İş yerim yüzünden eşimle ters düşüyorum.

İlgi dısında beklentisi gerçekten yok. Diyor ki benim amacım seninle vakit geçirmek. :KK43: Ayy kendime acilen çeki düzen vermem lazım bu uyku konusunda amam işten cık demekte bence hala haksız eşim.
Adam o kadar caresizki evliliğinden olacak. Yardım ettiği halde sürekli yorgunum diyen bir eş var, adam saçma da olsa çareyi işten çik demekte buluyor.O da bunun yanlış olduğunun farkında ama adam romantik bir şeyler teklif ettiğinde yok yorgunum yok yol yordu yok iş yordu diyorsanız adam ve desin?????

22 mi? kaç yaşındasınız çoluk çocuk da yok

yengeç burcu mu eşiniz

adam da haklı ama işten falan ayrılmayın

evi olmazsa sizin işe yakına taşıyın o gidip gelsin
26 yasına gireceğim önümüzdeki ay. Cocugum yok birkaç yıl da düşünmüyorum.

Başak burcu eşim.

Önceki konumu hatırlayanlar vardır belki; ''İş görüşmesini ertelemek''. Orada küçük bir şirkette calıştıgımdan bahsetmiştim.

Yaklaşık beş yıldır burada calısıyorum. Uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Tırnaklarımla kazıyarak işi öğrendim. Evlenmeden önce 9-18 calısıyordum. Evlendikten sonra uzağa taşındım ama patronum sen devam et 10-17 calış dedi, yolum uzak oldugu için. Ben de kabul ettim. İş yerinde bu ayrıcalık tanınan tek kişiyim.

Sabah yolum bir buçuk saat, akşam trafik olduğu için ve de markete vs ugradıgımız için iki saati geçiyor evde olmamız. Yolun yarısını eşimle gidip geliyoruz kendi aracımızla. Beni toplu taşımada uygun bi yere bırakıp işe geçiyor. O normal calışma saatine devam ediyor, onu etkileyen hiçbir durum yok. Ben burada calıssam da calısmadam da onun düzeni aynı olacak. Maaşım iyi, cumartesi-pazar calısmıyorum, iş yerinde başımda müdür yok vs vs. Artılarını anlatabilmek için belirtiyorum.

Ancak eşimle iş yeri yüzünden hep tartısıyoruz. Konu benim yorulup erkenden uyumam. Kendisi işten cıkıp evimize yakın bir yerde işe girmem gerektiğini söylüyor. Ben de ona evimize yakın bir yerde de girsem aynı saatte evden cıkıp, aynı saatte evde olacagımı söylüyorum. Çünkü o zaman en iyi ihtimalle 9-18 calısacagım ama kendisi beni yolun yordugunu o yüzden erken uyudugumu söylüyor. Ancak öyle değil, ben yapı olarak cabuk yorulan bir insanım, yolla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sabah 07.40'da kalkıp akşam 19.30da evde olan insan tabii ki erken uyur ben mi yanılıyorum? Aşagıda ben uyuduktan sonra bana yazdıgı mesajları koyacagım. :)

55k verip motor aldım dediği kısım bana motorsiklet hediye aldı. Onu henüz bir kere sürebildim. Yorgun oldugun için süremiyorsun diyor.
Karısık oldu biraz sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.
Konu artık öyle bi noktaya geldi ki; ya işin ya ben gibi oldu. Ben neden işimden eşim istediği için cıkayım ki?
Evet eşim de onu söylüyor. Vakit geçiremiyoruz, erkenden uyuyorsun ben karımla bir film bile izleyemeyecek miyim aksamları diyor. :KK43:
Koca için iş bırakılmaz değiştirilmez. Kan değerlerine baktır. Vitamin ve takviye al. Bir diyetisyen ile görüş beslenme şeklin yanlış muhtemelen.

Eşiniz cumartesi günü isteyken haftalık yemek listenizi yapın, hafta içi yapacağınız yemeklerin ön hazırlığını yapın. İş çıkışı sonrasına çok işiniz kalmazsa bu kadar yorulmazsınız belki. Kan değerlerinize mutlaka baktırın. İkiniz de kendinize göre haklısınız ama eşinizin tutumu çok hoşuma gitti maşallah. Ne güzel yazmış mesajda kırmadan dökmeden derdini anlatmış bunun kıymetini bilin.

Çabuk yorulan bir yapınız varsa iş değiştirseniz bile yine erken yatacaksınız ki. Hem çalışan insanın erken yatması gerekir. Belki başka işe girseniz mutsuz olacsksınız. Artılarını okurken ben mutlu oldum rahat biyere benziyor

''Me time'' cidden benim de çok önem verdiğim bir şey ki cumartesi eşim işteyken yaparım dısarı cıkıp. Ben de romantik olmayabilir miyim acaba diye düşündüm bi. Belki de uyumak daha cazip geliyor. Bilemiyorum.

Ben kesinlikle romantik değilim.
Doğruya doğru, eşimin benimle saçma bir netflix dizisi bakma hevesi var diye ben ertesi gün beynim uyuşuk bir şekilde iş yerinde oturamam.

Bi adam niye Eşiyle mac bakmak ister mesela? (Eğer siz fanatikseniz olur tabi).
Siz yaninda kös kös, bayik bayık oturunca ne oluyor? Eline ne geçiyor? Bu verimlilik değilki?

Ben bu konuda kendi eşimle baya tartıştım ve hala tartışıyorum.
Benim eşimde her ama her şeyi benimle yapmak ister. Adamin sevgi dili bulu.

Dün protez tirnak yaptirmaya gittim işten sonra. Beni almaya geldi. İşim uzun sürdü diye girdi icerde bekledi. Beni ve çalişan kizi strese soktu.
Bazi kadinlar bu tür davranışları sevimli bulur. Beni ifrit ediyor mesela. Eşimin yaptığı bu davranış benim gözümde vakit geçirmek değil mesela. Ona sorsan Dün biz vakit geçirdik der.

Spor desen ayni, illa benimle gidecek benimle yapacak.
Ben kendi kendimle olmak istiyorum. Kulaklikla rock muzik dinleyip pump yapmak istiyorum. Belki halter kaldirirken osurcam.

Sizin eşinizde galiba birazcık yapışık ikiz modunda.
Film bakmak hevesi için rahat işinizden cikmanizi beklemesi aşiri egoistce

Detayli bakamadim ama 7.bucukta uyanip tum gun calisip aksam 10da uyumaniz bana normal ve saglikli geldi. Patronunuz size guzel bi imkan sunmus belli ki sizden memnun, sizin de calisma sartlariniz iyiymis. Aksam 1-2saat gecirmek yeterli degil mi ? Haftasonu full birlikte vakit gecirirsiniz zaten. Esiniz ya ben ya is demesi bana sacma geldi. Goren de aksam 10da eve geliyosunuz sanacak. Esiniz bence ne guzel esimin iyi bi isi var diye sevinsin. Siz de belki bi tik gonlu olsun diye 10 degil de 11de uyumaya calisin. Daha dinc olmak icin takviye alabilirsiniz. Ama sakin boyle bi patronu ve isi birakmayin.

Hayati paylaştığıni iddia ettiğin biriyle akşamları oturup sohbet bile edemiyorsan hep yorgun olduğunu iddia ediyorsa sonu ya aldatma (tasvip etmiyorum ama o duygusal boşluğu doldurması lazım ) ya da boşanma olur . Ben adamı haklı buldum . Her akşam kös kös yetmiş yaşında gibi yanımda oturan birine tahammül edemezdim .

Yani aslında belli bir saatim yok genelde 22.00 gibi uyuyorum :) Dün koltukta 21.15 gibi uzanmıstım mesela.

Yemek temizlik vs birlikte yapıyoruz. Eşimin patladıgı şeyler plan yaptıgımız halde benim uyuyakalmam :KK43: Dün maç izleyecektik mesela ben aşırı uykuluydum buradan cıktı olay.
Ya şimdi enerjiye bir şey demem de ben tv izlemekten hoşlanmam maçı da milli maç dışında izlemem. Niye illa bir şey izlemek zorundasınız yahu başka etkinlik yok mu

İlgi dısında beklentisi gerçekten yok. Diyor ki benim amacım seninle vakit geçirmek. :KK43: Ayy kendime acilen çeki düzen vermem lazım bu uyku konusunda amam işten cık demekte bence hala haksız eşim.

10 saat uyku gerçekten çok :)
Eşiniz çok güzel bir dille kendini ifade etmiş, ilgi istemiş nazik davranmış
Tek derdi sizinle vakit geçirmek
Akşamları yarım saat onunla spor yapın göreceksiniz daha dinç olacaksınız
Vitamin değerlerinize tabi baktırın ama eskilerin güzel bir lafı vardır, uyku uykunun mayasıdır ne kadar çok uyursanız vücut ona alışır. Memnun olduğunuz bir işi tabi ki bırakmayın ama eşiniz açıkça yardım istiyor sizden buna bir çözüm bulun. Bu kadar masum istekleri olan bir adamı da tüketmeyin sonra çok üzülürsünüz. Zaten o da çalışıyor çok geç vakitlere kadar ayakta kalamaz ama sizde yatma saatinizi 12 ye doğru çekmeye bakın günde en azından iki saat birlikte vakit geçirin iyi bir eş bunu hak eder, size de iyi gelecektir inanın

Şimdi fark ettim 26 yaşındaymışsınız ortalığı yakacak yaştasınııııızzzzz silkelenin kendinize gelin :)))

Bana eşinizin tavrı kötü gelmedi ya. Adam gayet ilgili ve tatlı bence. İşten ayrıl kafası da sizle daha fazla vakit gecirmek istediğinden.
Bence siz biraz daha dayanıklı olsanız, birkaç saat daha geç uyusaniz, biraz aktivite yapsanız birlikte o hali kalmaz zaten.
Ve bana uyku saatiniz erken geldi açıkçası.
Ben de sizle aynı saatlerde uyanıyorum. Üzerine hastalıklarım da var ve yaşım da var :) Ama 10'da uyumam ya, bana gün boşa gitmiş gibi geliyor erken yatınca. Ayrıca eşimle de hiçbir şey yapmamışım, hiçbir şey paylaşmamışım gibi geliyor.
Bence kan değerlerinize baktırın. Hem eşiniz kendini değerli hisseder, hem de bir eksiklik varsa tedavi olursunuz.

Kan değerlerinize baktırdınızmı? Çabuk yorulmanın altında vitamin vb eksikliği olabilir. Eşiniz sizinle vakit geçirmek istiyor bu çok doğal ama sırf bu sebepten işten çık yeni iş bul çok zor olur bunu yapmak mecburiyetinde değilsiniz, eşinize vakit ayırmaya çalışın.

Yani aslında belli bir saatim yok genelde 22.00 gibi uyuyorum :) Dün koltukta 21.15 gibi uzanmıstım mesela.

Yemek temizlik vs birlikte yapıyoruz. Eşimin patladıgı şeyler plan yaptıgımız halde benim uyuyakalmam :KK43: Dün maç izleyecektik mesela ben aşırı uykuluydum buradan cıktı olay.
saat 22'de uyuyan insanla hayat geçmez. adam çok haklı
insan eşiyle zaman geçiremeyecekse neden evlenir ki ? çok üzüldüm adamcağıza
zaten sinyali vermiş beni kaybedeceksin demiş. artık nasıl bi kaybetme onu bilemem
tamam iş iyi hoş da hayatımızı kötü etkilememeli, kazandığın parayı harcayacak zamanın oluyor mu mesela ?
saat 22de uyuyan bir insan hayatın tadını ne ara çıkaracak ?
bi de bence konu yolla falan değil tamamen senle alakalı
22de uyuyorsun sabah kaçta kalkıyorsun? 7de kalksan 9 saat uyumuş oluyorsun
9 saat uyumak nedir cidden :KK70: bu yaşta böyleysen 20 sene sonra nasıl olacaksın ?
bence acilen kan değerlerine baktır ve bu sorunu çöz. çoğu insan senin dediğin saatlerde işten evine gelmiş oluyor zaten
üstelik hafta sonları tatilsin

Adam o kadar caresizki evliliğinden olacak. Yardım ettiği halde sürekli yorgunum diyen bir eş var, adam saçma da olsa çareyi işten çik demekte buluyor.O da bunun yanlış olduğunun farkında ama adam romantik bir şeyler teklif ettiğinde yok yorgunum yok yol yordu yok iş yordu diyorsanız adam ve desin?????
adam yarın öbür gün bıcır bıcır enerjik birini bulup çatır çatır aldatırsa şaşırmam
gidişat kötü

Önceki konumu hatırlayanlar vardır belki; ''İş görüşmesini ertelemek''. Orada küçük bir şirkette calıştıgımdan bahsetmiştim.

Yaklaşık beş yıldır burada calısıyorum. Uzatıp sizleri sıkmak istemiyorum. Tırnaklarımla kazıyarak işi öğrendim. Evlenmeden önce 9-18 calısıyordum. Evlendikten sonra uzağa taşındım ama patronum sen devam et 10-17 calış dedi, yolum uzak oldugu için. Ben de kabul ettim. İş yerinde bu ayrıcalık tanınan tek kişiyim.

Sabah yolum bir buçuk saat, akşam trafik olduğu için ve de markete vs ugradıgımız için iki saati geçiyor evde olmamız. Yolun yarısını eşimle gidip geliyoruz kendi aracımızla. Beni toplu taşımada uygun bi yere bırakıp işe geçiyor. O normal calışma saatine devam ediyor, onu etkileyen hiçbir durum yok. Ben burada calıssam da calısmadam da onun düzeni aynı olacak. Maaşım iyi, cumartesi-pazar calısmıyorum, iş yerinde başımda müdür yok vs vs. Artılarını anlatabilmek için belirtiyorum.

Ancak eşimle iş yeri yüzünden hep tartısıyoruz. Konu benim yorulup erkenden uyumam. Kendisi işten cıkıp evimize yakın bir yerde işe girmem gerektiğini söylüyor. Ben de ona evimize yakın bir yerde de girsem aynı saatte evden cıkıp, aynı saatte evde olacagımı söylüyorum. Çünkü o zaman en iyi ihtimalle 9-18 calısacagım ama kendisi beni yolun yordugunu o yüzden erken uyudugumu söylüyor. Ancak öyle değil, ben yapı olarak cabuk yorulan bir insanım, yolla ilgili olduğunu düşünmüyorum. Sabah 07.40'da kalkıp akşam 19.30da evde olan insan tabii ki erken uyur ben mi yanılıyorum? Aşagıda ben uyuduktan sonra bana yazdıgı mesajları koyacagım. :)

55k verip motor aldım dediği kısım bana motorsiklet hediye aldı. Onu henüz bir kere sürebildim. Yorgun oldugun için süremiyorsun diyor.
Karısık oldu biraz sanırım ama umarım anlatabilmişimdir.
Benim iş yerim 5 dakikalık yerde, her eve gittiğimde yorgun oluyordum çünkü oturmak dahi beni yoruyor ya dik durmak felan. İş yükü felan derken, ben eve geldiğimde uyursam gece 2-3 gibi kalkıyordum. Mal gibiydim, her an uyku modundayım ben de özellikle yemek yedikten sonra .

Benim iş yerim 5 dakikalık yerde, her eve gittiğimde yorgun oluyordum çünkü oturmak dahi beni yoruyor ya dik durmak felan. İş yükü felan derken, ben eve geldiğimde uyursam gece 2-3 gibi kalkıyordum. Mal gibiydim, her an uyku modundayım ben de özellikle yemek yedikten sonra .
ama benim ki oyun oynuyor diye dinlen dinlen diyor sljhfnlskıg

Ben de çok yorgun oluyorum gece 10da uyuyorum. Benim sevgilim de şikayetçi. İs değiştirdim şu anki isim çok rahat ama yine de yoruluyorum. Benim bu bitkinlik ancak sağlıklı beslenince spor yapınca ve gün içinde daha az telefonda takılıp daha reel hayat aktiviteleri yapınca geçiyor. O zaman gerçekten 12ye 1e kadar manitayla oturup muhabbet edebiliyorum. Bir de kan değerleri önemli. Vitaminler dinclestiriyor. Bence gerçekten fiziksel bir sorundan sizinki. Sizin de fazla kilonuz varsa ondan da olabilir fazla kilo kadar insanı yoran bir şey yok yildirdi beni. Birkaç kere zorlayın kendinizi beraber spor yapın dinclestirir bence.

Şöyle ki evimizin konumu çok güzel. Bahçeli bir evde yaşıyoruz. Biraz İstanbul dısı diyeyim :) Ondan uzak kalıyorum işime zaten. Evimizin altında depo gibi bi yer var eşim oraya spor aletleri aldı. Birlikte yaparız diye. Koşu bandı, eliptik, ağırlıklar vs. O yapıyor, ben tabii pilim bitik oldugu icin yapamıyorum. Bu da bizim aramızda bi sorun mesela. :KK43:

İş değiştirseniz yapacak mısınız?
Bence bu mizaç meselesi ya.
Bebeğim var. Çalışıyorum.
Haftada 3 akşam koşmaya çıkıyorum. eşimi hiçbir kuvvet çıkaramaz. tv seyreder ve uyuya kalır genelde.

X