iki ev arasında kaldım

Valla imzalatmayan ev sahibi yok gibi.
Ya kayıtsız ve koşulsuz olarak ifadesi çok sıkıntılı değil mi? Kiramı tıkır tıkır yatırsam da eve çiçek gibi baksam da adam seneye daha yüksek kiraya vermek için eyvallah diyebilir. Her sene ev mi değiştireceğim ben? Ev sahiplerinin vicdanına mı kalacağız anlamadım bu işi

Aynen öyle. Aslında bu diyelim evini sadece 8 aylık kiraya vermek istiyorsun o şartla kabul edecek kiracı için imzalatılacak bir şey. Kabul 8 ay sonra çıkacağım diyecek. Ama artık ev sahipleri bunu suistimal etmeye başladı. Boş tarihli imzalatıp istediği zaman çıkartabilmek istiyorlar. Hiçbir kiracının imzalamaması gerek bu şekilde ama imzalıyorlar.

İmzalamazsan tutma diyecek…evi de çok beğenmiştim bendeki de şans.
Yani bilemedim, imzalayadabilirsiniz. Ama 1 sene sonra kirayı beğenmedi mi çıkartmak için üZerine tarih yazıp kullanabilir. 10 sene hiç ilişmeyedebilir. Emlakçılar veriyor bu aklı daha çok. Sonra fişeklicek çünkü sizin kira düşük kaldı çıkart yenisini sokalım diyecek. Komisyonunu alacak. Bize emlakçı diretmişti;Ben imzalamam, daha içine girmeden tahliye mi düşünüyoruz bismillah dedim, ev sahibi tamam önemli değil imzalamayın demişti mesela.

Seneler önce yokuş yüzünden üst sokağa taşınmıştık. Bir çok kişinin başta önemsemediği bir ayrıntı oluyor ama yaşayınca anlaşılıyor. Sizin ve eşinizin yaşları kaç bilmiyorum ama ama eklem ağrılarınız var mı? Her yere arabayla gidemezsiniz, elbet çıkıp yürüyeceksiniz. Annem yürüyemediği için taşınmıştık biz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…