Istedim ve oldu ! ! Inanamayacaksınız

çevresel faktörleri, yaşam tarzını özellikle de maddi yönden realiteleri reddederek yaşamak ancak akıl sağlığını bozar bence de. havuzlu ev almışsınız karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmişsiniz. demek ki eşinizin ya da sizin yaptığınız iş bu fırsatlarla karşılaşabilecek bir iş. yani eğitiminiz, mesleğiniz işinizin mahiyeti sayesinde bu fırsat karşınıza çıkmış. benim de eşimin mesleği yüzünden kimi zaman iyi fırsatlar geçer eline kimi zaman da kötü şeylerle karşılaşır. serbest meslek erbabıysanız hele bu gayet olağan bir durum.

insan ilişkilerinde düzelme ise sizin kendi kişisel gelişiminizle alakalı demek ki hoşgörülü olmayı telkin etmişsiniz kendinize davranışlarınızı nbuna göre değiştirmişsiniz haliyle de ilişkileriniz düzelmiş. bu da gayet normal. siz yumuşayınca karşı taraf da yumuşamış. yani huyunuzu değiştirmişsiniz daha tahammüllü olmuşsunuz meyvesini de almışsınız. bunların hiçbirinin sizin bahsettiğiniz kuantumla alakalı olduğunu düşünmüyorum. hele bahsettiğiniz kitabın yazarının el öpme muhabbetini hiç anlamadım yazar ne söylemek istediğini kendisi bile anlamamıştırbence. bu tarz şeyler de bir pazara dönüştü resmen bu yazarlar bunun üzerinden para kazanıyorlar ilaçları varsa başlarına sürsünler bence.

Ben okuduğumu anlıyorum ama sen bilmediğin konuda çok keskin yorum yapıyorsun.
Ben olsam baştan tepki gösterip karalamaktansa,kuantum neymiş bir araştırırdım.
Hiç öyle şizofreni tetikleme,mitomanik davranışlar gibi bir durum yok.
Literatüre geçmiş bir vaka varsa bilmek isterim.

Herneyse,herkes anlayıp uygulamak zorunda değil,arkadaş paylaşımda bulunmuş.
Para istemiyor,link vermiyor,ben denedim oldu diyor.

Kiz ben seni merak ediyordum nerelerdesin diye?? Demek havuzlu ev pesindeymissin…

Buarada merak ettigim 2 kisi daha var..biri kadesa biride narmik..onlar nerdeler acaba? Onlarda villa almaya niyetli olmasinlar?

pozitif düşünceye bende inanırım ama kurduğum hayale inanmaya deil ....

Kurulan hayalin fiziksel olarak yaşanmasından bahsetmiyor o da zaten. yani sizin anlattığınız gibi sizofrenik bir durum yok ortada. İlahi bir durum, çağırma durumu, inanma durumu gibi...

ben size şizofren demedim hatta öyle bir kelime kullanmadım dahi cümlelerimde...size evi nasıl aldınız diyede sormadım beni kıyısından köşesinden ilgilendirmez sizin finans işleriniz ...sadece beyin bütün vücuda komut veren merkezdir hani bir süre sonra insan gerçekten buna kaptırırmı kendini? anlamında bi şey söylemek istedim...ama siz yanlış anladınız beni havuzlu ev almak çok mu zor?bilemem...asgari ücretli biri villa hayali kurabilirmi?bunuda bilemem...eee adı üstünde hayal isterse insan dünyanın hakimi bile olur...

imkansiz oldugu halde yazmisiniz ve simdi havuzlu evim var demisiniz peki o imkan nasil olustu...? yani neler oldu da suan havuzlu eviniz var :)

Kurulan hayalin fiziksel olarak yaşanmasından bahsetmiyor o da zaten. yani sizin anlattığınız gibi sizofrenik bir durum yok ortada. İlahi bir durum, çağırma durumu, inanma durumu gibi...

... benim villam benim havuzlu evim hayali kurmak ... ilahi bi durum ne alaka ya ... bi buna bağlamamıştınız konuyu kuantumdan girdiniz ilahi durumuna kadar getirsdiniz .... yok hocam suandan itibaren mümkün yok ben bu konuda var olamam .....sizi hayalleriniz kuantumunuz la baş başa bırakıyorum ... hani akla zarar derler ya işte aynen öyle ...

yani neden konu havuzlu evin etrafında dönüyor anlamadım gitti :benim ikiz bebeklerim var..ve bu yüzden şöyle site içinde havuzlu bir ev olsa çocuklara nekadarda iyi olur gibisinden başladım bunun hayalini kurmaya..hayalini kuruyorum ama neden olmasınki diyede inandırıyorum kendimi..evet ev alacak kadar paramız vardı..ama site içinde havuzlu ev alacak kadar paramız yoktu.. eşimin mağazasına gelen bir müşteri ev aradığımızı bildiği için kendi evini borçlarıyla devretmek istedi..çok sıkışıkmış..ve kesinlikle normal bir ev parası kadardı istediği..ev eylülde bitecek..bunu duyduğumda inanamadım..çünkü gördüğüm hayalini kurduğum siteydi orası..ve oldu..peşin paramıza dokunmadık..ay ay mütehatie veriyoruz..
normal şartlarda ordan almam mümkün değildi..ama oldu işte..ben olumlu düşündüm hayalini kurdum çok istedim rabbimde gördü bunu ve oldu..

ben onun hayalini kurmasaydım böyle bir teklif geldiğinde belki değerlendirmeyecektim bile..aman napıyım ben o havuzu dicektim..ama hayalimde olduğu için hemen atladım..

ayrıca konu sadece havuzlu ev sahibi olmak filan değil..ben olayın daha iyi anlaşılması için maddiyatin bile olumlaması oluyor bunun mümkün olabileceğini ıspat için yazma gereği duydum..

havuzlu evin etrafında dönüyor sanki konu :))

kendini haklı olduğunun hayalini kurmuş hatun ve bunada inanmış verecek cevabım yok demiyorda enerjim düşer aksini düşünenlere yorum yapamam diyorrr... iii miş bu iş valla

ARKADAŞIM yani şimdi biz hayal kurucaz ve istedğimiz olcak öylemi :) kv sorunlarımı umursamayımmı her şeye olumlumu bakayım yani onu demek istiyorsun yazında açıkça belirtrsen..

Niye havuzlu eve takıldınız yahu, o sadece somut bir örnekti. Huzur dilemek mesela.

Neyse yaa, akla değer cımbızlanmalar görüyorum zaten.

birde sunu da derler en cok neyden korkarsan basina gelirmis :)

O doğru. Bizzat tecrübeyle sabitledim.

Son düzenleme:

benim finans işlerim tabiyki seni ilgilendirmez..ben ilgilendirir dedimmi böyle bir savunma yapmışsın..sen benim anlatmaya çalıştığımı değil tabiyki anlamak istediğini anlayacaksın..senin doğrularını alıp, yerine benim doğrularımı al demiyorum..neye inanırsan inan..nasıl düşünürsen düşün..

kimse senin düşüncelerini değiştirme luzumu bile görmez..senin bileceğin bir iş..

olumlu düşünmenin faydası insana elbette olacaktır.
olumlu düşünerek ve hayal kurarak zamanınızı harcamış olmayacağınıza, en azından o an mutlu hissedeceğinize göre ne zararı var anlamadım?

açıkçası bence de sadece olumlu düşünmeyle hayallere kavuşulmaz, en güzeli hem emek vermek hem olumlu düşünmek diye düşünüyorum.
sadece hayal kurmak yada sadece emek vermek yeterli olmaz mutlu olmak için.

bu tavsiyelerin kimseye zararı yok, konu sahibi de sanırım emeksiz bir hayal kurma ve istemeyi kastetmemiştir...

Niye havuzlu eve takıldınız yahu, o sadece somut bir örnekti. Huzur dilemek mesela.

Neyse yaa, akla değer cımbızlanmalar görüyorum zaten.

O doğru. Bizzat tecrübeyle sabitledim.

konu sahibinin vermiş olduğu somut örneği tsbiki de kolay anlaşılabilmesi acısından bende somut örnek olarak kullandım ..... bu benm zengin kocam yada tembel bi oğlu olan annenin çocuğunu zeki alarak hayal etmesi gibi elmayracım soyut ve somut örnekleri konuyu okurken ayırt edebilecek kapasitede bi insanım ama siz anlamak istediğiniz taraftan anladığınız için benm ne anlatmaya CALIŞRTIĞIMIN SİZİN NEZNİNİZDE Bİ DEĞERİ OLMAYACAGINDAN SUANDAN İTİBAREN KİMSEYE BU KONUDA CVP VERMEYECEĞİM ... İİ YAZIŞMALAR DİLERİM HERKEZE

siz ne cevap yazdığınızı okumuyormusunuz?bana önceki cevabınızda havuzlu ev almak çok mu zor?belli şartlar oluştu burda açıklamak istemiyorum yazmışsınız...ona itafen verdim o cevabı...ayrıca çok agresif cevaplar yazıyorsunuz ben size kırıcı yada üzücek bi şey söylememye dikkat ederken siz kırıp geçiriyorsunuz...

canim benim ilk basta evin hayirli olsun hayalin gerecek olmus, ama ben sunu böyle algiliyorum sen cok istedin dua ettin ve nasibinde var mis ki ALLAH da gönlüne göre vermis...
ALLAH doya doya esinle bebislerinle evinde huzurlu bir sekilde oturmaya nasip etsin insaALLAH

Şimdi ben çok zayıfım , çok zayıfım ,o kadar çok yiyorum ama hiç kilo almıyorum diye sürekli ,durmaksızın tekrar etsem işe yarar mı?
Veremediğim kilolardan kurtulurmuyum?
Ya da hiç iştahım yok diye mi düşünsem acaba :44:
İşe yarar mı kızlar ne dersiniz ?
Birde iş istiyorum ?

:)) bence yeme şeklinizi değiştirmezseniz metabolizmanız kendiliğinden çift vardiya çalışmaz :) biraz iştahlı biriyseniz ve o an açsanız hele mis gibi iskender kokusunu duyunca iştahsı.. derken 1.5 iskender yanına da teselli olarak light kolayı söylemiş olursunuz. :)
olumlu düşünce de bir yere kadar. en iyisi bol yiyip bol yürüyüş spor yapmak, iştah değişmiyor :)

iş arıyorsunuzdur eminim, olumlu düşünürsenizde önünüze çıkan fırsatlara daha olumlu bakarsınız :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…