iki ev arasında kaldım

Ben daha pahalı olsa bile içime sinen evi tercih ederim.
İnsanın yaşadığı yeri sevmesi, evin enerjisi hayat enerjimizi de olumlu yönde etkiliyor.
Evet cebimden belki daha fazla para çıkacak ama başka kazançlarım olur diye düşünüyorum.

Alışverişte de buna dikkat ederim.
Ucuz, indirimli bile olsa içime sinmeyen hiç bir şeyi almam.
Kalite, imaj, konfor benim için önemli.

Hangisini tercih ederseniz, Allah içinize sindirsin, eve taşındığınızda huzurunuzu artarak devam ettirsin.
Aminn.
ben de o durumdayım, hatta 3.bir ev daha var onun yeri biraz sapa ama güzel bir site içinde. içi sıfırlanmış, enerjisi çok iyi geldi bana. bu bahsettiğim 2.evden 12 bin tl cik daha fazla kirası :KK70: onu bile düşünüyorum eleyemiyorum hemen.

aynı durumdayız. annem kiraları duyunca şok oluyor mesela o kadar kazanıp nasıl ev alamıyorsunuz deyip duruyor. ev kredisi gibi kiralar ama kredi çıkmıyor zaten. mevcut malın mülkün toplu paran yoksa bu koşullarda ev almak hayal.
Of aynı benim annem. 🤣 Bahsettiğin evlerin kirası ne kadar peki?

Ben pahali evi seçerdim yani sevdigimi secerdim susnda da benzer durumdayim13 bin daha pahali olanla anlastim. Seneye yasayacagimin garantisi yok o yuzden bugune odaklanirimbu tamamen hayat tarzi mesela esim tam tersi. Bu secenek beni mutlu ederken onu etmez. Birikim yapmak beni o kdr motive etmiyor mesela
çocuk olmasa ben de dediğiniz kafadayım ama zamanında anne babamın benim için düşünmediğini yapmadığını ben çocuğum için yapayım bir ev alayım diyorum o yüzden çabuk karar veremiyorum. gerçi her durumda birikim yapabiliriz ama ucuz evde daha çok biriktiririz.

gene ben ve taşınma temalı bir konu :KK70: Muğla'ya yerleşme planımız suya düştü maalesef kaldık gene İstanbul'da..kiralık ev arayışımıza devam ediyoruz. bir sürü ev baktık, bulunduğumuz semt kiralık ev açısından oldukça sorunlu, bina yaşları büyük ve kiralar uçuk. içi yenilenmiş dairelerin kiraları daha da uçuk. ancak oğlumun ve benim okullarımız (öğretmenim) burda olduğu için şimdilik gene bu semtten tutmak zorundayız...iki tane daire var düşündüğümüz, biri merkezi konumda, şu anda oturduğum eve yakın. çok sevdiğim bir lokasyon. ev ferah, ara kat, katta tek daire. manzarası güzel, önü açık. lakin her odasında klima var ve bu da yazın bunaltıcı derecede sıcak olduğunu düşündürüyor. ben eve ısındım aslında ama kirası bütçemizin üzerinde biraz. ve ev sahibi çift depozito istiyor. tek depozito için zorlayabiliriz belki. diğer ev de bu eve çok uzak sayılmaz, o da geniş ferah bir daire ancak biraz yokuşu var. her cephesinde başka apartmanlar var. dairelerin içi birbirinden çok farklı değil. ama kiraları arasında 10 bine yakın fark var. eşim ilk daire için evet güzel ama o kadar farka değmez, 2.yi tutalım ama son kararı sen ver diyor. ben kesinlikle ilk eve ısındım ama sonuçta satın almıyorum, her ay ekstradan 10 bin kenara atsam birikim yapsam mantıklı diyorum. siz olsanız hangisini seçerdiniz?
Şehir istanbulsa eğer ne kadar az kira o kadar avantaj diyorum . Çünkü siz o eve girdikten sonra ocak ayında ev sahibi zam yapmak isteyecek

Of aynı benim annem. 🤣 Bahsettiğin evlerin kirası ne kadar peki?
uygun dediğim 40 :KK70: ama 38 e bırakacak gibi. diğeri 47.500. hatta 50 bin tl ye cillop gibi bir ev var içi sıfırlanmış, güzel bir sitede. 55 ten ilandaydı 50 ye bıraktı ev sahibi. ama lokasyon arabasız biraz zorlar. ben en çok onu beğenmiştim lokasyondan eledim ama o da aklıma takıldı şu an :KK70:

gene ben ve taşınma temalı bir konu :KK70: Muğla'ya yerleşme planımız suya düştü maalesef kaldık gene İstanbul'da..kiralık ev arayışımıza devam ediyoruz. bir sürü ev baktık, bulunduğumuz semt kiralık ev açısından oldukça sorunlu, bina yaşları büyük ve kiralar uçuk. içi yenilenmiş dairelerin kiraları daha da uçuk. ancak oğlumun ve benim okullarımız (öğretmenim) burda olduğu için şimdilik gene bu semtten tutmak zorundayız...iki tane daire var düşündüğümüz, biri merkezi konumda, şu anda oturduğum eve yakın. çok sevdiğim bir lokasyon. ev ferah, ara kat, katta tek daire. manzarası güzel, önü açık. lakin her odasında klima var ve bu da yazın bunaltıcı derecede sıcak olduğunu düşündürüyor. ben eve ısındım aslında ama kirası bütçemizin üzerinde biraz. ve ev sahibi çift depozito istiyor. tek depozito için zorlayabiliriz belki. diğer ev de bu eve çok uzak sayılmaz, o da geniş ferah bir daire ancak biraz yokuşu var. her cephesinde başka apartmanlar var. dairelerin içi birbirinden çok farklı değil. ama kiraları arasında 10 bine yakın fark var. eşim ilk daire için evet güzel ama o kadar farka değmez, 2.yi tutalım ama son kararı sen ver diyor. ben kesinlikle ilk eve ısındım ama sonuçta satın almıyorum, her ay ekstradan 10 bin kenara atsam birikim yapsam mantıklı diyorum. siz olsanız hangisini seçerdiniz?
.. 2. Daire guzel ışık alıyorsa ve sizi diğer apartmanlar çok rahatsız etmiyorsa tercih edilebilir.. Benim için etrafında evimi gören baska ev olmaması onemli mesela. Eşim çok takılıyor perdelerin hepsi kapalıydı eski evimizde ışık girmiyordu eve malsef bu yuzden 🤷🏻‍♀️

senede bir tefe tüfe ye göre yaparım zammı sözleşme olacak zaten. ocakta zam yapmam :KK43:
4 Sene istanbulda oturdum suanda muglada yaşıyorum . Benim tavsiyem ne kadar az kira o kadar iyi çünkü inanma güvenme tüm ev sahipleri hele ki istanbul gibi yerde 2 ay sonra ağız değiştirebilirler

Ozel degilse neden olmadi acaba tayin sorabilir miyim? Saglik ozruydu. Cikmasi gerekmiyor mu 🤨 Abimin de isteme durumu var da seneye Izmire. kesin gozuyle bakiyor gibiydi.

Ozel degilse neden olmadi acaba tayin sorabilir miyim? Saglik ozruydu. Cikmasi gerekmiyor mu 🤨 Abimin de isteme durumu var da seneye Izmire. kesin gozuyle bakiyor gibiydi.
babamın yanına tayin isteyecektim. sağlık kurulundan "başkasının güç ve yardımı olmadan hayatını devam ettiremez" yazılı bir rapor alması gerekiyordu, yüzde 94 engeli olmasına rağmen bu ibareyi yazmadılar rapora :KK43: itiraz hakkı var ancak 15 gün sonra. bu arada da tayin süresi kaçtı tabii. seneye belki tekrar deneriz bilemiyorum.

uygun dediğim 40 :KK70: ama 38 e bırakacak gibi. diğeri 47.500. hatta 50 bin tl ye cillop gibi bir ev var içi sıfırlanmış, güzel bir sitede. 55 ten ilandaydı 50 ye bıraktı ev sahibi. ama lokasyon arabasız biraz zorlar. ben en çok onu beğenmiştim lokasyondan eledim ama o da aklıma takıldı şu an :KK70:
Ben de 30-40 falan diyeceksin sandım. Maaşından fazla bunlar. 🫥 Eşin esnaftı sanırım. Rahat geçirebilecekseniz ben içine sinen evden yanayım. Ben yapmadım, pişman oldum. Senelerce oturacağı ev insana eziyet olmamalı, içini açmalı. Bu arada annen gibi başlamak istemem ama en son ne zaman bankaya kredi işini sordun? 2-3 ay önce bize veriyorlardı.

yivrum 50 bin diyorsun..
Çok fazla degil mi ya ?
ben ev kredisi öderim bu paraya hshshs

babamın yanına tayin isteyecektim. sağlık kurulundan "başkasının güç ve yardımı olmadan hayatını devam ettiremez" yazılı bir rapor alması gerekiyordu, yüzde 94 engeli olmasına rağmen bu ibareyi yazmadılar rapora :KK43: itiraz hakkı var ancak 15 gün sonra. bu arada da tayin süresi kaçtı tabii. seneye belki tekrar deneriz bilemiyorum.

Annemin de %97 . Sanirim her durumda yazilamiyor baskasinin guc ve yardimi olmadan hayatini devam ettiremez yazisi . Siz yine de itirazinizi yapin bence . Ara donemlerde de illa oluyor saglik ozur durumu tayini.

Satın alsanız birinci derdim, kira oldugu için ikinci diyorum

X