Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

Güle güle keyifle otur evinde inşallah.

Hani derler ya evrene pozitif enerji yollayın.

Eğer birşey iyi olacaksa, sadece ben pesimistim diye kötü olabilir mi ? Ya kötü olacaksa, ben ortada olumlu olumlu sevgi kelebeği gibi dolaşırsam iyi mi olur ?

Tabi bu da bir tür inanç meselesi ama ben bu tip şeylere inanmıyorum. Artı kişisel gelişim kitaplarına da inanmıyorum vs vs.

Sizin hayalleriniz gerçek olmuş ne güzel. Darısı tiüm hayal edenlerin başına.

Son düzenleme:
Kendini çaresiz hiseden çoğu insanlar, olmayacak güçlere inaniyorlar bence:)

arkadaşlar şimdi sorunlarımızı görmüyeceğiz herşeye olumlu bakacağız öylemi???

Bu çok doğru ben de bilip de uygulayamayanlardanım.
Ben de çok kitap okudum bunun üstüne deneme de yaptım ama başarılı olamadım.
Olumlu Düşünce Gücü diye bir kitap okudum. Orada diyor ki beyini bir çocuğa benzetelim ve her gece 10 da uyuyan çocuğa 8 de uyuyacaksın artık diyelim. İlk gün kabul etmez ağlar, sızlar, ikinci gün oflayarak gider yatağa, üçüncü gün gider ama uyuyamaz. 5-6-7 gün bakmışsın kendiliğinden gitmiş.. yani beyin de ret edecek önce sonra kabul edecek. Baskıcı olmak lazım. Ben dişim ya da başım ağrıdığında defalarca denedim olmadı. Yapamadım yani.

Konu sahibi sen havuzlu ev için kaç yıl telkin ettin kendini. Yani kaç yıl inandırdın diyeyim. Beyinin kabul etme sınırını anlamaya çalışıyorum da.

Herkes okuyor mu gerçekten? Kimse ne bir şey merak ediyor ne yorum yapıyor..

Daha öncede bu konuda birkaç şey okumuştum üstünde neden durmamışım dedim şimdi konuyu okuyunca kaç ay geçti istediğim şeyler gerçekleşirdi belki:))Bende hemen bugün başlıyorum gerçekleşirse bende yazarım

bende ınanırım secret derız arkadaslar aramızda bı secret yapmam lazım fılan..
ınanırım da havuzlu bır ev hayalı bılemıcem tabı kelebeklerın durumunu ama
2650 lira maasımızın toplamı olan bunun cok buyuk kısmı borca gıderken gerı kalan para bızı ay sonuna kadar ıdare edemıyorken kalkıpta etilerde yalı hayal etmem cok sacma olmazmı yada hayal edıp ınandırıp bunuda dos dogru yoldan olmasını beklemek ve olmasını saglamak ta nasıl bısey :) benipek o yuzden yorum yapmıyoruz
sarmadı konu :)

arkadaşlar şimdi sorunlarımızı görmüyeceğiz herşeye olumlu bakacağız öylemi???

Bence güzel düşünelim, güzel olsun meselesi bu.
Ben şahsenrne zaman korksam, kötü düşünsem o korktuğum başıma geliyor..
Şimdi artık Bıktım ve fiiiis diyorum, herşey olacağına varır, ve kötü olmakda sorunda değil,
Olursada artık umrumda degil.. korkmuyorum:)
Bu yüzden uzun süredir icim bir nevi rahat:)

selammm :) öncelikle seni bunu başarabildiğin için tebrik ediyorum :) bu anlattıklarının tümünü teorik anlamda biliyorum ama henüz uygulayamadım :) yazdıklarını okuyunca tekrardan hırslandım açıkcası:) sana sormak istediğim şey şu. bana hangi kitapları okuduğunu yazar mısın? bu aralar sürekli bu tarz kitaplar okuyorum memnun kaldığın kitapları yazarsan çok sevinirim :) eviniz hayırlı olsun bu arada :)

üzgünüm ama benim inanışıma göre kader kavramını yanlış biliyorsunuz. madem bize yazılmış bi yazgı var ve hiç bir şekilde değiştiremiyoruz. o zaman Allah neden bizi bu dünyada sınıyor? konu sahibinin bahsettiği şeyler dini hiç bir zaman arka plana atmıyor. hatta rahatlamak ya da olumlu düşünmek için diyeyim, çoğu zaman dua edin, ibadet edin ve şükredin deniliyor.

Arkadaslar bu konuyu;

Tasavvuf Felsefesindeki Vahdet-i Vucut ,
Yahudi Tasavvufundaki Kabala Felsefesi,
Yeni cagdada New Age felsefesi
diye arastirmanizi rica ediyorum ...

Boylece ne oldugunu daha iyi anlamlandirabilirsiniz...

Son düzenleme:

Aslında konu sahibinin örneği çok uç görünüyor ama işleyen sistem çok bariz.
Önlerine bir fırsat çıkmış,bir kapı açılmış.
Şimdi düşünüyorum,benim eşim olsa,pürüzlü iş diye o ev meselesini asla kabul etmezdi.
Onlar çok istiyorlarmış.kabul etmişler.
Bunun gibi önümüze gelen fırsatlar vardır ama onları görmez veya görsek de kabul etmeyiz.
Merak edenlere Jim Carrey'nin "Bay Evet" filmini öneririm:)

Birçok forumda karşıt düşünceler okumuştum ama üye olmadığım için yazamadım.
Burada konu açılınca yazmadan edemiyorum affınıza sığınarak.

Kuantum düşünce tekniği,bir ritüel veya ayin içermiyor.
Öncelikle öyle parmağınızı şıklatıp isteklerinize kavuşturacak bir sihir olmadığını kabul etmek lazım.
Sabah kalkıp hadi bir kuantum yapayım,bugün şunu istiyeyim,yarın bunu diye bir eyleminiz olmuyor.
Sadece beyninizi olumsuz düşüncelerden arındırıp pozitif düşünmeye çalışıyorsunuz.
Tabii bunu evde oturup bekleyerek değil,hayatınıza devam ederek yapıyorsunuz.

Yani çalışmayan öğrenci için başarı yoktur.Belki sınav ertelenir veya iptal olur en fazla :)
Öte yandan çalışan öğrenci olumsuz düşünüyorsa,strese ve heyecana kapılıp başarısız olabilir.
Hatta sınava gecikebilir,cevap anahtarını kaydırabilir vs...
Bunun örnekleri,çevremizde çokça vardır.

Zayıflama konusunda ise ilginç bir durum vardır aslında.
Bazı insanlar ne yesem şişmanlamıyorum derken,bazıları sürekli ne yesem şişmanlıyorum derler :)
Ve hakikaten öyledir.

Son düzenleme:
Merhaba sevgili kelebek.ya ben ne dusunsem hep aksi oluyor.artik hayal kurmaya korkuyor oldum.ne yapmam gerek?

Çekim yasasında istedim ve oldu diye bir durum söz konusu değildir.
Evet evrende muazzam bir enerji sistemi vardır lakin "istedim oldu" şeklinde değildir.

Evrenin iki hali vardır.
1-Gerçek hali.
2-Bizim algıladığımız hali.

Çekim yasası dediğimiz olayın, evrenin 2. haliyle alakalı olduğunu bir çok örnekle açıklayabilirim.
Kısaca; neye odaklanırsanız, onunla ilgili durumları fark etmeye başlarsınız. "Algıda seçicilik" durumunun biraz daha geniş halidir bu durum.
Değişiklik, evrenin 2. halinden kaynaklanmaktadır.

Aşk meşk olayları ile ilgili durumlarda ise, insanların yaşadığı çoğunlukla telepatik iletişimdir.
Çekim yasasıyla pek çok kez karıştırılır.

Neyse yazılacak çok şey var ama uzatmak istemiyorum.
Her zaman söylerim, dua etmek, istemenin en güzel halidir ve kişiye en hayırlı ve güzel şekliyle geri döner.

Merhaba sevgili kelebek.ya ben ne dusunsem hep aksi oluyor.artik hayal kurmaya korkuyor oldum.ne yapmam gerek?

"Ne istesem hep aksi oluyor" kalıbından arınmanzsanız, ne hayal ederseniz edin hep aksi olacak.
Çünkü bilinç altınızda beyni buna ikna etmişsiniz ve dolayısıyla aksi olayları daha fazla algılıyorsunuz.

güzel arkadaşım, Elhamdülillah müslümanız hiç kimse dört dörtlük değildir
dört dörtlük olma özelliği sadece peygamberlere lutfedilmiştir yaradan tarafından, en iyiyi en doğruyu en güzeli yaşamaya çalışıyorsan eğer sen zaten doğrusundur.Tesettürlü olmak demek hiç eksiği olmamak anlamına gelmez keşke herkes senin gibi özeleştiri yapabilse...İnanıyorum ki Allah eksiklerimizi tamamlar, açıklarımızı kapatır yeter ki imanımızda samimi olalım.Felsefi düşünceler toplumdan topluma şekillenmekte,akıllı bir müslüman hangi felsefeyle hareket edeceğini bilebilmelidir. Bizim inançımıza ters düşecek bir hayat bakışı zaten bizi ilgilendirmez.Felsefenin tamamından uzak kalmamızıda gerektirmez çok önemli bir örnek Mesnevi felsefesidir.Mesnevilikte İnsan-ı Kamil olabilmek ne büyük bir meziyettir.Sizden ricam bunu araştırmanız İnsan-ı Kamil olabilmek nasıl birşeydir bizim bu bahsettiğimizle ne kadar alakalıdır göreceksiniz.

Otuda böceğide doğayıda doğuyuda batıyıda yaratan zaten Allah'tır.Allah'ın kudreti tartışılamaz, zaten herşey bu yolda bir vesiledir.Düşünün şimdi güzel arkadaşım bir müslüman düşünün sürekli kötümser, sürekli karamsar, etrafında olumlu olan hiçbişiyi göremiyor, sürekli endişeli evhamlı,yüzünden negatif enerji akıyor, bu kişi bin kerede dua etse bin kerede secde etse kim inanır samimiyetine.Rabbimiz olumlu düşünmemizi, pozitif olmamızı, herşeye rağmen umutlu ve dimdik durmamızı istemiyormu?
Kısaca olumlu düşünen insan ŞÜKREDER...
Biz sıkıntılıda olsak en iyi günümüzde de olsak her zaman pozitif düşünmeli ve şükretmeliyiz.Kaderimmiş çekerim gibi sözler bir aldatmacadır. Bu düşünce biçimide insanı olumsuzluğa götürür.Kader demek yaşayacağımız herşeyin Allah tarafından bilinmesi demektir.Bazı konular haricinde insan kaderi üzerinde etkili olur.Herşeyin doğrusunu sadece Allah bilir.

kızlar bazı larınız olayı yanlış anlamış..doğa üstü olaylar filan yok dini batılaştırmak...herneyse hepsi saçmalık..çünkü bahsettiğim şeyle alakası yok...

ZATEN RABBİM GERÇEKLEŞMEYECEK BİRŞEYİN HAYALİNİ KURDURMAZ...ÖNCELİKLE BUNU BİLELİM..

bilinç altı ve bilinç

öncelikle internette bunu araştırın derim merak edenler için..

olumlama yapmak yada hayal kurmak

herkes için faydalı bişeydir..

sen üniversite sınavlarına hazırlanıyorsun..kazanacağına inanırsan,kazandım gözüyle bakarsan yada iyi bir üniversitede okuyormuş hayalini kurarsan

ne yaparsın heyecanlanırsın ve hedefine ulaşmak için çok çalışırsın..hemde zevkle..sonunda da kazanırsın...

topluluk önünde konuşman gerekiyor..ama konuşamayacağından korkarsan ,endişelerin artar..daha çok heyecanlanırsın ve netice topluluk önünde konuşamazsın...

ama kendine çok güveniyorsan ve inanıyorsan topluluk önünde 10 numara konuşuyor gibi hayalini kurmaşsan, gerçektende mükemmel bir şekilde konuşmanı yapar çıkarsın..

söylemeye çalıştığım şey şuki her olumlu ve olumsuz düşünce davranışlarımıza yansıyor ve hayatımızı değiştiriyor..

maddi olarakta öyle...

belli bir birikimiz var ama bir dükkan açamıyorsunuz ..neden korkuyorsunuz cesaretiniz yok..ya batarsam ya yapamazsam...
evet böyle düşündüğünüz sürece o dükkan hiçbir zaman açılmayacak...bu kader değil..bunu sen yaptın..allah akıl vermiş fikir vermiş..

ama o dükkanı açmışsın çok iyi çalıştırıyorsun ve iyi kazanıyorsun..bunun hayalini kurarsan cesaretlenirsin kendine güvenirsin ve tereddütsün açarsın o dükkanı ve çokta iyi kazanırsın..

bir yeri sel basmış..adam çatının tepesinde kalmış..onu kurtarmaya gelmişler istememiş beni allah kurtaracak demiş..
bir sandal gelmiş onuda geri çevirmiş beni allah kurtaracak..
bir helikopter gelmiş kurtarmaya onuda istememiş geri çevirmiş..beni allah kurtaracak..

derken adam boğulup ölmüş..öbür tarafa gittiğinde allaha sormuş..neden beni kurtarmadın diye
allahta demişki , sana insanları gönderdim kabul etmedin..sandalı gönderdim kabul etmedin..helikopteri gönderdim kabul etmedin..

yani RABBİM BİZE FIRSATLAR ÇIKARTIYOR AMA OLUMSUZ DÜŞÜNCELERE SAHİP OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOĞUNU GÖRMÜYORUZ..YADA CESARETSİZLİĞİMİZDEN GÜVENSİZLİĞİMİZDEN DOLAYI ATLAMIYORUZ BİR ÇOK ŞEYE..

ALLAH NE YAPSIN ??

EVET KADERE BENDE İNANIRIM..ZATEN KADERE İNANMAYAN ALLAHA İNANMIYOR DEMEKTİR..AMA BENİM BAHSETTİĞİM ŞEYLE BUNLARIN ALAKASI YOK..

SİZE OLUMLU DÜŞÜNMEYİ POZİTİF DÜŞÜNMEYİ TAVSİYE EDİYORUM..DEDİĞİM GİBİ MERAK EDENLER İNTERNETTEN ARAŞTIRABİLİRLER..

BİR ÇOK PRİFÖSÖR BİLİM ADAMI BİR ÇOK DOKTOR VE UYGULAYIP FAYDASINI GÖREN BİR ÇOK İNSAN YANILIYOR OLAMAZ ÖYLE DEĞİLMİ ??

olumlamalar için 21 gün bile yeter..bilinç altı 21 gün boyunca neyi söylerseniz onu kaydediyor..

hergün ama 21 gün boyunca ben mutluyum diyin..
21 gün sonunda sizde göreceksiniz..

dediğim gibi internetten bakın..araştırın..

Bu konuyu geçen gün okudum..bi anda eşimin bana yüzük aldıgını ve beni öpüp parmagıma taktıgını o an içinde düşündüm..

Yurt dışına çıkmıştı o sırada ve ben gitmeden önce bana hediye getirmesini istemiştim..Kendisi bu konuda çok kötü hediyeyi falan beceremez..

Neyse dün gece geldi hoşgeldin fln muhabbetinden sonra dedim hani benim hediyem??: )

Ne hediyesi aşkım ya ben burdan alırım sana hediye dedi (çok alır yaaa)

Nneyse benim surat düştü, oturdum koltuga geldi, öptü kendi yüzüğünü çıkarıp benim parmagıma taktı :S

Sanırım ben hayali yanlış kurdum.: ))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…