Kadının Düşmanı Yine Kadın, Problemli Kadınlar

Sacmalik bunlar. Sizde erkeklere hakverir gibi kalkmis burda bunu paylasip, özelestiri yapmamizi soyluyorsunuz. Her okdugunuza inaniyor musunuz siz? Ne yapalim yani erkekler boyle dusunuyorlarsa evlenmesinler. Ayrica, birde kadinlar yazmaya kalksa bu yazilanlari, kac ansiklopedi cikar bilmiyorum artik. Erkeklerin kadinlari kotulemelerini anlarim da, bir hemcinsimin kalkip bunu savunurcasina konusmasini anlayamam kusura bakmayin. Yersiz bir paylasim olmus bu.
Bunlar saçmalık değil, hepsi ayrı ayrı duyduğumuz şeyler. Yüz verdikçe de devam eden hastalıklı tipler. Bu bir kadın ya da erkek diye ayrım yapmak değil.
Burda, forumda hep şikayet eden haklıyım diyen kadınlar, onları daha da kışkırtan yorumlar var. Sonucunda haklı olduklarına inanıp devam edenler. Hiç öz eleştiri yapan yok.
Kimin dah açok haksız olduğunu tartışmıyoruz burada. Siz konuyu çok yanlış anlayıp en baştan kavga ortamına çektiniz. Eski konularınıza göz attım kusura bakmayın ama siz de davranışlarınız hakkında ve kadınlarla iletişim kuramadığınız hakkında konular açmışsınız. Gerçekten şu an anlamak için değil kavga etmek için yorum yazıyorsunuz..

evet 21 madde,hepsini okudum.

bu maddeleri kadınlar yazsaydı en az 100 madde olurdu.

hem eş,hem anne,hem evlat,hem işçi,hem çalışan,hem ev hanımı,hem hizmetli vs vs...rolünü üstlenen bir kadına bu maddeler garip hatta çok garip gelebilir.

Adam pislik atiyor denmis ama adamin hakli oldugu en az bir noktayi ben gordum.
Telefon defterini bastan asagi kurcalayan , tum kadin isimlerine bakan.......seklindeki madde. Burda her gun adamin telefon sifresini nasil ele geciririm konusu acilmiyor mu? Burdaki kadinlarin telefona casus program indirmenin farkli sekillerini bilmiyor mu, tavsiye etmiyor mu? Adamin telefonunu kurcalamiyor mu? Burdaki cogunluk her aksam elime alir kurcalarim esler arasinda ozel hayat, kisisel sinir olmaz demiyor mu?Yapmayin Allah askina, telefonlu konulari acin okuyun. Kadinla erkek arkadas olamaz, sevgilimin etrafindaki tum kzilari uzaklastirdim ben de kendim erkeklerle arkadaslik etmiyorum yazan kac yuz kadin gordum burda? Boyle bir kadin tanimiyorum demeyin, carpilirsiniz.

Adamin karisi edepsiz bir cacaron, ama , madde madde bakarsak ordaki maddeler burdaki kadinlarda butun olarak varolmasa da parca parca var. Altinli mehirli, telefonlu konulara yapilan yorumlara bakin. Kendiniz olmasaniz bile, toplumda maddiyat odakli kadin da cok Hepimizde kotu huylar bu sekilde allstar olmasa da teker teker var.

Ote yandan begenmiyorsa evlenmeseymis bu adam da basina silah dayamadilar ya. Toplumun kadini neyse erkegi o, kadinlar bu kadar maddiyatci ve cikarci da erkekler cok mu farkli sanki? Onlar da bu paradigmanin erkek tarafi. Yuzeysel, kompleksli ve zavallilar. Evlendikten sonra kendilerini salmiyorlar, evlenmeden once de sporun s'inden habersiz g.tlu gobekli kil yumagi yasiyorlar. Ustune kisa boyluysa da tadindan yenmez.....ne adam gibi kitap okurlar, butun aksam Erman Torogluyla futbol seyrederler; ne de kulture ilgi duyarlar. Karim bakire olsun, ama butun sevgililerim birer kere versin kafasinda cinsiyetci, kadini 2. sinifa koyan kafayla yasarlar. 40 yasinda kel gobekli hallerine bakmadan 25lik kizlarin pesinden kosarlar. Her b.ku yerler , sonra ev kizi ariyorum diye takilirlar.
Bunlarin ustune begenmedikleri Turk kadini bunlara cok bile. Bu kafayla evlendiklerine dua etsinler. amipten az daha nitelikli hayatlar surerken.

Bu adam egitimli, gorgulu, iyi kazancli bir meslegi olan bir kadinla evlenseydi sanki kaldirabilecek miydi, hic sanmam. Kadin erkek insanlarimiz tencere kapak olmus ne erkeklerin kadinlardan ne kadinlarin erkeklerden yakinmaya hakki var.

Son düzenleme:
hıc bısey aldatmak ıcın bahane degıl...
tv karsısında gobegını kasıyan, burnunu karıstıran, kokan coraplarını sehbaya uzatıp sapırdatarak meyve yıyen adamları kadınlar aldatmıyor ama ???
cocugu olmadıgı ıcın kocasını boşamıyor ???
ya da.... kaynana terorune karsı bıle hala evlılıgını surdurebılıyor...
ıhanetın veya evden uzaklasmanın bahanesı olmaz ,serefsızlık serefsızlıktır .
bunu ne kıllı bacaga, ne alınan kıloya baglayabılırız...
kocam evlendıgınden berı 30 kılo aldı :KK70: adam hergun duzenlı ev yemegı yıyor dort dortluk, bekarken karnımı doymus garıbımın .
sımdı ben o adamı aldatım mı onla aynı evımı paylasmıyım ne demek yahu???
zaman zaman kıloda alırız verırız ,sacımız basımız karısık pıs de olur ,hergun bakımlı da olur ...ev hallerı o. bızım esımız dıger yarımız her halımızı gorebılır.
evlılıgımın 1 . ayında amelıyat oldum mesela; hayatımda kımsenın benı gormesını ıstemeyecegım sekılde esım benı gormek zorunda, temızlemek zorunda kaldı.
annem bıle gormedı gosteremedım o hallerımı esım gordu...
sımdı benımle aynı evı paylasmaktan mı kacıcak???

cok sacma olmus...
o adamın annesıde oyleydı babası bırakıp gıtmıs mı ?
bence en onemlı ayrıntı su;
sevılen kadın guzel mutlu kadındır, sevılen kadın kendıne bakar ,esıne kendıne ozen gosterır.

hıc bısey aldatmak ıcın bahane degıl
tv karsısında gobegını kasıyan burnunu karıstıran kokan coraplarını sehbaya uzatıp sapırdatarak meyve yıyen adamları kadınlar aldatmıyor ama ???
cocugu olmadıgı ıcın kocasını boşamıyor ???
ya da.... kaynana terorune karsı bıle hala evlılıgını surdurebılıyor
ıhanetın bahanesı olmaz serefsızlık serefsızlıktır bunu ne kıllı bacaga ne alınan kıloya baglayabılırız
kocam evlendıgınden berı 30 kılo aldı :KK70: adam hergun duzenlı ev yemegı yıyor dort dortluk bekarken karnımı doymus garıbımın sımdı ben o adamı aldatım mı onla aynı evımı paylasmıyım ne demek yahu
zaman zaman kıloda alırız verırız sacımız basımız karısık pıs de olur hergun bakımlıda olur ev hallerı o bızım esımız dıger yarımız her halımızı gorebılır
evlılıgımın 1 . ayında amelıyat oldum mesela hayatımda kımsenın benı gormesını ıstemeyecegım sekılde esım benı gormek zorunda temızlemek zorunda kaldı
annem bıle gormedı gosteremedım o hallerımı esım gordu
sımdı benımle aynı evı paylasmaktan mı kacıcak

cok sacma olmus...
o adamın annesıde oyleydı babası bırakıp gıtmıs mı ?
bence en onemlı ayrıntı su
sevılen kadın guzel mutlu kadındır sevılen kadın kendıne bakar esıne kendıne ozen gosterır
Ya adam aldatıyorum, aldatacağım dememiş ki. Önyargıyla varıyorsunuz bu kanıya..

ayrıca eşini aldatan, hamile karısını aldatan,iki-üç çocuk yapıp sonra sen de çok bakımsız oldun vs..diyen,eşini ele güne rezil eden,fiziksel ve ruhsal şiddet uygulayan eş içerikli en az iki konu okuduğum bir platformda ah yazık erkeklere neler çekiyorlar diyebileceğimi sanmıyorum.

Ya adam aldatıyorum, aldatacağım dememiş ki. Önyargıyla varıyorsunuz bu kanıya..
sadece ıhanetden bahsetmedım ,aynı evı paylasmaktan kacınan da dedım.
sız objektıf okumamıs oluyorsunuz bu durumda :KK66:
ayrıca paylasımınız aldatan erkeklerın tıpık bahanelerıyle dolu oldugundan yol oraya da cıkıyor zaten .
:KK66:
ve suan kadının dusmanı yıne kadındırın gercek ornegıyle karsı karsıyayız :)
bunu bı kadın desteklerse daha ne dıyım...
erkeklerın ıste bu yuzden evlenmıyorum dızelerını mesrulastırmak yerıne annelerının babanelerının de kendılerını babalarını boyle buyuttugunu hatırlatmakta ve bahanede sınır olmadıgını soylemekte kadınlar acısından olumlu bı girişim olur.

İyide bu tek bir evlilikte erkeğin kendince yazdığı şeyler, erkekler üzerinde bir kamuoyu yoklaması değil, o yüzden sağlıklı bulmuyorum ayrıca bunlari yazan adama saygı da duymuyorum,tıpkı burda kocasına sayıp sövüp boşanmayan kadınlara saygı duymadığım gibi, eve gidince kedi gibidir eminim

uzadıkça uzar bu liste.
extreme bir kezbanla evliyim a dostlar. diyeceksiniz ki belli değil miydi önceden. belliydi de.. geçer dedim, düzelir dedim.. ve merhamet en kötüsü de merhamet. acıdım.. hala da acıyorum. neden mi boşanmıyorum.. çocuk.. tek sebebi çocuk. çocuğun annesi babası ayrı olacak üzülecek kaygısı değil, çocuğumun o kadının yanında büyümesini istemiyorum ve sadece bunun için katlanıyorum. çocuğum için.. o dünyalar tatlısının hiçbir günahı yok.. ayrılmaya kalksam elinden gelen her türlü pisliği yapacağını ve bu pislikleri yaparken de çocuğu kullanmaktan zerre kadar çekinmeyeceğini iyi biliyorum.

şu cümleleri yazan adam,msjı boyunca kadını aşağılayıp,küçük görüp yerden yere vuruyor ve kezban diye niteliyor.peki acaba o çocuğu yaparken bu kezban melek miydi?

ne olmuş prezervatif mi yırtılmış da bu iğrenç kadından dünyalar tatlısı bir çocuk doğmuş.

Herkes dengiyle evlenir arkadaşlar, şikayet etmek saçma bence. Herkes hakettiği ile evlenir ve evli kalır. Varsa sıkıntı, evlenmezsin ya da boşanırsın yani. Evlenme kararı aldığınız veya evli kaldığınız insan sizin yansımanızdır, bunu da unutmayın. Kendimden örnek vereyim, özellikleri bana benzemeyen, benim karakterime zıt, bana uzak gelen insanı ben hayatıma arkadaş diye bile almıyorum mesela. Evlilik boyutunu düşün bu işin, o çok daha uyumlu olmalı yani.

Hayır biz hep böyleyiz demiyorum. Ama kendinin farkında olmayan, böyleleri de var. Bunların bazılarını yapan, hepsini yapan. Sonra konuyu kendi penceresinden anlatıp haklı olduğuna inanıp daha da devam eden.
Biraz kendimizi sorgulayalım diye, bir erkeğin gözünden. :)
Kesinlikle katılıyorum öyle kadınlar var ki,şeytan gördüğünde esas duruşa geçer

Bu maddeler birikene kadar orda burda eşini kötüleyici yazılar yazana kadar bide kadınla konuşsaymış. Üzgünüm ama biz kadınlara çok şey yükleniyor. İyi eş ol, güzel seviş , çocukları sağlıklı büyüt , kaynananı hep ara aman gönlü olsun. Bla bla bla... özellikle şu 70 kilo olma işine hasta oldum. Varsa beylerin hamile kalma ihtimali buyursunlar doğursunlar. Sen adamın bebeğini taşı sonra da yok kilo aldın yok çatladın yok zırt yok pırt. Beğenmeyen gider kimse kimseyi silah zoruyla tutmuyor. Bide biz kadınların gözünden yazalım göbekli kıllı ayıları da görsünler bakalım.

Bunlar saçmalık değil, hepsi ayrı ayrı duyduğumuz şeyler. Yüz verdikçe de devam eden hastalıklı tipler. Bu bir kadın ya da erkek diye ayrım yapmak değil.
Burda, forumda hep şikayet eden haklıyım diyen kadınlar, onları daha da kışkırtan yorumlar var. Sonucunda haklı olduklarına inanıp devam edenler. Hiç öz eleştiri yapan yok.
Kimin dah açok haksız olduğunu tartışmıyoruz burada. Siz konuyu çok yanlış anlayıp en baştan kavga ortamına çektiniz. Eski konularınıza göz attım kusura bakmayın ama siz de davranışlarınız hakkında ve kadınlarla iletişim kuramadığınız hakkında konular açmışsınız. Gerçekten şu an anlamak için değil kavga etmek için yorum yazıyorsunuz..
Ay hic usenmedin, nerden vursam, nerden vursam diye dusundun, gittin eski konularima baktin tek tek, hemcinslerimle iletisim kuramiyorum diye actigim konuyu getirdin onume koydun. Zahmet etmissin, sorsaydin ben soylerdim. Evet normal hayatta bazen hemcinslerimle iletisim kuramiyorum. Ne var bunda? Belki bu benim sorunumdur. Benim boyle bir sorunum var diye, butun kadinlar tüü kaka diye mi dusunmeliyim yani? Kadinlari savunuyorum diye suclu mu oldum? Burda gercekten fikren carisma yasadigimiz bircok hemcinsimiz olabiliyor. Bu cok normal. Ama kadin erkek iliskisi, hele de evlilik bambaska birsey. Sapla samani karistirmamak lazim. Ben burdaki kadinlarla kavga bile etsem, eger onun esiyle ilgili bir sorunu varsa, bunu da burda dile getirmisse, kadini savunmaktan, yol yordam gostermekten gocunmam. Her zaman hemcinslerimden yanayimdir. Bununla da gurur duyuyorum.

Bir şey tartışmayacağız.. Kendinin farkında olmayan, böyleleri de var demek istedim. Bunların bazılarını yapan, hepsini yapan. Sonra konuyu kendi penceresinden anlatıp haklı olduğuna inanıp daha da devam eden. Zaman zaman burda da böyle konular görüyoruz. Kadın yazıyor, kocamı yumrukladım diye. vs.
Biraz kendimizi sorgulayalım diye, bir erkeğin gözünden. :)
İllaki kendimizi sorgulayalım . Ama bir erkeğin gözünden bunu yapamayacağım. Ben insan olduğum için sorgularım kendimi kadın olmamla toplumsal görevleri (!) uygulayayıp uygulamamla değil.

Yazmadan duramıyorum ama eskide kaldı erkeklerin aman ağam aman paşam dönemi. Ayağını denk alsınlar bizler de eğitimli kendi ayakları üzerinde durabilen bakımlı kadınlarız.

Herkes dengiyle evlenir arkadaşlar, şikayet etmek saçma bence. Herkes hakettiği ile evlenir ve evli kalır. Varsa sıkıntı, evlenmezsin ya da boşanırsın yani. Evlenme kararı aldığınız veya evli kaldığınız insan sizin yansımanızdır, bunu da unutmayın. Kendimden örnek vereyim, özellikleri bana benzemeyen, benim karakterime zıt, bana uzak gelen insanı ben hayatıma arkadaş diye bile almıyorum mesela. Evlilik boyutunu düşün bu işin, o çok daha uyumlu olmalı yani.

Aynen, begenmiyorsan evlenme kardesim. Evlendin begenmiyorsan bosan o zaman.

X