın kimse
yok çocuk için birlikteymiş de yok çocuğunu o kadına bırakamazmış da hadi ordann gitmek istedikleri zaman gözleri çocuk görüyor ne başka bişe kimi kandırıyor ki
kaldı ki senin de erkek üye olduğunu düşünüyorum sevgili queenly_ queenly_

edit: gerçi epilasyonla ilgili de bi konun var ama bilemedim şimdi
o zaman evli değilsin bu tarz bişeyi paylaştığına göre
Ben erkek üye değilim, fake de.. Bayanım, yıllardır takip ederim burayı. Burda o kadar avam yorumlar okuyorum ki bazen. 'Kız ben olsam döverim, boşan, telefonunu karıştır, kızlar kocamın eski mesajlarını nasıl bulurum, kaynanama napsam, kaynanam oğlunu seviyor dayanamıyorum' insanlar da yorumlarıyla bir gaz veriyor ki sormayın! Evde sus pus olan kadın burda ben şöyle yaparım vs. Kendini haklı gören kişi abartıyor da abartıyor. Kadın gaza gelmeye, her şeyini anlatmaya, başka kadından gördüğünü yapmaya daha meraklı maalesef. Hiç kendini irdeleyen bir konu yok burada..

bu bahsettıklerınızın aynısını , yanı elestırdıgınız bu noktaların aynısını bu yazıyı yazan adam da yapmıs farkındaysanız :KK66:

Arkadaşlar kadın da insandır. Hata yapabilir. Hata yapan kadınlar da var. Psikopat kadınlar da var. Ben de feministim ama kimse de bana konudaki kadın tipini savunmasın. Tamam kadın dayanışması da bir yere kadar.

Savunma yok ortada, ben kendi adıma inanmıyorum bu kadının gerçekliğine,hele ki çocuğum için katlanıyorum tipi bir erkeğe hiç inanmıyorum

Öz eleştiri, hiç duydunuz mu? Burda her konu açan kadına ben olsam asarım, boşa git, devam et tribine diye akıl veriliyor. Gaza getiriliyor, normal hayatta kendi yapamayacağı şeyleri kolayca yapıyormuş gibi ateşliyor.
Sizden aldığı gazla davranışlarını abartıp belki de böyle bir tip oluyor. Bu açıdan bakalım, kendimizi de görelim istedim. Milleti eleştriye çok açık, kendimize bakmaya çok kapalıyız. Yazık..
bırınden aldıgı gazla yapmaması gereken bırseyı yapan kadın veya erkegın aklından suphe ederım.
ortaya bı soru soran bırı cok secıtlı bır suru yanıt alır
hangısını uygulayacagı o kısının karakterıdır

Böyle kadınlar çoğalsa erkekler hizaya gelir aslında. yüzyıllardır ezilen tarafız biraz da ezilsinler arkadaşlarına falan anlatsınlar, böyle paylaşsınlar. Hak eden kadınların değerini anlarlar belki zamanla.

bu bahsettıklerınızın aynısını , yanı elestırdıgınız bu noktaların aynısını bu yazıyı yazan adam da yapmıs farkındaysanız :KK66:
Ben şunu yaptım ama olsun o da bunu yapmıştı mantığı yürütmeyin lütfen.. Onun da yapmış olması sizin kötü davranışınızı haklı çıkartmaz.
Bu genelde böyledir. Erkekler mistir, azizdir de demiyorum ama hiç kendimize bakmıyoruz. Bu hastalıklı tiplere maruz kaldınız mı hiç? Ben gördüm mesela -kendim değil- bir iş arkadaşım ertesi gün uçağı olduğu için, saat 18.00'da diğer bir erkek iş arkadaşımızı aradığı için; karısı sen beni aldatıyor musun kim o o... diye telefonu elinden aldı..
Bu hastalık değil de ne ki.. Bu konuyu burda açsa çoğu yorum atar neden aramış mesai dışında takıp et canım sen bu konuyu diye..

Ne frekansta birinden bu yorumu aldığıma, nasıl cevap vermem gerektiğine baktım. Herkese aynı lafı söyleyemezsiniz ya da herkes her durumu anlamaz. Empati denemesi diyelim..
Sen zaten empatiyi erkeklerle yapip, onlara hakvermissin ki gelip burda bu yaziyi paylasmissin. Sen bir kadinla empati yapamazsin. Bence sen erkek uyesin. Zira kadinlarin futursuzca asagilandigi bir yaziyi, gelip burda atni futursuzlukla paylasamazdin kadin olsaydin. Sen kadinsan, ben su an kadinligimdan utaniyorum yani o derece.

X