Yöresel Tarif İçli Köfte (Pufidik Annem Sponsorluğunda :) )

Yöresel Yemekler

Genel değerlendirme puanınız ?

• 1 puan

OY: 3 6,3%
  • 2 puan

OY: 0 0,0%
  • 3 puan

OY: 1 2,1%
  • 4 puan

OY: 2 4,2%
  • 5 puan

OY: 4 8,3%
  • 6 puan

• 7 puan

OY: 6 12,5%
  • 8 puan

OY: 6 12,5%
  • 9 puan

• 10 puan

OY: 18 37,5%

• Ankete Katılan
    48
Onlar yöreden yöreye farklılık gösterir. Mersinde farklı yapılı, malatyada farklı, antepte farklı. Böyle keskin çizgiler olduğunu sanmıyorum..

evet haklısınız fakat hemen hemen aynı çizgi üzerinde olur çok çok büyük farklılıklar yok

sadece bana yapsa iyi. beğenen arkadaşlarıma bilmedikleri için yuttu tabiri anlayışla nasıl karşılanır. ben zaten saygı duyuyorum dedim. uzatan kendisi

eline saglık yazması yeterli, tesekkur eder gecerdin, herkesin cumlesini bu kadar takarsan bu durum onları degil asıl seni yorar...
bazen gulmek her seyi sıfırlamanı saglar. hem burada kimse yuttuk diye de bakmadıgı belli usta aşçıları cebinden cıkaracak kadınlar var, patates bolumunde icli koftenin ne işi var o zaman

Canım dediğim gibi o yörelere uzağım ama içli köfteden anlayacak yemek kültürümüz var heralde. hataya mersine antepe gitmişliğim yemek yemişliğim var. Malatyalı bir arkadaşımda ev yapımı da yedim. Hepsi birbirinden farklıydı.

Benim babam da arnavut. Böreğimiz meşhurdur. Ama balkanlarda her şehirde farklıdır o börek. Kiminin şekli değişiktir kiminin hamur tutması. İnsanın biraz değişikliklere açık olması lazım. Yemekteyiz programında yapıyolar ya mercimek çorbasının içinde bu olmaz kiiii yanlış yapmışsınız :) bence mutfakta böyle bir kelime olamaz. Ben kendim yaptığım yemeği her seferinde modifiye ediyorum. Kaldı ki hazır tarifleri etmeyelim..

Son düzenleme:

canım karşı tarafında uslubuna dikkat etmesi gerekmez mi
eleştirinin bi mantığı olması gerekmez mi benim msjımdan sonra uzatmasındaki amaç polemik oluşturmakmış anladım bunu.

keskin sınırlarla çizilmiş içliköfte hayali var anladım bunu savunup az önce yorumuyla esnetti. benim kendisiyle çelişen bi insanla hiç muhatap olmayıp teşekkür edip kesitirip atmam lazımdı.

aynı fikirdeyim canım ya sen varya iç sesimsin sanırım. benim söylemeye çalıştığım inan buydu. bu kadar polemige girme amacım yoktu. byorumun için gerçekten çok teşekkür ederim

Itiraf edeyim, benim yedigim kiymali icli kofteydi ama ben hazal in versiyonunu da begendim. Yemek dedigin sey yaraticilik ister, o yuzden 10 puan verdim.

hani bunun salçası hani bunun biberi? mercimek konulmaz belkı hamuru tutsun diye az irmik yada bir yumurta kırılır sizinki revizyona uğramış İstanbul işi olmuş. elinize sağlık

Merhaba
Ben Malatyalıyım ve bu içli köfte bizim yörede aynen bu şekil yapılır.Çokta lezzetli olur denemenizi tavsiye ederim...
İçli köfte iç malzemesinde salça ve baharat ölçü değildir önemli olan yağı ve soğanıdır o iyi olduğu sürece diğer malzeme ne olursa olsun çok lezzetli olur..
Yarışmada oy verme konusuna gelince herkes kendi damak tadına ,yapısına,kültürüne uygun bir yemek yapar siz beğenirsiniz yada beğenmezsiniz..Lütfen eleştiri yaparken daha dikkatli olalım...

Bizim yörede (Malatya'da)hanımlar durmamışlar sürekli farklı fikirler üretmişler.İnanın bu içli köftenin o kadar çok çeşitlerini yapıyoruz kiMercimek ile kıymada çok yakışır mesela..Amaç kıymadan tasarruf yapmak için eskiler mercimek karıştırmışlar..İnanın tad muhteşem
Birde ıspanaklı içli köftemiz vardır o benim favorim.
Biz hep haşlama yaparız üzerine tereyağı

Siz malatyalılar beni kalpten götürme çabasındasınız...

merhaba,

eleştiri yaparken neden dikkatli olayım arkadaşım burası herkese açık herkes düşüncesini belirliyor bende belirtiyorum. sizde eğer bu kadar dikkat edilecekse siz beni eleştirmeyin lütfen.

herkesin damak tadıdır herkes bildiğine göre yapar ama yarışma ise bana sorarsanız tekrar söylüyorum böyle olmamalı.

Haklısınız size göre olmayabilir.
Ama ''böyle yapılmaz '' demişsiniz ona cevap verdim.''Böyle oluyor''dedim

Son düzenleme:

Hastayım yemeklerinize.

ben de haşlamayı daha çok seviyorum ki genelde her yerde kızartması olsa da bilenler hep haşlanmışını tercih ediyor..

arkadaşlar ne olursa olsun burada bir emek var.
emeğe saygı lütfen. ellerine sağlık. çok hoş görünüyor. vede zor onuda ekleyim. ben yine hazır alayım. beceremeyeceğimden eminim çünkü

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…