Kadının Düşmanı Yine Kadın, Problemli Kadınlar

Bende inanmayan arkadaşlara şaşırıyorum. Var maalesef böyle kadınlar. Özellikle okumuş beyaz yakalı çalışan kesimde sayısı giderek artıyor olabilir. Ben en azından özelliklerin hepsini taşımasa bile bir çoğunu taşıyan birkaç kadın biliyorum.
Ve çocuklarını gerçekten annesinden daha çok düşünen erkeklerde var bu hayatta.

Benim bir veli arkadaşım var mesela. Bir senedir çalışıyor ondan önce evdeydi. Çalışıyor dediysemde kendi işi saatleri flexible. Kocası çok büyük bir firmada üst düzey yönetici. Babaları olmasa çocuklar ser sefil olurdu eminim. Bir insanın hiç mi evinde yemeği olmaz. Tek bildiği şey çocukların önüne makarna koymak mı olur sadece yada hazır şarküteri ürünleri. Kendi almaz çocukları okuldan baba toplantısının ortasında kalkar gider alır. Her akşam mutfağı baba toplar çocukları baba yedirir neymiş efendim anneye şımarıyorlarmış. Ben bunlarla baş edemiyorum ömrümü yediler. Bir tutturmuş sürekli bu laf var ağzında. Çocuklarıda gördük o onu yemez bunu yemez dediği çocuklar gayette her türlü sebzeyi yiyor anneleri olmadan babalarıyla aktiviteye gittiğimizde hiç sesleri yükselmiyor. Son derece söz dinleyen çocuklar oluyorlar. Zorda kaldımı işe veriyo kendini iş dediğide bütün gün dükkanda boş oturmak. Yanında çalışan adamda var.Daha bir kere göörmedim evde yemek yediklerini her akşam bir avm deler. KV siyle görümcesiyle sırf gidip gelme olmasın diye küs mesela kendisi. Açık açıkda söylüyor. Küçüğü doğduğundan beri hiç göstermedi eşinin ailesine. ama allah böylelerine iyi koca veriyor işte. Adam son derece ilgili çocuklarıyla ve istese tek başına bakar çocuklarına.

Başka bir arkadaşım daha var hiç bi zorunluluğu olmamasına rağmen daha bir yaşındayken çocuğu hafta içi üç gün kv de kalır 2 gün annesinde evler dip dibe git sende çocuğunla kal yada akşam getir evine sabah bırak yada senin evinde baksınlar. (bütün bunları yapabilme şansı vardı şart koşan bir kayınvalidesi falan yoktu bunu mecburiyetten yapanları tenzih ederek söylüyorum) Yok olur mu hafta sonu anneliği işine geliyor.
Eski patronum sırf kariyeri uğruna kocası çocuk istiyor diye boşadı adamı. Şimdi bin pişman ama iş işten geçti işte. Eski mahallemizde annem yaşında bir kadın vardı. Çocukluğumdan beri tanırım kocası son derece eve bağlı bir dediğini iki etmeyen vs ama kadın senelerce aldattı kocasını bütün mahallelide biliyordu. En yakın arkadaşımın annesi kocası çok yakışıklı diye takıntılıydı kocasını tekir bekir giydirir işe yollardı kadınlar bakmasın diye. Geçen sene bizim apartmana bir kız taşındı. Eşinden ayrıymış bir oğlu varmış. Çalışıyor maddi sıkıntısıda yok. Oğlunun velayet babadaymış. Dayanamadım sordum neden diye e doğduğundan beri kayınvalide baktı ona daha düşkün böylesi daha iyi bana ayda bir haftasonu geliyor işte demişti. azım açık kaldım öylece.
Bi arkadaşım sürekli söylenir kocası için herşeyin suçlusu o. Adamın haftada bir akşam boks maçı bir akşamda kendi tuttuğu takımın maçını seyretme keyfi var. Be kadın sen hafta içi 5 gece her türlü türk dizisini çekirdek eşliğinde seyredip adamı da mahkum ediyorsun iki gece adamın zevkine tahammül edilmez mi?

Bu örnekler çoğaltılabilir hayat yani siyah ve beyazdan ibaret değil. Dayakçı aldatan baskıcı öküz ruhlu türk erkekleri olduğu gibi gerçekten kezban ruhlu kadınlarda var bu hayatta.

Ben erkek üye değilim. Ekşi sözlük okumam beni erkek üye yapmaz. Herkes okuyor. :)
Siz de biliyorsunuz o zaman siz de erkeksiniz?
Nasıl emin oldunuz anlamıyorum? Gerçekten banlanacağımı bilsem yazacağım; kimliğimi mi gördün pipimi mi anlamadım ki tutturdun erkek de erkek diye. Ne ileri görüşlüymüşsün, 2 satır yazıdan cinsiyet tespiti yapıyorsun.
usluba bak
:KK57:
tamda maddelerde saydıgı saydırdıgı kadın tipi...

Ben de sözlüktenim ama erkek değilim ki :)
ben o sozlukten olanlar erkek mı dedım :)
ben konusma tarzından erkek oduguna emın oldum
ordan gelen erkeklerın hepsı boyle konusuyordu sonundada grinin ellı tonuyla gıdıyorlardı :KK66:

Çok yanlış yaparak bu konuyu açmışsınız. Bende yanlış yaparak yorumumu yazayım :) Burada objektif değerlendirme yapmayız genelde. Boşan kurtul, alttan alma, süründür, ailesiyle görüşme, parayı sen yönet, inat et gibi cümleler kullanılır. Kendi ailemizin dört dörtlük karşı tarafın hep sorunlu olduğundan bahsedilir. Kendi ailemize yardım ettiğimiz zaman 'hayırlı evlat' eşimizin ailesine yardım edildiği zaman 'senin bakman gereken bir evin var ne münasebet olur'. Burada kendisinin mutlu olmayıp başkalarının da kendisi gibi olmasını isteyen kişilerin olduğunu düşünüyorum bazen.Çünkü Feministliği de aşıyor artık. Kimi arkadaş öz eleştiri yerine direk savunmaya geçmiş bu konunun buraya açılması yanlış olmuş, niye açılmış, böyle biri çok nadir çıkar demişler.Tırnaklar çıkmış direk. Sorun erkek tede vardır kadındada bunu bir cinse indirmek kendimizden kaçmaktır. He burda da bu değişir mi imkanı yok değişmez. Birbirimizi gazlarız.Ama bu şekilde yorum yaparsakta bir kısım tarafından fena taşlanırız. Baksanıza buraya yorum yazmayın o zaman konu açmayın diyen bile olmuş o kadar itici gelmiş yazmanız.

Gordugun gibi ben ilk mesajimda da ayni seyi savunuyorum, diger tum mesajlarimda da. Bence o tirnak icinde yazdigin eylemi yapmasi gereken sensin. Kivrila kivrila yilana döndün.
Tamam evet haklısınız saldırın, asabi tavırlar gösterin, her yoruma ya da mesaja ithamla cevap verin.

Adam pislik atiyor denmis ama adamin hakli oldugu en az bir noktayi ben gordum.
Telefon defterini bastan asagi kurcalayan , tum kadin isimlerine bakan.......seklindeki madde. Burda her gun adamin telefon sifresini nasil ele geciririm konusu acilmiyor mu? Burdaki kadinlarin telefona casus program indirmenin farkli sekillerini bilmiyor mu, tavsiye etmiyor mu? Adamin telefonunu kurcalamiyor mu? Burdaki cogunluk her aksam elime alir kurcalarim esler arasinda ozel hayat, kisisel sinir olmaz demiyor mu?Yapmayin Allah askina, telefonlu konulari acin okuyun. Kadinla erkek arkadas olamaz, sevgilimin etrafindaki tum kzilari uzaklastirdim ben de kendim erkeklerle arkadaslik etmiyorum yazan kac yuz kadin gordum burda? Boyle bir kadin tanimiyorum demeyin, carpilirsiniz.

Adamin karisi edepsiz bir cacaron, ama , madde madde bakarsak ordaki maddeler burdaki kadinlarda butun olarak varolmasa da parca parca var. Altinli mehirli, telefonlu konulara yapilan yorumlara bakin. Kendiniz olmasaniz bile, toplumda maddiyat odakli kadin da cok Hepimizde kotu huylar bu sekilde allstar olmasa da teker teker var.

Ote yandan begenmiyorsa evlenmeseymis bu adam da basina silah dayamadilar ya. Toplumun kadini neyse erkegi o, kadinlar bu kadar maddiyatci ve cikarci da erkekler cok mu farkli sanki? Onlar da bu paradigmanin erkek tarafi. Yuzeysel, kompleksli ve zavallilar. Evlendikten sonra kendilerini salmiyorlar, evlenmeden once de sporun s'inden habersiz g.tlu gobekli kil yumagi yasiyorlar. Ustune kisa boyluysa da tadindan yenmez.....ne adam gibi kitap okurlar, butun aksam Erman Torogluyla futbol seyrederler; ne de kulture ilgi duyarlar. Karim bakire olsun, ama butun sevgililerim birer kere versin kafasinda cinsiyetci, kadini 2. sinifa koyan kafayla yasarlar. 40 yasinda kel gobekli hallerine bakmadan 25lik kizlarin pesinden kosarlar. Her b.ku yerler , sonra ev kizi ariyorum diye takilirlar.
Bunlarin ustune begenmedikleri Turk kadini bunlara cok bile. Bu kafayla evlendiklerine dua etsinler. amipten az daha nitelikli hayatlar surerken.

Bu adam egitimli, gorgulu, iyi kazancli bir meslegi olan bir kadinla evlenseydi sanki kaldirabilecek miydi, hic sanmam. Kadin erkek insanlarimiz tencere kapak olmus ne erkeklerin kadinlardan ne kadinlarin erkeklerden yakinmaya hakki var.
Yaşa cherry.

Selamlar hanımlar,

Az önce sözlüklerin birinde 'evlenmemek için geçerli ve güzel nedenler' adlı bir konu okudum. İlk mesajımda kaldım. Birazdan sizle paylaşacağım. İş yerlerimiz, apartmanlarımız, çevremiz, yakın arkadaşlarımızın, belki abi ve kardeşlerimizin hayatındaki kadınlar da böyle..
Özellikle burada hep erkekleri suçluyoruz.. Öküzler, aldatmaya meyilliler, ilgisizler vs. Ama hiç empati yapmıyoruz. Herkesi kocasına asılan, iş için bile birini münasip bir saatte ve şekilde arasanız hakaret eden psikopatlarla dolu ortalık.
Biraz da özeleştri yapabilmemiz dileğiyle,

"mevcut evliliğime bakarak zilyon tanesini sıralayabileceğim sebeplerdir.
1. işe gitmeni kafa dinlemek ve çocukla ilgilenmekten kaçmak için bir fırsat olarak algılayan bir kadınla hayatı paylaşmak istememek.
2. akşam işten eve geldiğinde, hemen hemen her gün bir bahane bulup saat 6 da çocuğu sana bırakıp (üstünü değiştirmene tuvalete gitmene bile izin vermeden) çocuk uyuduktan sonra eve geri gelip sonra da ben çocuğa bakıyorum akşama kadar yoruluyorum sen de şimdi biraz bana hizmet et diye emirler yağdıran (çamaşırları as, makineyi çalıştır, su getir, acıktım bir şeyler hazırla .. ) bir kadınla hayatı paylaşmak istememek. hele hele 4 yıllık evlilikte o kadından bir bardak su bile istememiş bir bünyeye çok dokunuyor bu.
3. evin eksiklerini gidermek için çocukla birlikte markete gidip biraz meyve sebze aldı diye “artık eve bir şey almıyorsun, bütün ihtiyaçları da ben gidermeye başladım” diyen bir kadınla aynı evi paylaşmak istememek.
4. eve gelmeden hemen önce arayıp alınacaklar listesini (genellikle en az 7-8 kalem) sayıp telefonu kapatan, bir tanesini unuttuğunda da “unutkan pezevenk”, “sen iyice unutkanlaştın, doktora git”, “zavallı” gibi hakaretler eden bir kadınla aynı evi paylaşmak istememek.
5. teknoloji konusunda cahil olup (olabilir genellikle de öyledir zaten normaldi) ama senin o konudaki çabalarına bakıp (mesela modem arıza yapmıştır, internet gitmiştir) “ne yapıyorsun sen saatlerdir internet başında”, “yeter artık biraz da çocukla ilgilen” diyen ve cehaletini kabul etmeyen bir kadınla hayatı paylaşmak istememek.
6. aşk-ı memnu, fatmagül’ün suçu ne, yer gök aşk, lale devri, türk malı, vs. bilimum yapımları izleyip senin tercihlerine saygı göstermeyen bir kadınla her gününün ortak geçmesini istememek. kıvanç tatlıtuğ görünce dibi düşen, kuzey güney’in gelmiş geçmiş en iyi yapım olduğunu düşünen bir kadını her gün görmek istememek.
7. cahilliğini her zaman belli eden, ama zerre yüzüne vurmadığın halde seni gerizekalılıkla, görgüsüzlükle suçlayan bir kadının sesini her gün duymak istememek.
8. evlenmeden önce 50 kilo, evlendikten 4 yıl sonra 70 kilo olan bir kadınla aynı yatağı paylaşmak istememek. (bacaklarından kaynaklanan bir rahatsızlık nedeniyle doktora gitmek ister ancak ağdaya gitmeden doktora gidemeyeceğini söyler, halbuki kocasına kıllı bacaklarını her gün sergilemektedir.)
9. sana ağza alınmayacak küfürleri ettikten sonra hiç bir şey yokmuş gibi davranıp, akşam yatakta ona dokunmak istememeni, “hayatında başka kadın mı var senin” şeklinde yorumlayan bir kadına karşı sorumlulukların olmasını istememek.
10. hayatında alışveriş konusundaki tek felsefesi “kalitelisini alacaksın, kalitelisi de pahalıdır” olan sonradan görme bir kadınla geçinmeye çalışmak istememek. (örnek: çok işlek bir yerdeki kazıkçı balıkçıdan balık almak yerine, aynı balığı belki daha kalitelisini daha ucuz ama uzak bir yerden aldın diye seni cimrilikle suçlamak.)
11. evlendiğinde bakire olmadığı halde (olmasın önemli değil takmıyordum takmadım da, hala da takmıyorum) senin eski sevgilin üzerinden (ortada hiç bir şey yokken) kavgalar çıkararak aylarca hayatı zehir eden, (“o kadınla nasıl evlenmek istersin sen” ile başlayıp, “seni boynuzlayacağım zavallı” ile devam eden, içinde aileme ve bana karşı bin bir türlü küfürler barındıran intihar etmeyi bile düşündüren kavgalar, onun eski ilişkileri hakkında hiçbir şey söylememiş olmama rağmen..) bunun da üstüne sinirlenip “iyi ki seninle evlendiğimde bakire değilmişim” diyebilen bir kadınla hayatı paylaşmak istememek.
12. eski sevgililerimden birini tanıyorlar diye annene ve babana hakaret eden bir kadınla yaşamak istememek.
13. boşanırsak çocuğu sana göstermem diyen bir kadınla yaşamak istememek.
14. yaptığın her şeyde bir eksik arayan bir kadınla yaşamak istememek. (yemek yaparsın, harikadır, tek yorumu şu olur: “tuzu eksik”)
15. tuvaletin kapısını kilitlediğinde seni içeride mastürbasyon yapmakla suçlayıp kapıyı zorlayan bir kadınla aynı evde yaşamak istememek.
16. birşeyi unuttuğunda işyerini arayıp saatlerce hakaret edip taciz eden bir kadının hayatında olmasını istememek.
17. insana işini sevdiren bir kadınla hayatı paylaşmak istememek.
18. etrafındaki (sadece benim etrafımdakiler değil kendi etrafındakiler de) dişileri çekemeyen (ailesi de dahil) bu yüzden sosyal ilişkilerini mahfeden, seni her alanda yalnızlığa mahkum eden bir kadınla daha da yalnızlaşmak istememek. (iş çıkışı bir arkadaşınla/akrabanla buluşursan –ki 2 ayda birdir en fazla- bunu haftalarca başına kakar ve sürekli gezdiğimi iddia eder)
19. telefon rehberindeki bütün kadın isimlerini düzenli olarak ayda bir sorgulayan bir kadınla aynı evi paylaşmak istemem.
20. bütün şifrelerimi vs. bildiği halde kendininkileri vermeyi özel yaşantısını ihlal sayan bir sapıkla hayatı paylaşmak istememek.
21. telefonda konuşurken dışarıdan gelen bir kadın sesine odaklanıp, şüphelenen, kıllanan, kim var orda diye soran ve ısrarla üsteleyen bir kadınla sürekli iletişim halinde olmak istememek.

uzadıkça uzar bu liste.
extreme bir kezbanla evliyim a dostlar. diyeceksiniz ki belli değil miydi önceden. belliydi de.. geçer dedim, düzelir dedim.. ve merhamet en kötüsü de merhamet. acıdım.. hala da acıyorum. neden mi boşanmıyorum.. çocuk.. tek sebebi çocuk. çocuğun annesi babası ayrı olacak üzülecek kaygısı değil, çocuğumun o kadının yanında büyümesini istemiyorum ve sadece bunun için katlanıyorum. çocuğum için.. o dünyalar tatlısının hiçbir günahı yok.. ayrılmaya kalksam elinden gelen her türlü pisliği yapacağını ve bu pislikleri yaparken de çocuğu kullanmaktan zerre kadar çekinmeyeceğini iyi biliyorum.

edit: sözlük haykırdığım kuyudur, ve hiç hoşlanmayacağı şeyleri hala yapabildiğim özel alanım. bu beni rahatlatıyor."
Bu bahsi gecen kadin da degil. Insan da degil. Yaratik bence :KK30:

Kadın haklı adam gerçekten "zavallı". Hatta ezik, miyminti. Bunca kötülüğe katlanıp arkasından destan yazan bir adam zavallidir. Burada dayağa ve aldatmaya goz yumup " cicigim için kitliniyirim" diyen kadınlardan hiçbir farkı yok. Ezik baba canavar anne ikilisine maruz kalan çocuk çok mutlu sanki.
"İyi ki seninle evlenirken bakire değilmişim" cumlesinin üzerine yaptığı şey boşanmak yerine "uhuu karım beni eziyoo" diye destan yazmaksa evli kalıp çocuğa ezik baba profili çizmesin mümkünse.

Ayrıca madde madde yazıp evliliği tanimlayacaksak kokuşmuş çorapları dolabın altına fırlatan erkek profilinden daha çok madde çıkar.

Kızlar konu sahibi niye erkek olsun ki?

Bir yazı okumuş değişik gelmiş paylaşmış. Bu onu erkek mi yapar? Bence değil
yok tabıkı ondan degıl ...
tıpık sozlukden gelen erkek agzı tavrı, konusma seklı, dusuncesı...
ısrarla kadınları elestırmesı...
hem kadın hem erkek ornegı verıp objektıf elestırıye kendısını davet ettıkce
kendısı ısrarla kadınlar ustunden yurumeyı tercıh edıyor
şüpheli :)

ordan gelen erkek kromozomlarının tıpık davranıslarını sergıledı.
incelenmesını talep edıyorum :KK48:

yok tabıkı ondan degıl ...
tıpık sozlukden gelen erkek agzı tavrı, konusma seklı, dusuncesı...
ısrarla kadınları elestırmesı...
hem kadın hem erkek ornegı verıp objektıf elestırıye kendısını davet ettıkce
kendısı ısrarla kadınlar ustunden yurumeyı tercıh edıyor
şüpheli :)

ordan gelen erkek kromozomlarının tıpık davranıslarını sergıledı.
incelenmesını talep edıyorum :KK48:
Tez hazırlayın otopsi masamı haha :)

Bak geçen gün bir kız konu açtı sevgilim dediğim adam evli çıktı yeni öğrendim ve hemen ayrıldım. Peki şimdi bu durumu adamın karısı bilmeli mi ne yapayım sizce, diye bir içerik.

Has be has kadın olan arkadaşlar canım kendi hirsini kadından mi çıkarıcan, kıskanıp kadının yuvasını mı yıkıcan, derdin ne senin ne istiyorsun kadından minvalinde yorumlar yaptılar.

Şimdi bu güzel kadınlar hem bir hemcinslerinin aldatilmasini normal bulup sus dediler hem konu sahibi kızı yerden yere vurdular.

Şimdi o konuda bu yorumları yapanlar kadınsa bence konu sahibi de en az onlar kadar kadın.

Bende inanmayan arkadaşlara şaşırıyorum. Var maalesef böyle kadınlar. Özellikle okumuş beyaz yakalı çalışan kesimde sayısı giderek artıyor olabilir. Ben en azından özelliklerin hepsini taşımasa bile bir çoğunu taşıyan birkaç kadın biliyorum.
Ve çocuklarını gerçekten annesinden daha çok düşünen erkeklerde var bu hayatta.

Benim bir veli arkadaşım var mesela. Bir senedir çalışıyor ondan önce evdeydi. Çalışıyor dediysemde kendi işi saatleri flexible. Kocası çok büyük bir firmada üst düzey yönetici. Babaları olmasa çocuklar ser sefil olurdu eminim. Bir insanın hiç mi evinde yemeği olmaz. Tek bildiği şey çocukların önüne makarna koymak mı olur sadece yada hazır şarküteri ürünleri. Kendi almaz çocukları okuldan baba toplantısının ortasında kalkar gider alır. Her akşam mutfağı baba toplar çocukları baba yedirir neymiş efendim anneye şımarıyorlarmış. Ben bunlarla baş edemiyorum ömrümü yediler. Bir tutturmuş sürekli bu laf var ağzında. Çocuklarıda gördük o onu yemez bunu yemez dediği çocuklar gayette her türlü sebzeyi yiyor anneleri olmadan babalarıyla aktiviteye gittiğimizde hiç sesleri yükselmiyor. Son derece söz dinleyen çocuklar oluyorlar. Zorda kaldımı işe veriyo kendini iş dediğide bütün gün dükkanda boş oturmak. Yanında çalışan adamda var.Daha bir kere göörmedim evde yemek yediklerini her akşam bir avm deler. KV siyle görümcesiyle sırf gidip gelme olmasın diye küs mesela kendisi. Açık açıkda söylüyor. Küçüğü doğduğundan beri hiç göstermedi eşinin ailesine. ama allah böylelerine iyi koca veriyor işte. Adam son derece ilgili çocuklarıyla ve istese tek başına bakar çocuklarına.

Başka bir arkadaşım daha var hiç bi zorunluluğu olmamasına rağmen daha bir yaşındayken çocuğu hafta içi üç gün kv de kalır 2 gün annesinde evler dip dibe git sende çocuğunla kal yada akşam getir evine sabah bırak yada senin evinde baksınlar. (bütün bunları yapabilme şansı vardı şart koşan bir kayınvalidesi falan yoktu bunu mecburiyetten yapanları tenzih ederek söylüyorum) Yok olur mu hafta sonu anneliği işine geliyor.
Eski patronum sırf kariyeri uğruna kocası çocuk istiyor diye boşadı adamı. Şimdi bin pişman ama iş işten geçti işte. Eski mahallemizde annem yaşında bir kadın vardı. Çocukluğumdan beri tanırım kocası son derece eve bağlı bir dediğini iki etmeyen vs ama kadın senelerce aldattı kocasını bütün mahallelide biliyordu. En yakın arkadaşımın annesi kocası çok yakışıklı diye takıntılıydı kocasını tekir bekir giydirir işe yollardı kadınlar bakmasın diye. Geçen sene bizim apartmana bir kız taşındı. Eşinden ayrıymış bir oğlu varmış. Çalışıyor maddi sıkıntısıda yok. Oğlunun velayet babadaymış. Dayanamadım sordum neden diye e doğduğundan beri kayınvalide baktı ona daha düşkün böylesi daha iyi bana ayda bir haftasonu geliyor işte demişti. azım açık kaldım öylece.
Bi arkadaşım sürekli söylenir kocası için herşeyin suçlusu o. Adamın haftada bir akşam boks maçı bir akşamda kendi tuttuğu takımın maçını seyretme keyfi var. Be kadın sen hafta içi 5 gece her türlü türk dizisini çekirdek eşliğinde seyredip adamı da mahkum ediyorsun iki gece adamın zevkine tahammül edilmez mi?

Bu örnekler çoğaltılabilir hayat yani siyah ve beyazdan ibaret değil. Dayakçı aldatan baskıcı öküz ruhlu türk erkekleri olduğu gibi gerçekten kezban ruhlu kadınlarda var bu hayatta.
bu saydıklarından vardır ama çok değildir bir elin parmağı kadar ama genel olarak ataerkil bir toplumda yetiştirldiğimiz için beyler kendini kral sanıyor ve eşlerine yardımcı olmuyor ..sonuçta ağdaya gidemeyen kadınlar çıkıyor konudaki beyde tamamen hakaret etmiş yok kilo aldı yok meyvayı az aldım diye laf etti neden az alıyorsun dayak yiyen koca haberiyle kaç defa karşılaşıyorsun bu ülkede kaç bin kadın öldürüldü..bunlara erkekler mağdur kalmıyor kadınlar kalıyor

Tez hazırlayın otopsi masamı haha :)

Bak geçen gün bir kız konu açtı sevgilim dediğim adam evli çıktı yeni öğrendim ve hemen ayrıldım. Peki şimdi bu durumu adamın karısı bilmeli mi ne yapayım sizce, diye bir içerik.

Has be has kadın olan arkadaşlar canım kendi hirsini kadından mi çıkarıcan, kıskanıp kadının yuvasını mı yıkıcan, derdin ne senin ne istiyorsun kadından minvalinde yorumlar yaptılar.

Şimdi bu güzel kadınlar hem bir hemcinslerinin aldatilmasini normal bulup sus dediler hem konu sahibi kızı yerden yere vurdular.

Şimdi o konuda bu yorumları yapanlar kadınsa bence konu sahibi de en az onlar kadar kadın.
:KK48:

ayy evet bılıyorum o konuyu ...
bende bu konunun sahıbıne ;
bu kadınlarkadar hatalı erkeklerde var hıc bısey tek taraflı olmadıgı gıbı tek tarafdan bakmamak gerek dedım.
cunku ısrarla konu sahıbı bıze kadınlar boyle, bızzat yanımda sahıt oldum dıyor.
ben etrafımda boyle kadın gormedım deyınce; sız kımsenın ıcını bılemezsınız dıyor...
bende sızde o gordugunuz kadarını bılıyorsunuz hıc bıseyın gercek yuzunu bılmıyorsunuz dıyorum
cunku oyle bı kadınla evlenen erkekde kabahat bulurum ben en once... oyle bı adamla evlendıkden sonra sıkayet eden kadına kızdıgım gıbı...
bende hem erkek hem kadın tarafından su su hatalar var deyınce;
ısrarla kadınlar uzerınden devam edıyor; ısrarla...
ve ıstedıgı yorumu yazmayan herkese oz elestırı yapın dıyerek oz elestırıden son derece uzak duruyor ...
iletişiminde problem var :)
ben burda o bahsettıgı, elestırdıgı kadınlardan daha cok ; bırbırını gaza getıren kadından daha cok nıye bu adamdan daha hala cocuk yapıyorsun dıye hata yapan kadınlara kızan hemcınslerımı gordugum ıcın savundum
uzun suredır bu sıteyı takıp edıyorum dıyor halbukı kendısınınde gormus olması lazım...
ve en onemlısı
o adamın elestırme tarzını dogru bulup savunması; bunu yaparken o adamdan farkı olmadıgı gıbı bunu yaptıgı ıcın kızdıgım kadından da farkı yok.

içimi sana döktüm :KK45:

:KK48:

ayy evet bılıyorum o konuyu ...
bende bu konunun sahıbıne ;
bu kadınlarkadar hatalı erkeklerde var hıc bısey tek taraflı olmadıgı gıbı tek tarafdan bakmamak gerek dedım.
cunku ısrarla konu sahıbı bıze kadınlar boyle, bızzat yanımda sahıt oldum dıyor.
ben etrafımda boyle kadın gormedım deyınce; sız kımsenın ıcını bılemezsınız dıyor...
bende sızde o gordugunuz kadarını bılıyorsunuz hıc bıseyın gercek yuzunu bılmıyorsunuz dıyorum
cunku oyle bı kadınla evlenen erkekde kabahat bulurum ben en once... oyle bı adamla evlendıkden sonra sıkayet eden kadına kızdıgım gıbı...
bende hem erkek hem kadın tarafından su su hatalar var deyınce;
ısrarla kadınlar uzerınden devam edıyor; ısrarla...
ve ıstedıgı yorumu yazmayan herkese oz elestırı yapın dıyerek oz elestırıden son derece uzak duruyor ...
iletişiminde problem var :)
ben burda o bahsettıgı, elestırdıgı kadınlardan daha cok ; bırbırını gaza getıren kadından daha cok nıye bu adamdan daha hala cocuk yapıyorsun dıye hata yapan kadınlara kızan hemcınslerımı gordugum ıcın savundum
uzun suredır bu sıteyı takıp edıyorum dıyor halbukı kendısınınde gormus olması lazım...
ve en onemlısı
o adamın elestırme tarzını dogru bulup savunması; bunu yaparken o adamdan farkı olmadıgı gıbı bunu yaptıgı ıcın kızdıgım kadından da farkı yok.

içimi sana döktüm :KK45:
Dök anacım dök :))))

Bir kezbanla! evliliğini çocuğum için katlanıyorum diyen bir kamilin anıları yada hezeyanları olabilir.olay doğru mu bilemem de bir eziğin salya sümük hallerine bakıp da yazık bu erkeklere diye empati kasamayacağın.hergün dövülen,sövülen erkek şiddetinin mağduru,hatta maktülü olan kadınların varlığı sayısı,acı bir realiteyken bu eziğin yazdıklarına sadece boşan ulan diyebilirim.
Başlık sahibine sadece başlığı için katılıyorum o da konu ile alakasız olsa da kadının düşmanı kadınlar.baksanıza gerçek olup olmadığını bilmediği bir sözlük yazarının,ekstrem evlilğini bahane ederek ayyy bu kadınlar da az değile bağlamış olayı.he anam he kadınlar hep kötü bir siz akça pakçasınız.

ben şunu bılır şunu soylerım

bı erkek kadının nasıl olmasını ıstıyorsa öyle davranır :KK66:

ben bu yasıma kadar sadece 1 erkek ıcın allah yardımcısı olsun deyıp 18736487346387264873673421 kere kocası tarafından öldurulen haberlere karsılık bu kadınların derdı ne zaman bıtecek dıyorsam
burda dusunmesı gereken cogunluk kadın olmuyor demektır.

X