İş yerim yüzünden eşimle ters düşüyorum.

Haftada 3 gün beraber spor hedefi koyun 8 bucuk 9 bucuk arasi. Sonra beraber birer kadeh bisey içerek sarılıp dizi izleme hedefiniz olsun. Saat 11e kadar. Ne kadar uykunuz gelirse gelsin hafif zorlamaya çalışın. Bu şekilde haftada 3 akşamla başlayın. Zamanla daha dincleseceksiniz sizin de hoşunuza gidecek. Maç sevmiyorsanız ondan da uyumuş olabilirsiniz sizin de seveceğiniz bir şey izleyin. Ben erkek arkadaşımın izlediği bütün vurdulu kirdili filmlerde uyuyakalıyorum love is blind love island keeping up with the kardashians filan izlese Cin gibi olurum.

Bence kesinlikle siz haklısınız. Tahminen bulacağınız yeni işte yine eve aynı saatte gelip gidecek gideceksiniz. Belli ki siz işten sonra yorulan bir insansınız. Yorumlarda gördüğünüz gibi bazı insanlar yoğun tempolarda bile geç yatabiliyor, iş sonrası enerjik olabiliyor. bazıları ise sadece izin gününde aktivite yapabiliyor. Kimse yorgunluk seviyesinden dolayı yargılanamaz. eşinizin halden anlamayıp böyle tutturması bence çok itici.

Önceki konumu hatırlayanlar vardır belki; ''İş görüşmesini ertelemek''. Orada küçük bir şirkette calıştıgımdan bahsetmiştim.
Yaklaşık beş yıldır burada calısıyorum. Uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Tırnaklarımla kazıyarak işi öğrendim. Evlenmeden önce 9-18 calısıyordum. Evlendikten sonra uzağa taşındım ama patronum sen devam et 10-17 calış dedi, yolum uzak oldugu için. Ben de kabul ettim. İş yerinde bu ayrıcalık tanınan tek kişiyim.
Sabah yolum bir buçuk saat, akşam trafik olduğu için ve de markete vs ugradıgımız için iki saati geçiyor evde olmamız. Yolun yarısını eşimle gidip geliyoruz kendi aracımızla. Beni toplu taşımada uygun bi yere bırakıp işe geçiyor. O normal calışma saatine devam ediyor, onu etkileyen hiçbir durum yok. Ben burada calıssam da calısmadam da onun düzeni aynı olacak. Maaşım iyi, cumartesi-pazar calısmıyorum, iş yerinde başımda müdür yok vs vs. Artılarını anlatabilmek için belirtiyorum.
Ancak eşimle iş yeri yüzünden hep tartısıyoruz. Konu benim yorulup erkenden uyumam. Kendisi işten cıkıp evimize yakın bir yerde işe girmem gerektiğini söylüyor. Ben de ona evimize yakın bir yerde de girsem aynı saatte evden cıkıp, aynı saatte evde olacagımı söylüyorum. Çünkü o zaman en iyi ihtimalle 9-18 calısacagım ama kendisi beni yolun yordugunu o yüzden erken uyudugumu söylüyor. Ancak öyle değil, ben yapı olarak cabuk yorulan bir insanım, yolla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sabah 07.40'da kalkıp akşam 19.30da evde olan insan tabii ki erken uyur ben mi yanılıyorum? Aşagıda ben uyuduktan sonra bana yazdıgı mesajları koyacagım. :)
55k verip motor aldım dediği kısım bana motorsiklet hediye aldı. Onu henüz bir kere sürebildim. Yorgun oldugun için süremiyorsun diyor.
Karısık oldu biraz sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.
İstediğin kadar yorul ,uyku saati alışkanlıktır.Biraz onbiri hedef koyun kendinize,9 da yatsanız da uyuyamazsınız.7.40 çok erken değil .Nerdeyse 10 saat uyuyorsun,fazla bence.
İşin masa başıysa bazı arkadaşlar söylemiş muhakkak spor yap.Beden miskinleşince uyku isteği de artıyor.
Ayrıca eş ne güzel anlatmış kendini, tebrik ettim doğrusu.

Evet eşim de onu söylüyor. Vakit geçiremiyoruz, erkenden uyuyorsun ben karımla bir film bile izleyemeyecek miyim aksamları diyor. :KK43:
Adam sonuna kadar haklı.
Dünyada tek çalışan siz değilsiniz, hayat planlamanızı doğru düzgün yapacaksınız.
Bu şekilde sadece çalışmak için yaşamak oluyor çünkü.
Ya vitamin desteği, spor vs bedeninizi destekleyeceksiniz ya iş değiştireceksiniz.
Bir zahmet de hayatınızdaki insana hakettiği zamanı ayıracaksınız, kimse sizinle uyurken görmek için evlenmedi.

eskiden ben de 36 saat uyumadan okula gidiyordum
ancak şimdi saat üçte eve kendimi nasıl atacağımı düşünüyorum
en az bi saat boş boş oturuyorum kendime gelmek için

10 saat uyku gerçekten çok :)
Eşiniz çok güzel bir dille kendini ifade etmiş, ilgi istemiş nazik davranmış
Tek derdi sizinle vakit geçirmek
Akşamları yarım saat onunla spor yapın göreceksiniz daha dinç olacaksınız
Vitamin değerlerinize tabi baktırın ama eskilerin güzel bir lafı vardır, uyku uykunun mayasıdır ne kadar çok uyursanız vücut ona alışır. Memnun olduğunuz bir işi tabi ki bırakmayın ama eşiniz açıkça yardım istiyor sizden buna bir çözüm bulun. Bu kadar masum istekleri olan bir adamı da tüketmeyin sonra çok üzülürsünüz. Zaten o da çalışıyor çok geç vakitlere kadar ayakta kalamaz ama sizde yatma saatinizi 12 ye doğru çekmeye bakın günde en azından iki saat birlikte vakit geçirin iyi bir eş bunu hak eder, size de iyi gelecektir inanın

Şimdi fark ettim 26 yaşındaymışsınız ortalığı yakacak yaştasınııııızzzzz silkelenin kendinize gelin :)))

+1 de benden. 26 nedir yahu fişşek gibi olunan yaşlar :) muhtemelen konu sahibinin B12, Demir veya D Vitamini eksikliği var, gizli troid bile olabilir. Elbette işte yorulunur ama 10 saat uyku çok.

Hayati paylaştığıni iddia ettiğin biriyle akşamları oturup sohbet bile edemiyorsan hep yorgun olduğunu iddia ediyorsa sonu ya aldatma (tasvip etmiyorum ama o duygusal boşluğu doldurması lazım ) ya da boşanma olur . Ben adamı haklı buldum . Her akşam kös kös yetmiş yaşında gibi yanımda oturan birine tahammül edemezdim .
ben arkadaşımla tatile gitmiştim, benden 2 saat sonra uyanıyordu sabahları
mis gibi deniz manzarasına baka baka bi kahvaltı edemedik beraber kızla sabahları otelin terasında
o kadar sinir oldum ki anlatamam. üstelik o tatile beraber gitmeyi teklif eden, ısrar eden, benimle özellikle tatil gibi keyifli bi aktiviteyi yapmak isteyen kendisiydi
hepi topu 3-4 günlük bişey. onda bile öğlene kadar uyudu sabah kahvaltılarını hep kaçırdı
böyle bi sinir bozucu bişey yok yani uyuyacaktın madem evde kalsaydın niye geldin di mi :KK70:
konu sahibi her akşamı tavuk gibi 22de uykuya yatarak geçirecekti neden evlendi madem çok saçma
kocasına üzüldüm şu an

mis gibi deniz manzarasına baka baka bi kahvaltı edemedik beraber kızla sabahları otelin terasında
o kadar sinir oldum ki anlatamam. üstelik o tatile beraber gitmeyi teklif eden, ısrar eden, benimle özellikle tatil gibi keyifli bi aktiviteyi yapmak isteyen kendisiydi
hepi topu 3-4 günlük bişey. onda bile öğlene kadar uyudu sabah kahvaltılarını hep kaçırdı
böyle bi sinir bozucu bişey yok yani uyuyacaktın madem evde kalsaydın niye geldin di mi :KK70:
konu sahibi her akşamı tavuk gibi 22de uykuya yatarak geçirecekti neden evlendi madem çok saçma
kocasına üzüldüm şu an
İnsan sevdiği kişiyle hayatı paylasmak için evleniyor. İki lafın belini kiramadigin kişiyle evli kalmanın da mantığı yok ki . Hadi diyelim çocuk sahibi olmaya karar verdiler çocuklarin uyku sorunu malum konu sahibi uyuyan güzel gibi yatakta ömrünü geçirecek herhalde 🤣

Ben eşim haftasonu gec kalktığında bile gıcık oluyorum

Ya şimdi enerjiye bir şey demem de ben tv izlemekten hoşlanmam maçı da milli maç dışında izlemem. Niye illa bir şey izlemek zorundasınız yahu başka etkinlik yok mu
bu arada bi şeyler izlemek de uykumu getiriyor olabilir gerçekten

Beyefendi senden bu şekilde yaşamanı istiyorsa o zaman sigortanı yapsın, her ay sana maaş gibi düzenli paranı yatırsın çalışma güzelim. Hem çalış deyip hem de erken uyuyorsun diyemez.
Aşkım calıs demiyor aslında, istersen calıs ama yakında bir yere gir diyor ama calısmadan duramam ki.

Haftada 3 gün beraber spor hedefi koyun 8 bucuk 9 bucuk arasi. Sonra beraber birer kadeh bisey içerek sarılıp dizi izleme hedefiniz olsun. Saat 11e kadar. Ne kadar uykunuz gelirse gelsin hafif zorlamaya çalışın. Bu şekilde haftada 3 akşamla başlayın. Zamanla daha dincleseceksiniz sizin de hoşunuza gidecek. Maç sevmiyorsanız ondan da uyumuş olabilirsiniz sizin de seveceğiniz bir şey izleyin. Ben erkek arkadaşımın izlediği bütün vurdulu kirdili filmlerde uyuyakalıyorum love is blind love island keeping up with the kardashians filan izlese Cin gibi olurum.
Ayy maç izlemeye bayılırım. Tuttuğum takımı takip ediyorum, dün de onların macı vardı. Ben de ona şaşırdım. Maç var diye atıstırmalık bi şeyler aldım eve giderken ama pat gittim :KK70: Eşimle konuştuk bu aksam spor yapacagız, sonrasında da motor süreceğiz biraz. Çok teşekkürler önerileriniz için.

Önceki konumu hatırlayanlar vardır belki; ''İş görüşmesini ertelemek''. Orada küçük bir şirkette calıştıgımdan bahsetmiştim.

Yaklaşık beş yıldır burada calısıyorum. Uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Tırnaklarımla kazıyarak işi öğrendim. Evlenmeden önce 9-18 calısıyordum. Evlendikten sonra uzağa taşındım ama patronum sen devam et 10-17 calış dedi, yolum uzak oldugu için. Ben de kabul ettim. İş yerinde bu ayrıcalık tanınan tek kişiyim.

Sabah yolum bir buçuk saat, akşam trafik olduğu için ve de markete vs ugradıgımız için iki saati geçiyor evde olmamız. Yolun yarısını eşimle gidip geliyoruz kendi aracımızla. Beni toplu taşımada uygun bi yere bırakıp işe geçiyor. O normal calışma saatine devam ediyor, onu etkileyen hiçbir durum yok. Ben burada calıssam da calısmadam da onun düzeni aynı olacak. Maaşım iyi, cumartesi-pazar calısmıyorum, iş yerinde başımda müdür yok vs vs. Artılarını anlatabilmek için belirtiyorum.

Ancak eşimle iş yeri yüzünden hep tartısıyoruz. Konu benim yorulup erkenden uyumam. Kendisi işten cıkıp evimize yakın bir yerde işe girmem gerektiğini söylüyor. Ben de ona evimize yakın bir yerde de girsem aynı saatte evden cıkıp, aynı saatte evde olacagımı söylüyorum. Çünkü o zaman en iyi ihtimalle 9-18 calısacagım ama kendisi beni yolun yordugunu o yüzden erken uyudugumu söylüyor. Ancak öyle değil, ben yapı olarak cabuk yorulan bir insanım, yolla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sabah 07.40'da kalkıp akşam 19.30da evde olan insan tabii ki erken uyur ben mi yanılıyorum? Aşagıda ben uyuduktan sonra bana yazdıgı mesajları koyacagım. :)

55k verip motor aldım dediği kısım bana motorsiklet hediye aldı. Onu henüz bir kere sürebildim. Yorgun oldugun için süremiyorsun diyor.
Karısık oldu biraz sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.
Adam haksız sakın işinden ayrılma
Adam haklı valla erkenden uyuyan karı/koca kabul edilmez. Hele ki çocuk falan da yok. Adam seninle vakit geçirmek istiyor bi şekilde uyum sağlamalısın. Kan değerine baktır,takviye gıda falan al.
6.30 da kalkıyorum her gün 12 de önce uyumam. Kocayla ekstra aksiyon varsa gece saat 1-2-3 kaçta olursa uyumam yani 😃

10 saat uyku gerçekten çok :)
Eşiniz çok güzel bir dille kendini ifade etmiş, ilgi istemiş nazik davranmış
Tek derdi sizinle vakit geçirmek
Akşamları yarım saat onunla spor yapın göreceksiniz daha dinç olacaksınız
Vitamin değerlerinize tabi baktırın ama eskilerin güzel bir lafı vardır, uyku uykunun mayasıdır ne kadar çok uyursanız vücut ona alışır. Memnun olduğunuz bir işi tabi ki bırakmayın ama eşiniz açıkça yardım istiyor sizden buna bir çözüm bulun. Bu kadar masum istekleri olan bir adamı da tüketmeyin sonra çok üzülürsünüz. Zaten o da çalışıyor çok geç vakitlere kadar ayakta kalamaz ama sizde yatma saatinizi 12 ye doğru çekmeye bakın günde en azından iki saat birlikte vakit geçirin iyi bir eş bunu hak eder, size de iyi gelecektir inanın

Şimdi fark ettim 26 yaşındaymışsınız ortalığı yakacak yaştasınııııızzzzz silkelenin kendinize gelin :)))
Çok tatlısınız, çok teşekkür ederim. :) Dediklerinize katılıyorum, deneyeceğim.

İnsan sevdiği kişiyle hayatı paylasmak için evleniyor. İki lafın belini kiramadigin kişiyle evli kalmanın da mantığı yok ki . Hadi diyelim çocuk sahibi olmaya karar verdiler çocuklarin uyku sorunu malum konu sahibi uyuyan güzel gibi yatakta ömrünü geçirecek herhalde 🤣

kesinlikle ben de böyle düşünüyorum, bekarım şimdiye kadar ilişkilerimde böyle birisi denk gelmedi çok şükür
ama en son konuştuğum kişiyle aramızda epey yaş farkı vardı, tanıma aşamasındaydık henüz, baktım çok erken uyuyor
saat 22.30 gibi ben yatıyorum mesajları geliyor falan
ne bileyim 2 iş yapıyor yoruldum diyor mesela laf arasında
spora gidiyor çok yoruldum diyor
böyle diye diye daha başlamadan bitti mesela. buz gibi oldum çünkü
bu şekilde çabuk yorulan, erkenden yatan biriyle ömür geçirebilecek yapıda birisi değilim
asla tahammül edemiyorum o yüzden ben konu sahibinin eşine çok hak verdim

Adam haksız sakın işinden ayrılma
Adam haklı valla erkenden uyuyan karı/koca kabul edilmez. Hele ki çocuk falan da yok. Adam seninle vakit geçirmek istiyor bi şekilde uyum sağlamalısın. Kan değerine baktır,takviye gıda falan al.
6.30 da kalkıyorum her gün 12 de önce uyumam. Kocayla ekstra aksiyon varsa gece saat 1-2-3 kaçta olursa uyumam yani 😃
Ahahaahh ekstra aksiyona da bazen halim kalmıyor bundan da cok şikayetci ama bazen burada ilgisiz koca konularını okuyorum ben oradaki ilgisiz kocalar gibi olmusum yaaa :)

tmm erken uyuyorum diye benden bosansın kocam madem evli kalmanın mantıgı yok :)

kocasına üzüldüm şu an
ya o farklı bi durum tatile gitsem uyumam tabii ki. ayrıca sabah erken kalkmamla alakalı bi sorun yok ki gece uyuyakalıyorum :S

X