Kadının Düşmanı Yine Kadın, Problemli Kadınlar

Nereden biliyorsunuz şüphelendiği için karıştırdığını ? Erkek arkadaşının telefonunda çok fazla kız olmasını dert edip silmek için bahaneler üreten çok kız gördüm ben.Aynısı sosyal hesaplar için de geçerli.Bırakalım şu kadın yapıyorsa bir sebebi vardır klişesini bazı şeylerin kadını erkeği olmaz yanlışsa yanlıştır.Ha şüphe ayrı bir konu o tartışılır.Aynı durum erkekler için de geçerli ona bakarsanız.Ben yazıyı neden özellikle beğendim çünkü hep kadın kadına erkeklerden bahsediyoruz,onlardan dert tanıyoruz acaba biz nasıl görünüyoruz onlara göre ?Bizim yanlışlarımız neler tamam belki hepsi bir insanda aynı anda olamaz ya da adam kadından nefret ettiği için gözüne böyle geliyordur ama gerçekten de kadın erkek bence çok yanlışlarımız var.Üstelik yanlış olduğunu bile bile yapıyoruz buna ben de dahilim.Biraz özeleştiri gerek sadece.
Yani savunmak icin ustun bir caba sarfettiginiz gozlerden kacmiyor. Suphelendigi icin karistirdigini nerden biliyorsunuz demissiniz. Bu insanin dogasinda olan birsey. Sezgilerimizle hareket ediyoruz. Yillar yili boyle olan birsey bu. Once suphe gelir, ardindan kontrol etme istegi gelir. Insan psikolojisi bu sekilde isliyor. Bunu bilmiyor musunuz ki, kalkmis bana nerden biliyorsunuz o yuzden oldugunu diye soruyorsunuz. Savunacaksiniz diye karaya ak diyeceksiniz nerdeyse.
Ayrica herkes merak eder, karsi cinsin dusuncelerini. Ama bu demek degildir ki, kendini bilmez bir erkek musvettesinin, karisi (ayni zamanda cocugunun annesi) hakkinda hakaretvari igrenc yorumlarini kabullenecegiz. Aa demekki biz kadinlar, ya da bazi kadinlar boyle mi diyecegiz bir kendini bilmezin yazdiklarina bakip?
Son olarak elbette herkesin yanlislari vardir. Ama birde bu yanlislari ifade edis bicimi vardir. Uslup, terbiye, ahlak diye birsey vardir. Karisinin ve cocugunun annesinin yanlislarini boylesine cirkin bir dille anlatan adama saygi duyup şakşakcılık yapacak halim yok. Cok sukur daha o kadar kaybetmedim kendimi.

Yalnız bu kadından çok bir felaket makinesine benziyor ki ben de böyle bir kadın hiç görmedim:KK53: dünyanın en sabırlı insanı olsan,arada değil bir tane on tane bile çocuğun olsa insan bir gün bile dayanamaz ya,bence kendi eksiklerini de tespit etsin ondan sonra kadının bütün kötü özelliklerini madde şeklinde yazsın. Öyle bir dünya yok arkadaş:KK45:

Vardır mutlaka böyle dangul dungul çiftler.. Hakaret , küfür ve bencillik içinde yürüyen bir çok evlilik var maalesef. Neler duyuyoruz neler görüyoruz :KK43: Hele ki sosyal medya profiller insanların gözünü iyice açtı. " Tenzih ederek söylüyorum ki bazılarını farklılaştırıyor "

Yani savunmak icin ustun bir caba sarfettiginiz gozlerden kacmiyor. Suphelendigi icin karistirdigini nerden biliyorsunuz demissiniz. Bu insanin dogasinda olan birsey. Sezgilerimizle hareket ediyoruz. Yillar yili boyle olan birsey bu. Once suphe gelir, ardindan kontrol etme istegi gelir. Insan psikolojisi bu sekilde isliyor. Bunu bilmiyor musunuz ki, kalkmis bana nerden biliyorsunuz o yuzden oldugunu diye soruyorsunuz. Savunacaksiniz diye karaya ak diyeceksiniz nerdeyse.
Ayrica herkes merak eder, karsi cinsin dusuncelerini. Ama bu demek degildir ki, kendini bilmez bir erkek musvettesinin, karisi (ayni zamanda cocugunun annesi) hakkinda hakaretvari igrenc yorumlarini kabullenecegiz. Aa demekki biz kadinlar, ya da bazi kadinlar boyle mi diyecegiz bir kendini bilmezin yazdiklarina bakip?
Son olarak elbette herkesin yanlislari vardir. Ama birde bu yanlislari ifade edis bicimi vardir. Uslup, terbiye, ahlak diye birsey vardir. Karisinin ve cocugunun annesinin yanlislarini boylesine cirkin bir dille anlatan adama saygi duyup şakşakcılık yapacak halim yok. Cok sukur daha o kadar kaybetmedim kendimi.

Savunmak mı ? Özeleştiri yazmıştım ama anlaşılan okumamışsınız ha üslup konusunda size katılabilirim gayet sert.İçerik de doğruların olduğunu sanırım 241242334 kere yazacağım.Ama bence siz benim şüphe için yazdıklarımı anlamamışsınız.Siz şüphelendiği için bakıyor dediniz ben de dedim ki hepsi öyle değil hepsinin onun için baktığından nasıl eminsiniz kimisi gereksiz kıskançlıktan hatta kendi çevremle de süslemiştim onu.Hayret bir şey cidden.Konu erkeklere dair bir şey olsaydı çoğunluk ayakta alkışlardı eminim diyorum ya aynanın bize dönük kısmına bakmak istemiyoruz kendimi de dahil etmiştim üstelik ama "gereksiz yere savunmak" olarak anlaşılmış peki madem.

Yazanın hepsini okudunuz mu? Adam aldatmamış veya kötü davranmamış.
"Özellikle burada hep erkekleri suçluyoruz.. Öküzler, aldatmaya meyilliler, ilgisizler vs. Ama hiç empati yapmıyoruz. Herkesi kocasına asılan, iş için bile birini münasip bir saatte ve şekilde arasanız hakaret eden psikopatlarla dolu ortalık.
Biraz da özeleştri yapabilmemiz dileğiyle,"

yazdığınız cümle gayet net...

"""""uzadıkça uzar bu liste.
extreme bir kezbanla evliyim a dostlar. diyeceksiniz ki belli değil miydi önceden. belliydi de.. geçer dedim, düzelir dedim.. ve merhamet en kötüsü de merhamet. acıdım.. hala da acıyorum. neden mi boşanmıyorum.. çocuk.. tek sebebi çocuk. çocuğun annesi babası ayrı olacak üzülecek kaygısı değil, çocuğumun o kadının yanında büyümesini istemiyorum ve sadece bunun için katlanıyorum. çocuğum için.. o dünyalar tatlısının hiçbir günahı yok.. ayrılmaya kalksam elinden gelen her türlü pisliği yapacağını ve bu pislikleri yaparken de çocuğu kullanmaktan zerre kadar çekinmeyeceğini iyi biliyorum.

edit: sözlük haykırdığım kuyudur, ve hiç hoşlanmayacağı şeyleri hala yapabildiğim özel alanım. bu beni rahatlatıyor."""""

Yukarıda yazanlar konu sahibine mi ait...

Açıkçası kadın da erkekde birbirlerine saygıyı yitirdiklerinde ilişkide biter. Karşı tarafı suçlanır.. yapılan her hareket göze batar.

Sıraladığı özelliklere bakınca. ... Yok şüphe... küfür... kilo... Sonuçta kadın çocuk sahibi olunca kilo alıp veremiyor. .2 cisi çoğu erkek yalan söylüyor ve karısını bir şekilde kendinden soğutuyor.

Yazanın hepsini okudunuz mu? Adam aldatmamış veya kötü davranmamış.

bir erkek karısını beğenmemeye başladığında kıyaslaycağı başka kadınlar vardır. her erkeğin evliliğin sorumluluğunu kaldıramadığında bu şekilde suçlayacağı bir nedeni vardır.

Çocuk büyütmek zor iş. Erkek kendini acındırmış. karısı öyle davranıyorsa konuşsaymış. karısını sevmemiş olsa evlenmezdi.

Şaka mi gercek mi?

Şakamı gerçekten mi derken konuya yaptığım yorumdan mı bahsediyorsunuz? Şayet öyleyse yani doğru anladıysam neden sasırdınızki.Çok kötü erkekler olduğu gibi çok kötü kadınlarda var. Hatta sanırım ben öyle birini de tanıyorum. Ve çoğu zaman o kadının kocasına inanılmaz acıyorum.Bazen keşke gözü biraz daha açık olsa keşke bu kadar mal olmasa diyorum. Cinsiyetlede pek alakası yok aslında böyle seylerin.Tamamen insan olup olmamakla alakası var.Bu sebeplede kadınında erkeğinde rezili mevcut. Şaşırmadım da.

Su cocukla ilgili seyi yapiyorum ben de.
Ama yapayalnizim. Tuvalete bile gidemiyorum. 1 sn rahat durmuyor. Ayni anda bin tane is görüyorum. Bir bucuk senedir şöyle otueup raht bir cay icemedim yemek yemek zaten arka arkaya at lokmalari agzina seklinde. Cocuk bakmak eger annen kardesin komsum arkadasin yoksa arada birine birakip yarim saat disari cikamiyorsan. Gezmeye alis verise heryere birlikte gidip bez degistirip emzirmek icin yer ariyorsan, yemeklerini soguk yiyorsan, esin isteyken wc ye gitmek banyo yapmak icin onu bekliyorsan, gece 3-4 kere uyaninca az uyandi diyip sükrediyorsan, isten sonra belli süre esinin uyumasina izin veriyorsan, sürekli cocukla olup sosyallesemiyorsan. Isten gelince cocukla oynasin istersin. Cocugun icinde istersin. Babasinin arkasindan aglayip beni kucagina al demesine kiyamazsin. Takdir edilmek istersin. Sen günün nasildi yoruldun diyip, yemegini önüne koyup cay veriyorsan o da sana bir cay kahve yapsin istersin. Mutfak km lerce uzakta degil. Kendin de yapabilirsin ama ilgi görmek sevildigini bilmek istersin.

X