iki ev arasında kaldım

Siz ev alıyordunuz sanki bu aralarda

Yokuş sevmem ben ya klima da canımdır. Her tarafım ev olsunda istemem ama bunun için 10 bin fazla vermeye değmez gibi

Siz ev alıyordunuz sanki bu aralarda
İki kere kıyısından döndük. Kapora bile vermiştik ama olmuyor. Ev sahipleri oyalamaya çalışıyor, o arada daha yüksek veren çıkar diye. Veren olduğunda da hemen cayıyorlar. Hala arayıştayız.

Evet margırıt.
3,02 akbank veriyor.
ilk evim kredisi
Biz iki milyon hesaplatmadık hiç. Beklediğimden daha düşükmüş. Ama sorun ev parasının %40’ının hesapta toplu durması. Yüklü bir miktar peşinatın olması lazım o krediyi alabilmek için. Sanırım Quenn de o yüzden alamıyor. Yoksa gerçekten kredi ödenir o kira parasıyla.

Ben hep uygun evlerde kaldım. 2020 de ev aldığımda verdiğim kira tren istasyonunun, dolmuşun, çarşının çok yakınında olmasına rağmen 400 tl idi. Ama ev çok eskiydi. Yine de oturdum küçük tadilatlar yaptım. İyi de para biriktirdik. Pandemide evin kredi çekilebilir yüzdesi yükselince arabayı peşinat yapıp ev aldık. O yüzden kiralık eve çok anlam yüklemeyin bence. Orada oturduğunuz süre boyunca para biriktirip birşeyler alabilirsiniz.

İlkini

İçiniz hangi eve ısındıysa onu tercih edin..yokuşlu evler biraz yorucu olur,hem kışın kar yağar falan..kirayı neden net olarak yazmadınız..

Ben ilki diyorum, yokus vs benim icin ciddi eksiler. Bir donem misafirlige gidip geldim insanoglu buraya niye yerlesir diye her defasinda soylendim. Otopark vs yeterli degilse araba isi de sorun oluyor.
Ama tabi butce ayarlamasi iyi yapilmali, farkli alternatifler dusunulmeli.

Eşim yazılımcı. Gelirimiz iyi, 50 bini de veririz ama ne kadar az verirsem o kadar çok birikim yaparım tabii ki. 1 milyon çeksem 3 buçuk ödüyorum zaten ev fiyatları 4 5 milyondan başlıyor Burda. O da eski , masraflı evler. Başka lokasyondan yatırımlık bakacağım peşinatı arttırıp

Yokuş bi süre sonra çok rahatsız etmeye başlıyor. Kesinlikle yokuştan tutmam, yanyana evler varsa pencereyi açıp nefes alamayacaksam tutmam, bunlar benim için eksi. Diğer ev klimalı ferah vs sanırım fazla verir içinde keyifli keyifli otururdum. Ev çok önemli, çok fazla vakit geçiriyorum o yüzden benim düşüncelerim bu yönde. Ama uyumaya gelen birisi için sanırım ucuz olsa daha uygun olur.
Başka ev seçenekleri var mı onları değerlendirseniz?

Ne diyeceğimi bilemiyorum. Allah bütün kiracıların yardımcısı olsun.

Ben içimin ısındığını tutardım. Yıllar önce olsaydı 10 bin biriktirip ev alırdım denilebilir ama artık bir market alışverişi olmuş malesef.
He odada klima çalışacak diye bir kural yok. Bir de artık tüm evler çok sıcak. Yeşil yok oldukça beton ısıyı daha çok çekiyor. Tek odada serinlerdim ben de. Ve yokuşta ev çok zor. Yokuş benim için en önemli kriter. Güle güle oturun şimdiden

içinde mutlu olacağınız ev en güzeli.. bir de çocuğunuz var sanırım, siteli dediğiniz evi ön plana alabilirsiniz. ona da hitap etmesi önemli. yokuş insana bir şeyler yapmayı erteleten bir etken. direk eleyin derim sizin içinde böyleyse.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…