İşyerinde sürekli laubali olan erkek ve mesafe koyamamak ne olur yardım edin

Pinky9

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
560
149
Merhaba, umarım konuyu doğru yere açmışımdır, başka uygun bi başlık bulamadım. Biraz uzun ama Allah rızası için lütfen okuyun ve bi yol gösterin, içim daralıyor artık sabahları uyanmak işe gitmek istemiyorum cehenneme çevirdi işyerimi bu adam. Ne yapsam kurtulamıyorum laftan da anlamıyor, Allah ayakkabı bağcığınızı bile benden isteyin demiş, lütfen bu adamdan kurtulmam için büyü kesinlikle yapmam da, esma veya dua önerisi bekliyorum sadece. Konuşarak rahatsız olduğunu belirt demeyin yapamıyorum, 1 kere konuştum anlamadı , soğuk davranıyorum anlamıyor adam çok değişik biri, beni yobazlıkla suçlayabilir tekrar uyarsam, ve ordaki diğer arkadaşlarıma da rezil olurum, kavga etmek istemiyorum.

25 yaşında bi bayanım ve kurumsal bi firmada yeni işe başladım. Bizim birimizde şefle beraber 5 kişi var ve 2si erkek 3 bayanız şefim erkek yani. Yaşları benden büyük genelde şefim de 33 yaşında ve evli .Başlarda herşey iyi güzeldi ama şefimin laubali davranışları beni çok fazla strese sokuyor. Çok rahat kafa yapısında bi insan ben nişanlı bi bayan olmama rağmen benimle samimi olmaya çalışıyor sinir oluyorum. Kötü niyetli olmayabilir ama bana çok ters yaptıkları. İlk başta tecrübesiz olduğum için birazda safım tavizi ben verdim, ama aslaa samimi olmadım, şakalarına güldüm sadece sinir olsam da o kadar, ben güldükçe güler yüzlü oldukça bu adam yüzsüzleşti. Rahatsız olduğumu belirtsem de anlamıyor yaptığının yanlış olduğunu.

Yapım gereği güleryüzlü, sempatik bi insan olarak görülüyorum sanırım yumuşak başlıyım ve insanlara mesafe koyamıyorum. Ama sürekli bana şaka yapması beni çocuk gibi görmesi çok sinirimi bozuyor. İşyerinde en küçük kişi de benim. Başlarda herşeye gülüp geçtiğim için rahat bi insan olduğumu düşündü sanırım. Halbuki hiç öyle biri değilim, nişanlım haricinde hiçbi erkekle samimi bile olmadım şimdiye kadar normal erkek arkadaşım bile olmadı, zorunda olmasam erkeklerin arasında çalışmam bile ama maddi nedenlerden dolayı çalışmak zorundayım.

İlk başlarda çok el şakası da yapıyordu, yanımdan geçerken eliyle saçıma vuruyor,kılık kıyafetime bakıyor sürekli mesela bi fön çektiriyorum sadece bugün çok süslenmişsin nişanlınla mı buluşcaksın diyor, makyaj yapmıyorum niye makyaj yapmadın diyo.Molalarda telefonumla uğraşırken gelipp sanki 40 yıllık arkadaşımmış gibi telefonuma bakıyordu. Geçen teli masaya koydum, şef de yanıma geldi tam o sıra telefonuma instagramdan bi bildirim geldi. Baktı resmen bildirimi okudu ona ne yani özel bişey de olabilir. Sonra instagram mı kullanıyosun instagram adını söyle de takip edeyim dedi ya ne diceğimi şaşırdım. Normalde hiç erkek arkadaşım yok benim instagramımda da hiç erkek yok sevmiyorum yani orda özel resimlerim var sonuçta. Ama dilim tutuldu bişey diyemedim tabi nişanlımla bu yüzden tartıştık, haklı olarak bana kızdı bu samimiyeti nerden buluyo diye. O kızmasa bile ben istemiyorum iş arkadaşlarımın çok fazla özel hayatıma müdahil olmasını.

Bardağı taşıran son damlaysa geçen oturuyrum masamda, kolye takmıştım ve kolyenin ucu sarkıyor arkamdan, gelmiş onu çekiyor güya beni boğuyomuş gibi şaka yapıyo yaaa sinirden deliye döndüm!!!! ama hiçbişey diyemedim gülebiliyorum sadece.''Ben karıma ne şakalar yapıyorum sen beni evde gör'' dio ulan ben senin karınmıyım da benim arkadan gelip kolyemi çekiosun bu ne laubalilik. Sürekli salak salak gülüyodum bende sadece sesimi çıkaramıyorum , ve beni çocuk gbi görüp laubali şakalarına devam ediyo.

Bir de bana adımla hitap etmiyor da 'cancan, canım' deyip duruyor deliriyorum yaa. Herkese diyor ama ne haddine yani bana demesini istemiyorum. Dememesi için ne yapabilirim söledim ama laftan anlamadı 'aman sende çok abartıyosun , ben 40 yaşındaki iş arkadaşıma bile cancan diyorum tabiki dicem' dedi yaa!

En sonunda gittim konuştum, bana böle el şakaları yapmayın hoşlanmıyorum dedim,ama sert durarak değil de sanki rica minnet diyebildim, sertleşemiyorum maalesef yapımda yok. '' Ay sen ona mı bozuldunn, benim mizacım böyle ben herkese böleyim kötü niyetim yok, yaptığım el şakaları da abartılcak değildi '' dedi ama özür diledi. Başka bişey diyemedim. Ona göre abartılcak el şakası ne acaba çok merak ediyorum densiz adam. İki de bir ' ben insan ilişkilerine çok önem veririm tabiki şakalaşıcaz, tabiki samimi olcaz' deyip duruyo adamın kafası basmıyor bı kadınla bu kadar samimi olmaması gerektiğinin.

Bi kaç gündür hiç konuşmuyorum soğuk davranıyorum , bu seferde ''ses tellerinde sorun mu var' falan diye zorla konuşturmaya çalışıyor,karşı masadan 'şu kalemi atıcam kafana konuş biraz' falan diyor, bişey mi oldu hastamısın hiç muhabbet etmiyosun diye sorup duruyo. Yanına bi fatura göstermeye gidiyorum işle ilgili , elini omzuma atıyor falan çıldırıyorum ya, tüylerim diken diken oluyor sinirden mideme kramp giriyor.

Nişanlıyım ve yakında evlenicem, evleniceğim çok sevdiğim adamda kadın-erkek arkadaşlıklarına ölçülü yaklaşan birisi, bana da işe girmeden önce defalarca ricada bulundu çok dikkat et erkeklerle samimi olma diye. Vicdan azabı çekiyorum içim hiç rahat değil ona karşı. Çünkü nişanlım çok ciddi ve nerde nası davrancğını bilen birisi, bense hiç mesafe koyamıyorum insanlara net tavrımı belli edemiyorum.
Şefin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum ama dediğim gibi bi bayana el şakası yapılmaması gerektiğini bilmiyor bana çok ters yani çok rahatsız oluyorum, tersleyemiyorum da. İnstagramdan eklicem dediğinde kusura bakmayın nişanlım rahatsız oluyor bu tarz şeylerden diyemedim, demeli miydim? İnsanlara hiçbi zaman diyemiyorum kusura bakmyın nişanlım rahatsız oluyor die ve nişanlımda sen bana hiç değer vermiosun , başka insanların istekleri her zaman benden önde diyo üzülüyor. Bu gidişle nişanlımla aram gitgide bozulucak çünkü bu konularda çok tavizsiz bi insan nişanlım asla müsade etmez böyle laubali hareketlere, şefimin bana böyle şeyler yaptığını ve benmde buna izin verdiğimi duysa çıldırır.

İş konuları haricinde şefim benle böle laubali muhatap olmasın istiyorum, aramızda resmi ciddi bi ilişki olsun sadece bu kadar laubali olmaya ne gerek var? Bana dokunmasın, asla 'canım, cancan'' gibi hitaplarda bulunmasın istiyorum adımla seslensin yeter ya. Napıcam lütfen bana yardım edin bunun için okuyabileceğim bi dua var mı benden uzak durması için? Yada hareketlerine devam ederse ne diyebilirim nası uyarabilirim şefimi?

İlerde daha kötü şeyler olur diye korkuyorum. Bir gün nişanlım gelicek işyerine beni görmeye, şef de şaka yapıcak yada canım dicek diye ödüm kopuyor, nişanlımın yanında da öle bişey yaparsa kıyamet kopar, nişanlım ya o adamı orda mahveder yada bana kızar bu cesareti nerden buluyo sen erkeklerle böle samimi mi oluyosun diye ve evliliğim bile tehlikeye girebilir.

İçim daralıyor o adam yanıma geldikçe , bana canım dedikçe. Ne olur yardım edin derdimi anlatıcak başka yer bulamadım

Bir derdim var kisminda acsan daha cok kisi gorurdu yazini ama.
Zor bir durum ben bile okurken boguldum sefinin yaptiklari ve soylediklerine..
Diğerlerine karşı nasıl peki size davrandıginin aynısını onlara da yapıyor mu ? Onların tepkisi nasıl?

Tavrını değiştirip sert olacaksın. Hiç bir şakasına gulmeyecksin zamanla degisir

Hepsinj okumadim ama konu belli. Hepsini okumadigimdan soruyorum.
Dedinizmi bana saka yapmayın. Benimle laubali konusmayin diye. Acik acik diyin. Istemiyorum boyle davranmanizi. Nisanliyim ustelik. Nisanlim geldigindede sorun cikar de eger boyle konsutugunuzu duyarsa ikimiz icinde iyi olmaz de.

Benim de müdürüm buna benzer şeyler yapıyordu. Ben de çok çekiniyordum önceleri bir şey demeye. Tavrımı koydukca vazgeçti

Canım bu adamın sen şakalarına güldükçe adam senin hoşuna gidiyor sanıyor yaptığının yanlış olduğunun farkında değil.Seni de anlıyorum katı konuşup ortamı bozmak istemiyor olabilirsin ama net çizgilerin olsun yarın birgün nişanlın adamın sana şaka yaptığını görse aranız bozulsa nolcak? Adamın her şeyine gülme sen gülmeyince niye somurtuyorsun falan derse hoşlanmıyorum de zamanla anlar

Bu arada önceki konunuzu okudum da ayni konuyu daha önce yine açmışsiniz çok kişi fikrini belirtmis onlari dikkate aldınız mi ??????

Allah yardimcin olsun mesafeli ol.
Benden sana dua olarak su tavisyeyi verebilirim ancak o geldigi zaman ona su duayi oku YA DEF BUNU SUREKLI OKU
insallah ise yarar ne diyeeyim boyke arsiz insanlardan nefret ederim evli barklisin bu kadr kepaze olmana ne gerek var dengesiz adam.
Srn onu gormezden gel .
Hiç orali olma surat asma ama cidfi ol..

İyide neden hoşunuza gitmeyen bir duruma gülerek tepki veriyorsunuz ki?
Adam telefonunuza gelen bildirimi okuyorsa ters çevireceksin ekranı direkt bir hareketine bakar, ne bileyim bakın hiçkimseyi memnun etmek zorunda değilsiniz siz sadece işinizi doğru şekilde ve vaktinde yapmakla yükümlüsünüz o kadar.. Daha az gülümseyin gerekmedikçe gülmeyin derim iş dışında bi mevzu gelişecek olursa konuyu işe getirip başka birşey var mıydı deyip önünüze bakın.

Ya işte gülerek geçiştirmeye çalışıyorum, ne yazık ki yapım böyle çocuksuyum. 2-3 gündür soğuk davranıyorum bu seferde bunaltıyor ne oldu niye susuyosun hastamısın ses tellerinde sorun mu var falan diye.

Nerdeyse hiç gülmüyorum 2 gündür ama yanına faturayla alakalı bişey sormaya gidiyorum mesela 2 dakikalığına, o da ayaktaydı elini omzuma atıyor falan çıldırıyorum, ona göre çok normal masumca arkadaşça bi davranış bu, nası tepki vermeliydim o an bilmiyorum.

Herkese cancan canım falan diyor. Ama birimdeki diğer kadınlar benden baya büyük 40lı yaşlarda falan olduğu için bana yaptğı kadar şaka yapamıyor.

Tavrını değiştirip sert olacaksın. Hiç bir şakasına gulmeyecksin zamanla degisir

öyle yapmaya çalışıyorum ama gene bunaltıyor, salak salak canım iyi misin niye konuşmuyosun deyip duruyor.

İşte ben bunu hayatta diyemem yani asla öle bi yapım yok ne yazık ki off.

Söledim daha önce el şakalrını abartmaya başladığında,yapmayın bana böle hoşlanmıorum samimiyetten dedim, tabiki şakalaşıcaz falan diyo ya adama çok normal geliyo. lütfen hepsini okurmusunuz rica etsem burdaki üyelerden başka yazacak kimsem yok.

Benim de müdürüm buna benzer şeyler yapıyordu. Ben de çok çekiniyordum önceleri bir şey demeye. Tavrımı koydukca vazgeçti

Nasıl koydunuz tavrınızı ne kadar sürdü vazgeçmesi?

Ama hoşuma gitmediğini söyledim yapım gereği güler yüzlüyüm ama yapmayın bana şaka hoşlanmıyorum dedim, canım cancan demeyin bana dedim, ''ben 40 yaşındaki kadına bile diyorum aman canım sende ne var bunda'' falan diyo ya. Hoşlanmadığımı söylediğim halde ısrarla devam ediyor.

Katı konuşmak sert konuşmak asla yapamadığım şeyler nası başarabilirim bilmiyorum, açık ofis olduğu için herkesi germek istemiyorum.

Bu arada önceki konunuzu okudum da ayni konuyu daha önce yine açmışsiniz çok kişi fikrini belirtmis onlari dikkate aldınız mi ??????

Evet arkadaşım, o konuşmalardan cesaret alıp konuştum şefle yazımın hepsini okudun mu burda yazmıştım, özür diledi ama el şakası haricinde ısrarla devam ediyor şakalarına.

Allah razı olsun. İnanın o kadar bunaldım ki depresyona soktu beni bu adam işten soğudum. Evleneceğim yakında maddi yönden çalışmak zorundayım yoksa 1 dk bile katlanmam.

Artik sert olup terslemeniz gerek. Yapin o ama istismar ediyor.

Sustuginda neyin var cancan canim vs. Dediginde. Sizde senin luabali davranisa karso tavir koyuyorum ama anlamiyorsun demelisin.
Hoslanmiyorum anlamiyorsun saka yapma bana canimli cicimli konusma de. Ya sert olacaksin boyle yada oyle devam edecek.

Arkadaşım çok haklısın ama açık ofis ortamında olduğumuz için diyemiyorum,herkes bana tavır alır diye. Bi gün sizinle konuşmak istiyorum deyip söyledim şakalardan cancan demesinden falan hoşlanmadığımı ama anlamadı adam, ben herkese böleyim tabi samimi olucaz falan dedi çok yüzsüz. Sadece el şakalarını bıraktı konuştuktan sonra.

Bir şey desem millet bana tavır alır ,canım demesinde ne var sende abartıosun adam seni sevdiği için şaka yapıyo falan derler, bu sefer herkesle gerilim cehennem olur bana orası.

Bilemiyorum artik. Nisanlim duysa cok kotu olur diye yazdigin icin demistim. Herseyin hayirlisi. Pis herif ne olacak. Bir kişi istemiyorsa istemiyordur neyin zorlamasi anlamiyorum.

Bir şey deme o zaman sadece tepki verme soğuk dur bir iki defa ne oldu der sonra vazgeçer

Bir şey deme o zaman sadece tepki verme soğuk dur bir iki defa ne oldu der sonra vazgeçer

Öyle yapıyorum bikaç gündür ama hala bunaltıyor aklınca iyi davranmaya çalışıyor cancan iyimisin falan diye sorup duruyor.

Bilemiyorum artik. Nisanlim duysa cok kotu olur diye yazdigin icin demistim. Herseyin hayirlisi. Pis herif ne olacak. Bir kişi istemiyorsa istemiyordur neyin zorlamasi anlamiyorum.

Yani daha nasıl belli edebilirim ki açık açık söyledim 'bana cancan demeyin' diye adam 'derim ben herkese diyorum' dedi ya.1 kez söyledim anlamıyor tekrar da uyaramam napacam bilmiyorum.

burada söylediğin gibi ona da söylesen herşey çözülcek aslında. kibarlığından dilin tutuluyor tepki veremiyorun. ama bi kere sert çık. burası iş yeri, siz de benim şefimsiniz lütfen mesafeli olalım deyin. ama daha önceki gibi rica minnet değil. sert ve kararlı bir şekilde.
ardından işler kötüye giderse de başka iş bakın . boşuna nişanlınla aran açılmasın.

herkese mi cancan canım vs vs diyor yoksa sadece size mi isim taktı böyle?

herkese mi cancan canım vs vs diyor yoksa sadece size mi isim taktı böyle?

Birimde 10 tane bayan varsa 5ine bu şekilde canım cancan falan diyor, ama ben küçük olduğum için en çok bana diyor. Hoşlanmadığımı belirttim ama kabul etmedi, abartma onda bişii yok falan dedi.

Zaten söyleyemediğim için sorun var,söyleyemediğim için buraya konu açtım.

1 kez söyledim daha önce adam takmadı.Tekrar diyemem ki hem yapımda yok sert olamıyorum, hem de açık ofis olduğu için herkes bana tavır alır, işe çok ihtiyacım var, tam evlilik arifesi işten çıkamam salak bi adam için.

İşyerindeki herkese göre bunlar masumca arkadaşça davranışlar ama benim rahatsız olmam onlara çok garip gelir. Korkum nişanlımla aramın açılması evet ama bişey yapamıyorum dua etmeekten başka, adam laftan anlamıyor çünkü.

Yazinin basinda yobaz gorunmek istemiyorum demissin ve her yaptigi sakadan sonra guluyorum ne yapayim sert olamiyorum demissin iste butun mesele bu.

Niye arkadaslarin yobaz diyecek diye kendin olmaktan vazgeciyorsun?

Hem erkeklerle mesafeli olmanin neresi yobazlik?

Bizde kadin erkek karisik yerlerde calisiyoruz ama kimse bana bu sekilde davranamaz. Kimsede yobaz demez. Cunku kimsenin arasindaki samimiyete karismam sadece ben mesafeliyim kardesim erkeklere karsi nokta. Kimseyede yorum yaptirmam.

Siz bana yobaz diyecekler diye boyle yumusak davranip sert bir tavir takinmazsaniz bunun bir oluru yok.

Bizim universitede vardi boyle herkese sohbet muhabbet laf atan espiri yapan el sakasi yapan bir tip.

Siniftaki herkese ama herkese el sakasi yapardi neredeyse ama ben haric. Cekinirdi benden. Kimse de bana yobaz demedi. Diyemezlerdi cunku bu benim karakterim kimseyi ilgilendirmez.

Ya sert bir tavir takinacaksiniz bir daha size bir el sakasi yaptiginda sert bir cevap vereceksiniz. Ya da isi birakacaksiniz.

Kaldi ki ben esime bile el sakasi yaptirmam. Sevmiyorum cunku el sakasini.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…