ilişkisinde benzer problemler yaşayanlar var mı? erkek arkadaşım siteminde haklı mı sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Duymak istediği çok basit.
Aferin kızım aynen devam. İnanma o "kendini sapık gibi gösteren" sevgiline. Evine de gitme. O gelecek paşa paşa senin ayağına. Gelmiyorsa da seni hiç haketmemiştir. Erkekler böyledir zaten, inanmıcaksın hiç birine vs vs..

tabi canım, mükemmel örf adetlerle büyüdüğünü ön sevişmelerden sonra hatırlayıp kendini geri çekmek çok normal zaten.
kızda hiç sıkıntı yok hahaha

Şu cümleyle anlatmış “ön sevişme gibisinden bir şeyler yaşadık” Ön sevişme değil yani

bir duruşunuzun olması çok güzel. ama işte sevgililik olunca ister istemes cinsel yakınlaşmalar oluyor bunu dindar insanlar bile yapabiliyor çünkü çekim oluyor illaki o yüzden uzun süreli ilişkilerde hep bu sorun oluyor. size şunu söyleyeyim sizi gerçekten seviyorsa ve sevecekse sizi her türlü bekler niye beklemesin yada böyle bir hayat görüşü de olabilir ilişki yaşamayacaksak niye sevgili olayım diye çünkü bu tür erkek te çok kadında çok. bence doğru olanı yapıyorsunuz aynı evde kalırsanız sonu zaten belli.

Benim de sevgilim başka bir şehirde yaşıyor. Bu tarz durumlarda sadece tek bir kişinin gidip gelmesi sağlıklı olmuyor. Siz de gitmelisiniz. Ben mesela ilk zamanlar gitmedim, aramızdaki iletişim arttı, güvendim, tanıdım ve ben de gitmeye başladım.

İkinci meseleye gelirsek, karşı taraf yakınlaşmak isteyebilir ama ben sizin kararınıza saygı duymak zorunda olduğunu düşünüyorum. Kendisi durumu bu şekilde kabul edemiyorsa ayrılsın veya siz kabul edemiyorsanız siz ayrılın. Herkesin cinsellikle ilgili görüşü farklıdır ve kimse kimseyi görüşlerinden dolayı da yargılayamaz. Bu yüzden bu konuyu buraya açmanız size yardımcı olmaz. İleride yaparsam pişmanlık yaşarım dediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.

Sana zahmet ayrıl da çocuk hayatını dilediği gibi yaşasın
Ya baştan hiç o toplara girmeyecektin ya da tavrını değiştirmeyecektin
Şu an çocuğa sapık gözüyle bakıyorsun evine aslaaaaa gitmem falan
Şahsen ben onun yerinde olsam böyle çelişkili davranan biriyle devam etmezdim
Çocuk azcık akıllıysa zaten yoluna bakar
Zaten arkadaşların da seni dışlıyormuş falan sende dolduruşa gelen bir tipsin ki böyle bi konu açmışsın
Önce kendini sorgula derim

Diyanet islerinin arsivinde evlenmeden önce kadin ve erkek birbirlerinin vücut sekillerine ve üreme organlarına bakabilir diye bir sey çıkmıştı bu coronanin ilk dönemlerinde arsivler acilmisti diyanetin. Sosyal medyada baya dalga konusu olmuştu

E
Ooo fetvada çıktığına göre disco disco partizani Bak duydun mu konu sahibesi fetva vermişler inançlı inançlı inceleyebilirsiniz birbirinizi..

ya zaten nişan olur olmaz imam nikahı yapmalarının nedeni hadi çırılçıplak olmasa da adamın yanında daha açık dolaşabilmesi değil mi ? :)

Herkesin tercihleri farklı.

Size bu durumdan dolayı trip atması saçma.
Ya ben yapamam der bitirir.
Ama bitirmeyip alttan alta tepkileri olmaz.

Siz haklısınız.
İlla evine gidip ön veya ileri gitmek zorunda mısınız.
Yalana neden yapıyorsun diye sorulmuyorsa yapmayana da trip olmaz.

Önceki konunuza bakılırsa, bunca atarın sebebi arkadaşlarınız gibi "o seni hak etmiyor tımaam mı" demememiz galiba.
Kimse size "gidin sevişin" demiyor. Sevişirsiniz ya da sevişmezsiniz, sizin bileceğiniz iş.
Ama zamanında her şeyi yaşayıp şimdi "ailemden böyle gördüm, ben arkadaşımda kalacağım" diyerek adama sapık muamelesi yapmak komik oluyor.

Burada başka konularda "erkeklere güvenme, erkekler seks için her yalanı söyler" diyen insanlar da "3 günlük adamlara güvenme. Bir şey yaşayacaksan kendin istediğin için yaşa, evleneceğiz dediği için değil" demek istiyorlar. Git 3 senelik sevgiline sapık muamelesi yap demiyorlar.
Kendi konunuzdaki yorumları doğru anlamadığınız gibi onları da doğru anlamamışsınız.

Bence açık açık konuşun. Ben erken bişeyler yaşamak istemiyorum aynı evde olunca ister istemez yakınlaşıyoruz eğer istemediğim halde beni zorlamayacağına söz veriyorsan gelirim. Ama bu vereceğin sözü tutamayacaksan baştan söyle seve seve bitirelim bu ilişkiyi deyin. En azından aranızdaki ilişki bitse bile kafanızdaki soru işaretlerini çözmüş olursunuz.

Üniversitenin bitmesine daha iki sene varsa eğer yaşınız küçük ve dediğin gibi evlenip evlenmeyeceğinizin garantisi yok. Çünkü zamanla beklentiler değişebiliyor ya da insan başkasından etkilenebiliyor. O yüzden cinsellikte ileri bir boyut yaşamaman gerektiğini düşünüyorum ben de. Erkek arkadaşına gitmek istediğinde ya dediğin gibi başka arkadaşında kalacaksın ya da onun evine gittiğinde düşündüklerini yüz yüze söyleyeceksin. Birbirinizi sevdiğiniz için erkek arkadaşının anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.

Geçenki konunuza ilişkin de güzel güzel yazmıştım halbuki.
Bu konuyu baştan sona okumadım ama kadın şöyle yaparsa basit olurlar, sapıklar bilmem ne havada uçuşuyor hey maşallah.

Ya ben gerçekten anlamıyorum, bakın sadece anlamıyorum. Çevremdeki insanları düşünüyorum. Kimseyle oturup cinsel hayatlarını konuşmam ama muhafazakar arkadaşlarımın tarzları belli, hayatlarına da öyle insanlar giriyor.
Daha serbest arkadaşlarım için de benzer. Onlar da o an devam eden ilişkileri varsa ona ilişkin tavırdalar. Kimse onlara sevgilinin evinde kalmışsın sen hımm... demiyor. Onların hayatlarında da öyle insanlar var.

Nedir bu yani? İnançlısınız, gidip evinde kalıyorsunuz ön sevişme yaşanıyor (bu nokta ironik), sonra diyorsunuz ki olmasın. Evlenmeyi düşündüğünüz insanın buna saygı duyacağından şüphelisiniz. Ama ayrılacaksa da o ayrılsın, ben değil.

Evliliği vs boş verin, hayata ilişkin duruşunuzu netleştirin tavsiyemdir. Hayatınıza da öyle insanlar girer zaten sonrasında. Bir de hiçbir cinsiyeti, cinsiyetinden ötürü yargılamamayı. Kötülük yapan kadın veya adam, kötü bir insan olduğu için yapar, cinsiyetini belki araç olarak kullanır o kadar. (örneğin, erkeklerin, erkeklik gururuma hakaret etti savunmaları gibi)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…