Kadının Düşmanı Yine Kadın, Problemli Kadınlar

Öz eleştiri, hiç duydunuz mu? Burda her konu açan kadına ben olsam asarım, boşa git, devam et tribine diye akıl veriliyor. Gaza getiriliyor, normal hayatta kendi yapamayacağı şeyleri kolayca yapıyormuş gibi ateşliyor.
Sizden aldığı gazla davranışlarını abartıp belki de böyle bir tip oluyor. Bu açıdan bakalım, kendimizi de görelim istedim. Milleti eleştriye çok açık, kendimize bakmaya çok kapalıyız. Yazık..

daha hiç kimseye boşan demedim diyemem o sorumluluğu alamam birbirimizi tanımasakta hiç kimseye böle bir akıl vermedim vermemde kolay kolay.o yorumları yazanlar kendini belli ediyor zaten salladıkları her kelimelerinden belli alaycı tipler.zaten burdaki konulararın çoğu kadın kendini eleştirmeyi bırakın sorgulamaktan bitap olmuş niye çünkü toplumun ona yüklediği yuvayı dişi kuş yapar baskısı var.

Savunma yok ortada, ben kendi adıma inanmıyorum bu kadının gerçekliğine,hele ki çocuğum için katlanıyorum tipi bir erkeğe hiç inanmıyorum

Ben çeşit çeşit insan olabileceğini düşünüyorum. Bu kadını genellemem ama böylesi de vardır. Çok hisli erkekler de var. Sırf çocuğu için evlilik yürüteni de duydum. Yasalar direk çocuğu anneye verdiğinden ve cidden o annenin elinde büyümesini istemediğinden.

Sorunlu Olan kadına abartmışsın deniyor zaten, burda hepimiz bir olup birbirimizi gazlamıyoruz, az önce eşini kV sinden kıskanan bir kıza millet çocuğunu da mı sevemeyecek yazdım, trip at yol boşan demedim, aklı selim kimse de demez, forumun geneli avam geliyorsa takılmazsın olur biter, bu şekilde had bildirir gibi yazmak çok itici, hiç özeleştiri yapmıyorsunuz şöylesiniz böylesiniz....hoş değil

Sen zaten empatiyi erkeklerle yapip, onlara hakvermissin ki gelip burda bu yaziyi paylasmissin. Sen bir kadinla empati yapamazsin. Bence sen erkek uyesin. Zira kadinlarin futursuzca asagilandigi bir yaziyi, gelip burda atni futursuzlukla paylasamazdin kadin olsaydin. Sen kadinsan, ben su an kadinligimdan utaniyorum yani o derece.
Ben erkek üye değilim. Adam problemini anlatmış bu bir örnek sadece. Her kadın böyle dememiş. Mensup olduğun grupta böyle biri var diye grubundan utanıyorsan bu da bir sorundur. O zaman memlekette katil var bundan utanıyorum, dinimde hırsız var dinimden utanıyorum diye genellemen lazım. Ben bu adam haklı kadınlar böyle yazmadım. Buna denk geldim üzerine düşündüm siz ne diyorsunuz dedim. Bu kadar gocunmaya gerek yok. ama dilerseniz buyrun utanın, ben kadın olmaktan memnunum. :)

bırınden aldıgı gazla yapmaması gereken bırseyı yapan kadın veya erkegın aklından suphe ederım.
ortaya bı soru soran bırı cok secıtlı bır suru yanıt alır
hangısını uygulayacagı o kısının karakterıdır
Ama bu o kadar çok ki.. Konulara baksanıza. Kayınvalidem oğlunu seviyor diye dert yanıyor, öteki ben olsam tsaş koyarım diyor. Kadın gidip geçen gün böyle laf soktum kocam da bana saldırdı diyor.. Bu başka hiçbir şey değil.

Sorunlu Olan kadına abartmışsın deniyor zaten, burda hepimiz bir olup birbirimizi gazlamıyoruz, az önce eşini kV sinden kıskanan bir kıza millet çocuğunu da mı sevemeyecek yazdım, trip at yol boşan demedim, aklı selim kimse de demez, forumun geneli avam geliyorsa takılmazsın olur biter, bu şekilde had bildirir gibi yazmak çok itici, hiç özeleştiri yapmıyorsunuz şöylesiniz böylesiniz....hoş değil
'Yapmıyoruz' dedim genel olarak, 'avam yorumlar, gaz veren yorumlar' geliyor dedim. Herkes bunu yazıyor demedim.

Ben erkek üye değilim, fake de.. Bayanım, yıllardır takip ederim burayı. Burda o kadar avam yorumlar okuyorum ki bazen. 'Kız ben olsam döverim, boşan, telefonunu karıştır, kızlar kocamın eski mesajlarını nasıl bulurum, kaynanama napsam, kaynanam oğlunu seviyor dayanamıyorum' insanlar da yorumlarıyla bir gaz veriyor ki sormayın! Evde sus pus olan kadın burda ben şöyle yaparım vs. Kendini haklı gören kişi abartıyor da abartıyor. Kadın gaza gelmeye, her şeyini anlatmaya, başka kadından gördüğünü yapmaya daha meraklı maalesef. Hiç kendini irdeleyen bir konu yok burada..
ben kendı adıma kımseye telefon kurcalama konusunda akıl vermedım,bende okudum burda oyle acılmıs konuları
hatta ugrasıp onun ıcın strese gırmeye de degmez dıye dusundum
ona kendımce soyle yorum getırıyorum
kadın bırsey bılıyor suphelenıyor ıspat etmesı gerek
zıra bunu yapan erkek daha fazla
esının telını sevgılısının telını kurcalayan sosyal paylasım sıtelerındekı sıfrelerını takıp eden erkek sayısı kadından coook fazla
hatta cogu erkek dırek hesapları kapattırıyor kadına .

ben evlenmeden once sözluydum, bu adam telefonumu kurcalayan; mesgulken kımle konusuyorsun son arama kayıtları konustugun kısıler kalcak ertesı gun kontrol etcem deyıp benı yakın arkadasımla aldatan adam mesela...
anlatabılıyor muyum ?
ben duzelır... gecer... ortada kac senelık ılıskı var dıye dusunmedım.
onla evlenıp cocuk yapıp bıle bıle lades deyıp sonrada cocuk ıcın katlanıyorum demedım...

Aynı sitede güzel bir cevap da vardır. Hepsine katılmıyorum ailelerle görüşmek istemezsen görüşmezsin demek o kadar kolay değil bence ama gene de ana fikir yerinde.
Alıntı:
(bkz: olm siz nasıl kadınlarla evleniyorsunuz lan)

hakkaten dramaymış bazılarınızın yaşadığı. hakkaten sinir sahibi edenler var aranızda.

evlilik, nasıl biriyle evlendiğiniz ile ilgilidir. başlı başına bir kurum olduğunu söylemek baya zor. aileler ile görüşmek istemiyor musunuz? görüşmezsiniz.

size güvenen birini mi istiyorsunuz? güvendiğiniz ve size güvenen biriyle evlenirsiniz. evinizde kendinize ait oda mı istiyorsunuz? ona göre biriyle evlenirsiniz. çocuk konusunda bir isteğiniz mi var (n çocuk olsun; n>=0), aynı n'de buluştuğunuz biriyle evlenirsiniz.

evlendikten sonra hiçbir şey yapmak zorunda değilsiniz. hem de hiçbir şey. kaymakam gelip sizi zorla seviştirmeyeceğine göre, sevişmek zorunda bile değilsiniz, ki aile kurumunun temelidir.

beraber gezip tozacağınız, motorla dünya turuna çıkacağınız, (ne bileyim) beraber klasik müzik gurusu olacağınız, ya da evde takılacağınız, tek başınıza tiyatroya gideceğiniz, ya da mağara inişleri yapacağınız evlilikler yapmak elinizde.

ve inanın, bunları arayan kadınlar/erkekler var.

güzel bir evlilik için, önce güzel bir eş gerekir. güzel derken vücut ölçülerini değil, uyan kafaları, aradaki anlayışı ve sonsuz saygıyı kastediyorum.

yok hayvan gibi bir adamla/kadınla evlenirseniz, hayat size çekilmez olur.

Aynen.
Simdi bu adam madem bu kadinin karakterini begenmiyor niye evlenmis o zaman?
Gencligi guzelligi icin.
Genclik guzellik bir noktadan sonra ucup gidiyor. Vucut dogal yaslanma surecine giriyor, vucudun enine gidiyor, yag tutuyor, dogum yapiyorsun vs. Ama kafalarin anlasmasi, beraber guzel vakit gecirmek kaliyor.

Erkeklerin cogu g.t meme kafasiyla evleniyor. Sozlukteki erkeklerin kadin konulu konulara verdikleri linklerin %90i ".. g.t meme" seklinde.
Yorumlarin %90i "tabi ki buyuk meme olsun da gerisi onemli degil" seklinde.
G.t meme diye evlenirsen, kadin yaslanmaya baslayinca kilo aldi, saci beyazladi bikbibk demeye baslarsin kardesim, ama tabi kadinlar mal meta oldugu icin tip sadece kadinlara sermaye. Sorsaniz pasamiz kendi sanki zaman gectikce Brad Pitte evriliyor.

O zaman canim kardesim sen sevmeyi bilmiyorsan, kadini memeden ibaret goruyorsan, paylasim sevgi aramiyorsan ve boyle bir evlilik yapiyorsan neyden sikayetcisin? Sevmedigin, anlasamadigin biriyle evlenip sonra neyin sikayetini yapiyorsun? Kezban diye bahsettigi kadin gencken Oxford mezunuydu da , evlendikten sonra mi cahil kaldi?? Hic mi taniyamadin bu kadini evlenmeden once?

Kadinlara insan olarak bakma; duygusal paylasim yapmadigin, tipinden baska bir yerine bakmadigin, tanimadigin bir kadinla evlen sonra da kezban rereriororo..........herkes hakettigi gibi yasiyor kardesim. Evlilige bakis acisi dogrultusunda evlilik yapar insanlar, kendi yaptigin secimle insanlarin kafasini utuleyemezsin/

Ben çeşit çeşit insan olabileceğini düşünüyorum. Bu kadını genellemem ama böylesi de vardır. Çok hisli erkekler de var. Sırf çocuğu için evlilik yürüteni de duydum. Yasalar direk çocuğu anneye verdiğinden ve cidden o annenin elinde büyümesini istemediğinden.

Bu özelliklerin tamamına sahip kadın yaygın mıdır,keza çocuğum için katlanıyorum diyen erkek?

Ekstrem bir durumdan mı özeleştiri yapıcaz

Bu özelliklerin tamamına sahip kadın yaygın mıdır,keza çocuğum için katlanıyorum diyen erkek?

Bu özelliklerin hepsini tek seferde combo olarak kendinde toplamasına gerek yok.
Ama yakın zamanda eminim görmüşsünüzdür; 'Kocam tuvalete girerken kapıyı kilitliyor, biz evli değil miyiz?
'Kaynanam kocamı çok seviyor.'
'Kocamın telefonunu karıştırıyorum, mesaj buldum, bulacağım, şifresini kıramadım' x 100 konu açıldı burda.
Tuvalet konusuna evlilik bu, sana kapıyı kilitleyebilir diyenler evliliği bilmiyor canım haklısın yazan vardı. Daha ötesi var mı..

'Yapmıyoruz' dedim genel olarak, 'avam yorumlar, gaz veren yorumlar' geliyor dedim. Herkes bunu yazıyor demedim.

Anlatmak istediğin şeyin bu örnek üzerinden tartışmaya açılmasını doğru bulmuyorum çünkü tabanı yansıtan birnornek değil,ekstrem

Bu özelliklerin tamamını taşıyan kaç kadın vardır Allah aşkına,biri ikisi üçü hepimize vardır da tamamı yani,sonra erkek dicek ki çocuğum için duruyorum

Bana ütopik geldi bu kadın. Bütün kötü özelliklerin bir kişide toplanması özellikle saçma. Vardır tabii kadında da hata yalnız çevremizde gördüğümüz kadarıyla sorunlu ve sorumsuz olan genelde erkekler. Ve bir kadın tel karıştırıyorsa, kimle konuştuğuna kadar bakıyorsa yüksek ihtimal aldaatılmıştır. Çoğu öyledir yani. Burda ezik kadın adı altında ezeceğinize onu düşünün. Ben şahsen üzülüyorum kadınlara işte çalış gel evde çalış kocan iki işin ucundan tuttu diye sevin. Evlilik hayatı mı bu? Onun için keşke böyle kadınlar da gerçek olsa da erkekler anlasa bi şeyleri

Ben şunu yaptım ama olsun o da bunu yapmıştı mantığı yürütmeyin lütfen.. Onun da yapmış olması sizin kötü davranışınızı haklı çıkartmaz.
Bu genelde böyledir. Erkekler mistir, azizdir de demiyorum ama hiç kendimize bakmıyoruz. Bu hastalıklı tiplere maruz kaldınız mı hiç? Ben gördüm mesela -kendim değil- bir iş arkadaşım ertesi gün uçağı olduğu için, saat 18.00'da diğer bir erkek iş arkadaşımızı aradığı için; karısı sen beni aldatıyor musun kim o o... diye telefonu elinden aldı..
Bu hastalık değil de ne ki.. Bu konuyu burda açsa çoğu yorum atar neden aramış mesai dışında takıp et canım sen bu konuyu diye..
anlamadıgınız su
bı kadın durup durduk yere adama bunu demez
o adamın onceden yedıgı nane vardır
eger kadın boyle bırıyse hep boyledır ozaman o kadınla evlenen adamda kabahatı ararım
benım etrafımda hıc boyle kadın yok
ama buna da sız etrafınızda olan bıtenı gercekden bılemezsınız ıclerını bılemezsınız dıyorsunuz ya...
bende ıze aynı seyı soyluyorum o sızın tanık oldugunuz kadarı; ıcını gercegı olanı bıtenı bılemezsınız.

Aynen.
Simdi bu adam madem bu kadinin karakterini begenmiyor niye evlenmis o zaman?
Gencligi guzelligi icin.
Genclik guzellik bir noktadan sonra ucup gidiyor. Vucut dogal yaslanma surecine giriyor, vucudun enine gidiyor, yag tutuyor, dogum yapiyorsun vs. Ama kafalarin anlasmasi, beraber guzel vakit gecirmek kaliyor.

Erkeklerin cogu g.t meme kafasiyla evleniyor. Sozlukteki erkeklerin kadin konulu konulara verdikleri linklerin %90i ".. g.t meme" seklinde.
Yorumlarin %90i "tabi ki buyuk meme olsun da gerisi onemli degil" seklinde.
G.t meme diye evlenirsen, kadin yaslanmaya baslayinca kilo aldi, saci beyazladi bikbibk demeye baslarsin kardesim, ama tabi kadinlar mal meta oldugu icin tip sadece kadinlara sermaye. Sorsaniz pasamiz kendi sanki zaman gectikce Brad Pitte evriliyor.

O zaman canim kardesim sen sevmeyi bilmiyorsan, kadini memeden ibaret goruyorsan, paylasim sevgi aramiyorsan ve boyle bir evlilik yapiyorsan neyden sikayetcisin? Sevmedigin, anlasamadigin biriyle evlenip sonra neyin sikayetini yapiyorsun? Kezban diye bahsettigi kadin gencken Oxford mezunuydu da , evlendikten sonra mi cahil kaldi?? Hic mi taniyamadin bu kadini evlenmeden once?

Kadinlara insan olarak bakma; duygusal paylasim yapmadigin, tipinden baska bir yerine bakmadigin, tanimadigin bir kadinla evlen sonra da kezban rereriororo..........herkes hakettigi gibi yasiyor kardesim. Evlilige bakis acisi dogrultusunda evlilik yapar insanlar, kendi yaptigin secimle insanlarin kafasini utuleyemezsin/

Öyle tabi de biraz sert olmamış mı? Azcık da nasip kısmet değil mi? Burda da bir sürü öküz olduğu sevgililik döneminden belli olup da evlenen kadın yok mu? Sonra da dert yanan. Ama tabi onlara da diyoruz bile bile lades demişsin diye :)

Bu özelliklerin hepsini tek seferde combo olarak kendinde toplamasına gerek yok.
Ama yakın zamanda eminim görmüşsünüzdür; 'Kocam tuvalete girerken kapıyı kilitliyor, biz evli değil miyiz?
'Kaynanam kocamı çok seviyor.'
'Kocamın telefonunu karıştırıyorum, mesaj buldum, bulacağım, şifresini kıramadım' x 100 konu açıldı burda.
Tuvalet konusuna evlilik bu, sana kapıyı kilitleyebilir diyenler evliliği bilmiyor canım haklısın yazan vardı. Daha ötesi var mı..

Evet gördüm gerekeni de kendimce yazdım, milletin.mastürbasyonuna kadar karışan var, eleştirisini yapıyoruz

Ben konuyu okuduğumda o kadar rahatsız etmedi beni. Sadece böyle kadınlar var diye okudum ben. Misal kendini salma konusunda kulaklarım azıcık çınladı. (Asla salmam derken çok saldım çok) Azcık özeleştirinin de kimseye zararı olmaz gibi geliyor.

Ben bazi yorumlara katılıyorum bu listede bazilarina katılmıyorum. Kadin gece uykusuz kaliyor ve gecede gunduzde dikkatli olmak zorunda cocugun basina bisey gelmesin diye. Bu insanin sinirlerini zorlayan bisey. Ben bikac saat uykusuz kaldığımda bile bazi seyler batiyor. Kadin istemeden adamin cocugu almasi, biraz dinlen demesi gerekiyor. Erkek isyerindeyken sigara kahve molası verebilir ama kadin cogu zaman yemek bile yiyemiyor. Kıl konusunada katilmiyorum. Bunubyazan adamin kasık Ve koltuk alti killari surekli traslanmis durumday miymis acaba

Arkadaş mutlu isen evli kalırsın mutsuzsan boşanırsın,tutupta karını yerden yere vurup bekaretine kadar anlatmazsın,o noktada kadının kadınlığı değil erkeğin adamlığı tartışma konusu

Ben konuyu okuduğumda o kadar rahatsız etmedi beni. Sadece böyle kadınlar var diye okudum ben. Misal kendini salma konusunda kulaklarım azıcık çınladı. (Asla salmam derken çok saldım çok) Azcık özeleştirinin de kimseye zararı olmaz gibi geliyor.

Eşim fazla oyun oynadığında masaya yatıp sabote ediyorum, bunun için bir sözlüğe gidip Kezban cahil vs mi demesi lazım

Bana ütopik geldi bu kadın. Bütün kötü özelliklerin bir kişide toplanması özellikle saçma. Vardır tabii kadında da hata yalnız çevremizde gördüğümüz kadarıyla sorunlu ve sorumsuz olan genelde erkekler. Ve bir kadın tel karıştırıyorsa, kimle konuştuğuna kadar bakıyorsa yüksek ihtimal aldaatılmıştır. Çoğu öyledir yani. Burda ezik kadın adı altında ezeceğinize onu düşünün. Ben şahsen üzülüyorum kadınlara işte çalış gel evde çalış kocan iki işin ucundan tuttu diye sevin. Evlilik hayatı mı bu? Onun için keşke böyle kadınlar da gerçek olsa da erkekler anlasa bi şeyleri
Kadının dişi kuş misyonunda olmasını ben de doğru bulmuyorum, ortak olmalı.. Yapılma sıklığı az tabii ki. Erkek bazen ben erkeğim deyip çekiliyor, bazen kadın benim görevim bu diye zaten benimsemiş oluyor. Bu zaten içlerindek en combo örnek diye bunu seçtim yoksa bunların tek tek halini zaten sürekli görüyoruz.. 3 oldu bu örneği veriyorum ama yakın zamanda burda okudum; 'kocam tuvalete girerken kapıyı kilitliyor' diye dert konusu açan ve kilitleyemez diye yorum alan. Biz böyle kışkırtıcı desteklemede bulundukça bu kadın tekrar saldırıyor kendini haklı olduğuna inandırıp, kapıyı kilitleyemez diyor. Sağlıklı değil ki bu.

X