ilişkisinde benzer problemler yaşayanlar var mı? erkek arkadaşım siteminde haklı mı sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Melisimsi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2020
160
207
selam kızlar

size kafama takılan bir durumu anlatmak istiyorum. özellikle ilişkisinde benzer problem yaşayanlar var mı, veya evlenmeden öncesinde olsun.. bunu öğrenip tavsiye bekliyorum.. uzun bir süredir ilişkim var (3 senedir) ve ikimizin de ilk ilişkisi diyebilirim. genel olarak çok bir problemimiz yok bir konu dışında. uzun mesafe ilişkisi sürdürüyoruz ve ikimizin de ailesi biliyor. evlilik düşünüyoruz okul bitince...

ben arkadaşlarımla evde kaldığım için o geldiğinde salonda falan uyurdu ben gittiğimde ise (evde tek yaşıyor) evinde kalırdım ve haliyle yakınlaşmalar olurdu. ikimiz evde yalnız olduğumuz için cesaret alırdı ve yakınlaşırdık.(cinsellik yaşamadık ama ön sevişme gibisinden bir şeyler oluyordu) benim kaldığım evde öyle şeyler olmazdı. bir yerden sonra kendi kendime "evlilik için özel şeyler kalmalı ve bu değerli anları evlilik sonrasında yaşamamız daha doğru olur" gibi bir psikolojiye girdim ve son bir senedir hiç evine gitmedim.açık açık ona da söyledim bu düşüncemi ve sen bilirsin falan dedi.

fakat onun buna bozulduğunu hissettim. zaman zaman da üstü kapaklı söyledi bana "görüşemiyoruz" gibisinden. "ben yoğunum ve her zaman gelemem yanına, zaten çok görüşemiyoruz, eskiden sende gelirdin en azından daha iyi olurdu, artık hiç gelmiyosun" dedi. bende "okulların bitmesine iki sene kaldı, yapabileceğimiz bir şey yok, idare etmemiz lazım" dedim..

ama birkaç aydır korona da araya girdi ve birbirimizi hiç görmedik. son günlerde de biraz uzaktı bana karşı sanki ve sebebini sorunca da "yanıma gelmemen beni çok üzüyor, uygun bir vaktin olsa bile yanıma hiç gelmeyecek olmanı kafama takıyorum, sonuçta ben her zaman gelemiyorum müsait olduğunda sende gelsen ve daha sık görüşsek iyi olurdu" falan dedi..

asla yakınlaşmakla ilgili bir cümle bir ima kurmuyor ama bu tarz cümlelerle yanına gitmemi istediğini söylüyor ve bu bana mantıksız geliyor. kafası birtek ona çalışıyormuş gibi hissettiriyo yada belki de ben yanlış anlıyorum bilmiyorum.sizce böyle cümleler kurması normal mi? anlayış göstermemesine üzülüyorum açıkçası.. neden böyle bir karar aldığımı bile bile hala yanına gitmem için trip atıyor ve sıkılıyorum bu durumdan.. sizce ben mi abartıyorum? ilişkilerinizde benzer durumu yaşayanlar var mı? evlenmeden bir evde yalnız olmayı doğru bulmuyorum ben artık.. hem bizim yarın öbür gün evleneceğimiz bile kesin değilken neden sonrasında bana vicdanen kötü gelecek şeyler yapayım ki? haksız mıyım kızlar....

DÜZENLEME: yorumlardan ötürü bazı şeyleri eksik söylediğimi farkettim. erkek arkadaşımın yanına asla gitmem demedim aslında. yanına gelirim ve orada çok yakın bir arkadaşım var onda kalırım dedim ve bunu defalarca dememe rağmen duymamazlıktan geldi kendisi. yani probleminin "görüşememek" değil de "yakınlaşamamak" olduğunu düşünüyorum. ona aşık olduğum için de ayrılmayı düşünmüyorum. bunu problem ediyorsa ve bu şekilde yapamayacaksa kendisi ayrılabilir. yakınlaşamadı diye ayrılan birinin de gerçekten sevdiğine inanmama önüme bakarım

bir diğer önemli mesele ise burada çok fazla konu okudum ve "ilişkiye girmiştik, bana söz vermişti ayrıldı" tarzında konu açan kızların hepsine çok sert bir şekilde " neden birlikte oldun, erkeklerin birlikte olmak için her yalanı söyleyeceğini bilmiyor musun, güvenmeyecektin, kaç kere söyledik evlenmeden üzülecekseniz yapmayın diye" tarzında cevaplar yazılmış.
karşınızda ise bu tavsiyeleri hayatına uygulamaya çalışan genç bir hanım varken bu fikri savunan kadınlardan eser yok ve çoğunluğu "evine git" fikrini savunuyor durumda..
kendinizle çelişmeyin derim..
asla evine de gitmem. evlenmeden birlikte olacak veya yakınlaşıp sonra ağlayacak bir karakterim varsa niye böyle birşeyi yapmak zorunda olayım ki... çok saçma

DÜZENLEME 2:Asla ama asla sevgilimin evine gitmeme kararı aldım. yorumlardaki bazı aciz kadınların savunduğu üzere "sevgilim benden ayrılmasın diye basitleşip onunla sevişmek" zorunda olduğumu düşünmüyorum. çünkü bunu savunan siz bazı kadınlar gibi aciz değilim ben. teşekkürler
NOT: tam tersi bu şekilde davrandığınız zaman erkekler size daha da hayran olur, bir deneyin derim...

Son düzenleme:
Sadece karşıdan beklemeniz yanlış.Size cinsellikle ilgili imada bulunmamış yanınıza gelmenizi istemiş normal olarak.Gidip günlük bir apartta otelde de kalabilirsiniz.
Cinsellik istemeyebilirsiniz bu normal ama başta isteyip sonra istememek garip olmuş. Ama bunu açıkca söylemek gerekir üstü kapalı denmez.

Benzer bişi yaşamadım ama mantık yürütüyorum..Erkek arkadaşınıza asla gitmemeniz ona güvenmediğiniz anlamına gelmiyor mu? Bence adama sapık muamelesi yapıyorsunuz. Ben olsam bozulurdum.Yani ön sevişme tarzı bişi istemediğinizi zaten belirtmişsiniz ,o da saygı duyuyorsa sıkıntı yok.Saygı duymuyorsa zaten kaçmak çözüm mü, burda farklı sorun var demektir .Hem ona hem kendinize güvenmiyormuşçasına baş başa kalmamaya özen göstermeniz bana biraz tuhaf ve itici geldi.

Uzak mesafe ilişkilerinde görüşebilmek için fırsat yaratmanın çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bunun bi sırası da yok bence kim müsaitse ona göre ayarlanır buluşulur. Aynı evde olmayı niye sadece cinsellik olarak algılıyorsunuz ki? Üstelik sevgiliniz açık açık öyle bi talepte bulunmamışken. Erkek-kadın fark etmeksizin benim sevgilim de sadece benim gelmemi istese ve benle baş başa kalmaktan kaçsa ben de sorun ederdim. Hatta inat edip hiç gitmeyebilirdim bile.

Daha okul bitmemiş, uzaktan ilişki ve evlilik düşünülüyor. Sakin olun bence.
Cinsellik de senin seçimin, ama onun da seçimi ortak bir beraberlik yürütüyorsunuz.

günlük apart değil de eğer boş bir vaktim olursa yanına gideceğimi ve (orada yakın bir arkadaşım var) onda kalacağımı söyledim çözüm olarak. beklediğim tepkiyi vermedi yine de .. eğer problem onun için sadece "görüşmemek" olsaydı "aaa tamam o zaman öyle yapalım ama gel" falan derdi. fakat söylediklerimi duymazdan geldi, fikir sunmamışım gibii. bu yüzden de asıl problemin "benimle yakınlaşamayacak" olduğunu düşünüyorum. bu da beni ondan biraz uzaklaştırıyo açıkçası. fikirlerime saygı duyması gerekmiyor mu, sonuçta zaman zaman tartısmaların olduğu "ayrılık" kelimesinin geçmiş olduğu bir ilişkide yanına gidip yakınlaşmamı beklemesine gerçekten kırılıyorum.

Sadece karşıdan sizin yanınıza gelmenisini beklemeniz yanlış. Cinsellikten bağımsız söylüyorum bunu. Sanki adama sapık muamelesi yapıyorsunuz gibi olmuş. Bir şeyler yaşamak istemezseniz yaşamazsınız illa onun evine gittiğinizde aranızda yakınlaşma olmak zorunda mı? Kendi iradenize mi güvenmiyorsunuz ona mı? Cevap hangisi olursa olsun bu büyük bir sorun anlamına gelir. Eğer aynı eve girdiğinizde adam size isteğiniz dışında yakınlaşmaya çalışsaydı, sözsel talepte bulunup ısrarcı olsaydı fikirlerinize saygı duymamış olurdu.

İlişki yaşamak istememek nasıl sizin tercihinizse yaşamak istemek de onun tercihi. İkinizin de birbirinizin istek ve tercihlerine saygı duyup ya orta yolu bulmanız ya da yolları ayırmanız gerekiyor. Hep benim dediğim, benim isteğim olsunla ilişki yürümez.

Bu ilişkiyi sen tek başına yaşamıyorsun ben böyle istiyorum ,gelemem,yapamam eee adamda uzakta telefonla nereye kadar istemediğin hiç bir şey yapma ama empati yapabilirsin bir de onu dinle gerçekten ne düşünüyor ne istiyor...

Bu durumda kim ne dese boş sevgilinizin fikri başka sizinki başka ve herkes kendi fikrine saygı duyulmasını ister. Ortak nokta bulunamıyorsa ilişki olmaz.

haklısınız ama bunu denediğim için böyle bir karar aldım. daha öncede böyle bir konuşma geçmişti ve biz normalde de çok nadir görüşüyorduk (2 ayda bir gibi) haliyle de bende o da birbirimizi özlüyoruz seviyoruz sonuçta birbirimizi. ama ben yine de yanına gittiğimde kendime hakim oluyordum. çok afedersiniz ama adamın üzerine atlamıyordum yani. kendisini tutamayıp yakınlaşan taraf hep o oldu, ve benim de iradem zorlanıyordu haliyle. yani "yanına gideyim ve yakınlaşmadan belli bir seviye içerisinde onu görüp geleyim" kısmında bana hiç yardımcı olmadı ve bu fikir bir çözüm olmadı için de gidersem bile başka bir yerde kalırım dedim. ama kendisi bu konuda bir türlü beklediğim anlayışı göstermiyor. kendimi bir yerden sonra benimle sadece bunun için mi birlikte? gibi düşüncelere kapılmaya başladım..
mesela ben onun yerinde olsam sevdiğim kadına sırf böyle düşünmesini istemediğim için bile tamam deyip bir daha konusunu açmazdım ama o öyle yapmıyor.

Siz adama açık açık dememissiniz ki. Ayrıca sevgilisiylr cinsellik yaşamak istemesi niye bir insanı kötü biri yapsın

birinin "sevgilisinin evine gitmek zorunda" olduğunu düşünmüyorum. böyle bir zorunluluk yok. ben onu görmek için yanına gideceğimi ama arkadaşımda kalacağımı söylememe rağmen aynı sitemlerine devam ediyo kendisi. bu tavrını da sağlıklı bulmuyorum. sonuçta hepimizin ailemizden öğrendiği şeyler var ve bende ailemden bunu öğrendim. kendisi bu şekilde davranarak zaten kendisini sapık durumuna düşürmüş oluyo bence, ben değil..

Adamın üzerine atlayabilirsiniz de sonuçta dediğinize göre 2 ay görüşmüyor oluyorsunuz. Erkek arkadaşınızı arzulamanızdan daha normal ne olabilir bu durumda? Atlasanız da kötü bir şey yapmış olmayacaksınız. Bazı kadınlar daha duygusal yaklaşıyorlar bence olaya cinsellik olmadan da yıllarca yaşarım gibi. Siz istemiyorsanız ve erkek arkadaşınız da istiyor ve orta bir yol bulamıyorsanız yapacağınız şey çok basit. Ayırın yollarınızı herkes kendi beklentilerine uygun başka birini bulsun.

Siz adama açık açık dememissiniz ki. Ayrıca sevgilisiylr cinsellik yaşamak istemesi niye bir insanı kötü biri yapsın
kötü biri yapıyor demiyorum. cinsellik iki tarafın kararıyla olması gerekmiyor mu? ben isstemiyorum... evinde kalmayı da doğru bulmuyorum. bu benim fikrim ve böyle konularda trip atılmasını değil saygı duyulmasını doğru buluyorum

Tamam da siz açık açık dememişsiniz ki bunu demeye çalışıyorum. Siz açık açık demissiniz de o olmaz ille yasayacaz demis gibi davranıgorsunuz

Seven insan sevişmek ister, kendisini durduran tabuları ya da inançları yoksa da sevişir.
Siz istiyorsunuz ki karşınızdaki insan sizin düşüncelerinize, sizin inanışlarınıza bire bir sahip olsun. Sizin istediğiniz gibi düşünsün ve davransın. Ama o farklı bir insan. Farklı insanlar farklı şeyler düşünebilirler.
Empati yaptığınızı sanmışsnız ama olmamış, kendinizi onun yerine koyamamışsınız. Onun kendini sizin yerinize koyup ona göre davranmasını bekliyorsunuz.
Adam yine az biraz anlayış gösteriyor size. Ben sevişmem, sevişmemek için yanına gelmem diyen biriyle ilişkimi sürdürmezdim mesela. Kötü bir insan olduğum ya da o kişiyi kullanmak istediğim için değil. Tenine dokunmadığım bir insanla ilişki yürütemeyeceğim için, farklı bakış açılarına sahip olduğumuz için. Kimseyi sevişmeye zorlayamayız tabi ki ama sevişmeyi tercih etmek de bir insanı kötü yapmaz.

Yani ilk yıl hariç hiç onun yanına gitmedin mi??
Bu çok fazla ya, insan başka ülke olsa sevgilisinin yanına gitmeli bence. Hep o hep o , nereye kadar?
Yakınlaşma için kendine güvenmiyorsan onun bir arkadasinda kalırsın.
Ben üniversitedeyken 4kisilik erkek evinde yaşayan yakın bir arkadaşım vardı. Kız arkadaşı gelecekti, bana rica etmişti mesela 'sende kalabilir mi,bizim evin erkek nüfusu çok fazla' diye, ben de seve seve kabul etmiştim. Aynı şekilde yurtta kalan erkek bir arkadaşın kız arkadaşı da bizde kalmıştı geldiğinde. Hatta şimdi düşününce yurtta kalan bir kız arkadaşın sevgilisi de bizim evde kalmisti, bu millet de otel gibi görmüş ha bizi şimdi farkettim.
Konu sahibi hep bana rabbena olmaz. Virüs bitince de sen git, bir arkadaşının evinde kal.
Cinselliğe yaklasmama meselesinde kimse kimseye istemediği bir şey yaptıramaz. Sonrasından pişman olacaksan, kendini kötü hissedeceksen, adetin geçince panik olup kiyafetliydik sürtündük hamile kalır mıyım konuları acacaksan hiç yapma daha iyi. Kararına saygı gösteren gösterir, göstermeyene de yol verirsin.
Ama onun dışında sen de şehrine gitmelisin. Bu yaptığın açıkça bencilliğe giriyor.
Ben üniversitedeyken Türkiye'nin mahrumiyet bölgesinde şark gorevi yapan sevgilime bile gitmiştim, sırf o gelmesin,yazıktır diye.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…