Anket Kadin Mı?bayan Mı?hangisi?

BAYAN MI,KADIN MI?HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ?

• Ankete Katılan
    228
hitap ederken bayan denmesi cok komık bnce :roflol: hanfendi denmeli

ama laf arasında birinden bahsedilirken bayan denmeli yada bana çok güzel bir bayansın desin.. aslında kızı kesinlikle tercıh ederım ama kadın demesınler mumkunse

bu konuyu arkadslarla tartısmıstık kadın denınce neden yadırgıyoruz dıye hani kız-kadın olayı vardır yaoradan gelıyor sanırım baya bi iticiliği var benim gözümde evlenmeden kımse kadın demesı bna kardesim :roflol:
Bunlar bize öğretilenler.cınım .O yüzden kadın hitabı tuhafımıza gidiyor.alışkanlık meselesi.kim alıştırdı emin olun erkeklerin başının altından çıkmıştır.Ayrıca güzel olabilirsin ama test ettim onayladım kesinlikle baymıyorsun :roflol:eek: yüzden sana güzel bayan demem:dilcikar:
bence "hangisi daha doğru" diye bir soru yanlış olur.ikisininde kullanıldığı yerler farklı."ev bayanı,iş bayanı" demek komik olacağı gibi."bakarmısınız kadın ?" yada " teşekkürler kadın" denmeside komik olacaktır."kadın" bir cinsiyeti belirtirken "bayan" daha çok kadınlara edilen hitap cümlelerinde kullanılıyor.ee burasıda "kadınlar kulübü" , "bayanlar kulübü" güzel durmazdı bence:enbuyukkk:
Canım hepsi öğretilme ,alışkanlıkla alakalı şeyler.Kadın bize kaba bir şey olarak gösterilmiş.yerine aranmış bulunmuş bayan getirilmiş.doğduğumuzda kayıtlara kadın veya erkek olarak 2 cins geçer.(sonradan 3. cins ortaya çıkar):))

"baylar bayanlar"diye hitap edimesi de hiç hoşuma gitmez...:1closedeyes:

mesela okan bayülgen tam benim tercih edeceğim gibi seslenir izleyicilere

"HANIMLAR! BEYLER!"a.s

bayan denmesi banalı....kadın bakarmısınız olmuyo sanki....ama bana yenge demesinlersengözlerimebaksanabKötü Kazen:roflol:

bence farketmez karşı tarafın hitap ederken aldığı tavır ve söyleyiş çok önemli:eek:
hoş ve tatlı bir sesleniş olsun yeter ve amaç art niyetli seslenme olmasına.s

kadınnnnn kadınnnnnnnnn şu yemeği yapmadınmı halen
yada
kadınım bugün çok güzelsin

hangisi hoş sizce:uhm:

Aslında konu şuydu kadın ve erkek olarak 2 cinsiyet var.Taaa doğduğumuz andan, cinsiyet hanemize kadın yazılıyor.Peki kadın olmak dururken, niye bayan oluyoruz?

kadın kelimesini duyduğumda kulağıma çok kaba geliyor
ama bayan kelimesi daha çok hoşuma gidiyor

BAYAN DiYİNCE HEP AKLIMA BAAAAYAAAN DİYE UZATARAK SÖYLEMEK GELiYOR.
YERİNE GÖRE KADIN, YERİNE GÖRE HANIMEFENDİ DENMESi GÜZEL.

MESELA TANIMADIĞIM BİRİ SESLENECEKSE BAYAN BAKARMISINIZ yerine
HANIMEFENDİ BAKARMISINIZ DESE DAHA HOŞ OLUR... 18 + 3

ha kadın ha bayan hepsi aynı kapıya çıkıyo şimdi bi örnek verirdim ama banlanabilirim jeyyar
size bayanda deseler kadında deseler hanımefendide deseler siz yine aynı siz değilmisiniz sonuçta :sm_confused:
yormayın o güzel kafanızı bu kadar a.s.

ha kadın ha bayan hepsi aynı kapıya çıkıyo şimdi bi örnek verirdim ama banlanabilirim jeyyar
size bayanda deseler kadında deseler hanımefendide deseler siz yine aynı siz değilmisiniz sonuçta :sm_confused:
yormayın o güzel kafanızı bu kadar a.s.

Kafamızı siyasete yoramıyoruz bırak bari cinsiyetimizle ilgili yoralım :roflol::roflol: Olayın aslı, kadın ve erkek diye iki cinsiyet varken kim çıkarmış bu baaaayan kelimesini:)Kadın kelimesi neden kaba geliyor kimin öğretisi bunlar?Bayan kelimesi ne zamandan beri kullanılıyor ,böyle bir kelimeye niye ihtiyaç olmuş ?:)

kadın yerine bayan kullananların çoğunluğu bunu "kibarlık" olsun diye yapıyor. O zaman da "kadın" demenin kaba ya da daha vahimi "ayıp" bir şey olarak anlaşıldığı ortaya çıkıyor. Kadın, neden kaba ya da ayıp bir sözcük olsun? O zaman erkek neden kaba değil?(alıntıdır. )

kadın biraz kaba geliyo benim kulağıma.bence bayan daha hoş.aslında ikiside değil hatun dense daha bi hoş olur gibi CADIARZU daha bi samimi geliyo kulağa

kadın yerine bayan kullananların çoğunluğu bunu "kibarlık" olsun diye yapıyor. O zaman da "kadın" demenin kaba ya da daha vahimi "ayıp" bir şey olarak anlaşıldığı ortaya çıkıyor. Kadın, neden kaba ya da ayıp bir sözcük olsun? O zaman erkek neden kaba değil?(alıntıdır. )

Zaten asıl anlatmak istediğim bu, neden kaba geliyor? Kadın ve erkek olarak 2 cinsiyet var mı, var, erkek kelimesinin karşıtı kadın ama her ne hikmetse kadın kelimesi, utanılacak veya kabaca bir kelime olarak düşünüldüğü halde, rahatlıkla erkek kelimesini kullanabiliyoruz.O zaman erkek kelimesi de kaba, :dilcikar: bay diyelim biz de onlara jeyyar Hem kimseyi baydığımızı düşünmüyorum :roflol:

Ben "bayanlar bakar mısınız " vs. diye açılmış konulara bile yazmak istemiyorum açıkçası, o kadar taktım bu konuya:))Hayır kardeşim ben kimseyi baymıyorum, o yüzden üstüme alınmıyorum lülülülülülü

X