İş yerim yüzünden eşimle ters düşüyorum.

Ahahaahh ekstra aksiyona da bazen halim kalmıyor bundan da cok şikayetci ama bazen burada ilgisiz koca konularını okuyorum ben oradaki ilgisiz kocalar gibi olmusum yaaa :)
valla adam seni istiyor ki diretiyor bak. Kötü niyetli olsa evde hazır uyuyan kadın varken yemediği halt kalmazdı. Enerji verici takviye gıda al eczacıya danışıp. Böyle olmaz. İş konusunda kesinlikle ayrılma oraya hak vermiyorum ama adam sonra bi halt ederse senin yüzünden diye çıkar üste.
Bi de gençliğin kıyemtini bilin yav 😃

Bu gidişle iş yüzünden beni kaybedeceksin dediği yere kadar eşinize hak vermiştim ama son mesajdan sonra tamamen haksız buldum kendisini. Tamam birlikte vakit geçirmek isteyebilir en doğal hakkı da eşinin mutlu olduğu bir iş için ya iş ya ben ikilemine sokması size değer vermediğini gösteriyor bence.

Bu gidişle iş yüzünden beni kaybedeceksin dediği yere kadar eşinize hak vermiştim ama son mesajdan sonra tamamen haksız buldum kendisini. Tamam birlikte vakit geçirmek isteyebilir en doğal hakkı da eşinin mutlu olduğu bir iş için ya iş ya ben ikilemine sokması size değer vermediğini gösteriyor bence.
Adam ya iş ya ben demiyor ki. Bu kadar yoruluyorsan işi bırak birbirimize doyamıyoruz diyor. Karısını isteyen adam az bulununca anlamadık 😃😃

Evet son mesaj öyle anlasılıyor olabilir ama benimle daha fazla zaman geçirmek istediğini anlatma calıstı. Ben de o mesaja bozuldum. Defalarca kez bu konuyu konustugumuz için biliyorum.

Ben eşinize hak verdim ama işinizden memnunsanız ayrılmayın tabi ki. Kan değerlerinize baktırıp takviye alabilirsiniz, beslenmenize dikkat edip spor yapabilirsiniz. Bu biraz yapısal da olabilir. İlkokulda bir arkadaşımda kalmıştım. Akşam 8 de evin bütün ışıkları sönmüştü. Yatakta dön dolaş, yok. 2 saat sonra uyuyabilmiştim. 9-10 gibi uyurdum normalde. Annesi annemle konuşurken erken uyuyoruz demişti. Çocuk dediğin erken uyur da ev halkının komple erken uyuması çok şaşırtıcıydı.

Çocuğum var şimdi. Erken uyuyacağım diyorum, erkenden ayağa dikiliyor çünkü bazen 7 de genelde 8 de. Ama eşimle konuşmaya daldıysak bir bakıyorum saat 2 olmuş. Bazen ikimiz de çocuğu 9 da uyuturken uyuyakalıyoruz.

Önemli olan bir hayatı paylaşmak, biri burda sorun var diyorsa kulak verip düzeltme yoluna gitmek lazım.

Önceki konumu hatırlayanlar vardır belki; ''İş görüşmesini ertelemek''. Orada küçük bir şirkette calıştıgımdan bahsetmiştim.

Yaklaşık beş yıldır burada calısıyorum. Uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Tırnaklarımla kazıyarak işi öğrendim. Evlenmeden önce 9-18 calısıyordum. Evlendikten sonra uzağa taşındım ama patronum sen devam et 10-17 calış dedi, yolum uzak oldugu için. Ben de kabul ettim. İş yerinde bu ayrıcalık tanınan tek kişiyim.

Sabah yolum bir buçuk saat, akşam trafik olduğu için ve de markete vs ugradıgımız için iki saati geçiyor evde olmamız. Yolun yarısını eşimle gidip geliyoruz kendi aracımızla. Beni toplu taşımada uygun bi yere bırakıp işe geçiyor. O normal calışma saatine devam ediyor, onu etkileyen hiçbir durum yok. Ben burada calıssam da calısmadam da onun düzeni aynı olacak. Maaşım iyi, cumartesi-pazar calısmıyorum, iş yerinde başımda müdür yok vs vs. Artılarını anlatabilmek için belirtiyorum.

Ancak eşimle iş yeri yüzünden hep tartısıyoruz. Konu benim yorulup erkenden uyumam. Kendisi işten cıkıp evimize yakın bir yerde işe girmem gerektiğini söylüyor. Ben de ona evimize yakın bir yerde de girsem aynı saatte evden cıkıp, aynı saatte evde olacagımı söylüyorum. Çünkü o zaman en iyi ihtimalle 9-18 calısacagım ama kendisi beni yolun yordugunu o yüzden erken uyudugumu söylüyor. Ancak öyle değil, ben yapı olarak cabuk yorulan bir insanım, yolla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sabah 07.40'da kalkıp akşam 19.30da evde olan insan tabii ki erken uyur ben mi yanılıyorum? Aşagıda ben uyuduktan sonra bana yazdıgı mesajları koyacagım. :)

55k verip motor aldım dediği kısım bana motorsiklet hediye aldı. Onu henüz bir kere sürebildim. Yorgun oldugun için süremiyorsun diyor.
Karısık oldu biraz sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.
Düşüncelerini çok güzel açıklamış eşiniz..Yorgunluktan onunla vakit geciremiyirsunuz eşiniz de bunu dert ediyor anladığım kadarı ile ve bu çok güzel sizinle vakit geçirmek istiyor..İşinizi seviyor oradan çıkmak istemiyorsanız acilen enerji verecek bitkisel tıbbi şeyler araştırın,memnun olunan iş de bırakılmaz evet bunun orta yolu sizin bir şekilde enerjik olmanız lazım biraz

Hastayım oturduğu yerde kafası düşen, uyuyup uyanıp tekrar tekrar uyuyan insanlara :) Kardeşimde böyledir. Uykusundan asla ödün veremezdi. Nerde olursa uyku saati geldiğinde kıvrılıp uyurdu. Ben asla böyle değilim.

Valla hem anayım hemde yolun ortasındayım ama normal yatış saatim 2'den önce asla değildir. Dün 05:30 da uyudum sabah 06:30 da işe gelmek için uyandım. Çok nadir 12 de uyurum. O yüzden size bir tavsiye veremiyorum maalesef, ama özendiğimi söyleyebilirim.

İkinizin de haklı olduğu taraflar var.
Eşiniz vakit geçirmek istiyor ve bunu bir günle de sınırlandırmak istemiyor, uzun süredir bu düzende yaşamak belli ki umudunu kırmış o yüzden çözüm olarak işi bırakmanızı sunmuş.Beklentiyi ve yeterli ilgiyi vermeyen erkekleri nasıl hatalı buluyorsak bu konuda da siz eksik bırakan tarafsınız.
Sizde işi bırakmamakta çok haklısınız çünkü 6' da iş çıkışı denilse dahi mesai kavramı birçok iş yerinde yaygın,karşılığı bile yok,üstüne saçmasapan insanlarla çalışmak zorunda kalabilirsiniz,riskli.

Vücut belli bir düzene alışıyor siz şuan fazla uyumaya alışmışsınız bence,gün içinde zaten herkes işte eve gel yemek ye akşam 9'da uyu derken cidden eşle paylaşım olmaz bence bir çoğumuz bunu sinir edici buluruz hatta daha sert tepki bile verebiliriz.

İşinizi sevdiğinizi ve bırakmayacağınızı söyleyin ve önce detaylı kan tahlili yaptırın,uyku saatinizi 11.30-12 arasına çekin yavaş yavaş,sabah uyanış saatinizi baz alırsak gayet yeterli bir süre diye düşünüyorum.

Hastayım oturduğu yerde kafası düşen, uyuyup uyanıp tekrar tekrar uyuyan insanlara :) Kardeşimde böyledir. Uykusundan asla ödün veremezdi. Nerde olursa uyku saati geldiğinde kıvrılıp uyurdu. Ben asla böyle değilim.

Valla hem anayım hemde yolun ortasındayım ama normal yatış saatim 2'den önce asla değildir. Dün 05:30 da uyudum sabah 06:30 da işe gelmek için uyandım. Çok nadir 12 de uyurum. O yüzden size bir tavsiye veremiyorum maalesef, ama özendiğimi söyleyebilirim.

Sabaha kadar ne yapıyorsunuz evde :KK66:

Hergün hergün kocayla 12ye kadar neyin sohbeti ediliyor? :)
Vallah şuanda evliliğimi sorguladim.

Eşimle sohbet ediyorum demedim ki :KK70:

Uyuyamıyorum, çocukluğumdan beri az uyuyan bir insan oldum.

Örneğin arkadaşınızda kalıyorsunuz bir saatten sonra uykusu geliyor, uyuya kalıyor bende sıfır uyku tek başıma kalıyorum.

Çok isterdim normal insanlar gibi uyumayı.

Hep sen nasıl uyumadan durabiliyorsun derler bana, valla bildiğim bir şey değil. :)

Bizde eşimle bu yüzden anlaşamayız mesela, yatsana uyusuna ne zaman yatacaksın der hep bana.

Eşimle sohbet ediyorum demedim ki :KK70:

Uyuyamıyorum, çocukluğumdan beri az uyuyan bir insan oldum.

Örneğin arkadaşınızda kalıyorsunuz bir saatten sonra uykusu geliyor, uyuya kalıyor bende sıfır uyku tek başıma kalıyorum.

Çok isterdim normal insanlar gibi uyumayı.

Hep sen nasıl uyumadan durabiliyorsun derler bana, valla bildiğim bir şey değil. :)

Anladim. Ay, bende sohbet ediyorsun sandim.
Mümkünü yok yillarca ayni insanla hergün hergün saatlerce bikbik sohbet edemem.
Yeri geliyor kendi sesimi bile duymak istemiyorum :)
Seninki biraz bozuk uyuku düzeni gibi birşey.
Doktora göründünmü?

Bizde 21-21:30 arası çocukları uyutur eşim.
Sonra o arada ben etrafı şöyle bir toplarım kahve alıp balkonda kafa dinliyoruz,o kadar gürültüden sonra 2-3 saat sessizlik çok iyi geliyor bazen.

Bazen yarımsaat sohbet edip film izliyoruz,bazen o kulaklığını takıp film izliyor yanımda,ben kitap okuyorum ya da alıyoruz alkolümüzü sofra kuruyoruz kendimize haftada 1/2 gün falan.

Genelde gün içinde yaşanılanlar,çocuklar,gündem,yeni öğrendiğimiz bilgi derken saatler geçiyor ya.

Soruldu mu bilmiyorum ama evinizi işinizin yakınına taşımanız mümkün değil mi? Bir de eve yakın iş öyle hemen bulunuyor mu?

Anladim. Ay, bende sohbet ediyorsun sandim.
Mümkünü yok yillarca ayni insanla hergün hergün saatlerce bikbik sohbet edemem.
Yeri geliyor kendi sesimi bile duymak istemiyorum :)
Seninki biraz bozuk uyuku düzeni gibi birşey.
Doktora göründünmü?

Evden kovacağım neredeyse adamı, yalnızlığa düştüğüm bir zamandayım diyebilirim. Ne sohbeti canım :confused:
Görünmedim. çocukkende böyleydim yapı herhalde, oğlumda bana benziyor hatta.
Gece mi gündüz mü sorusuna geceyi seviyorum diye cevap veriyordu.
Uyutmak meseleydi, hala aynı şekilde.
Ama takviye falan almayı düşünüyorum bununla alakalı.

Bizde 21-21:30 arası çocukları uyutur eşim.
Sonra o arada ben etrafı şöyle bir toplarım kahve alıp balkonda kafa dinliyoruz,o kadar gürültüden sonra 2-3 saat sessizlik çok iyi geliyor bazen.

Bazen yarımsaat sohbet edip film izliyoruz,bazen o kulaklığını takıp film izliyor yanımda,ben kitap okuyorum ya da alıyoruz alkolümüzü sofra kuruyoruz kendimize haftada 1/2 gün falan.

Genelde gün içinde yaşanılanlar,çocuklar,gündem,yeni öğrendiğimiz bilgi derken saatler geçiyor ya.

Bunları bizde yapiyoruz (kitap. Film, sohbet) ama benim gündemimde böyle saatleri dolduran topik olmuyor. Nadir oluyor yani.
Eşim akşam 17-18 arasi evde oluyor genelde.
Oğlumuz en gec 8de yatiyor. Bizde 10-11 arasi yatiyoruz. Bana eşimle geçirdiğim 2 saat yetiriyor. Bide bu hergün değil. Haftanin 3 günü spora gidiyorum.
Bazen arkadaşlarla takılıyorum. Bazen küvette zaman geçiriyorum.

Belkide basık almanyada yaşadığımız için hayat aksiyonsuzdur. Bilemedim.

Ben eşinize hak verdim ama işinizden memnunsanız ayrılmayın tabi ki. Kan değerlerinize baktırıp takviye alabilirsiniz, beslenmenize dikkat edip spor yapabilirsiniz. Bu biraz yapısal da olabilir. İlkokulda bir arkadaşımda kalmıştım. Akşam 8 de evin bütün ışıkları sönmüştü. Yatakta dön dolaş, yok. 2 saat sonra uyuyabilmiştim. 9-10 gibi uyurdum normalde. Annesi annemle konuşurken erken uyuyoruz demişti. Çocuk dediğin erken uyur da ev halkının komple erken uyuması çok şaşırtıcıydı.

Çocuğum var şimdi. Erken uyuyacağım diyorum, erkenden ayağa dikiliyor çünkü bazen 7 de genelde 8 de. Ama eşimle konuşmaya daldıysak bir bakıyorum saat 2 olmuş. Bazen ikimiz de çocuğu 9 da uyuturken uyuyakalıyoruz.

Önemli olan bir hayatı paylaşmak, biri burda sorun var diyorsa kulak verip düzeltme yoluna gitmek lazım.
Burası dedemlerin evi valla akşam 7.30 sonrası yataklar açılır ve yat komutu verilir.
Uykum yok diye otursan başına dikilir uyu geç oldu diye işkence gibi geliyordu valla. :olamaz:

Bunları bizde yapiyoruz (kitap. Film, sohbet) ama benim gündemimde böyle saatleri dolduran topik olmuyor. Nadir oluyor yani.
Eşim akşam 17-18 arasi evde oluyor genelde.
Oğlumuz en gec 8de yatiyor. Bizde 10-11 arasi yatiyoruz. Bana eşimle geçirdiğim 2 saat yetiriyor. Bide bu hergün değil. Haftanin 3 günü spora gidiyorum.
Bazen arkadaşlarla takılıyorum. Bazen küvette zaman geçiriyorum.

Belkide basık almanyada yaşadığımız için hayat aksiyonsuzdur. Bilemedim.
Ben de normalde bireyselliği çok seviyordum aslında ve uykuya çok düşkündüm özellikle.
Sonrasında çocuklar oldu derken uyku olayı azaldı bizimde vücutlar buna alıştı sanırım şimdi 12 öncesi çok nadir uyuruz.

Gün içi ikimiz içinde genelde stresli geçiyor eve gelince yemek,ödev koşuşturması iki tane kulağımızın dibinde bağrınan çocuk olunca akşamları birlikte vakit geçirmeye evrildi artık.Konuşacak birşeyler çıkıyor illa bizim hayatımız mı koşturmacalı,olaylı bilmiyorum.

Arkadaş buluşması için bir kuralımız yok ama ben nadiren haftasonları çıkar buluşurum,eşimin çıkıp buluştuğu senede 5'i geçmez genelde ailecek yapılacak şeyleri seviyor. Enerjimiz kalırsa haftasonları deniz,balık,sinema ya da yakın şehirlere gidiyoruz öyle ..
Küvete çok özendim 🥲

tmm erken uyuyorum diye benden bosansın kocam madem evli kalmanın mantıgı yok :)
Yani bence işte bunun sonu eninde sonunda boşanma . İletişim kiramadigin bir insanla zamanla ortak noktan kalmaz. Ortak noktalar ve hayaller yoksa sevgi de zamanla biter. Karşınızdaki kişi de beni kaybedeceksin demiş farkındaysanız . Hayat bence ciddiye alınacak bir iş . Hele evlilik bir insanla ömür boyu bir hayatı götürmek demek . Sizin erkek versiyonlarının burada genellikle konu oluyor. Bakın sonralarına çocukta olsa sonu boşanma

X