Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

Bu kilolarla kuantum bile başa çıkamıyor desene.

Eşim akıllandı artık saçmalamaz..
Kp, kv, görümcem,kaynım, eltim ay pek şekerler pek!
Hepsine karşı müthiş bir sevgim var
Benim de bu yaz artık evim olacak bana ait çok güzel hatta oldu bile var var!

Kız gerçek olursa dile benden ne dilersen

Bu kilolarla kuantum bile başa çıkamıyor desene.

vallahi ben zayıfım oh iştahım yok diye düşünsem herhalde daha çok yerim. koyver gitsin madem ya diye :)))
olumlu mesaj vermek güzel ama kilolara cıks.. bende yaramaz :))

ay çok güldüm Allah iyiliğini versin canım
benimde çok anlayışlı sakin kibar romantik bir kocam var
olur mu acaba gerçekten birgün:44:

bende yapıcam nasılsa hem kolay hem zevkli hayal kurmak kabul edip inanmak...hem de bedava...

demekki 40 gün ne dersen bi gün o olur...atasözleri her zaman doğrudur derler ....doğruymuş...

konu sahibi arkadaşım yanlış anlama ama ben buna hiç inanmıyorum :44: belki fazla kaderciliğimden bilemiyorum ama "olacağı varmış olmuş" ya da "herşey olacağına varır" bana daha makul geliyor

vallahi ben zayıfım oh iştahım yok diye düşünsem herhalde daha çok yerim. koyver gitsin madem ya diye :)))
olumlu mesaj vermek güzel ama kilolara cıks.. bende yaramaz :))

Yorumuna pek güldüm ve dediğin çok mantıklı geldi; )

Konu sayibi ne kadar hakli bilemem ama,
Büyük düşünmek ve pozitif dura bilmenin büyük bir rolü vardır.
Hırslı ve çalışkan olmakda, istediğini almaktır.

Şimdi yarin sınavı olan biri, ders çalışmak yerine tembellik yapıp sonra, olumlu düşünüp sınavı alacağına yada dua edip kendini kurtaracagini sanmazsin.

Ne zaman bir şey almak istiyorsanız, o almak istediğinizin karşılığınıda vermeniz gerekiyor.
Örneği dersini güzel çalışmakla; )

cem yılmazın evrene msjı geldi aklıma
verin lan şunun 1000lirasını
pozitif düşünceye inanırım hele de bu deneyden sonra Su Dnceye ve Szcklere Tepki Veriyor!
ama bişeyleri başarabilecek kadar güçlü kullanabilirmiyiz bu düşünceyi bilemiyorum

bu düşünce tarzının enaniyet duygusunu körükleyeceğini düşünüyorum ben.

nasıl yaaaaaaaaa.........." ...:44: :44: :44: .........yani sen şimdi sabredip hayal ettin , hatta inandın ve şimdi gerçekten de evin mi oldu............. .yoksa ben mi yanlış anladım ,,,,,, biri beni aydınlatsın lütfen.........

Bende yıllardır sayısal loto çıksın diye sabredip hayal ediyorum çok olumlu düşünüyorum sayısalla ilgili ama çıkmıyor

bunu iştahımı aşmakta deneyecem
ama siz hayat felsefesi olarak benimseyecekseniz yabancı kaynaklı kitaplardan değilde Mevlananın tasavvuf felsefesi üzerinden deneyin
ikiside pozitif düşünce üzerinedir ama yabancı kaynaklı olanların ciddi pskolojik problemlere yol açabileceğini düşünüyorum naçizane uyarmak istedim.

Seni hatirladim cilveli isveli dayak diye bir topik acmistin degilmi:)cnm Ben de bir sure uyguladim,hakikaten cok pozitiv oluyor insan,Mevlana ne demis "

Kardeşim sen düşünceden ibaretsin
Geriye kalan et ve kemiksin
Gül düşünürsün , gülistan olursun
Diken düşünürsün dikenlik olursun
Mevlâna Celaleddin-i Rumî

Yani insan hakikaten de sınırlarını asa biliyor,beceriklerini fark ediyor.ama tabiki istediklerimiz her ne olursa olsun RABBİMizden eğer hayırlıysa olmasını istemeliyiz.güzel düşünelim elbette ama aşırıya gitmemek şartıyla,çünki sonuçta ALLAH hakkımızda neyin hayırlı olduğunu daha iyi bilir.her kes mutluluk,para,aşk ,saglık,villa ve.s ister degilmi.ama bu dünyamız ve ahiretimiz için hayırlımı bilemeyiz.o yüzden aşırıya gitmeyelim.ALLAH sonumuzu hayr etdin.AMIN

Son düzenleme:
Ben de olumlu dusunce gucune inanirim da
fazlasi, olmayacak seylere kapilmak hayalden oteye gitmez ...

Biraz da realist olmak gerek.

Hayatta hic bir sey calismadan olmuyor,
Hem karnim doysun hem pastam dursun felsefesi cogu zaman ise yaramiyor...

Allah bile der ki once calisip elinizden geleni yapin,
sonra tevekkul edin der...

Insanoglu doyumsuz bir varliktir
Elde ettikce hep daha fazlasini ister
Hayale sinir konmaz ama bazi seyler vardir ki
olmayacak duaya da amin denmez :)

benim gibi umudu azalan biri için güzel bir konu olmus
annem ve kardeşim sürekli secret i uygulamamı istiyorlar

okudugun kitapları yazabilir misin
benim cok ihtiyacım var bu olumlama denen şeye
akli dengen yerinde olduktan sonra denemenin zararı olacağını sanmıyorum
en azından güzel düşünmek güzel yasamak yanımıza kar olarak kalır

Bir ara bu konulara acayip sarmistim.her neyse.
gecenlerde bir defterde söyle bir yazi buldum.olumlu düsünce yani..Bir evim olsun icini kendimin yaptirabilecegi gibi diye yazmisim.
Yeni evime 4 ay önce tasindim.her seyini kendimiz yaptirdik.ufak eksiklikler var ama olsun. bunu bir yil önce yazmisim.
sirada is bulma ve cocuk var..Ama su da varki namazlarimi ve dualarim eksik olmadi hic..
ne diyeyim baska.

slm kızlar yeni üye:))))))))))
bu arada konu sahibi iyiki açmış çünkü bende hayal etmeyi çok sever ve çok hayal kurarım..ve benim hayallerimde çok ince ayrıntı olur.dk yı bile hesaplarım o derece.neyse bunu duyduğuma sevindim bende bölümümü bitirip hastahanede işletme müdürü olduğumu hayal edecem ve eşimin de bölümünü bitirip makina mühendisi oldugunu hayal edecem.hayalden kimseye zarar gelmez ne de olsa:)))))))))herkese bol hayaller

Öncelikle yeni evinde güle güle otur.Yazilan olumsuz seylere hic kulak asma.

Ne güzel seyler paylasmissin.Neleri okudugun neler yaptigin hakkinda eminim fikir sahibi olmak isteyen bircok kisi olacak.

Ne yazik ki,bizim insanimiz ''bilgi sahibi olmadan,fikir sahibi oluyor'' ve destekleyici olarakta hemen doktora gitmeyi,psikolojinin bozulmasini ve hatta sizofren olacagini idda ediyor.Hayretler icinde okuyorum.

Acaba biliyorlar mi,doktorlarin bunu yillardir yaptiklarini.Yani beynin iyilestirici gücü oldugunu.Bununla ilgili sayisiz makale var.Örnekle aciklamak gerekirse;

Plasebo etkisi denilen;
plasebo etkisi, hastaların ortada gerçek bir tedavi olmaksızın, ilaç sandıkları, hiçbir etkinliği olmayan şekerli hapları içerek tedavi gördükleri inancıyla iyileşme göstermelerini anlatan bir kavramdır.

Aslında plasebonun fiziksel anlamda tedaviye yönelik bir gücü yoktur. Sahip olduğu tedavi gücünü tamamen hastanın verilen ilacın "işe yarayacak" ilaç olduğunu düşünmesinden alır. Plasebo tıbbın bilimsel olarak açıklayamadığı bir yöne "insanların istemeleri halinde kendi kendilerini iyileştirme gücü"ne yöneliktir.

Sözgelimi, baş ağrısı için geliştirilmiş yeni bir ilacın etkisi insanlar üzerinde denenirken aynı sorunlardan şikayetçi hastaların yarısına bu ilaç, yarısına ise plasebo (şeker ilaçlar) verilir.
Deneye katılan kişiler ise içtikleri ilacın aslında "etkisiz şeker ilaçları" olduğunu bilmezler.

Ve plasebo yani seker verilen hastalarda neredeyse gercek ilac verilen hastalar kadar iyilesme göstermis.
Bedenlerinin kendi kendini iyileştireceğine inanmayan pek çok kişi, etkili olduklarını sanarak aldıkları "şekerden ilaçlar" ile iyileşiyorlar. Plasebo, insanın "kendi kendini iyileştirebilme" gücünü ortaya çıkarıyor aslında

Profesör Dr Khan ve arkadaşlarının 2000 yılında yayınladıkları çalışmada 1979 ile 1996 yılları arasında yapılan 96 klinik deneyde depresyon ilaçlarının insanlar üzerindeki etkisi incelenmiştir. Bu çalışmalarda depresyon hastalarının bir kısmına anti-depresan ilaçlar , bir kısmına ise vücutta herhangi bir etkisi bulunmayan plasebo ilaçları verilmiş.
Yapılan inceleme sonucunda plasebo ilaçlarını alan kişilerin yüzde 75'inin bu "şeker ilaçları" ndan fayda görerek iyileşme belirtileri gösterdikleri bildirilmiş.

Bununla ilgili sayisiz örnek verilebilir.Yani sizofren olursun, yok yalanci olursun denilen bu olayi doktorlarin kendisi bizzat yapiyor.

Bu isin doktorluk örnegiydi.Ister mevlanayi isterseniz kuantumu uygulayin,olumlu düsünmek beraberinde mutlaka iyi seyler getirir.

Hem eskilerin söylediklerinde ne varsa var,ne derler ;''birseyi kirk kere söylersen olurmus''

Tabii ki calismadan olmaz,hem calisip hem bunun yaninda güzel,olumlu seyler düsünmek ,hayati daha güzel yapar.Sonucta kaybedilecek hicbirsey yok.

ben bu tarz şeylerin dini batıllaştırma çabaları olduğuna inanıyorum.istedim ve oldu demek enaniyetinizi kabartıyor ve bu bilinç altına yerleşiyor.kişi sanki bunu kendi iradesiyle kazanmış gibi algılıyor..bu şeytanıın en gizli silahlarındandır. üstelik bu durum daha da ileriye giderse megolaman olmanız kaçınılmaz.
o istediğin şey olmuşsa inandığın için değil Allah dileği için oluyor!
dinde dua etmek vardır.hayırlısı diye dua ederiz hani..hayırlısı ise lutfet, icabet et duama Rabbim deriz..ayette geçer "belki sizin şer bildiklerinizde hayır, hayır bildiklerinizde şer vardır diye"
mümin işte bu yüzden körü körüne birşeyi istemez.Haktan lutfedilene amenna der.o şey olmamışsa yes'e düşmez..

"Onlar bilmiyorlar mı ki, gerçekten Allah, dilediğine rızkı genişletip yayar ve (dilediğine) kısar da. Şüphesiz bunda, iman eden bir kavim için gerçekten ayetler vardır."Zümer/52

hayal etmeyin demiyorum.ateist gibi doğa gücüyle oldu benim irademle oldu demeyin.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…